Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2017., 13:34   #1261
kod mene isto stanje. pitala sam ga za kratku vecernju setnju, kaze ne. kuzim ga, i oni se vole ograditi. i ja bi vjerojatno rekla ne tako.
nalaze briseva cu dobiti za 10 dana i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
life is never easy for those who dream 🎀
audrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 23:22   #1262
Ja danas dobila nalaze brisa,i imam enterokok,pa kako li sam to s...nje pokupila nemam pojma! Pazi na sve zive gluposti,od brisanja,mjenjanja vesa po 4 puta dnevno,odnosi nista i tako me po**e da izvinete! Uh! Bas sam ljuta ko panj! I sad sta ce sa tim pojma nemam citam nesto po netu ne boje se tog bas ali docim znam da je tu ja sam luda! Ima li netko iskustva sa time?
__________________
Ovo je najveci test strpljenja....
Ana Niko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 14:45   #1263
Cure, da malo aktiviram temu.
Ležim strogo strogo već nešto više od 2 mjeseca zbog skraćenog cerviksa i kontrakcija, pola u bolnici i pola doma nakon dobivenih deksića.
Sada smo ušli u neku sigurniju zonu, 34 tjedana smo, i krenula sam za početak sjediti dok jedem (sjedenje mi je strogo zabranjeno) i sama si uzeti doručak i skuhati kavu. Tih 5 min koliko traje kuhanje kave meni je nočna mora, počinje me obljevati znoj, osjećam slabost, ubrzano lupanje srca i moram brzo leći. Sva sam uplašena 😯. Što se to događa, kako da povratim energiju?
__________________
Život možda nije zabava kojoj smo se nadali, ali dok smo ovdje - plešimo!!!
tinazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 15:38   #1264
ja sam ležala 2 i pol mjeseca, i kad sam dobila dozvolu za kretanje, nakon 5 minuta bi bila doslovno mrtva.

ali se zbilja s vremenom popravilo stanje i doslovno sam mogla svaki dan sve više i više.

sad sam pred kraj i super se osjećam.

ok, meni je strogo mirovanje ukinuto ranije nego tebi pa sam imala više vremena, ali imaš i ti sasvim dovoljno da se vratiš u kakvu takvu formu
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2018., 16:38   #1265
Meni to tvoje zgleda kao nesto na psihickoj bazi.
Tipa anksioznost, mala panikica i slicno. Sto je normalno ako si uplasena za bebicu i sebe.

Inace odlezala 4 i pol mjeseca al ja osim beskonacnog umora nisam imala neke druge simptome.
Tipa zivim na drugom katu bez lifta i imala sam osjecaj da sam planinarila 5 sati. Uspuhana umorna bolovi u misicima i sl.
I malo su me mucile lagane vrtoglavice ili nesto slicno prvih tjedan dva jer nisam dugo hodala pa bi mi malo bilo tesko odrzavati smjer.

A savijet. Samo polako. Malo po malo. Za cas ces roditi pa ce onda biti sve po starom osim sto nece jer ces roditi
I nemoj se nis bojati. 34 tt je sasvim dosta za bebicu za joj ne bude skoro nis.
Ja sam rodila na kraju u 36tt i osim zutice i suncanja 5 dana, nije mu nis bilo.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2018., 15:01   #1266
Quote:
tinazgb kaže: Pogledaj post
Cure, da malo aktiviram temu.
Ležim strogo strogo već nešto više od 2 mjeseca zbog skraćenog cerviksa i kontrakcija, pola u bolnici i pola doma nakon dobivenih deksića.
Sada smo ušli u neku sigurniju zonu, 34 tjedana smo, i krenula sam za početak sjediti dok jedem (sjedenje mi je strogo zabranjeno) i sama si uzeti doručak i skuhati kavu. Tih 5 min koliko traje kuhanje kave meni je nočna mora, počinje me obljevati znoj, osjećam slabost, ubrzano lupanje srca i moram brzo leći. Sva sam uplašena 😯. Što se to događa, kako da povratim energiju?
I s Prvom i Drugom morala sam strogo mirovati, s Prvom sam se nakon mirovanja u bolnici, na inicijativu doktorice, ustala iz kreveta i nakon par sati mi je puknuo vodenjak. Moj dr je doslovno popizdio sto sam se ustala. S Drugom sam mirovala od nekog 30. tjedna i na kraju sam dosla do termina. Ne znam kakva ti je preporuka sada za sjedenje ali meni je bilo strogo zabranjeno do tamo 37. tjedna kad se beba smatra u terminu. Ja sam npr. jela na boku.
Moj ti je jedini savjet da slusas doktore jer nije isto roditi dijete u 34. tjednu (kao meni Prva) i u 40. kao sto sam rodila Drugu. Razlika je velika u puno toga.
Ja isto mislim da ti je to vise na psihickoj bazi, ja sam se bojala i tiskati na wc-u da nr bi potaknula nesto i tresla se prvih mjesec dana od straha kod svakog ustajanja.
I u prvom i drugom slucaju energija mi je prvih mjesec dana nakon poroda bila nula, ali vjeruj mi, brzo ces ti i formu kad dodje bebica. Sretno!
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2018., 15:31   #1267
Bok cure! Evo mene u 22tt i sa skraćenim cerviksom. Mirovanje, u smislu - ležanje, mi jako teško pada, zato što sam navikla puno se kretati i raditi svašta. Pokušavam si posvijestiti da je to sve za dobrobit moje malene, ali svejedno me cijela situacija malo frustrira.

