Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.08.2007., 12:07   #1
Strogo mirovanje

Pitanje za cure koje miruju ili su morale mirovati u trudnoci....kako izdrzite i da li ipak nesto radite (sta)?

Ovako:kod prve trudnoce koja je zavrsila spontanim u 13.tj mi je dok bila rekla da se radi hematoma i iscjetka doslovce ne smijem dizati iz kreveta osim za ici u wc...uplasila me i ja sam je poslusala, lezala mjesec i pol bez nikakve koristi...na kraju sam samo pocela bit nervozna, jer covjeku treba svjezi zrak, posao, ljudi, rutina...

Sada sam u drugoj trudnoci prokrvarila u 7 tj. i opet mi daju dabroston i strogo mirovanje, al ja sam lijepo trojici doktora rekla da ja necu mirovati bas ko prvi put jer da mi je bilo s****.skoro cijeli dan lezim, al ipak odem sat vremena na kavu, pola sata operem sudje ili nesto slicno, pola sata sjedim na pc-u i tako i svi doktori su mi dali pravo?!Kao, u pitanju su hormoni, sta bude bit ce, samo neka se ne naprezem previse...

a cujem od raznih cura da bi se neki od kucanskih poslova ipak trebali izbjegavat, samo ne znam koji, jer mene nista posebno ne umara posto ne radim generalke, navodno usisavanje, peglanje....

koja su vasa iskustva?
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 12:49   #2
Hvala Bogu, ne moram ležat i nadam se da ni ovih idućih 6 tj. do 37.tj. neću morat ležat. Međutim, prema informacijama koje imam, za očuvanje trudnoće (koja se da očuvat, znači da u podlozi nisu neki patološki procesi koji apsolutno onemogućavaju održanje trudnoće) je najbitnije mirovanje, i to ovisno o stupnju ugroženosti trudnoće, od apsolutnog do onog koje dozvoljava neke fizičke aktivnosti. Ali ako je preporuka ginekologa apsolutno, onda to znači doslovce to-ne raditi ništa, osim osobna higijena i WC. I to kod trudnoće koje je poput tvoje rizična, naročito nakon što je prethodna završila pobačajem i to u dosta visokom tjednu (do 12. tj. se desi većina pobačaja ), ležat treba barem do tjedna u kojem se u prethodnoj trudnoći desio pobačaj. Jer usprkos brzom razvoju medicine i farmacije, najefikasnijim se u održanji trudnoće pokazalo upravo mirovanje. I kamo sreće da na kraju bude (što se zna desit, npr. mojoj mami sa mnom), da na porodu otvaranje cerviksa ide sporo. Bitno je trudnoću uspješno izgurat.
Nije mi namjera strašit nikoga, ali koliko god bilo teško ležat i ne radit skoro ništa, moje je mišljenje da je to najbolje što možeš učiniti za svoju željno iščekivanu mrvicu. Jer tjedni će proletit, ako sve bude kako treba u 2. tromjesečju ćeš možda moći biti aktivnija, ali sada stvarno miruj i veseli se svojoj bebici. A za prikraćivanje vremena imaš pdf trudnice, cijeli net, knjige, muziku, TV...
Sve za bebicu!!!
zrnce soli is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 13:34   #3
Cukerino, potpuno se slazem da lezanje nije dobro za nas. Ali ako je dobro za moju bebu onda je to najmanje kaj mogu uciniti i uopce mi nije tesko. Govori ti zena koja je prosla postupak umjetne oplodnje, lezala prva 3 mj. ko stup i iscekivala jel sve u redu, bila 3x u bolnici, a sad imam nekakve kontrakcije zbog kojih nastavljam lezati. Prosetam po stanu, uzmem si jesti, osobna higijena i pola sata do sat za kompom i to ne svaki dan. Otupila jesam, posao mi fali, ljudi kojima je stalo dodju do mene na kavu. Mislim da vec sad pocinje odricanje i modifikacija zivota i ta beba je vec sad vaznija od nekih nasih prohtjeva, interesa i hobija.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 13:35   #4
cukerino Magic ti ima puuuno iskustva sa tim pa probaj joj na pm poslat poruku ž8ona je sad na moru al možda vidi)

naoružaj se strpljenjem, knjigama, trač časopisima, križaljkama, knjigama o bebicama i s....TV, filmovi i to je to...ili počni sa ručnim radom....

