Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.04.2008., 22:57   #41
Ja sam se isto otvarala i nisko nosila od 15. tjedna.
Posto sam imala jos jedno malo dijete doma, nisam mogla mirovati kako sam trebala i dobila sam trudove u 28. tjednu. Bila sam 2 tjedna u bolnici i pustili su me doma jer su im puno trudnica dolazile sa vecim komplikacijama a meni se stanje popravilo.
Na kraju sam dobila nagle trudove u 33. tjednu i rodila. Na srecu je sve bilo uredu sa bebicom.
Ako doktor kaze da treba strogo mirovati - onda strogo miruj
Hodaj samo do WC-a ili do frizidera, ne hodaj po stepenicama jer i to otvara, ne sjedi nego lezi na boku.
Nabavi si filmove, knjige, novi daljinski ako treba i uzivaj!
Ali miruj!!
snowbunny is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.04.2008., 20:16   #42
Quote:
mamaika kaže: Pogledaj post
haj, yasmine, jel serklaža smeta, boli?
kako se izvodi taj zahvat....ja također čekam blizance, i na 20 tjedana sam bila 1/2 članka uloživa.....mirujem, al ne ležim non stop jer me bole kukovi od ležanja,...pa mijenja poze kroz dan......sjedenje mi ne odgvara, ni stajanje a hodanje 15 min uvrh glave.......

sad sam 23 tjedna i sve me strah novog pregleda zbg tog otvaranja i pritiska na cervix..
Tek sam sada pročitala. Bila sam u bolnici kad si pisala. Serklaža ništa ne boli. Taj dan kad su mi je napravili malo me je peklo od dezifinciranja, ali bolilo nije. Ne osjetiš ju. A dodatna je sigurnost ako je problem prerano otvaranje. Radi se u općoj anesteziji.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 08:48   #43
Evo i mene s pregleda, curke. Iako sam se nadala da ću doći danas super volje nakon što vidimo spol bebulinca, nije sve prošlo tako dobro. Najvjerojatnije zbog proklete ureaplazme, ja sam se počela otvarati (16. tjedan sam, početak 17.). Dakle, moram mirovati, što mi je bila najgora noćna mora, dobila sam Sumamede, vaginalnu kremu i moram na bolovanje, najvjerovatnije do kraja. Na nalazu piše: Cerviks:1 članak uloživ za vršak prsta, SMEKŠAN, 46 mm, unutrašnje ušće u obliku slova V. E, sad, doktora muči ovo slovo V, jer klaže da je normalno slovo T, nakon njega ide Y, a V znači da sam se počela otvarati iznutra. Dobra stvar je što je dužina cerviksa ok, pa me to tješi. Jel imao netko ovakav slučaj? Jer, ja sam u komi, stvarno je sve do sada bilo u najboljem redu, i sad nešto ovako
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 12:21   #44
Quote:
vragolina kaže: Pogledaj post
Trudna sam 28 tjedana, i zadnji pregled kaže: Cervix skraćen, prohodan za prst do unutrašnjeg ušća. Ovo mi je prva trudnoća.
Pored toga težina bebe je nešto manja (800g). Propisano mi je mirovanje. Ima netko sličnih iskustava? Ne znam što me više zabrinjava, a pogotovo kombinacija oba dva problema...
Nista strasno , istu dijagnozu sam i ja imala u 28 nedelji, s tom razlikom sto mi se beba i spustila u karlicu.
Lezala sam do kraja trudnoce.
Posle prvog meseca mi se krvna slika naglo poboljsala , cak mi se nivo gvozdja od jako niskog popeo u granice normale , sto nikako nije uspevalo ranije ni uz pomoc lekova.
Tog meseca sam nabacila nekih sest kilograma (!) sa kojima mucim muku i danas , posle godinu dana!
Moram da naglasim da sam do te 28 nedelje bila izuzetno aktivna.