Najviše me brinu mišići i dobivanje kila. Bojim se da će mi mišići previše oslabiti, a i da ću puno lakše dobivati na težini, a ni jedno ni drugo nije dobro. Jesu li moguće nekakve vježbe koje bih mogla raditi u ležećem položaju bar da si olakšam bolove u leđima? Kakva su iskustva?
_lizzy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 11:41   #1268
Ja nisam nis kila dobila. Mozda 10 ukupno.
A misici ti budu oslabili. Tu si nemres previse pomoci.
Ja sam radila neke jednostavne vjezbe za ruke. Al vise iz dosade nego kaj sam mislila da ce previse pomoci.
Nakon poroda... A jedva sam se kretala i jaaako brzo umarala. Al krenula sam polagano dvaki dan bar do ducana. Ako ne s bebom, onda sama. Recimo da mi je trebalo 2 mjeseca da se osjecam relativno ok iako i sad nakon 4 nisam jos naj naj. Recimo ne mogu duze od 1 sat hodati u komadu dok sam prije znala i 3 4 odraditi kroz planinarenje.
Al sad je i zima pa malo teze vratiti se u formu i brinuti se o djetetu i navigirati izmedju kise i snijega.
I ledja me posebno muce i zao mi je da odmah nisam krenula s nekim vjezbama za ledja jer sad beba trazi vise i nosanja i teza je a ja nemam dovoljno snage.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2018., 21:56   #1269
Quote:
_lizzy_ kaže: Pogledaj post
Bok cure! Evo mene u 22tt i sa skraćenim cerviksom. Mirovanje, u smislu - ležanje, mi jako teško pada, zato što sam navikla puno se kretati i raditi svašta. Pokušavam si posvijestiti da je to sve za dobrobit moje malene, ali svejedno me cijela situacija malo frustrira.

Najviše me brinu mišići i dobivanje kila. Bojim se da će mi mišići previše oslabiti, a i da ću puno lakše dobivati na težini, a ni jedno ni drugo nije dobro. Jesu li moguće nekakve vježbe koje bih mogla raditi u ležećem položaju bar da si olakšam bolove u leđima? Kakva su iskustva?
Iz prve ruke znam kako je teško mirovanje...pogotovo strogo, prošla sam to u obje trudnoće, u prvoj prvu polovicu zbog hematoma, a u drugoj drugu polovicu zbog preranog otvaranja...
Često sam znala čuti komentare nekih kolegica, joj ja to ne bi mogla...a može se, sve se može kako veliš za dobrobit naših malenih...
Kad vidim svoje cure znam da bi prošla i kroz puno gore samo da su mi one dobro
Strogo sam se držala liječničkih uputa i to ti svakako savjetujem jer tako si barem sigurna da si sve poduzela za sretan ishod...
Imam slučaj kod dvije prijateljice koje su prijevremeno rodile...nisu se bas pridržavale preporučenog mirovanja i eto...ne mora biti da ne bi i inače došlo do prijevremenog poroda no uvijek ostaje taj neki upitnik i ono...da sam bar drugačije...

Sto se tiče dobivanja kila kod mirovanja i to ne mora biti...
U ovoj trudnoći sam dobila 3 kg te sam iz rodilišta došla doma sa -2 kg, a jela sam normalno osim prva tri mjeseca kad mi ništa nije pasalo.

