Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.07.2004., 16:03   #41
Quote:
Nerea kaže:
bash sam ovo htjela rechi...kad dobijesh nalaze u petom mjesecu trudnoce i recimo da dijete jest sa downovim sindromom....to se dijete vec u tebi mice.....ja sigurno ne bih dala da mi izazovu porod* sto se u tom slucaju kod nas radi*...mislim..da ne znam koju bolest dijete ima ne bih pristala...prvo zato shto uvijek postoji sansa da je na kraju sa djetetom sve u redu..drugo..jednostavno ne bih mogla....
dijete osjetish u sebi..ono je zivo....posebno.. jedinstveno ....tvoje...i dio je tebe....
kakvo bilo da bilo....moje je....
Pa, ne postoji šansa da dijete nema Down sindrom ako amniocenteza pokaže da ga ima. A što se ostalog tiče - slažem se, zato ja i ne bih išla na amnio. Mislim da nema smisla raditi pretragu ako ne bi pobacila.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 16:04   #42
Ja vam mislim, ali nisam sigurna, da se kod nas trudnicama ne preporučuje rutinski Double ili Triple test ukoliko su mlađe od 35. godina.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 17:49   #43
Quote:
verica kaže:
Ja vam mislim, ali nisam sigurna, da se kod nas trudnicama ne preporučuje rutinski Double ili Triple test ukoliko su mlađe od 35. godina.
isto se ni u njemackoj ne preporucuje (SuzA sudjeluje u jednom istrazivanju pa zato radi te testove, vise da bi drugim zenama pomogla nego da bi bas saznala rezultat i zato )
Winona is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 18:04   #44
Pa, to je prilično glupo, jer su ti testovi zapravo totalno nepouzdani za žene iznad 35. godina, i imaju smisla upravo za mlađe trudnice.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2004., 22:16   #45
evo ja nakon ovog svog iskustva i razgovora sa 2 ginica mogu reci da double i triple nemaju nikakvog smisla

mladim trudnicama pokazuju mogucnost na pr. 1:2000 da ce dijete biti ok, a opet nije iskljucen rizik na down i nitko to ne moze garantirati osim amniocenteze
ja sam navrsila 35 i rizik na te godine je 1:300 ali moj je nalaz bio katastrofalan, sto opet nista ne znaci (osim sto unese nervozu) jer su ti testovi samo statistika nekoliko parametara
meni je trebala beta biti povisena u odnosu na godine, ali je bila enormno visoka a onaj drugi hormon je trebao biti nizak u odnosu na god, ali i on mi je bio visok, navodno zbog rane implantacije 2 embrija, sada je na zalost ostala samo jedana beba
ali krasana

mahala mi je na uzv
assia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 10:52   #46
Quote:
verica kaže:
Pa, ne postoji šansa da dijete nema Down sindrom ako amniocenteza pokaže da ga ima. A što se ostalog tiče - slažem se, zato ja i ne bih išla na amnio. Mislim da nema smisla raditi pretragu ako ne bi pobacila.
postoji...nazalost....
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 10:59   #47
Ne, ne bih rekla da postoji. Radi se o analizi kromosoma i nalazi amniocenteze su potpuno pouzdani.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 11:21   #48
kao sto rekoh prije...kuma moje prijateljice je dobil nalaze da ce joj dijete imat downa.....i dijete se rodilo bez downa...
naravno....amnio je pouzdana metoda jer je 99.4% tochna ali...
mozda je u pitanju bila ljudska greshka...ne znam
__________________
Nekako mi je dosta mushkih....ono..ne toliko dosta da bi preshla igrat za suprotni tim, a opet sasvim dovoljno da ostanem sjedit na klupi...

"Frankly, my dear, I don't give a damn..."
Nerea is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2004., 11:24   #49
Možda su nalazi zamjenjeni?
Desilo se to, prije 5-6 godina jednoj femili baš u Zadru.
__________________
Dreams
Tija is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 07:59   #50
Pored nalaza amniocenteze odmah se dobiva cijeli spektar drugih nalaza da li je dijete zdravo i sve ostale indikacije pa jos i to koji je spol djeteta. Da li je to dobra prilika da se sazna spol?

U Americi se ponekad amniocenteza koristi u najranijoj trudnoci (do 2 mjeseca) da se provjeri spol djeteta.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 13:57   #51
Quote:
GoldenSurferFromCRO kaže:
Pored nalaza amniocenteze odmah se dobiva cijeli spektar drugih nalaza da li je dijete zdravo i sve ostale indikacije pa jos i to koji je spol djeteta. Da li je to dobra prilika da se sazna spol?