__________________
Dugotrajno robovanje i rdjava uprava mogu toliko zbuniti i unakaziti shvatanje jednog naroda da zdrav razum i prav sud njemu otancaju i oslabe , da se potpuno izvitopere.Takav poremecen narod ne moze vise da razlikuje ne samo dobro od zla , nego i svoju sopstvenu korist od ocigledne stete" I.Andric
grand duchess is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 12:43   #45
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Evo i mene s pregleda, curke. Iako sam se nadala da ću doći danas super volje nakon što vidimo spol bebulinca, nije sve prošlo tako dobro. Najvjerojatnije zbog proklete ureaplazme, ja sam se počela otvarati (16. tjedan sam, početak 17.). Dakle, moram mirovati, što mi je bila najgora noćna mora, dobila sam Sumamede, vaginalnu kremu i moram na bolovanje, najvjerovatnije do kraja. Na nalazu piše: Cerviks:1 članak uloživ za vršak prsta, SMEKŠAN, 46 mm, unutrašnje ušće u obliku slova V. E, sad, doktora muči ovo slovo V, jer klaže da je normalno slovo T, nakon njega ide Y, a V znači da sam se počela otvarati iznutra. Dobra stvar je što je dužina cerviksa ok, pa me to tješi. Jel imao netko ovakav slučaj? Jer, ja sam u komi, stvarno je sve do sada bilo u najboljem redu, i sad nešto ovako
nažalost sad nemam nalaze kod sebe ali znam da je meni na zadnjem nalazu pisalo da sam uloživa za vršak prsta ali dr mi je rekao da je sve super i da se moja trudoća konačno može voditi kao uredna. e sad, dal je to radi izgleda ušća nemam pojma, o tome mi nije ništa pisao. ali dr. kos mi je na pregledu u 18./19. tj. napisao da je ušće T oblika ali nikakvu uloživost nije spominjao. imati ću nalaze danas popodne pa ti napišem kaj točno piše jer napamet ne znam. u svakom slučaju ako ti je prepisao mirovaje onda miruj...znam da je koma, ja sam preležala 3 mjeseca i mislila sam da neće nikada proći ali ona se sjetim onih žena koje preleže cijelu trudnoću...glavno da bude sve ok s bebom.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 12:48   #46
Ma znam... danas sam zadnji dan na poslu i onda mirujem. Sam da u ponedjeljak sredim papire za bolovanje i to je to. Preživjet ću ja to mirovanje, sam da s bebom bude sve ok. Nekak mi se čini dosta ozbiljno to ušće u obliku slova "V" i omekšani cerviks
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 12:59   #47
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Ma znam... danas sam zadnji dan na poslu i onda mirujem. Sam da u ponedjeljak sredim papire za bolovanje i to je to. Preživjet ću ja to mirovanje, sam da s bebom bude sve ok. Nekak mi se čini dosta ozbiljno to ušće u obliku slova "V" i omekšani cerviks
Ma biti će sve ok, pa vidiš da ima hrpa cura s istim ili sličnim problemom i da je na kraju sve ispalo dobro. držim fige!
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 13:43   #48
evo i mene sa slicnim problemom
sa 27 tj,mi dok nije nista rekla al sam poslije vidjela u trudnickom kartonu je napisala cervix pa nesto ne mogu procitati P/1
da li to znaci da sam otvorena 1 prst?
nije mi nista rekla ,rekla je sve je ok,mada me muci jer ne znam sto da radim,prilicno sam aktivna ,ai planiram put 5 sati autom u jednom pravcu.
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 15:53   #49
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Evo i mene s pregleda, curke. Iako sam se nadala da ću doći danas super volje nakon što vidimo spol bebulinca, nije sve prošlo tako dobro. Najvjerojatnije zbog proklete ureaplazme, ja sam se počela otvarati (16. tjedan sam, početak 17.). Dakle, moram mirovati, što mi je bila najgora noćna mora, dobila sam Sumamede, vaginalnu kremu i moram na bolovanje, najvjerovatnije do kraja. Na nalazu piše: Cerviks:1 članak uloživ za vršak prsta, SMEKŠAN, 46 mm, unutrašnje ušće u obliku slova V. E, sad, doktora muči ovo slovo V, jer klaže da je normalno slovo T, nakon njega ide Y, a V znači da sam se počela otvarati iznutra. Dobra stvar je što je dužina cerviksa ok, pa me to tješi. Jel imao netko ovakav slučaj? Jer, ja sam u komi, stvarno je sve do sada bilo u najboljem redu, i sad nešto ovako
meni je y, ali mi se cerviks skratio na 16 mm, tako da mi ovo tvoje zvuci jos dobro..
