Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.11.2010., 22:53   #81
Jučer sam riskirala i malo duže se tuširala,poslje mi je MM namazao ukočeni vrat polarnim gelom i malo više sam sjedila i evo otkočila se... istina osjećala sam šav cijelu noć,ali bar sam malo odmorila tijelo od konstantnog ležanja
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:37   #82
Mi smo isto trudne i ja sam na mirovanju; ne tako strogom, ali skoro da ne napuštam kuću i vodoravni položaj.

Još malo pa gotovo!

Termin mi je 31.12. i računam da za otprilike 2 tjedna ulazim u 9., a onda mogu i rodit što se mene tiče.
njuškica is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2010., 16:55   #83
Quote:
njuškica kaže: Pogledaj post
Mi smo isto trudne i ja sam na mirovanju; ne tako strogom, ali skoro da ne napuštam kuću i vodoravni položaj.

Još malo pa gotovo!

Termin mi je 31.12. i računam da za otprilike 2 tjedna ulazim u 9., a onda mogu i rodit što se mene tiče.
kao s 35+ ulazimo u 9mj još malo
ja pijem partusistene do 36+ i s 38+-18.12. mi skidaju šav od serklaže,pa onda
Danas mi je 89 dan mirovanja,mogu ti reći da sam danas dobro,ali malo više sjedim i prošetam po stanu jer sam skužila da i 100% mirovanje može biti isto štetno..čuj kad se sva ukočim naprežem se 100puta jače i naravno da trzam taj šav...pa si mislim da malo hodanja i sjedenja može pomoći da se ne ukočim.
E da i nakon ovog mirovanja mislim da ćemo si morati kupiti novi kauč..ovaj ima udubljenje od mog ležanja
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 01:37   #84
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
-18.12. mi skidaju šav od serklaže,pa onda
Serklaža nije šav već mašnica

Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
Danas mi je 89 dan mirovanja
U moje vrijeme se davao prepar i skidali su terapiju ulaskom u 37. tjedan.
Ja sam odležala (što doma, što u bolnici) od 5. tjedna do 37+1 i čim su me skinuli s boce mališa je ekspresno izletio u roku sat vremena. Ni trudove nisam uspjela osjetiti

Izdrži još malo i želim ti lagan i brz porod
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 15:35   #85
Quote:
Marja kaže: Pogledaj post
Serklaža nije šav već mašnica




U moje vrijeme se davao prepar i skidali su terapiju ulaskom u 37. tjedan.
Ja sam odležala (što doma, što u bolnici) od 5. tjedna do 37+1 i čim su me skinuli s boce mališa je ekspresno izletio u roku sat vremena. Ni trudove nisam uspjela osjetiti

Izdrži još malo i želim ti lagan i brz porod
Ma ja sam ti slučaj za promatranje...Prvi porod carski,navodno moja maternica ne može proizvesti pravi trud zbog neke anomalije koju su mi otkrili na pol ove trudnoće,navodno se to rješava jačim dripom,a carice kao ne smiju jači drip primiti da nebi došlo do rupture maternice i još ako bebo bude veći kao i prvi...Boga pitaj kaj budu odlučili i kak će to sve ići.

E a nakon skidanja šava- mašnice ostaješ u bolnici ili ideš doma čekati porod?
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2010., 19:20   #86
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
Ma ja sam ti slučaj za promatranje...Prvi porod carski,navodno moja maternica ne može proizvesti pravi trud zbog neke anomalije koju su mi otkrili na pol ove trudnoće,navodno se to rješava jačim dripom,a carice kao ne smiju jači drip primiti da nebi došlo do rupture maternice i još ako bebo bude veći kao i prvi...Boga pitaj kaj budu odlučili i kak će to sve ići.

