Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.02.2010., 00:37   #61
Quote:
marinella kaže: Pogledaj post
poslala sam mu ovu sliku

http://img692.imageshack.us/img692/1...hushlittle.jpg

da ste mu samo vidjeli izraz lica kad je pročitao nismo mogli progovorit od ganutosti ništa par minuta i tako sam se jedva suzdržavala da plačem zato mu i nisam mogla reć usmeno nego ovako.
Predivno!!!!
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 00:39   #62
Ja sam ko slon tulila na telefon par minuta prije nego sam izgovorila! Zagrcnuo se i nasmijao..........jos je na putu pa cemo se grlit i mazit tek za 2 mj...
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 01:32   #63
Mi probali jedan jedini put...i primilo se!
Nakon sta mi je kasnila m,ja napravila test ujutro,on jos spavao,odma dosle 2 crtice,al ja ko budala cekam da prode onih 3 min sta pise na uputama,sva sretna dodem u krevet,bacim se na njega,on se probudi a ja se zalijepila za njega,pita on mene sta ti je,sta ti tako srce kuca jako,a kazem ja njemu,nije jedno,nego dva srca!! On skace iz kreveta,trci u kupaonu gledat test,srece ko nikad u zivotu,odmah slikao test da ima za uspomenu...
Eto,jos kratko i nase malo je s nama....
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 02:31   #64
na dan kad sam trebala dobit m, počela krvarit.. al krvarenje isti dan prestalo
malo smo ostali zbunjeni, al reko doći će...
prošo jedan dan, dva dana, tri dana, četiri..nema... još su 3 moje frendice imale problema u isto vrijeme sa kašnjenjem pa smo se zajebavale, ja sam po bilježnici umjesto bilješki na predavanjima iscrtavala sebe i dragoga s bebačem u kolicima.. ehehe
al mislili smo da nije moguće, štitili smo se kad su mi trebali bit plodni dani.

peti dan je bila noć vještica. digla ga ujutro i rekla "ajmo na hitnu, ak sam trudna ne smijem pit večeras"

napravili test iz krvi, kad ono pozitivan
ostali smo totalno šokirani. mislili da je nešto krivo.
otišli mom ginekologu.. u čekaonici smo radili listu s imenima i popis planova kako ćemo dalje ak sam trudna.

napokon sam došla na red, i on vidio neku mrljicu - vražićka na ekranu

izašla sam van, on sav zbunjen gleda "i??"
ja sam mu mirno rekla "naručena sam u utorak za 2 tjedna" - "što to znači?"(i dalje skroz zbunjen)
ja mu nisam ništ rekla, sam sam upikla prstom u tablicu na vratima na kojoj piše:
ponedjeljak, srijeda, petak - ginekološki pregledi
utorak, četvrtak - trudnice
on i dalje zbunjen "kaj si trudna?"

kako smo se oboje osjećali? ko u hororu, još poduže vrijeme nakon toga, zahvaljujući našim starcima al u isto vrijeme smo bili presretni.. mazili smo sei tepali.. kako ćemo biti presretna mala obitelj..