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 17:25   #50
Ma ne znam... tek sam 16. tjedan, pa me zato toliko muči. A ti si isto na mirovanju Leone?
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 12:37   #51
ivana2904 - evo da ti konačno odgovorim...
meni na nalazu piše: cervix članak prsta dug, uloživ za vršak prsta, skroponiran (??), zatvoren. dr je rekao da je sve u redu.
kak se ti držiš? jel miruješ?
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 13:44   #52
Ma mirujem, valjda... Ne znam ni sama što smijem, a što ne, jer sam bila u takvom šoku kod gina da nakon njegovoga:Morate mirovati..., nisam ništa pitala. Uglavnom ležim, odem svaka dva tri sata pogledat što ima na forumu (planiram kupit laptop ovaj tjedan) i jednom dnevno prošećem psa (ujutro, popodne ga dragi šeće, dok dođe). Al, evo, na primjer, sad moram do banke i na posao po neke papire, i opet me frka da ne smijem... Makar mi je doktor rekao da moram ležat, al da smijem prošetat , pa ja ovo sad obavim umjesto šetnje . Ne znam jel smijem npr. pola sata skuhat ručak?
__________________
04.10.2008.
Grown-ups never understand anything by themselves, and it is tiresome for children to be always and forever explaining things to them. I have lived a great deal among grown-ups. I have seen them intimately, close at hand. And that hasn’t much improved my opinion of them.
ivana2904 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 14:27   #53
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Ma ne znam... tek sam 16. tjedan, pa me zato toliko muči. A ti si isto na mirovanju Leone?
da na strogom, u bolnici me zadrzali..
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2008., 15:45   #54
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Ma mirujem, valjda... Ne znam ni sama što smijem, a što ne, jer sam bila u takvom šoku kod gina da nakon njegovoga:Morate mirovati..., nisam ništa pitala. Uglavnom ležim, odem svaka dva tri sata pogledat što ima na forumu (planiram kupit laptop ovaj tjedan) i jednom dnevno prošećem psa (ujutro, popodne ga dragi šeće, dok dođe). Al, evo, na primjer, sad moram do banke i na posao po neke papire, i opet me frka da ne smijem... Makar mi je doktor rekao da moram ležat, al da smijem prošetat , pa ja ovo sad obavim umjesto šetnje . Ne znam jel smijem npr. pola sata skuhat ručak?
a nemam pojma, mislim da bi trebala ležati što više...ja se ručak od pola sata nisam usudila kuhati 3 mjeseca ali ja sam ipak ja...ti vidi kako se osjećaš, to ti je najbolji pokazatelj.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 20:50   #55
Quote:
ivana2904 kaže: Pogledaj post
Evo i mene s pregleda, curke. Iako sam se nadala da ću doći danas super volje nakon što vidimo spol bebulinca, nije sve prošlo tako dobro. Najvjerojatnije zbog proklete ureaplazme, ja sam se počela otvarati (16. tjedan sam, početak 17.). Dakle, moram mirovati, što mi je bila najgora noćna mora, dobila sam Sumamede, vaginalnu kremu i moram na bolovanje, najvjerovatnije do kraja. Na nalazu piše: Cerviks:1 članak uloživ za vršak prsta, SMEKŠAN, 46 mm, unutrašnje ušće u obliku slova V. E, sad, doktora muči ovo slovo V, jer klaže da je normalno slovo T, nakon njega ide Y, a V znači da sam se počela otvarati iznutra. Dobra stvar je što je dužina cerviksa ok, pa me to tješi. Jel imao netko ovakav slučaj? Jer, ja sam u komi, stvarno je sve do sada bilo u najboljem redu, i sad nešto ovako
Ja sam u 16tjednu bila uloživa za jagodicu prsta, unutarnje ušće oblika slova y, 3,3cm. Za tjedan dana ušće se skratilo skoro za 1cm. U 20 tj. napravljena mi je preventivna serklaža i od tada sam bila na strogom mirovanju.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 20:27   #56
Prerano otvorena

Hej, cure!