za bebicu se sve izdrži sa lakoćom..
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 13:57   #5
i ja sam ti na mirovanju i nije lako-ali operem suđe...to je jedino što radim...mada mi je sad u srijedu dr. Kos rekao da slobodno navečer odem u kvart na kavicu, jer da nema gore od psihički nezadovoljne trudnice...ja sam danas 17. tjedan i većsama kužim kad šta mogu,a kad ne...danas mi eto paše samo ležati...e da, strogo zabranjeno je usisavanje, bisanje podovo i vješanje veša
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 14:37   #6
cukerino..
ja sam bila na strogom mirovanju ali ne otpočetka nego od 27.tj.. (magic bi rekla nije dugo.. al meni je bila čitava vječnost vjeruj mi..)
jedno vrijeme (8.mj) mi je bilo strogo zabranjeno ćak i sjediti da bih pojela.. wc svesti na minimum.. a stajanje da bih nešto skuhala strogo zabranjeno..
mora ti mm pomoći a ti se nesmiješ nervirati kako nije dobro posisao ili nije dobro podgrijao..
meni su sveki i moja mama slale hranu svaki dan.. a mm ju je grijao..
kada su mi rekli da moram strogo mirovato meni je to bila ko smrtna presuda doslovce.. jerbo sam uvijek bila jako aktivna..
no neke stvari se moraju.. moraš dozvoliti ljudima oko tebe da ti pomognu..
ti sada nesmiješ raditi ništa.. vjeruj mi vrijedi..
kad je takva situacija.. onda to zahtjeva organizaciju nekih razmjera..

i ne to nije tvoja sprdaćina kaj si sad zamislila da moraš mirovati.. i ne ti nisi kriva zbog toga.. jasno..


ja sam imala sreće da sam neke stvari mogla raditi na kompu (laptop) tako da osim kaj sam puno čitala (ne o trudnoći.. preporućam..) bila na forumu i netu.. nekaj sam radila doma.. pa nisam imala osjećaj da sam baš tak beskorisna..
nađi si nekaj novoga kaj možeš naučiti a za kaj ti ne treba kretanje..
ja sam u nekim trenucima bila jako nervozna.. a to kaj sam učila neke nove stvari (pa makar i na sat vremena..) pomoglo mi je da se osjećam puno bolje...

ja moram reć da su se neki moji frendovi u to vrijme fakat isprsili.. npr. ja sam ti freak za cvijećem posebno ružama.. imam ih jedno 20-tak svih veličina u teglama.. i kako sam bila na strogom mirovanju frendica mi je ih je porezala.. tako da se nisu uništile.. a recimo to me jako.. ali jako tištilo..

i moj savjet ti je da si ne zoveš frendice svaki dan ili kad si sama.. možeš one koji su ti fakat dobri i pored kojih se nećeš osjećati kriva kaj si sami moraju stavit šalicu u kuhinju ili ju uzet.. jer ćeš se osjećati još gore.. (tak je bar bilo kod mene..)

nije ti to tako strašno bez obzira kako ti se momentalno činilo..
držim ti fige .. šaljem ~~~~~~~~~~~~~~~~~ i
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 14:40   #7
Quote:
any5 kaže: Pogledaj post
i ja sam ti na mirovanju i nije lako-ali operem suđe...to je jedino što radim...mada mi je sad u srijedu dr. Kos rekao da slobodno navečer odem u kvart na kavicu, jer da nema gore od psihički nezadovoljne trudnice...ja sam danas 17. tjedan i većsama kužim kad šta mogu,a kad ne...danas mi eto paše samo ležati...e da, strogo zabranjeno je usisavanje, bisanje podovo i vješanje veša
meni je bilo kakvo stajanje na nogama bilo strogo zabranjeno..

najgore od svega mi je bilo kaj sam se ja osjećala normalno.. nisam imala bolove.. nisam imala krvarenja.. nisam imala pritiska i osjećala sam se kao da nisam trudna..

i bolje da sam slušala giniće jerbo bi danas bilo veliko pitanje kaj bi sa mojom bebe bilo..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..

Zadnje uređivanje nyn@ : 31.08.2007. at 16:16.
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 14:49   #8
nyn@ - ovo si tak lijepo napisala
ja kad budem trudna isto ću morati biti na strogom mirovanju, samo ležanje i to velika vjerovatnost u bolnici... ali nema toga što ne bi podnjela za svoju bebicu...
cukerino - samo ti lezi i prepusti se drugima, uživaj u trudnoći i odmaraj i svakako budi u pozitivi koliko god možeš
__________________
...
MAX-factor is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 18:58   #9
joj, cure, hvala vam puno, sve ste jako drage...

