Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2008., 18:09   #21
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
ja vjerujem da ja nisam toliko osjetljiva i suptilna da bi to skužila
mislim, svaki dan skužim neki vrag da se događa unutra, ja to uopće ne registriram - sad se bućka, sad se mala muče, pa neki mjehurići pa me stegne
e to kad te stegne. Nema njih puno. Možda tri -četiri se ponove. Ma u prvoj trudnoći ih nisam razlikovala ni ja, odnosno uopće nisam kužila šta se zbiva. Onda sam završila na održavanje trudnoće i očitavao ih je CTG. Pa sam zapamtila... nije da me neka pamet ubila, to ne, nikako.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.01.2008., 10:11   #22
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
. Samo se nadam da ću skužiti tudove
niš se ti ne boj. Njih nećeš moći promašiti sve i da budeš htjela.
__________________
tko spava, nije budan
flekica35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2008., 14:14   #23
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
NISAM MISLILA NA TRUDOVE! (pardon, morala sam casp lockom jer vidim da mi odgovori dolaze za trudove samo - nisam luda da paranoiziram (već) da ne bum skužila trudove!)

mislila sam na BH kontrakcije i kontrakcije općenito, koje mnoge žene imaju tijekom cijele trudnoće
pa pitam jer ne znam bi li skužila da ih ja imam
a BH bi mi sad već negdje mogle počet (30. tjedan) pa da znam...
BH počinju ranije...meni eto već u 18 tjednu...osjećaj...pa recimo ko da te primi grč ili nešto takvo...maternica se stisne , pa opusti i na dodir je tvrdo...nije bolno, malo je čudan odjećaj...recimo ko da ti se netko jako naslonio iznutra na stijenku trbuha...ako sam ja to sad dobro opisala..
Ananke is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 12:20   #24
Dvije godine stara tema, ali da ne otvaram novu.
Dakle, i mene zanimaju te kontrakcije, jer povremeno u donjem dijelu trbuha osjetim nesto sto ne znam bas definirati, kao da me neke sitne iglice bockaju, nista jako niti dugotrajno, ali eto, zanima me mogu li to biti kontrakcije, jel to normalno ili se trebam zabrinuti i tako... inace, u 13 sam tjednu.
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 14:07   #25
BH (iliti Braxton Hicksove) kontrakcije ti još nemožeš osjetiti, a mislim čak da ih još ni nemaš. Te k. još nazivaju lažni trudovi i služe kao priprema za one prave. Ja sam ih tek sad počela osjećati (27. tj.) u obliku stezanja koje ti stvrdne trbuh kao kamen.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 16:38   #26
kontrakcije-trudovi = ja nisam skužila prva 3-4 sata da su to trudovi....osjećaj je bio kao da crijeva rade..

BH- trbuh se stegne i stvrdne, traje neko kratko vrijeme pa popusti...bezbolne su
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 17:44   #27
Jeli normalno da ih ja još nisam osjetila, a u 35+ sam? Trbuh mi otvrdne jedino kada se beba jako odaone nogama i guzom. Inače je uvijek mekan.
__________________
Žene su nakon 30-te najopasnije i dalje zgodne i mlade, ali nisu više naivne!!!! ;)
tockica83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 17:51   #28
Quote:
Ananke kaže: Pogledaj post
BH počinju ranije...meni eto već u 18 tjednu...osjećaj...pa recimo ko da te primi grč ili nešto takvo...maternica se stisne , pa opusti i na dodir je tvrdo...nije bolno, malo je čudan odjećaj...recimo ko da ti se netko jako naslonio iznutra na stijenku trbuha...ako sam ja to sad dobro opisala..

Evo moram se ubaciti i ja malo... Bas u petak bila kod doktora i pitala ga za te kontrakcije,inace sam u 24.tjednu... On mi veli da to NISU kontrakcije,jer sam skroz zatvorena,da ih ja jos nemogu imati i da one pocinju kasnije kad se lagano pocnes otvarati i pripremati za porod... Na moje pitanje sta je to onda,ti grcevi i tvrd trbuh par sekundi rekao mi je da je to normalno,beba brzo raste i sve se unutra rasteze i normalno je da se nekad malo zgrci....
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 17:55   #29
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
Jeli normalno da ih ja još nisam osjetila, a u 35+ sam? Trbuh mi otvrdne jedino kada se beba jako odaone nogama i guzom. Inače je uvijek mekan.
Pa čudno je u svakom slučaju.
Probaj se testirati, ja ih imam nekad iz čista mira, ali UVJEK dok imam neki napor tipa penjanje uz stepenice.
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 18:28   #30
Quote:
tockica83 kaže: Pogledaj post
Jeli normalno da ih ja još nisam osjetila, a u 35+ sam? Trbuh mi otvrdne jedino kada se beba jako odaone nogama i guzom. Inače je uvijek mekan.
normalno je i imati ih dosta većinu T i ne imati nijednu..

