Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.10.2017., 10:42   #1941
Quote:
jojo21 kaže: Pogledaj post
nymphadoratonks, ja sam bila na fetalnoj ehokardiografiji i sama pretraga je u biti detaljan abdominalni ultrazvuk. traje nekih 45 minuta, ali za tebe nije neugodna, obični uzv. tako da se ne moraš bojati pretrage. vibram i da nalazi budu dobri.
dam tila sam te pitat za pretragu, i izguglala sam je.

rekli su mi ginići u malčića na rebro. koliko se čeka? ja sam sad 19+3 . kad je idealno? moj socijalac kaže 23 tt po njemu

hvala svima cure super ste
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 15:38   #1942
Molim vas za mišljenje, doktorica mi preporuča amnio. Kao razlog navodi moje godine(40), rodila sam nedonošče i ove godine sam imala spontani. Radila sam testiranje u Petrovoj, rezultati su
Dobni rizik 1:78
Biokemijski T21 rizik 1:67
Nuhalni nabor 0,68
napisali su da je niski rizik

strah me amniocenteze, ne toliko rezultata već spontanog pobačaja, luda sam od svega
pavlek07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 17:29   #1943
Meni je amnio bio preporucen jer je moj kombinirani probir bio 1:98 (biokemijski rizik) a dobni rizik je bio 1:178 (ili tako nesto). Mislim da preporucaju svima koji imaju ili biokemiju ili dobni rizik ispod 100.

Ne moras se bojati amnio. Ja sam se jako bojala da bi na kraju najdulje trajala dezinfekcija mjesta di ce ubod i UVZ nego sami ubod.
Kako su cure vec pisale, to je standardna procedura i koliko se sjecam, mislim da je 0.5% sanse za pobacaj uzrokovanih amnio.

Ali, ako znas da bi zadrzala bezobzira na rezultate amnio, onda niti ne moras ici na amnio. Stvar je osobnog stava. Nitko te ne moze natjerati. Drz se
2tomato is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 17:31   #1944
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
dam tila sam te pitat za pretragu, i izguglala sam je.

rekli su mi ginići u malčića na rebro. koliko se čeka? ja sam sad 19+3 . kad je idealno? moj socijalac kaže 23 tt po njemu

hvala svima cure super ste

Meni su preporucili tako oko 22-23 tt.
Ja sam isla na Srebrnjak i mogu rec samo da mi je super bilo. Predivna doktorica i skroz ugodno iskustvo. A da ne pricam da je bolnica (taj odjel barem) prekrasan. Uopce nemas osjecaj da si u drzavoj bolnici.
Mogu ti dati broj od sestre na Srebrnjaku kod te doktorice ako hoces se probat kod njih naruciti.
2tomato is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2017., 18:00   #1945
Quote:
2tomato kaže: Pogledaj post
Meni su preporucili tako oko 22-23 tt.
Ja sam isla na Srebrnjak i mogu rec samo da mi je super bilo. Predivna doktorica i skroz ugodno iskustvo. A da ne pricam da je bolnica (taj odjel barem) prekrasan. Uopce nemas osjecaj da si u drzavoj bolnici.
Mogu ti dati broj od sestre na Srebrnjaku kod te doktorice ako hoces se probat kod njih naruciti.
Hvala ti ali bila sam na rebru kod malcica i obavila pretragu. Sve je ok

Amnio nije strasna, i ne traje dugo i ako se radi u dobeim uvjetima i ako se miruje par dana poslije sanse sponstnog su u biti nikakve. Mislim da je logicno da ti je takav kombinirani ( totalno bespotrebna pretraga) ovisi o time sto bi ti ucinila da znas da ce biti lose ja bi donijela odluku o pretrazi.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 11:41   #1946
Meni u Petrovoj (a ni socijalni gin) nisu ni pokušali raditi ni kombinirani ni onaj drugi kako se već zove, odmah su rekli ili amnio ili neinvazivni (ako planiram išta raditi) jer ovi nemaju nikakvog smisla obzirom na 39 godina. Danima sam proučavala i guglala statistike vezane za pobačaj od amnio, našla sam svašta, od toga da je 1/200 ali je to bilo 70ih godina prošlog stoljeća, pa sve do toga da je u današnje vrijeme 1/500 ili čak 1/1000. Šta je istina na kraju pojma nemam, ali je još uvijek debelo manje od rizika za npr Down u tim godinama. Tako da se sve svodi na to što planirate AKO bilo koji od tih testova bude pozitivan.
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 13:33   #1947
Pozdrav curke, jučer sam radila amnio i mirovala, danas imam grozan iscjedak ali bez bolova. Da li je netko imao takvu situaciju?
pavlek07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:26   #1948
Quote:
pavlek07 kaže: Pogledaj post
Pozdrav curke, jučer sam radila amnio i mirovala, danas imam grozan iscjedak ali bez bolova. Da li je netko imao takvu situaciju?
Kakve je boje iscjedak? Ima mirisa? Nazovi gin za svaki slucaj.
Di si radila amnio?
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 14:25   #1949
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
Kakve je boje iscjedak? Ima mirisa? Nazovi gin za svaki slucaj.
Di si radila amnio?
Pozdrav, radila na SV.Duhu rekao mi je doktor da samo trebam mirovati par dana, a ja dan nakon išla raditi.Sada sam uzela bolovanje ostatak tjedna
pavlek07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2017., 20:54   #1950
Quote:
pavlek07 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, radila na SV.Duhu rekao mi je doktor da samo trebam mirovati par dana, a ja dan nakon išla raditi.Sada sam uzela bolovanje ostatak tjedna