Mišići su mi jako oslabjeli, poslije 37 tt mi je dr. rekla da lagano krenem na noge te da pokušavam čim vise hodati jer sam već dobila distrofiju misica i to je stvarno teško išlo,dva tjedna sam se pokušavala čim vise kretati, rodila sam sa 39 tt i eto danas mi je deset dana nakon poroda i još teško hodam, noge su mi užasno natekle, a u trudnoći mi uopće nisu oticale, pa su mi se jos i pojavili problemi sa kralježnicom...

Znam da nije lako ali miruj...isplati se, sretno ti bilo
Giovanna* is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2018., 00:03   #1270
Hej, evo i ja sam pisala prije neke dvije i pol godine na ovoj temi pa bih da ohrabrim one koji strogo miruju i prolazi im puno strahova i misli kroz glavu.
Vezano za debljanje, ja sam se istog tog jako plašila (jer sam inače sklona debljanju), ali sam u trudnoći dobila 10kg. Nije da nisam pazila oko prehrane, jela sam vrlo zdravo i uravnoteženo, pretpostavljam da se zato nisam ni udebljala previše.
Ja sam dobila dozvolu za kretanje u 38.tjednu i srećom, bebana je stigla skoro u 41. pa sam to vrijeme iskoristila da se polako vratim u formu. Dakle, ovako kao što su cure već pisale, više malih šetnjica i brzo se diže ta forma. Ja sam prvih dana jedva išla do kraja ulice(i to se nisam usudila ići bez mm-a), narednih sam već mogla krug po kvartu pa bi se prošetala tako ujutro i navečer obavezno(da nisu bile ubitačne vrućine ja bi vjerovatno šetala još koji put tako kratko u toku dana, ovako sam bila ograničena na jutarnju i večernju šetnju).
U toku mirovanja imala sam faze kada sam radila neke vježbice i za noge i ruke u krevetu (pronašla u literaturi za mirovanje).
Čim sam rodila, oporavila se od poroda ja sam se jako, jako trudila da što više hodam sa malom i imala sam sreće da je ta zima bila jako blaga tako da sam uspjela nadoknaditi sve ono ležanje. Inače, to mi je bila mantra dok sam mirovala, samo sam razmišljala o tome kako ćemo nas dvije puuuno šetati čim se ona rodi. I naravno da je tako bilo, zato samo strpljivo.
kachunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 18:57   #1271
Prijavljujem strogo mirovanje vec 44 dana radi velikog hematom. A i iducih jos minimalno 4 tj.cu biti prikovana uz krevet.Sada sam 13+2
Koma mi je. Baš,baš koma.
Kako ste vi kratile vrijeme u krevetu?
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 21:50   #1272
Ja sam prije 2 godine morala mirovati 5 mjeseci, od 16. tjedna, ustajala bih samo u wc i jednom dnevno za tusiranje, jela u polulezecem polozaju. E to je koma :-) . A sve se izdrzi. Internet, tv, knjige. Jedino bih upozorila na zamku previse guglanja o rizicnim trudnocama, to je siguran recept za konstantan stres i zabrinutost.

Sent from my LG-H502 using Tapatalk
zarathess is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2018., 23:11   #1273
Ja jos 10ak dana mirujem (jer ulazim u 37. tt), a do sad sam mjesec i pol na mirovanju.
Pogledala svasta na Netflixu, poharala forum.hr , obavila online shopping ljekarne za bebu, pa malo popunila robicu za bebu, spavam i odmaram, sve portale uredno svaki dan pratim, izucavala koji difuzer kupiti i koja ulja...
u bolnici sam puno citala, da se iskljucim od cimerica iz sobe i pricama o porodu, komplikacijama..
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 10:11   #1274
Evo cure, ja mirujem zadnja dva tjedna, danas imam pregled ponovno. Počeo mi se skraćivati cerviks. Prije dva tjedna (u 22tj) je bio 3.3cm i svjesna sam da to još nije tako opasno, ali mi je liječnica rekla da tako treba ostati do kraja trudnoće i da zato ležim. A i imam dosta pritisak prema dolje kad hodam/stojim/sjedim. I strah me, kako će ona početi rasti, da će se sve više skraćivati. Zato sam se već pomirila da bih trebala ležati još 3.5 mjeseca i to je to.

