Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.03.2007., 13:37   #61
Danas se sve vidi na UZV...pogotovo na 3D..........al uz tebe smo ma što odlučiš....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 13:39   #62
ima na web stranici poliklinike harni - trudnoća iz tjedna u tjedan - poseban odjeljak - amniocenteza
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 13:42   #63
Meni je moj dr. to ovako objasnio: ako je na prenatalnom testu povećan rizik za down ili žena ima iznad 35 g. radi se amniocenteza. Ona je uvijek rizik za plod (ne sjećam se točno koji postotak je rekao). Ukoliko se na amniocentezi uspostavi da se radi o dawnu radi se tzv. medicinski pobačaj (naravno ukoliko to majka želi)
zub_vila is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 14:01   #64
Meni je dokica rekla da ima neki novi način da se ispita da li dijete ima down, nije amnio nego ti vade krv. Nisam baš pitala za detalje jer mi je još prerano za to ali za koji mjesec ću svakako otići.
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 14:04   #65
eh, to je double test koji se radi max do 17-18.tj.trudnoće...
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 14:10   #66
Aha, eh... onda zanemari savjet
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 14:20   #67
Cure, stvarno hvala na savjetima...Trebaju mi ovih dana, a i hvala na podršci....
Puse svima!!!!!!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 17:45   #68
ma znaš šta postavi si to ovako u glavici: idem da zadovoljim formu i jer mi ginko preporučio, ali ja znam da će sve biti u redu i fullll zabrij na to..... jer ako ne odeš onda ćeš možda preostalo vrijeme brijati... a mogla sam ipak ići... ali SIGURNO je sve u redu, gledaj na to kao na neku rutinsku kontrolu..

ja si tako brijem jer idem drugi tj. na double (a ne bi trebala, jer mi se čini da sam nerizična grupa, 28 god, povijest u obitelji okay) ali ipak sam si odlučila ići...

uglavnom ja ti saljem za doooobar pregled
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2007., 18:38   #69
Škiljo, spojila sam s postojecom temom.

evo i link na stranicu Poliklinike Harni
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 14:57   #70
Ja sam bila na amniocetezi. Imala sam 37 god. i doktori u Splitu nisu htjeli raditi zahvat, tražili su moju odgovornost. Ja sam inzistirala jer je moj ginekolog dao prijedlog. Zašto. Imala sam već troje dijece i nebi bilo odgovorno s moje strane da ne učinim što mi ginekolog preporuća. Da je bilo kakvih komplikacija išla bih na spontani. Upropastit djetinjstvo rođenoj dijeci i stvorit teret primitivizma u ljudi ne bih mogla. Ljudi su dosta okrutni i netolerantni i to bi se prelomilo preko leđa novom djetetu a i braći i sestrama. Da neduljim. Zahvat je trajao, mislim 1 minutu. i ništa nisam osjetila. Poslije zahvata se obavezno preporuča ležati 2 sata. Ja sam to odležala u bolnici.Poslije treba još strogo mirovati dva dana i dva dana lagano vraćanja u normalu. Nakon svih peripetija rodio se dječaćić.Sretno.
Barni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 15:17   #71
Quote:
Barni kaže: Pogledaj post
Ja sam bila na amniocetezi. Imala sam 37 god. i doktori u Splitu nisu htjeli raditi zahvat, tražili su moju odgovornost. Ja sam inzistirala jer je moj ginekolog dao prijedlog. Zašto. Imala sam već troje dijece i nebi bilo odgovorno s moje strane da ne učinim što mi ginekolog preporuća. Da je bilo kakvih komplikacija išla bih na spontani.
Kako se to "ide na spontani"

I odluka o tome ići ili ne na amniocentezu je UVIJEK samo na trudnici. Ako je neki ginekolog preporuča, treba obrazložiti razloge. Meni su predložili amnio samo zbog moje dobi pa sam odbila, naročito zato jer su rezultati triple testa bili relativno dobri (ali treba podcrtati da dobar triple test nije garancija da je sve OK).
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 17:25   #72
Žena se vrlo vjerojatno krivo izrazila.
Naravno da se na spontani pobačaj ne ide.
Ne bi bio spontani.
Moja ginekologica mi je zbog godina preporučila da obavim amnio.
Nisam ju obavila jer ne bi mogla otići na prekid trudnoće u tako visokom tjednu, ne nakon što se on prevrće po mom trbuhu.
Nisam se istini za volju opterećivala sa tim i bila sam uvjerena da ću roditi zdravo dijete.
Na kraju krajeva postoji niz bolesti i ne postoji nikakva garancija. Djeca se rađaju zdrava pa obole.Ne postoji pretraga koja može garantirati zdravo dijete.

Ipak znam da postoji pretraga koja se radi u jako niskim tjednima trudnoće kada je pobačaj za većinu prihvatljiv, ali da se ne radi kod nas.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 18:06   #73
Bravo Modesti.

Krivo sam sam se izrazila.Pisala sam na brzinu, a sve me to iznerviralo jer sam taj dan imala jaaaakooo neugodnih iskustava pacijent - doktor. I što sam nalaz čekala vjerovali ili ne puna 3 mjeseca. Samo što nisam rodila. Navodno su zagubili poštu.......
Barni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 20:05   #74
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
.