i ne moram ni reć da od nas 4 kojima je menga kasnila tjedan dana, samo ja je nisam dobila
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 10:58   #65
Čitam ovo i plačem..
Predivna iskustva, drage moje..
Moj je bio sretan.. ma što sretan presretan... Pošto sam ja bila u drugom gradu poslala sam mu neku poruku i u njoj napisala tatice. Odmah je skužio o čemu je riječ...
Kad sam došla kući, ljubio me, sve zvao da im kaže sretnu vijest...
Stalno mi je ljubio trbuh, svako jutro prije posla, mene je držao ko malo vode na dlanu..
Smišljao je gdje ćemo s krevetićem, gdje će stajati stvari od bebe i kako će se zvati..
Sve je BILO predivno, ali nije dugo trajalo. Spontani...
__________________
... mami svijetlo na slijedećem brijegu; <3 Đ.B. <3 ...
malla21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 12:46   #66
Odlucili smo ne koristiti zastitu pa kad budu bude....nakon par mjeseci bez rezultata
narucili smo se na pregled u kliniku za lijecenje neplodnosti...
Taj dan sam trebala dobit mengu i cijeli dan sam bila uvjerena da samo sto nije....
Na pregledu doktor je rekao vi ste ovdje posljednji put.....poslao me da dam mokracu
rekao sestri da mm ne treba ne pregled posjeo nas za stol stavio ispred nas test i rekao cestitam....
pingu is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 13:25   #67
Ja sam imala nakoliko mjeseci nakon vjenčanja vodenu cistu koja nikako nije odlazila s lijevog jajnika. Već sam bila luda. Gin me na zadnji pregled naručio drugi dan menge u 7 mj lani. Kad je trebala doći nje nema. Ajme ja u beku. Cista se povećala, umrijet ću, zašto menge nema, nešto se zakompliciralo. Već sam bila luda. I ništ odem ja ginu i kažem mu kako menge nema pa nema i da ne znam šta je ( glupača ) nek me pregleda. A gin nakon tri sec. kaže: e da, imamo bebu ovdje, zato nema menge draga moja. NIsam ništa zvala telefonom, dok sam došla kući rekla sam MM samo: bit ćeš tata! a on me zagrlio i bacio na krevet: jesi sigurna? stvarno? jel to sigurno? Imamo bebu!!!! Samo smo se mazili par minuta i ponavljali: "imamo bebu! "
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 04:23   #68
Napravila sam test nakon sto je on otisao na posao. Kad sam vidila dvije linije toliko sam bila presretna da nisam mogla a da mu odmah ne kazen te sam na putu ka svome uredu otisla u njegov te buduci da je vec par ljudi bilo kod njega u uredu odvukla sam ga u sobu za razgovore "meeting room" te sam mu rekla da cemo imati bebu. i obadvoje smo zaplakali.
Vec sam bila 5 tjedana trudna a cijelo to vrijeme prije nego sam saznala isla sam vanka na tulume, pijanke nakon posla sa curama iz ureda pogotovo petkon tako da me samo bile strah hoce i beba to sve preziviti.
Ali eto, mali je jak i lijepo se razvija :-)
Lyanna is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 15:20   #69
No ajde da i ja napisem .... mi imamo prilicno specificnu situaciju i ne bi sad u detalje, ali ukratko ;o) Dakle, iako znamo kako se rade dijeca, jelte doslo nam je obojici kao iznenadjenje i sok... meni je kasnila tri dana i zajebavala me neka urinarna infekcija pa me uzasno peklo, vec bila kod dr po antibiotik i prva tura nije bas potpuno sredila stvar, pa reko, idem ja jos jednom doktoru... obzirom da je on te dane puno radio i bio ekstra umoran, kazem ja sebi, necu ga gnjavit da me odveze, idem ja pjeske (znala sam otprilike di treba ici, ali nikad tamo nisam bila).. nakon cca sat vremena hodanja, stignem ja, doktor me primi, testiraju mi urin, kaze da ima nesto malo bakterija i daje on meni recept za antibiotik. A ja njemu: znate, doktore, postoji jaaaako maaaalena mogucnost da sam trudna, pa ne znam smijem li ja piti taj antibiotik ako slucajno jesam? Kaze on: nema problema, evo idem vam testirati urin na trudnocu. Ja sjedim u ordinaciji sama, svakakve misli po glavi i vraca se on za par minuta i kaze: Cestitam, trudni ste ) A ja Kaze on meni da antibiotik ovako na pamet preskacemo i da ce mi radit urinokulturu za koju treba cekat nalaze, pa cemo onda vidjeti... Ja jos uvijek sva u raspolozenju panike, tipa omg, trudna?? sto sad?? sto napravit?? kako mu reci?? (ponavljam, specificna situacija ;o) )... izadjem van, hodam ko muha bez glave, ne cujem nista, ne vidim nista (dobro da me nije kaj pogazilo ) Dodjem doma, skuliram se malo... i odlucim da cu reci samo njemu, jer se u krajnjoj liniji to i njega tice koliko i mene... iako nisam jos tocno znala kako se nositi sa tom cinjenicom... I nis, dodje on predvecer sa posla, radi veceru ( ) i pita me kako sam provela dan, ja pricam pricu koju sam upravo napisala a on: cek, cek? Trudna si? Stvarno? I valjda je jos jedno 15 puta to ponovio u slijedecih pol sata Kaze on: jeeee, jos uvijek funkcioniraju A ja si mislim: vidi vraga, moje tijelo je ipak sposobno zatrudnit
Mislim da sam odmah znala da pobacaj ne dolazi u obzir, bez obzira kakva njegova reakcija bila... ali trebalo mi je skoro dva tjedna da se skuliram i da prilagodimo planove.... so far, so good