Upravo sam se vratila s pregleda i veli doktor kako sam otvorena 1 prst. Odmah mi je zabranio putovanja i vjezbanje (vjezbala sam kod Ive Kolić). Nije naredio strogo mirovanje vec da se pripazim, da ne dizem vise od 6 kg i polako setam. Malo sam se usrala, iskreno. Jel imate kakav savjet, utjehu? Jeste mozda culi neka tuđa iskustva na tu temu? Jos nismo nabavili opremu za bebu, htjeli smo kroz 2 tjedna to rijesiti, otici mozda do Brezica ili Ljubljane, a sad ne bih smjela putovati. Bas sam ocajna sada...
salsawoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 20:37   #57
Quote:
salsawoman kaže: Pogledaj post
Hej, cure!
Upravo sam se vratila s pregleda i veli doktor kako sam otvorena 1 prst. Odmah mi je zabranio putovanja i vjezbanje (vjezbala sam kod Ive Kolić). Nije naredio strogo mirovanje vec da se pripazim, da ne dizem vise od 6 kg i polako setam. Malo sam se usrala, iskreno. Jel imate kakav savjet, utjehu? Jeste mozda culi neka tuđa iskustva na tu temu? Jos nismo nabavili opremu za bebu, htjeli smo kroz 2 tjedna to rijesiti, otici mozda do Brezica ili Ljubljane, a sad ne bih smjela putovati. Bas sam ocajna sada...
Lagane šetnje , nema putovanja ,drmuckanje ti može izazvat kontrakcije i daljnje otvaranje , nema fizikale po stanu , samo ono osnovno....ja sam bila otvorena , javim se opširnije večeras!Draga , imaš se ti čuvat bar 5 tjedana zato pamet u glavu!
JEDAN prst i nije loš nalaz osim ako nisi uloživa ,ako ti beba nije skroz nisko,a pošto ti je doktor rekao samo da se malo pripaziš i nije te ograničio osim za putovanja težak rad i vježbe....ne brini bit će to sve u redu.Čujemo se kasnije!
Taja.st is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 20:38   #58
Od prvog dana sam bila otvorena 2cm, lezala cijelu trudnocu, u 9 mijesec kad sam usla radila sam normalno sve po kuci...rodila na dan termina
Poslusaj dr, odmaraj, lezi, ne dizi nista tesko, a usisivac izbaci iz upotrebe(na tebe mislim, ostali ukucani nek ga koriste) jer moja dr smatra da je to broj jedan sprava koja izaziva prije vremene porodjaje...Koliko je moguce ne misli na to sto si otvorena 1cm...da je nesto alarmantno dr bi te upitio na strogo lezanje, bolnicko lezanje....
Mislim definitivno bices ok, nije nista strasno, samo misli pozitivno....npr, ako si sad otvorena 1cm sto mislis kakav ce biti porodjaj? ekspresan, jel tako Tajo
E da...jos da ti kazem...imam dvoje dijece...prvo otvorena 2cm, glavica na izlazu(od prvog dana sam bila na strogom mirovanju) dosla do termina
drugo dijete ista stvar....obe rodila za 10 minuta
good luck i javi se
__________________
If you think that something small cannot make a difference - try going to sleep with a mosquito in the room

Zadnje uređivanje trapava : 25.08.2008. at 22:01.
trapava is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:32   #59
Hvala vam cure na bodrenju i ohrabrenju.
Bas mi je to trebalo.
Nije mi bilo jednostavno cuti to jer sam tek usla u 8. mjesec a do sada je bilo sve i vise nego dobro. Ocito sam se preforsirala. No imate pravo, treba gledati pozitivno na cijelu stvar i pripaziti se. Biti će sve ok.
Šaljem vam pusu i hvala jos jednom!
salsawoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2008., 23:48   #60
1 prst otvorena nije razlog za paniku...koliko cura je otvoreno i više i od 20 i nekog tjedna...
samo se nemoj forsirati i sve je ok. ne moraš, doduše, ni strogo mirovati
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:21.