Hej kako si, sve ok?
Lorrelei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 10:48   #1951
Quote:
Lorrelei kaže: Pogledaj post
Hej kako si, sve ok?
Hej dobro sam, zvala Sveti Duh rekli mi u labosu da ih sutra nazovem između 12 i 13 da će mi reći nalaze amnio.
Hvala na brizi.
pavlek07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 11:14   #1952
Quote:
pavlek07 kaže: Pogledaj post
Hej dobro sam, zvala Sveti Duh rekli mi u labosu da ih sutra nazovem između 12 i 13 da će mi reći nalaze amnio.
Hvala na brizi.
super, bas sam se pitala jesi ok jer sam citala temu i vidim ne javljas se. drago mi je, i neka i nalazi budu ok
Lorrelei is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:20   #1953
Quote:
Lorrelei kaže: Pogledaj post
super, bas sam se pitala jesi ok jer sam citala temu i vidim ne javljas se. drago mi je, i neka i nalazi budu ok
moram preživiti do sutra u 12
pavlek07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 15:35   #1954
Quote:
pavlek07 kaže: Pogledaj post
moram preživiti do sutra u 12
Držim i ja fige i šaljem dobre vibrice za još bolji nalaz
bljuć is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2017., 16:51   #1955
@pavlek izdrzi i javi nam sutra, čekamo dobar rezultat

Djevojke, ja idem u iducu srijedu i vec me frka.
Idem kod POdobnika i nadam se dobrom rezultatu u roku 2 dana, onaj prvi rezultat.

a frka me je jer sam radila kombinirani + uzv kod Kosa, ovo su rezultazi, on me zvao da mi kaže da mi je biokemijski ispod graničnog i da eto, osim godina još jedan plus za amniocintezu.

Nuhalni nabor 0,75
Tjeme Trtica mm 61,4
Gest dob: 12+4

Beta HCG 27,46 MOM:1,1
PAPP-a 7078 MOM: 4,03

rizici:
ua dob trudnice 1:83
za Down 1:1321
za Edwards i Patau manje od 1: 100.000
Biokemijski: 1:216
Lorrelei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 08:22   #1956
A koliko godina imaš?
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 12:17   #1957
Quote:
ivanah kaže: Pogledaj post
A koliko godina imaš?
39, izostavih tu divnu sitnicu
Lorrelei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 12:38   #1958
Quote:
Lorrelei kaže: Pogledaj post
@pavlek izdrzi i javi nam sutra, čekamo dobar rezultat

Djevojke, ja idem u iducu srijedu i vec me frka.
Idem kod POdobnika i nadam se dobrom rezultatu u roku 2 dana, onaj prvi rezultat.

a frka me je jer sam radila kombinirani + uzv kod Kosa, ovo su rezultazi, on me zvao da mi kaže da mi je biokemijski ispod graničnog i da eto, osim godina još jedan plus za amniocintezu.

Nuhalni nabor 0,75
Tjeme Trtica mm 61,4
Gest dob: 12+4

Beta HCG 27,46 MOM:1,1
PAPP-a 7078 MOM: 4,03

rizici:
ua dob trudnice 1:83
za Down 1:1321
za Edwards i Patau manje od 1: 100.000
Biokemijski: 1:216
Moguće da ti podobnik kaže da nije potrebno raditi amnio. Tako je meni bilo. Ali ja sam imala već jedno zdravo dijete rođeno

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 12:53   #1959
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
Moguće da ti podobnik kaže da nije potrebno raditi amnio. Tako je meni bilo. Ali ja sam imala već jedno zdravo dijete rođeno

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
ma nema šanse da ju ne uradim, dogovorila sam termin i idem jer ja ga želim napraviti. i ja imam vec jedno zdravo, ali niti je garancija niti mene može umiriti.
Lorrelei is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.12.2017., 13:36   #1960
Sve ok ako si tako odlučila. Mi smo rekli zadržati dijete i ako ima down pa nisam išla na amnio. I podobnik mi jw garantirao da ne treba. I eto čovjek bio u pravu

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:02.