Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.12.2016., 17:19   #141
dobro si napisala
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 11:40   #142
Quote:
svrsko kaže: Pogledaj post
Nije istina
PBZ uglavnom placanje na rate daje tri puta manje od dozvoljenog minusa,npr ako ti je dozvoljeni minus 9 placanje na rate je tri s time da ako placanje na rate ne koristis sustav ga automatski vise ni ne nudi,a ako koristis povecava svakih sest mjeseci

Meni je plaćanje na rate manje od minusa za jednu četvrtinu iznosa dozvoljenog minusa, dakle nije istina to da je plaćanje na rate tri puta manje od dozvoljenog minusa.
mimozak is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 22:38   #143
Ima li netko ovdje da je koristio mogućnost povrata dopuštenog prekoračenja na prethodno stanje?
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2017., 23:00   #144
Kako točno misliš?
Ako su ti smanjili minus možeš jedino zahtjevom tražiti izmjenu trenutnog iznosa i obrazložiti zašto to želiš pa će se to razmotriti i eventualno će te tražiti neke potvrde.
A ako je došlo do izmjene zbog neurednosti u poslovanju to je već druga stvar i teško da bi išlo na više od onog što sustav kreira.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 15:52   #145
Na porodiljnom sam i bas su mi puno smanjili minus koji ne bi mogla ni na rate otplatiti jer imam kredit, a padam na 2660 kn primanja.
Bila sam u banci i potvrdili su mi da imam pravo na taj povrat na prijašnje stanje minusa i nisam prvi slučaj ali sam zaboravila pitat koliko ce mi smanjiti minus nakon ovih 6 mj?
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 17:10   #146
dok si na porodiljnom imati ćeš minus koliki je bio prije odlaska na porodiljni.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2017., 21:07   #147
Da znam ali me zanima sljedeći put kad mi se bude smanjivao minus kako će mi računat? Sa prosjekom onih 2660? Onda će ga skoro skroz ukinuti?
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 16:33   #148
Pozdrav
Zanima me mogu li ja uci u minus ako nisam pod ugovorom vise ali imam primanja s biroa.
__________________
Ulice naseg grada prazne su jer u nekom selu sada igras ti...
Werdum94 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2017., 17:22   #149
Možeš ako ti je odobren...
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 20:08   #150
Kako otvoriti minus? Imam redovita primanja. Treba mi neka potvrda od poslodavca ili se samo pojavim u banci?! 😃
-Littlecat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.03.2017., 21:00   #151
Ako imaš ugovor na neodređeno i stalna primanja na pbz tekući račun građana, odi u poslovnicu gdje će ti na šalteru dati formular kojeg poslodavac ovjeri i vratiš taj formular. Proces traje par dana, ovisno o gužvi. Minus se obično kreće u visini 1,5 primanja na računu u posljednjih 6 mjeseci.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2017., 16:04   #152
Na neodređeno sam, da. Hvala na brzom odgovoru!

Poslano sa mog SM-G935F koristeći Tapatalk
-Littlecat- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 03:45   #153
Pozdrav, zatrazio bih minus u PBZ-u, ali radim tek 4 mjeseca na odredeno - primio sam 4. placu jucer u PBZ-u. Svo poslovanje mi je uredno i njihov klijent sam vec skoro 2 godine, place od ljetnog sezonskog posla sam takoder primao u PBZ....mislim da mora proci 6. mj rada ako sam na odredeno da bih dobio minus, no mogu li se mozda "dogovoriti" u banci da ga sada odobre ili se striktno drze pravila? cak i ako mi ga odobre (daj Boze haha), koliko bih morao cekati da podignem novce - slucaj je da imam priliku veoma povoljnije uzeti auto i fali mi jos 4000 kn (iznos moje place) ali ceka me samo do vikenda auto....unaprijed hvala
Galeliko is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 11:05   #154
Quote:
Galeliko kaže: Pogledaj post
Pozdrav, zatrazio bih minus u PBZ-u, ali radim tek 4 mjeseca na odredeno - primio sam 4. placu jucer u PBZ-u. Svo poslovanje mi je uredno i njihov klijent sam vec skoro 2 godine, place od ljetnog sezonskog posla sam takoder primao u PBZ....mislim da mora proci 6. mj rada ako sam na odredeno da bih dobio minus, no mogu li se mozda "dogovoriti" u banci da ga sada odobre ili se striktno drze pravila? cak i ako mi ga odobre (daj Boze haha), koliko bih morao cekati da podignem novce - slucaj je da imam priliku veoma povoljnije uzeti auto i fali mi jos 4000 kn (iznos moje place) ali ceka me samo do vikenda auto....unaprijed hvala
Nije bitno koliko dugo si klijent, već da je plaća redovna i da imaš ugovor na neodređeno. Da ispunjavaš uvjete, sustav bi ti sam ponudo već nešto, ali svakako se obrati u poslovnicu gdje će ti reći točno, uvidom u tvoj račun što i kako dalje. Ovisi i koje si godište i kakav je poslodavac, ako nema staža, poslodavac je tipa j.d.o.o., teško i uz uvjete.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2017., 22:46   #155
Dobila sam minus nakon 6mj rada na odredjeno, nakon 2mj su me trazili potvrdu da ce mi produziti, dostavila sam im. Sad mi istice ugovor 31.5., dobit cu produzenje.