E a nakon skidanja šava- mašnice ostaješ u bolnici ili ideš doma čekati porod?
E to ti ne znam
Ja sam tada već bila u bolnici oko tjedan dana zbog zastoja u rastu. I kao, nakon kontrolnog ultrazvuka, ak je beba narasla, puštaju me doma čekati termin. Nitko mi nije spominjao skidanje serklaže. U 11 ujutro su me skinuli s iv. prepara, u 8 navečer mi je pukao vodenjak, a u pol 10 je mališa zadrečao.
Nakon toliko ležanja i mirovanja, rekla sam nikad više. Od tada je prošlo 8 godina. I evo me u 26. tjednu, s 40-tom na leđima i hiperaktivcem u 2. osnovne, pokretna, radim, ...
Zato držim fige da ti sve prođe u najboljem redu i da izdržiš još ovo malo
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 14:16   #87
A kako stojite s tusiranjem, pranjem kose i eventualnim depiliranjem?
Ja kad se toga uhvatim sve traje uzasno dugo pa me strah da nije to malo previse stajanja... Mislim, napravim ja to najbrze sto mogu, ali svejedno se oduzi...
I u kojem polozaju jedete? Meni je od svega ipak najgore sjedenje pa izmisljam svakakve polozaje dok jedem. Moram si nabaviti one jednokratne slinceke.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 16:35   #88
Ja jedem uglavnom ležeći,tuširam se vrlo kratko svakih 2-3 dan,kosa mi se u trudnoći slabo masti perem ju svakih 15-tak dana,depilira me muž tako što ja legnem u kadu i stavim noge na rub kade i onda me muž brije noge i malo "maličku",inače kao i prvi put muž će m brijati "maličku" na krevetu . Mada ja otkako sam se ukočila malo više sjedim i hodam da se nebi morala opet otkočavati.
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 16:46   #89
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
A kako stojite s tusiranjem, pranjem kose i eventualnim depiliranjem?
Ja kad se toga uhvatim sve traje uzasno dugo pa me strah da nije to malo previse stajanja... Mislim, napravim ja to najbrze sto mogu, ali svejedno se oduzi...
I u kojem polozaju jedete? Meni je od svega ipak najgore sjedenje pa izmisljam svakakve polozaje dok jedem. Moram si nabaviti one jednokratne slinceke.
Ja sam uvalila plasticnu stolicu u tus kabinu, onda bi malo stajala pa malo sjela i tako..trudila se da bude tusiranje i pranje kose sto krace, cak sam razmisljala cim prestane lezanje da se odem osisat na kratko jer mi i ova poluduga kosa dosla ko kucni ljubimac...lakse se samo otusirat nego prat i kosu pa onda susenje fenom u krevetu polulezeci... cak bi se i mazala losionom u krevetu jer nisam vise mogla izdrzat nit stajat nit sjedit nit nista, muz bi mi pomogao.
Sto se tice jela.. ni ja u pocetku nisam mogla sjediti i nisam onda isla jest za stol nego na kaucu u polulezecem polozaju.
Eto ja sam se tako snasla , mozda kome pomogne