Mojoj sestri, koja je nosila baš veliku bebu, je u 37tj bio 3.3, a moja mišica sad ima tek oko 500g. Inače mi je dosta nisko, ponekad se prestrašim koliko me nisko lupa :O ali je prednost što sam još uvijek bila zatvorena, samo se sve počelo pripremati za njezin izlazak osim mene i muža hahahaha Moram otvoriti pay pal da počnem naručivati stvari za nju, da ne mora on sve rješavati.

Što se kraćenja vremena tiče, nemamo netflix pa onda gledam preko laptopa prijatelje i još neke pozitivne serije. A i YouTube mi je jača strana mame blogerice pogotovo jedino što imam veliku potrebu čistiti i organizirati, to mi je sad najveći problem. Nesting uopće nije varka, stvarno postoji.

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
_lizzy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 11:27   #1275
Ja isto bas strogo moram mirovati.Ginekologica mi je rekla da doslovno smijem lezati i disati.Idem samo na wc, jedem u krevetu,higijenu obavim brzinski. Ovih mjesec i pol visim na netu,gledam filmove i serije ali sada sam postala zivcana i pomalo depresivna. Nemam volje vise za nista i samo cekam da ovo stanje zavrsi a tko zna koliko ce to jos potrajati.
Usto imam curicu od 3.5 godine. koju sada skoro niti ne vidjam.Kod bake bude od ponedjeljak do petka.Dodje doma za vikend.Uzasno mi fali.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 11:37   #1276
Quote:
Jellle kaže: Pogledaj post
Ja isto bas strogo moram mirovati.Ginekologica mi je rekla da doslovno smijem lezati i disati.Idem samo na wc, jedem u krevetu,higijenu obavim brzinski. Ovih mjesec i pol visim na netu,gledam filmove i serije ali sada sam postala zivcana i pomalo depresivna. Nemam volje vise za nista i samo cekam da ovo stanje zavrsi a tko zna koliko ce to jos potrajati.
Usto imam curicu od 3.5 godine. koju sada skoro niti ne vidjam.Kod bake bude od ponedjeljak do petka.Dodje doma za vikend.Uzasno mi fali.
Iskreno, to mi se čini baš kao prava žrtva. Ne mogu zamisliti kako bi mi bilo da moram trčati za dvogodišnjakom ili da mi dijete nije uz mene jer ne mogu ništa s njim... Svaka čast. Vjerujem da ti je jako teško, ali se uvijek moramo okretati vedrijoj strani priče jer nam je inače još teže. Mene ovo stvarno uči cijeniti male male stvari. Kako samo budem sretna kad zasja sunce i otvorim si prozor ili kad mi dođe obitelj, ili kad se muž vrati s posla... Ajme pa to stvarno bude ogromna sreća

Poslano sa mog WAS-LX1 koristeći Tapatalk
_lizzy_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2018., 11:49   #1277
Je,bas je velika žrtva.
Prva trudnoca mi je bila školska.Radila sam do petog mjeseca.Cijelu trudnocu bila aktivna.Sve po ps-u.Za pozeljeti.A evo ova druga od 8 tt prikovana za krevet. Kako to nema pravila.
Za ovu trudnocu trebalo mi je godinu dana da ostanem trudna pa mi nije sad za zezati se i ne mirovati.
Vidis,meni je pak lakse kada je lose vrijeme vani.Meni je bas koma sad zadnja dva dana kad je vani lijepo vrijeme a ja ne mogu van.To mi je sad najgore. Bas me vrijeme vuce van.
I muci me Uskrs.sto necu bas s malom moci farbati jaja (nekako budem to izvela) i muci me sto necu moci na plac po cvijece,luk i sve ostalo.. i tak bas kao sto kazes te neke male svakodnevne stavri covijek sad pocme cijeniti.Kao ja odlazak na plac
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 11:38   #1278
Cure koliko cesto perete kosu i kako? Mene je svega strah😣
katija is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2018., 13:33   #1279
Ja perem jednom u 10 dana.Dok se tusiram.Stojecki. Ekstra brzo to obavim.Prije sam ju dva puta šamponurala i onda jos regenerator stavljala (prije ovog stanja) Sada ju samo jednom šamponiram. Otusiram se i operem kosu za par minuta.
Jellle is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.03.2018., 19:30   #1280
Ima li tu tko s placentom previom?
Bila je tema prije par godina, al neaktivna je...
cudnasuma is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:00.