Evo, jedna malo drugacija prica
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2010., 23:38   #70
Mi uzeli i isplanirali godišnji, rezervirali more prema mojoj mengi, koja je počela kasnit... dva dana prije puta ujutro on otišao po test, ja se popiškila i i roku odmah su se pojavile dvije roze crtice. On je bio happy, ja se rasplakala, onako od sreće. Nisam vjerovala pa sam otišla po još jedan test, drugi proizvođeč, ali bilo opet isto. Nakon toga otišli na burek i cugu, on pivu a ja sokić .
Zaključak: bar se nisam morala brinut da ću dobit mengu na moru
__________________
28.3. L. <3
suntzu is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 00:02   #71
Ja sam mjesecima unaprijed smislila još prije nego smo počeli raditi ne bebaču!
Kad je test pokazao crticu, kupila sam one male cipelice-čarapice pakirane u kutijici, stavila ih u poklon vrećicu i dala mu za poklon. Prvo je bilo "oho, poklončić!", a kad je otvorio, prvo šok par sekundi dok nije skužio da je to stvarno to!
Jedva sam izdržala do večeri da mu predam poklon!


OT: kad sam doznala spol, dala sam štampati mali roza bodić na kojem piše "tatina princeza" i opet u poklon vrećicu!
mayabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 01:14   #72
inače imam neke blesave cikluse, tako da kad mi je kasnila 2 tjedna, nisam bila sumnjičava, iako sam već imala simptome

dogovor je bio od kojeg datuma ćemo počet radit na bebi, kasnije se ispostavilo da smo je napravili isti dan

mm je bio u engleskoj 2 dana na putu, i tad sam radila test, kao ono, čisto reda radi, i bila sigurna da će biti negativan...kad ono plus ko kuća

u isto vrijeme sreća i strah

kad se mm vratio, čuli smo se telefonom, jer smo bili u različitim gradovima, i pitam ga ja kako je bilo u londonu, kad se ono konjina razvezla i 45 min priča bez prestanka

kad je završio, pitam ga: jesi gotov?

on: aha

ja: dobro, jer imamo plusić

on: nemoj zajebavati

ja: ne zajebavam

i eto, još par tjedana i stiže naša mala ljubav
Blackie is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 11:43   #73
MM me dovezao do ginekologa i došao po mene kad sam bila gotova tako da je prvi saznao... nisam prije radila test ali smo sumnjali da bi mogla biti trudnoća pa smo se doma šalili na tu temu.

test nisam htjela raditi jer sam ionako u to vrijeme bila naručena na godišnji papa test kod ginića.
kad sam čula otkucaje srca kod ginića, nisam mogla vjerovati. i ja ću biti mama!

bila sam tada trudna već 8 tjedana, menga mi je kasnila ali sam kašnjenje pripisivala stresu koji sam u to vrijeme imala zbog različitih obaveza. sumnjala sam u trudnoću, ali nesigurno.