.iako sam se iskreno nadala da ce mi koja reci da imam pravo sta ne mislim lezat bas cijeli dan ko zadnji put....doktorica je rekla da je istina da ako sjedim da se stvara pritisak dole, ali da slusam svoje tijelo i da ce mi ono samo reci da li je sve ok....kao ako me pocne stezati dole da odem leci, ali rekla je da se mogu i kratko prosetati jer (njene rijeci) ako se ima sta za desit, desit ce se bez obzira na sve...jer tijelo najcesce prepozna genetski defekt pa ga samo odluci izbaciti...

ako smijem pitati, zbog cega ste vi mirovale?Ja sam eto na jedan dan prokrvarila svjezom krvlju, jos par dana iscjedak i to je to, imam mali hematom od 4 mm na mjestu gdje se pocne stvarati posteljica .

a za stavljanje vesa susit koje je neko spomenuo, nije neki bed, ne dizem ja tu tezinu, nego taj ves odnesem na terasu u 2-3 djira, mic po mic

jos jednom hvala
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 19:11   #10
Smile

za sve koje moraju lezati:

želim vam puno strpljenja..znam da nije jednostavno povlaciti se po kuci (ili jos gore krevetu) ali to je ocito jedini nacin..
pusa svima i drzim fige da sve bude u redu...
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 19:18   #11
Ja sam isto na mirovanju tak da više ne idem na posao, ali odem svaki drugi dan po kruh lagano, stavljam veš, skuham ručak, peglam, navratim do mame koji dan ili za vikend na kavu i tako sve polako. No, ne perem prozore niti usisavam ,a legnem ak osjetim stezanje ili slično (u krajnjoj nuždi popijem Normabel - mislim da i nije tak strašno čim ga ne moram pit stalno a niti nemam nekaj drugo protiv kontrakcija ili sličnoga) - ionak sam većinu vremena nasukana na kauču ili u fotelji ko kit.
Meni je dr rekao mirovanje ali mi nije rekao da moram 24 h ležati i isto tako rekao je da nitko ne zna kaj će se desit.
Evo moram reć da se zadnjih par dana kako odmičem i beba raste, osjećam bolje, a i baš sam stress free otkak sam doma što mislim da igra veću ulogu nego samo ležanje. I naravno, vjerovat svom gin i slušat kaj on kaže
Lelija is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 19:21   #12
Quote:
Lelija kaže: Pogledaj post
a i baš sam stress free otkak sam doma što mislim da igra veću ulogu nego samo ležanje.
Ovo je živa istina. Evo mene danas nazvali i iživcirali kolege s posla i cijeli dan imam kontrakcije.
__________________
Sizif je vjerojatno bio domaćica.
Durica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2007., 22:05   #13
Cure, mirovanje ginekologu znači- ne raditi, malo se prošetati i to sve što su vam rekli. Cure koje ste u niskoj trudnoći: kaj god da vam dr. kaže, ako stavljate lijekove vaginalno- lezite jer čim ustaneš to curi van.
Topic je- strogo mirovanje, a ginekolozima to znači da najveći dio dana ležiš, sjedneš i pojedeš, osobna higijena i to je sve. Držite mi se sve
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 00:45   #14
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Cure, mirovanje ginekologu znači- ne raditi, malo se prošetati i to sve što su vam rekli. Cure koje ste u niskoj trudnoći: kaj god da vam dr. kaže, ako stavljate lijekove vaginalno- lezite jer čim ustaneš to curi van.
Topic je- strogo mirovanje, a ginekolozima to znači da najveći dio dana ležiš, sjedneš i pojedeš, osobna higijena i to je sve. Držite mi se sve
Ti i ja to ljube znamo jako dobro, jel' da?? Rekao on meni sad da jamalo prošećem, ali ne osjećam se spremno za to i doviđenja...meni moje tjelo najbolje govori da li ću leć ili sjest....radije ja još izdržim malo doma i ležim i odmaram, pa mi možda pred kraj kažu - e sad je sve ok i slobodno šećite i pripremajte se za porod....