P.S. Za depiliranje, ja koristim apratic, pa sam mirna po dva tri tjedna... to mi je isto u pocetku muz pomagao, sad sam dosta bolje iako sam jos uvijek na lezarini, (cekam pregled), pa sad mogu sama.
__________________
mali bubnjar
LelaSt is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 16:46   #90
Svaka vam cast!
Ja mirujem tek odnedavno pa ni ne znam tocno sto smijem, a sto ne, vodim se samo nekim svojim osjecajem.
Problem mi je to pranje kose jer mi se nenormalno masti i dosta je duga i gusta pa pranje traje i traje.
Da sam znala da cu morati na mirovanje, osisala bi se na celavo.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 18:03   #91
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
A kako stojite s tusiranjem, pranjem kose i eventualnim depiliranjem?
Ja kad se toga uhvatim sve traje uzasno dugo pa me strah da nije to malo previse stajanja... Mislim, napravim ja to najbrze sto mogu, ali svejedno se oduzi...
I u kojem polozaju jedete? Meni je od svega ipak najgore sjedenje pa izmisljam svakakve polozaje dok jedem. Moram si nabaviti one jednokratne slinceke.
Mi smo u bolnici na tuširanje išli s infuzijom
Ono, prime te u bolnicu, odmah ti prikopčaju prepar i samo mijenjaju boce, te ovisno koliko ti žila izdrži, svakih par dana ubodu na drugo mjesto.
U tušu imaš kuku, lijepo objesiš svoju bočicu i tuširanac
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 19:06   #92
Quote:
Marja kaže: Pogledaj post
Mi smo u bolnici na tuširanje išli s infuzijom
Ono, prime te u bolnicu, odmah ti prikopčaju prepar i samo mijenjaju boce, te ovisno koliko ti žila izdrži, svakih par dana ubodu na drugo mjesto.
U tušu imaš kuku, lijepo objesiš svoju bočicu i tuširanac
tak i mi
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 20:20   #93
Quote:
Marja kaže: Pogledaj post
Mi smo u bolnici na tuširanje išli s infuzijom
Ono, prime te u bolnicu, odmah ti prikopčaju prepar i samo mijenjaju boce, te ovisno koliko ti žila izdrži, svakih par dana ubodu na drugo mjesto.
U tušu imaš kuku, lijepo objesiš svoju bočicu i tuširanac
Pa i mi smo tako, ali sad nemam partusisten u zili pa se bojim svega. I ja sam se vec bila srodila s bocom, bilo mi je cudno kad su mi je skinuli.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 20:56   #94
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
kao s 35+ ulazimo u 9mj još malo
ja pijem partusistene do 36+ i s 38+-18.12. mi skidaju šav od serklaže,pa onda
Danas mi je 89 dan mirovanja,mogu ti reći da sam danas dobro,ali malo više sjedim i prošetam po stanu jer sam skužila da i 100% mirovanje može biti isto štetno..čuj kad se sva ukočim naprežem se 100puta jače i naravno da trzam taj šav...pa si mislim da malo hodanja i sjedenja može pomoći da se ne ukočim.
E da i nakon ovog mirovanja mislim da ćemo si morati kupiti novi kauč..ovaj ima udubljenje od mog ležanja
cure izdržite još malo!
ja sam mislila da ako ideš na serklažu ne moraš ležati
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 20:58   #95
Quote:
Marja kaže: Pogledaj post
E to ti ne znam
Ja sam tada već bila u bolnici oko tjedan dana zbog zastoja u rastu. I kao, nakon kontrolnog ultrazvuka, ak je beba narasla, puštaju me doma čekati termin. Nitko mi nije spominjao skidanje serklaže. U 11 ujutro su me skinuli s iv. prepara, u 8 navečer mi je pukao vodenjak, a u pol 10 je mališa zadrečao.
Nakon toliko ležanja i mirovanja, rekla sam nikad više. Od tada je prošlo 8 godina. I evo me u 26. tjednu, s 40-tom na leđima i hiperaktivcem u 2. osnovne, pokretna, radim, ...
Zato držim fige da ti sve prođe u najboljem redu i da izdržiš još ovo malo
i ja sam prošlu trudnoću od prvog dana preležala i mislila nikad više, sad sam nakon 9 godina u 20 tt i za sad sve 5 ja sretna kao prasica
__________________
22.12.1998. 17.3.2001. 4.4.2011.
mlada38 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 22:36   #96
Quote:
mlada38 kaže: Pogledaj post
cure izdržite još malo!
ja sam mislila da ako ideš na serklažu ne moraš ležati
piše mi u otpusnom pismu doslovno ovako,štampanim slovima MIROVANJE!!!
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 22:41   #97
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Pa i mi smo tako, ali sad nemam partusisten u zili pa se bojim svega. I ja sam se vec bila srodila s bocom, bilo mi je cudno kad su mi je skinuli.
ma tablete su ti čisto ok,ja ih puno bolje podnosim u odnosu na infuziju,mene mući ormidol koji pijem uz partusistene .od njega mi tlak toliko opadne da sam luda ,inače imam niski tlak,ali nakon njega padne mi na 85/45 i sl.sad ga pijem tek svakih 3-4 dana da nebi kaj u radu srca partusisten zaribao,ali fala Bogu još malo pa je i s tim tabletama gotovo..još 9 dana tableta i 23 mirovanja
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 22:45   #98
Quote:
kućica kaže: Pogledaj post
Ja jedem uglavnom ležeći,tuširam se vrlo kratko svakih 2-3 dan,kosa mi se u trudnoći slabo masti perem ju svakih 15-tak dana,depilira me muž tako što ja legnem u kadu i stavim noge na rub kade i onda me muž brije noge i malo "maličku",inače kao i prvi put muž će m brijati "maličku" na krevetu . Mada ja otkako sam se ukočila malo više sjedim i hodam da se nebi morala opet otkočavati.
Evo, tako je nekako i kod mene bilo...
130 dana, manje više.
A zadnjih 20tak otkako smijem ustati sve bauljam okolo ko poluhendikepirana kokoš, uspušem se samo što sam 15 minuta na nogama, da bar malo konde uhvatim prije poroda.
I ništa.
Termin mi prekosutra, a mala zvijer se ne da van
Ako nakon svog tog mirovanja prenesem, upucat ću se
nedoumica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 22:54   #99
Quote:
nedoumica kaže: Pogledaj post
Evo, tako je nekako i kod mene bilo...
130 dana, manje više.
A zadnjih 20tak otkako smijem ustati sve bauljam okolo ko poluhendikepirana kokoš, uspušem se samo što sam 15 minuta na nogama, da bar malo konde uhvatim prije poroda.
I ništa.
Termin mi prekosutra, a mala zvijer se ne da van
Ako nakon svog tog mirovanja prenesem, upucat ću se
za prvi bold

Draga nažalost to se vrlo često dogodi,tablete i samo mnirovanje uspori naše tijelo i znam hrpu žena koje su mirovale zbog prijevremenog porođaja i onda prebacile...
Ja sam prvi put prebacila 11 dana.....OČAJ ,toliko je čovjek jadan da bi pristao ina sve samo da ti više izvuku dijete van
__________________
jedni misle da sam ovakva, drugi misle da sam onakva...a ja sam svakakva samo ne takva
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2010., 01:28   #100
Quote:
mlada38 kaže: Pogledaj post
i ja sam prošlu trudnoću od prvog dana preležala i mislila nikad više, sad sam nakon 9 godina u 20 tt i za sad sve 5 ja sretna kao prasica
e onda smo tu negdje s razlikom, meni je 8 godina.
Već smo skroz odustali od drugog djeteta, a i s obzirom na moje godine
Sad sam 26 tt i sve je ok (osim išijasa koji me uhvatio )

Čitam na amniocentezi da ti je nalaz ok ... bravo i sad u miru zdrži još drugu polovicu
Marja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:57.