poslala sam poruku dragome i došao je po mene. kad sam ušla u auto samo se slatko nasmijao i dao mi pusu.
spreman je on za bebu već otprije, čekao je da ja odlučim da sam spremna.
sad već priča i o drugome, a još nije prvo došlo van. kaže da treba imati dvoje....
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 13:32   #74
Kad sam ja ostala trudna nisam uopće baš znala kad bi trebala dobiti sljedeći menzes jer mi se ciklus bio sav pobrćkao. To je bio prvi mjesec kad smo se prestali paziti i mislila sam da nema šanse da nam se beba ulovi od prve. Negdje oko 30-og dana ciklusa ja sam se počela nekako čudno osjećati, stalno mi se piškilo, bilo mi je lagano slabo, a cice su mi narasle ko nikad u životu, ko dvije bombe!! Al nisam htjela napraviti test odmah jer su mi ciklusi bili preko 35 dana, a bili smo i uplatili putovanje u Gardaland, pa da sam znala da sam trudna ne bi sigurno htjela ići na sve one sprave radi kojih sam i išla u Gardaland. Uglavnom, ja i moja beba smo se tamo vozile na svemu, ja sam morala na wc između svake atrakcije, mm mi se smijao da šta mi je, a kad smo prošli pored restorana ja sam zavapila da se meni tako jede chiken
Vratili se mi doma i drugi dan su nam došli prijatelji na roštilj, tad sam ja s frednicom prelazila sve te simptome koje imam i ona mi je rekla kako je ona imala metalni okus u ustima. Oni otišli doma, a meni se pojavio taj metalni okus, otišla spavati, kao proć će, a ono ništa. Onda me zvala kuma, pa sma ju pitala koja je ljekarna dežurna, jer je bila nedjelja i baš je njena ljekarna radila. Otišli smo kupiti test, došli kod kume, mm i njen muž su išli loviti lignje, a nas dvije smo sa njenim sinom otišle na igralište sat vremena, da mi se skupi hormona u mokraći jer je bilo već skoro 7 navečer.
Vratile se doma, ja otišla na wc, popiškila test i dobila pluščinu veliku ko kuća!!! Izašla sma iz wc-a i rasplakale smo se obadvije. Onda sam zvala mm-a da mu kažem, a on mi niej vjerovao, kako smo bili smiješni, obadvoje zbunjeni da ne možemo biti zbunjeniji.
Kuma nam je natočila borovičku da nazdravimo, a njen mali je srušio čašu i prolio borovičku po žutom tepihu, al se čaša nije razbila, pa smo zaključili da će biti curica........... i je........
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 16:40   #75
On je rekao meni, ne ja njemu.
Naime, kasnila je par dana, napravili test, test negativan. Naravno, zakljucila sam da nisam trudna.
Proslo je nekih tjedan dana i nakon sto sam mu treci put rekla da voda ima zeljezni okus a njemu nije imala, umro je od smijeha i rekao: Je, bas nisi trudna. Idemo kod doktora, nista ja ne vjerujem tom glupom testu.
Imao je pravo.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2010., 20:47   #76
mi smo našeg zvrka napravili jedne pijane noći onako lagano pripiti smo rekli "ajmo napraviti bebu!" i eto bebe ja sam odmah nakon par dana znala da sam trudna, nije mi trebao nikakav test-jednostavno sam znala čak i kada sam otišla na prvi pregled mi menga još nije kasnila. a kako sam saznala sa sigurnošću... par noći za redom sam se budila u toliko jakim grčevima da sam doslovno vrištala u jastuk. dragi je 3-4 noć rekao da je dosta i da idemo na hitnu. tamo su me pregledali i nisu našli nikakav ginekološki problem. jedino je uzv pokazao neku sićušnu mrvicu za koju je doktor rekao da može biti beba (ja sam tada bila sigurna). nakon 2 dana (u ponedjeljak) sam otišla kupiti test i već dok sam piškila se pokazao najljepši plus na svijetu vrisnula sam i zgrabila ključeve od auta i doslovno izletila iz stana (nisam ni zaključala) i pravac dragom na posao. međutim, nije ga bilo pa sam ga nazvala da vidim gdje je. bio je na marendi sa nekim frendovima. rekla sam da mu moram nešto jako važno i jako lijepo reći. pilio me da mu kažem (a ja si to nisam zamislila preko telefona) i onda sam mu rekla da sam trudna, da je test pozitivan. i onda hladan tuš rekao je onako nonšalantno "a dobro što se mora-mora se." pitala sam ga kakva je to reakcija a on meni da je s frendovima. rekla sam mu samo "dobro" i spustila. plačući sam se odvezla doma, a on je došao nakon 10 min. pogledao mi je u trbuh i onda me zagrlio i poljubio i pomazio trbuh. pošto znam da je to za njega velika reakcija i isprika (jer je poprilično zatvorenih osjećaja), zaboravila sam taj dan. vjerujem da se poprilično šokirao i da mu je trebalo vremena da se navikne jer sada i u snu se zna spustiti do trbuha i poljubiti ga
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 19:01   #77
Mi smo se na moru napokon malo opustili ali oni vražji lh testovi nikako da pokažu plodne dane. I tak dođemo u Zg, menge nema ni po svim kašnjenjima kašnjenja od pcos, meni malo sumnjivo i pošaljem ga po test (ni mrtva ja to ne kupujem), nismo mogli čekati jutro pa me odmah poslao na pišanje. Kak su mi se noge odsjekle od straha dok smo čekali, on je išao pogledati i rekao mi da me od sad zove mamek . Danima sam još umirala od straha. Ne znam zašto. Dugo vremena smo željeli u radili bebu i nije neplanirana, stvarno ne znam zakaj sam tak reagirala. Tu noć sam isplanirala narednih 20 godina valjda .
 