a što se veša tiče-ne znam tko je pitao-moj dr. je rekao da ako sam na mirovanju da ga ne smijem vješati jer se protežem previše
any5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2007., 09:40   #15
Any, tako je i kod mene bilo. Ma ne možeš odjednom samo ustati iz kreveta nakon i nekoliko dana ležanja i opet biti u formi. Sve to treba činiti postepeno, a osim toga sad se u 2. tromjesječju mijenja još više tlak- prema nižim vrijednostima, pa i s tim se treba nositi. Pa samo polako. Meni je teško na početku bilo kad ja osjećam da mogu, a rekli su da ne smijem. Velika pusa!!!!
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 10:30   #16
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
...
ako smijem pitati, zbog cega ste vi mirovale?Ja sam eto na jedan dan prokrvarila svjezom krvlju, jos par dana iscjedak i to je to, imam mali hematom od 4 mm na mjestu gdje se pocne stvarati posteljica...
ja samo do 27. tj imala super urednu trudnoću.. radila, doma radila sve, šetala išla na yogu itd..
a onda mi se taman oko nove godine pojavio lagani ali lagani fluorescentno zelenkasti iscjedak.. jednom i nikad više..
to sam spomenula na pregledu i moja teta gin me hitno poslala na daljnje pretrage..
ustanovilo se da sam ostala bez cerviksa, dakle samo na zatvorenom ušću..
da mi se bebe spustila jako, ali jako nisko.. glavom mi je pritisnula velike usne s unutrašnje stanje..
ja nisam mislila da je to tako strašno.. ali mi je teta gin objasnila da sam defakto u porođaju.. tu sam dobila mirovanje..
onda su mi za 2 tj našli kontrakcije maternica (koje bdw nisam osjetila..) i stavili su me na strogo mirovanje.. (stavila me na ctg..)
kako se kontrakcje nisu prestale stavili su me na progesterone (utragestan..) i na strogo mirovanje..
pri kraju 7.mj. su se kontrakcije opet javile i onda su me primili u bolnicu i dali mi one inekcije za sazrijevanje ploda.. (3 komada..) i nakon 3 dana pustili doma na strogo mirovanje..
pitanje je bilo dali da me induciraju sada ili da me puste još 8.mj. i čekaju 9.mj..
odlučeno (mm, ja, bebe preko ctg-a(koji je uvijek bio super uredan..) i teta gin) je da ćemo probati izgurati taj 8.mj. jerbo je bebe bila male težine iako preko 1kg..
da završim.. hitno sam inducirana 38+1 za porod sa dijgnozom curenja plodne vode..
moja bebe je sad prošla 5 mj i nema nikog sretnijeg zbog toga od mene..
e da vjerojatno se pitaš o kilaži koju sam dobila..
u cijeloj trudnoći sam dobila 12 kg.. (zapravo malo manje, al nema veze..)
zato nemoj nikaj delati jerbo sve stigneš nadoknaditi..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2007., 12:53   #17
nyna, ti si jadna stvarno imala puno gnjavaza...bas mi je zao...al najbitnije da je "glavna faca familije" sada tu, andjelak....ja sam jucer lezala cijeli dan, ko i tri dana prije toga i onda sam se nagradila i lijepo osla s dragim 2 sata na neku obiteljsku veceru kod njegovih u restoran....bas mi je bilo veselo, spikala s ljudima, nisam se ni sjetila da sam trudnica, a i papala sam najfiniji rizoto s morskim plodovima ikad i brancinas blitvom i krumpirima.....treba po meni (ako se moze) to strogo mirovanje malo balansirat sa stvarima koje lijece dusu....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 11:45   #18
ja sam na bolovanju od 6.tjedna trudnoće jer sam počela krvarit. Ležala sam tjedan dana, bojala se micat sve do pregleda kada je gin rekao da vidi kucanje srca i da je sve ok, al da i dalje mirujem.. Ali ja više nisam mogla ležat al nije da trčim nego radim sve po kući ali polako i smireno, jedino muž usisava i pere pod, al ja idem i na kave i šećem jer se dobro osjećam, ali nije mi žao što nemoram na posao, to me veseli kaj sam free!!!!! Evo sad sam u 15.tjednu....
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 12:43   #19
moja snaha je morala mirovati 6 mj, ali od toga 3 mj nije smjela ni do wc-a, bukvalno ju je brat prenosio, i vraćao nazad u krevet...uz sve naravno pila one neke silne tablete...ja joj se divim kako je izdržala i još više ju volim i cjenim zbog toga, jer je donjela na svijet predivnu djevojčicu koju tetka voli naaajviše na svijetu sad su joj 3 godine
amis is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2007., 15:33   #20
evo da i ja javim kako napreduje moje mirovanje....danas sam 11+1, vecinu dana lezim, neke dane doslovce cijeli dan, al npr. neki dan sam bila u gradu obavljat razne stvari,po kuci se muvam normalno....operem sudje, napunim perilicu, stavljam susit ves, poslozim neku robu i to je sve, uglavnom sam ispred tv-a. Slijedeci tjedan cu otici na kakvu kavu, neki dan bila n veceri kod kuma....pijem dabrostone 3x1 i prenatal od danas (do sad folnu). Dusa mi je mirna, jer zadnji put nisam izlazila iz kreveta pa opet nije pomoglo, a doktori su mi rekli da je sve u hormonima i da uz mirovanje mogu malo ici i na kave i nesto radit, tako sam veselija, opustenija....pusa svima na mirovanju...

vanjaa, jedva cekam neki 15 tjedan da mi zavrsi ovo tromjesjecje i rizik spontanog, iako sam svjesna da cu kasnije cekat npr. 28 tj. da beba moze prezivit, pa 38. pa tako, a sta ces, trudnica.
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:35.