ja sa Mihom imala samo jednu BH i to dok sam jela
samo sam osjetila stezanje i trbuh tvrd ko kamen, postane kao kugla, popustilo za 30-ak sekundi i nikad se više nije ponovilo, a ima cura koje nisu imale ni jednu cijelu T
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 18:30   #31
Quote:
dijana128 kaže: Pogledaj post
Evo moram se ubaciti i ja malo... Bas u petak bila kod doktora i pitala ga za te kontrakcije,inace sam u 24.tjednu... On mi veli da to NISU kontrakcije,jer sam skroz zatvorena,da ih ja jos nemogu imati i da one pocinju kasnije kad se lagano pocnes otvarati i pripremati za porod... Na moje pitanje sta je to onda,ti grcevi i tvrd trbuh par sekundi rekao mi je da je to normalno,beba brzo raste i sve se unutra rasteze i normalno je da se nekad malo zgrci....
ja sam do 2 tj prije poroda bila skroz zatvorena, nisam bila ni uloživa, a svoju jedinu osjetila u 26-om tj...nemaju veze BH kontrakcije sa otvorenošću...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 18:53   #32
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
BH (iliti Braxton Hicksove) kontrakcije ti još nemožeš osjetiti, a mislim čak da ih još ni nemaš. Te k. još nazivaju lažni trudovi i služe kao priprema za one prave. Ja sam ih tek sad počela osjećati (27. tj.) u obliku stezanja koje ti stvrdne trbuh kao kamen.
Hm, mozda sam se krivo izrazila, nisam mislila da imam BH kontrakcije, nego to bockanje sto osjecam nekad skroz malo nekad malo jace.. kontam si da to vjerojatno ima veze s time sto se maternica siri i prilagodjava i tako to, samo me zanimalo jel imao neko takav feelig
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 20:35   #33
evo par tekstova o BH kontrakcijama te kako razlikovati trudove i BH
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=148&Show=527
http://www.roda.hr/tekstovi.php?Teks...D=148&Show=527
http://www.abdopain.com/braxton-hicks.html
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 19:07   #34
Dakle, danas me čitav dan peru BH kontrakcije. Doktorica kaže popij si Normabel pa će prestati, ja popila i nije prestalo. Ja se nadam da to jesu BH, mislim ovo mi je druga trudnoća, znam kako pravi trudovi izgledaju. Ovo nisu, ali mi nije jasno čemu sad tolike kontrakcije. Sad sam 32. tj.
Da li još netko ima tako često (svakih 10 minuta čitav dan)? da brinem?
Enid is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2010., 23:17   #35
Quote:
Enid kaže: Pogledaj post
Dakle, danas me čitav dan peru BH kontrakcije. Doktorica kaže popij si Normabel pa će prestati, ja popila i nije prestalo. Ja se nadam da to jesu BH, mislim ovo mi je druga trudnoća, znam kako pravi trudovi izgledaju. Ovo nisu, ali mi nije jasno čemu sad tolike kontrakcije. Sad sam 32. tj.
Da li još netko ima tako često (svakih 10 minuta čitav dan)? da brinem?
UUuu mene zadnjih 5 dana ubijaju..sad sam 33.tjedna.I tak sam sretna kaj to s nekim mogu podijeliti...Znam da nisu pravi trudovi jer ipak prestanu...

Cijelo vrijeme sam izbjegavala Normabele,al sad sam na 2 dnevno.I bile mi na 5 minuta.Isto se dvoumim dal je to više normalno...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 02:25   #36
mene često love, ali ne pijem ništa. ne znam zašto bi, kad nisu opasne
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 11:10   #37
ja u 24 tj i cesto me love, vec tako rane.Pijem Magnezij.....Apaurin i Normabel nisu bas bezazleni i ne znam zasto su sve trudnice na normabelima, novija istrazivanja pokazuju da ti lijekovi mogu pogotovo u 3 tromjesecju izazvati neke srcane malformacije kod djece, ostalom imaju oznaku C po klasifikaciji sto znaci da bas nisu sigurni.Ok, nekada je vaznije smiriti kontrakcije pa ih je bolje uzeti...ali piti ih , onako kako ih ginici propisuju......ako ne pomazu bolje ih ne uzimati...
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 11:17   #38
mene su najviše lovile bh kontrakcije od negdje 18tj do 26-og. Sad stvarno rijetko. Možda jer na redovitoj bazi pojačano uzimam magnezij.

Što se tiče normabela; ja ih dobila prvo kad sam imala hematom, 2x1. Nijednu nisam popila. Onda kad sam se požalila ginu zbog kontrakcija. Dobila ih da pijem po potrebi. Nijednu nisam popila. Sad predzadnji put mi je napisao recept, nije mi ni rekao zašto (valjda misli da ih trošim ), eno mi ga stoji u ladici
Ne želim se kljukati tabletama osim ako nije neophodno. Kad me ulovi kontrakcija ili glavobolja, radije prilegnem pa me prođe nego da pijem tableturine. Mislim da se i inače trujemo dovoljno svim i svačim, ne trebam još i tim ako nije baš o glavu
lotus_flower is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 13:43   #39
Imam i ja doma tablu normabela koju sam dobila od dr. kad sam imala velike poslovne i obiteljske šokove. tada sam ih popila samo nekoliko, ali sada u trećem tromjesječju se ne usudim jer sam čitala da može dovesti do zastoja srca kod bebe.

A kontrakcije me šilje od 26 tjedna i svaki dan ih ima sve više.
Kako sam pročitala da beba ne prima kisik za vrijeme kontrakcija, kad je maternica stegnuta, onda se opustim, pustim da prođe, lijepi prodišem i nastavim dalje.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2010., 13:52   #40
Ma normalne su one kad ih je malo,ali ja ih znam imati jaako puno...i vele doktori,nije dobro ako uzrokuju otvaranje,i ajde da ja znam...Sutra idem na pregled(2 tjedna ranije)da budem mirna da nisu nekaj uzrokovale...

A u bolnici ti daju Normabele ko Cedevita bombone...užas.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:36.