Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2007., 13:28   #1
Smile Kako ste rekle budućem tati

Evo cure vidjeh temu na "Rodi" i učinila mi se jako zanimljivom....pa izvolite...da čujemo vaše pričice...smiješne, slatke, romantične...a možda nažalost i pokoju tužnu...kako ste rekle budućim tatama i kakva je bila njihova reakcija?
__________________
Baš kad trebam spojiti kraj s krajem, netko pomakne krajeve!
funnys is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 13:41   #2
trudnoća nam je bila iznenađenje, nismo ju planirali, iako nije nam baš pala iz vedra neba (seksali smo se bez zaštite ponekad i bili svjesni što se može dogoditi, samo nismo mislili da će se to dogodit baš iz prve..ma, iz nulte!)

ja sam bila u šoku, on je bio pribran. tako je bilo i sljedećih nekoliko dana.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 13:48   #3
prvi put bebu nismo planirali, i nažalost ta trudnoća je loše završila. Nakon nekoliko mj pauziranja po preporuci liječnika pojavio se opet + na testu...a moj muž je baš taj dan namontirao zvono u našem novom stanu koje je bilo poprilično glasno.

Izašla sam iz kupaonice i samo sam rekla: E dragi,sad ćeš morat skinut zvono s vrata jer će budit bebicu

a njegova reakcija...
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 13:50   #4
Zeljeli smo bebu duze vrijeme I kada mi se napokon prikazao plusic na jednom pa drugom testu, istog trena sam ga nazvala..
Nisam mogla izdrzati da dodje doma.. Tj da se vidimo..
Bio je presretan,.. Kasnije smo se samo grlili I ljubili... Valjda danima.. .. Ma I danas nas jos pere taj osjecaj srece kao od tog dana sa plusicem.. ..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 13:53   #5
joooj, pitanje je bilo kako sam mu rekla, a ja zabrojala da je kako je reagirao...poslala sam sms - test kaže da jesam
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 13:56   #6
hm....kako sam mu rekla?...nisam - on je meni

on:"trudna si, znam to, osjećam, intuicija mi govori"
ja: "ne pi****, uostalom to s intuicijom je moj a ne tvoj posao.."
on: "jesi, idem kupit test"
ja: "idi...i samo da znaš da ti ja na to pišat neću "

nakon prepiranja oko toga tko hoće a tko neće morkrit na štapić i nakon što je isti u momentu skoro postao leteći projektil....stvorile su se 2 crtice....ja u šoku - po dana nisam došla sebi, a on se odmah ufurao u ulogu tate...ostalo je povijest
__________________
"Describe your relationship with God." I just put "He never writes, he never calls. Frankly, I think the guy is dead."
SaveAss is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 13:59   #7
Naša bebica je bila pomno planirana! Pokušavali smo nekoliko mjeseci prije nego li smo uspjeli. A kad sam ugledala taj plusić, isti čas sam nazvala mužeka i rekla mu: E pa mužu postati ćeš tatek! A on !
Bio je presretan, a i još smo u euforiji očekivanja i praćenja razvoja naše bebice. I stalno ga zovem tatek a on mene mamica!
Poliko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 14:05   #8
Quote:
Poliko5 kaže: Pogledaj post
I stalno ga zovem tatek a on mene mamica!
ja svom nedam da me zove mamica
nekako ne bih za njega htjela biti 'mamica', bar dok to još nisam
ne znam jel me kužite...
pa me sam iz zajebancije nekad zove mamice, a ja njega ćaća
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 16:52   #9
mi nismo planirali bebu, ali s obzirom da smo ukinuli kontracepciju nakon svadbe...bilo je ono kad bude bude...i tako iz drugog pokušaja, meni kasnila, otišla u ljekarnu kupila test...nisam mu ništa rekla..., i kad sam se spustila po stepenicama samo sam se smijuljila...nisam mu mislila odmah reći, mislila sam pripreminit nešto, ne znam cipelice ili nešto..., ali nisam izdržala...smijuljila sam se, naravno da se to vidjelo iz helikoptera i stalno me ispitivao pa što je, što je...i onda sam ga primila oko vrata i rekla mu tatek budeš...osmjeh od uha do uha, nevjerica i sreća...smijuljili smo se danima, ljubio me cijelo vrijeme...doduše i sad me ljubi cijelo vrijeme, pogotovo bušu ujutro za dobro jutro i prije spavanja za laku noć
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 17:40   #10
Mi smo odmah nakon svadbe krenuli doslovno u "projekt zatrudniti". Nakon prvog mjeseca -ništa. Ja razočarana a mm skuliran i kaže: ma bude, ima vremena..polako. Drugi mjesec isto intenzivni "posao" i opet dođe menga (vještica). Ja opet razočarana a dragi okrene na šalu da on puca ćorke i kaj bi ja htjela . I malo me napadne da se imam skulirat i laganini, a ne se forsat oko toga pa zato i nema ništa.