Ipak znam da postoji pretraga koja se radi u jako niskim tjednima trudnoće kada je pobačaj za većinu prihvatljiv, ali da se ne radi kod nas.
Biopsija korionskih resica, radi se i kod nas.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 20:56   #75
Autosjedalica

Kažeš da se radi i kod nas pa to je sasvim sigurno napredak.
No opet zanima me zašto ne preporučuju tu pretragu kada je još trudnoća vrlo niska nego amnio koja se radi puno kasnije.
Ukoliko je u pitanju cijena pa barem bi trebali upoznati starije trudnice da i ta mogućnost postoji.Vjerojatno bi se mnoge koje se smatraju rizičnima odlučile na tu pretragu makar i privatno.
Ja sam o toj pretragi saznala sa interneta dok sam pretraživala stranice o trudnoći dok sam čekala bebu.No ginekologica mi ju nije ni spomenula, a vrlo vjerojatno ni drugi ginekolozi to ne spominju.
Evo dok ovo pišem moram priznati da me to ljuti ta indolencija jer Bože moj ne radi se o njihovoj koži, a žena neka se sama nosi kako zna i umije sa svojim strahovima ili lošim rezultatima testa.
Evo trebale bi i rode nešto poduzeti ukoliko ta mogućnost za pretragu postoji da se radi ona umjesto amniocenteze.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2007., 21:00   #76
Quote:
Modesti kaže: Pogledaj post
Evo trebale bi i rode nešto poduzeti ukoliko ta mogućnost za pretragu postoji da se radi ona umjesto amniocenteze.
Pa predloži im. Inače, i ta pretraga je invazivna i uključuje rizik od spontanog.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 21:43   #77
Amniocenteza: za/protiv

Mislim da ova tema pod nazivom amniocinteza nije bila.

Evo vratih se sa pregleda, i ginekolog mi je savjetovao amniocintezu.

Naime, objasnio mi je sve njezine prednosti i rekao da je stav Bolnice do bolnice a i ginekologa do ginekologa:

Rekao mi je da je stav Petrove da se amniocinteza radi u 37 godini a da je njegov stav da bi je trebalo raditi već od 30 -te.

Nadalje rekao je da se sa njom mogu otkriti 101 genetsku bolest a da se ne može otkriti padavica, zečija usna i gluhoća i još neka (zaboravih).

reče mi da postoji naravno rizik ali da je on ipak mnogo manji od rizika da li će starija od 30 roditi bolesno dijete!

Nadalje rekao je da žene koje imaju već problema u trudnoći (iscjedci, teško nošenje, krvarenja, upale neke - naveo ih je) kod njih postoji mogućnost da poslije amniocinteze dobiju spontani veći nego kod žena koje to nemaju!

Ja bih trebala ići 26.12.2007 na amniocintezu. Tada ama baš nitko u Hrvata nije u Bolnicama jer su svi na spojenim praznicima.

onda je rekao da dođem 07. siječnja 2008.

Zanima me drage moje (one koje su bile) da li ste to radili, kakva su vaša iskustva te u kojem tjednu se ona može raditi i do kojeg tjedna najkasnije (a kada je najoptimalnije)?

Mislim da je to stvarno i moralno i zdravstveno a i osobno pitanje i odluka za svaku ženu.

Da li ste vi išli ikada na amniocinezu? Da li biste otišli? Ako bi (nedaj Bog) rezultat bio loš... kako biste postupili dalje?

Da li biste zadržali bolesno dijete svjesni što to kroz njegov i vaš život znači.. ili biste se odlučili na pobačaj/prijevremeni porod?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 22:00   #78
ja osobno ne bih, osim u slucaju velikih indikacija pa da mi srce bude na miru...dosta sam citala o tome i naisla, cini mi se na rodi i na pricu gdje su jednoj curi rekli da nosi down-a, zadrzala ga je i rodilo se zdravo dijete...ok, tesko pogrijese al uvijek postoji taj ljudski faktor....to sto imas 37 godina po meni nije indikacija (pa nemas 47 godina!), pogotovo ako nemas nekih drugih problema s trudnocom tipa veliki nuhalni nabor i sl.moja frendica je rodila prvo dijete s 36 i sveje bilo u najboljem redu, nadam se da ce bit i tebi (nije isla na amniocentezu)
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 22:07   #79
ma znam, ali sa Down-om rađaju i one od 19. On nema veze sa godinama...

Više je moralno pitanje...da li biste ga zadržali ako nalazi budu nagativni?!

I zašto žene ne žele ići na tu pretragu? Boje se rezultata ili žive u uvjerenju da je sve ok?

danas je jedna odbila amniocintezu.. I znate iz kojih razloga? Vjerskih!!!

To još i takvu glupost nisam čula
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2007., 22:15   #80
pa i moji razlozi su mogu reći vjerski.... smatram da nemam pravo nikom oduzeti život... jel to vjerski ili ljudski
i ja sam odbila amniocintezu, jer bi zadržala dijete bez obzira na sve, pa čemu onda riskirati onih 1 % pobačaja.....

moram naglasiti da nikoga ne osuđujem i sve podržavam samo je ovo moj izbor....
__________________
I,M i F ja sam na ovoj planeti da sretne Vas učinim......
Mijaja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:05.