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 19:17   #78
Quote:
prevarena_ri kaže: Pogledaj post
i onda sam mu rekla da sam trudna, da je test pozitivan. i onda hladan tuš rekao je onako nonšalantno "a dobro što se mora-mora se." pitala sam ga kakva je to reakcija a on meni da je s frendovima.
ah ti muški.... mogu si zamisliti što bi moj meni rekao da sam mu rekla kad bi bio s frendovima. valjda bi rekao "ma nemoj mi reći!"
glumci su ti muški.....
mi smo ipak bili skupa pa je drukčije ispalo. vjerujem da si bila pokisla ko monsunska šuma kad ti je to rekao.
__________________
PRODAJA ROBICE ZA BEBE vel. 56
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2010., 19:27   #79
Planirali smo trudnoću, pratila plusiće drugih na wannabe zboru, veselila se s curama i zamišljala kako će biti kad ja dobije svoj plusić. I tako jedno jutro, onako školski na dan kad mi je trebala doći m, ja se digla u 6 sati a on je još čvrsto spavao i nije ni znao da ću ja raditi test. Oni trenuci dok sam čekala reakciju srce mi je tako snažno lupalo a osjećaj u trenutku kad mi je do mozga došlo da su ono što ja vidim dvije crtice neću nikada zaboraviti. Vratila sam se u krevet i zagrlila dragog s leđa a njega je probudilo moje srce koje je htjelo iskočiti. Rekla sam mu: "Bit ćemo mama i tata", a on ni riječi, samo me snažno zagrlio i nije me puštao iz stiska.
Taj dan nismo skidali onaj tupavi osmjeh s lica i činilo mi se da mi na čelu piše da sam trudna.

Kao što je jedna cura ranije napisala i ja sam isplanirala svoj život sljedećih 20-tak godina no moja sreća nije dugo potrajala, spontani u 6 tjednu.

Sad imam malu srećicu koja spava do mene, ali namjerno sam opisala ovaj prvi plus, jer sam pogriješila i nisam si dopuštala uživati u drugom plusiću od silne brige zbog prvog iskustva.
katekit is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 16:03   #80
Quote:
Renata kaže: Pogledaj post
ah ti muški.... mogu si zamisliti što bi moj meni rekao da sam mu rekla kad bi bio s frendovima. valjda bi rekao "ma nemoj mi reći!"
glumci su ti muški.....
mi smo ipak bili skupa pa je drukčije ispalo. vjerujem da si bila pokisla ko monsunska šuma kad ti je to rekao.
jesam, ali sam odmah nakon nazvala naj frendicu i kad sam joj rekla smo plakale 10 min (od sreće) pa je to malo popravilo dojam
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:29.