I tako treći mjesec ništa od intenzivnog posla nego laganini kad nam dođe. Ja sam valjda već nakon tjedan dana znala da sam trudna. Mada nisam znala koje simptome kao trebam imat, cice su me bolile za popiz***. I umor i pospanost, i konstantna potreba za pišanjem.

I ja mom dragom tvrdim da sam trudna, a on se ne da uvjerit. I tako ja jedva dočekam da mi menga kasni 3 dana da se mogu popiškit po štapiću hehe.

kako smo se oboje digli u isto vrijeme, ja obavim piškenje i stavim test na umivaonik i izađem iz kupaone.. a moj dragi u stavu "bodyguard-a" sa prekriženim rukama i raskoračnim stavom stao pred test i čeka.. I nakon par min se počne pojavljivat tanka druga crtica. I on sad sav u sumnji gleda..i ne vjeruje on ništa jer nije to njemu ziher, a ja ko iz topa vadim papirić sa uputama gdje boldano piše "ako je testna linija i vrlo nježne ružičaste boje, ili vrlo tanka, to je znak da je test pozitivan".

Oboje smo ostali par sekundi u nekom stanju šoka, a onda sa jako zagrlili i poljubili. I onda moj dragi ispali izjavu stoljeća: "Čestitam ljubavi, uspjeli smo!", ali tonom ko da smo zaključili neki posao. Umrla sam od smijeha..
mala tirkizna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 17:56   #11
prvi put sam direktno s pregleda odletila njemu u ducan, s tim da sam prvo kupila dudu i rekla teti da je zapakira....kad ju je odmotao i skuzio, bio je presretan

ta trudnoca je neslavno zavrsila, ali ubrzo nam se desila nova....on je dosao ranije s posla i kako je otvorio vrata, nasao me sa stapicem u ruci koji je upravo bio pokazao dvije crtice ma to je stvarno najljepsa moguca vijest koju mu mozemo dati
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 18:02   #12
e, da, nekih 15 dana prije nego sto sam uopce napravila test, dakle par danaposlije zaceca, ujutro su me probudili oni grcevi kojih sam se sjecala jos od prvog puta....on se taman budio i ja sam mu u krevetu samo rekla :"ljubavi, trudna sam, sto posto".....poslije smo jos samo morali cekati sluzbenu potvrdu....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 18:33   #13
Taj dan sam išla predati dokumente za novi posao,kad sam došla doma bilo mi je mučno,menstruacija kasnila par dan. Dragi otišao kupiti test..napravila ga..pozitivan. Prvotni šok,tek se zaposlila kad eto. Dragi me počeo presretan ljubiti po trbuhu,onda sam zaplakala od sreće. Ništa mi nije važnije od bebice naše
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2007., 20:09   #14
ja sam test radila par dana prije nego mi je menga uopće kasnila jer je na uputama pisalo da se test može raditi 3-5 dana ranije, i pisalo je da se rezultat čita nakon 3 min, ali ovo sa minutama sam ja previdjela i nakon 1 min sam ga bacila u smeće misleći opet ništa što sam rekla i mužu. Tak sam bila jadna cjeli dan i navečer sam išla bacit smeće iz kupaone i nešto me tjeralo da potražim test u smeću samo da provjerim i kad ono vidjela sam drugu rozu crtu ali jakoooo se slabo vidjela, ali bila sam uvjerena da je to to. Zato drugi dan ponovno po test i strpljivo smo mm i ja čekali zajedno 3 min i došla je i druga crtica !!!!
vanjaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 00:32   #15
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
trudnoća nam je bila iznenađenje, nismo ju planirali, iako nije nam baš pala iz vedra neba (seksali smo se bez zaštite ponekad i bili svjesni što se može dogoditi, samo nismo mislili da će se to dogodit baš iz prve..ma, iz nulte!)

ja sam bila u šoku, on je bio pribran. tako je bilo i sljedećih nekoliko dana.

ovako je bilo i kod nas, meni menga nikada nije redovita ali kada mi je par jutara za redom bilo muka i uhvatila me luđačka želja za spavanjem dragi je zaključio da sam trudna, kupio dva testa, ja sam popodne nakon posla morala spavati i nismo čekali jutro, prvi test smo napravili navečer i plusić se plavio sve u šesnaest.... drugi test nismo ni radili. Pa ako kome treba...
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 10:20   #16
Nisam mu rekla, on je meni!
Mi smo marljivo ( )radili na bebi , i isti dan kad sam trebala dobiti, a cijeli dan nisam dobila, navečer smo radili test! Ja sam štapić popiškila i dala ga njemu da ga drži i gleda... kad mi je rekao da vidi plus, noge su mi se oduzele, suze, puse,........
danka 29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 11:17   #17
Nisam ni primjećivala da sam trudna. To sam pripisvala vremenskoj razlici, iscrpljenosti jer sam poslovno bila u NYC. Radni dan se je svodio na 12 sati oko pregovora u svezi jednog preuzimanje neke kompanije.