Medjutim, ovaj put mi nisu poslali da dostavim potvrdu, nego da mi se 1.6. ukida minus. Zasto to? Zna netko? Ici cu u banku, ali cisto da se pripremim. Imam redovita primanja, nadprosjecna cak, firma je jedna od onih koje dobro posluju, amex otplacujem i prije dospijeca, nije mi jasno cemu takve odluke. I je li to konacno ili mogu nesto u banci postici?
__________________
That's when you know you've found somebody really special. When you can just shut the fuck up for a minute and comfortably share the silence.
Pravnicica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2017., 21:33   #156
Quote:
Pravnicica kaže: Pogledaj post
Dobila sam minus nakon 6mj rada na odredjeno, nakon 2mj su me trazili potvrdu da ce mi produziti, dostavila sam im. Sad mi istice ugovor 31.5., dobit cu produzenje.
Medjutim, ovaj put mi nisu poslali da dostavim potvrdu, nego da mi se 1.6. ukida minus. Zasto to? Zna netko? Ici cu u banku, ali cisto da se pripremim. Imam redovita primanja, nadprosjecna cak, firma je jedna od onih koje dobro posluju, amex otplacujem i prije dospijeca, nije mi jasno cemu takve odluke. I je li to konacno ili mogu nesto u banci postici?
Zato što je sustav na temelju tvog poslovanja procjenio da ne ispunjavaš uvjete kako bi se dopušteno prekoračenje automatski produžilo. Iznos primanja nije bitan (osim za iznos prekoračenja), bitno je poslovanje u banci i grupi.
Ukoliko ti se ne odobri automatski možeš predati zahtjev u poslovnici uz potvrdu poslodavca pa ako ti je poslovanje uredno kako navodiš ne bi trebalo biti problema.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2017., 22:24   #157
Vezano za dozvoljeno prekoračenje - zaposlena sam na neodređeno, u banci sam dobila formular koji je poslodavac ispunio te sam ga vratila u banku. Žena na šalteru mi je rekla da će podnijeti zahtjev da mi se odobri prekoračenje, ali da bi moglo biti problema zbog toga što sam svojevremeno bila u blokadi (imala sam neki manji dug zbog kojega mi je račun blokiran, no taj dug je plaćen u cijelosti i račun je već mjesecima aktivan). Zanima me da li na kraju imam šanse da mi se odobri to prekoračenje i ako da, u kojem roku?
tamtam00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 11:43   #158
Ukoliko je sve u redu u roku od par dana, a pošto si bila u blokadi vjerojatno će trebaiti dodatna provjera rizika.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2017., 15:52   #159
Hvala puno na odgovoru!
tamtam00 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2017., 14:15   #160
Koliki dozvoljeni minus se moze dobiti na plaću od cca 5200kn (friški ugovor na neodređeno)? Je li odmah raspoloživ najveći mogući iznos tog minusa ili raste postepeno (svaka 3 mjeseca?!)
Dvoumim se između dizanja kredita na 3 godine pa čisto da znam...
Hvala
Eksvajzed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:58.