U Americi se ponekad amniocenteza koristi u najranijoj trudnoci (do 2 mjeseca) da se provjeri spol djeteta.
U Americi se kao i drugdje u svijetu amnio radi izmedju 12. i 15. tjedna trudnoce.

I naravno, sa sigurnoscu se zna spol djeteta, ali to bas i nije neki razlog za ici na amniocintezu koja nije potpuno bezopasan zahvat.
bigblue2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2004., 14:47   #52
Tocno, ali sam negdje iskopao vise o tome, da su Ameri pod bilo raznim razlozima naveli potrebu za amniocentezom posebno zenama koji imaju vise djece te da se zele unaprijed vidjeti koje dijete zeli roditi ili nece roditi.
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 05:13   #53
U Americi se amnio radi i kasnije,moja frendica je bila prosli tjedan zbog loseg quad testa u 17. tjednu. Da nije bilo slobodnog termina,isla bi i kasnije. Za rezultate ce saznati u 18. ili 19. tjednu trudnoce. Ja sam danas gledala svoj video sa UZ u 18. tjednu i to je vec pravo dijete,mislim stvarno je vrijeme da pocnu radit te stestove puno ranije. Ja sljedecu trudnocu debelo razmisljam da li da uopce radim te genetske testove, nema smisla . Pogotovo uz toliki postotak laznih pozitivnih rezultata.
__________________
sretno dijete sretnih roditelja
Rita is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2004., 08:50   #54
Tako u Americi razmisljaju i unaprijed zele odredjivati spolove, samo nisam siguran u kom tocno tjednu najranije moze vrsiti amnio radi spola. Inace pobacaj u Americi se vrsi do 6-7 mjeseca trudnoce, no prije manje od godinu dana izglasan je novi zakon gdje je granica pobacaja pomaknuta puno niza (kolik sam zapamtio negdje na 4-5 mjeseci, ali nisam siguran, netko ce mi bolje reci).

Ja bih napravio amnio jos ranije prije 10 tjedna trudnoce bas radi genetskih testova da bi bilo sve u redu. No mislim da je tu veliki postotak spontanog pobacaja...a mozda i nema bas puno plodne vode u tim tjednima trudnoce, ili se varam?
__________________
GoldenSurferFromCroatia is comming - look busy.
GoldenSurferFromCRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 12:39   #55
Amniocenteza

Jutro svima.
Ne znam da li se već o ovome pisalo, no ja sam evo naručena za taj zahvat za 2 tjedna, pa molim iskustva ako ih imate....
Sve mi je dobro došlo jer me frka. Znam da ne moram ići ako ne želim, no obzirom na godine (u 36.toj) i na neka nova saznanja o učestalosti Downa u Hrvatskoj, ipak ću to napraviti...
E sada, ne znam čega me je zapravo više strah...da li samog pregleda ili iščekivanja nalaza!
Hvala unaprijed na svim savjetima i iskustvima!!!!!!!!!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 12:54   #56
Jesu te gledali na ultrazvuk, i uzimali mjere?
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 12:57   #57
Ja ne bi išla jer je sad već prekasno za pobačaj a i da dijete ima Down ili nešto drugo ne bi mogla pobaciti......a toliko ćeš se iživcirat čekajući nalaze....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 12:59   #58
Quote:
Luu kaže: Pogledaj post
Jesu te gledali na ultrazvuk, i uzimali mjere?
Ma jesu, i mjere Nuhalnog nabora su 1,7 mm...dakle, OK!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 13:00   #59
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Ja ne bi išla jer je sad već prekasno za pobačaj a i da dijete ima Down ili nešto drugo ne bi mogla pobaciti......a toliko ćeš se iživcirat čekajući nalaze....
Ma u pravu si...ali toliko me sad postala frka...Ne znam 100 % da li ću ići....
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 13:08   #60
Quote:
Škiljo kaže: Pogledaj post
Ma jesu, i mjere Nuhalnog nabora su 1,7 mm...dakle, OK!
Onda sta se brineš, ako je nalaz uredan, i sve su ti izmjerili, nosić,kralježnicu, nabor, i oko srca, i ako je sve ockej, mislim da se ne maš šta brinut. To ti je prav ili druga trudnoca.
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:13.