Loše sam spavala, loše sam jela, jednostavno bila sam sva nervozna i zbunjena i poslom i ljudima a i novom radnom okolinom.

Kada sam ga nazvala i rekla on je bio pribran i rekao:'jedna coprnica u Jeruzalemu mi je rekla da ću se oženiti za tebe i da ćeš mi roditi djecu'

A ja još u većoj panici.

Nije mi bilo lijepo. Bila sam sama na sasvim drugom kontinentu. Nisam ni stigla podijeliti svoju novost sa nikim. Sama u Hotelskoj sobi, bez igdje ikoga.. nije baš neki osjećaj!!!!
Nisam mogla ni otići svom doktoru, nisam mogla otići sa frendicama na razgovor, nisam mogla popričati ni sa svojom majkom... djelila nas je vremenska razlika od -6 sati.

Pokušala sam telefonom ...ali razgovor od sat vremena došao me je oko tisuću kuna

Hodala sam u jednu nedelju 5th avvenue i gledala besciljno u one sve pretrpane butike odjećom u najvećoj shopping ulici na svijetu... ogladnila, nisam imala sa kim ni popričati o sebi i tada sam otišla do Cantral parka sjela na klupu i rasplakala se.

ja taj period ne pamtim kao nešto lijepo..
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 05.12.2007. at 12:02.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 11:30   #18
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
trudnoća nam je bila iznenađenje, nismo ju planirali, iako nije nam baš pala iz vedra neba (seksali smo se bez zaštite ponekad i bili svjesni što se može dogoditi, samo nismo mislili da će se to dogodit baš iz prve..ma, iz nulte!)

ja sam bila u šoku, on je bio pribran. tako je bilo i sljedećih nekoliko dana.
Ti si trudna
Pa čestitam
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 11:49   #19
Kada sam prvi put ostala trudna, sumnjala sam tjedan dana prije očekivane m.,ali sam htjela čekati da mi kasni bar dan, pa da kupim test, a onda sam jedan dan kada smo bili u shoppingu uletila u prvu ljekarnu, kupila test, i rekla sebi da ću čekati do sutra ujutro da ga napravim (radi što bolje mokraće). Bilo je 4 ujutro i ja uletila u kupaonu, malo dulje sam bila unutra jer je bilo očito da je + nakon 2 sekunde, pa sam od šoka samo gledala u taj test, a onda je mm uletio u kupaonu misleći da mi je zlo, a ja se cerim ko luda, onda se i on počeo ceriti ko lud, pa smo skakali po stanu jer, iako je beba bila totalno u planu, nismo očekivali da će se dogoditi odmah prvi mjesec. Nažalost, trudnoća je loše završila.
Nakon nekoliko mjeseci, odlučili ponovno pokušati. Isto je uspjelo odmah prvi mjesec (ali ovaj put i jesmo pazili na plodne dane). Znala sam isto tjedan dana prije nego što mi je uopće kasnila, bilo je ljeto, one najgore vrućine, meni zlo, imali smo jedan stari test u pričuvi i ja ga napravila 5 dana prije nego kaj sam trebala dobiti i odmah je bio veliki + . Bili smo presretni, ali ne euforični radi onog što se dogodilo prvi put. Euforija tek počinje, jer sam sada već 25. tjedan....
__________________
Ruka koja ljulja kolijevku je ruka koja vlada svijetom
Parallel Universe is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 12:15   #20
Pokusavali smo pola godine prije nego sta san uspila zatrudnit....ja san se mislila je li sve ok sa menon, muz se isto tako bia zamislia i nakon svega mi je prizna da je cak mislia ic u doktora vidit je li sve u redu uglavnom ja san imala osjecaj da san trudna, kupila test i odlucila cekat jutro. Digla san se ujutro oko 6 uri, napravila test i kad san vidila da je pozitivan utrcala u sobu i probudila ga. Tribalo mu je par minuti da dodje sebi a onda smo se zagrlili i izljubili
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:59.