Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.03.2010., 17:12   #81
mislim da je gore ne uzeti propisani lijek nego uzeti!
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 17:25   #82
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
mislim da je gore ne uzeti propisani lijek nego uzeti!
da, i ja tako mislim, ali meni je na zadnjem pregledu rekla da ga mogu početi uzimati po potrebi... ma ni sama ne znam šta je bolje šta gore. samo mi se čini da sve trudnice uzimaju veću dozu pa se i tu ajde malo tješim
ina22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 18:28   #83
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
Mah i mene pecka i vec sam 2 puta davala urin za urinokulturu i nisu nis nasli!

Jel te pecka skroz dolje?? I meni je tako vec dva dana,i nemam pojma sta je to,normalno pisam,imala sam upale mjehura pa znam kako to izgleda i ovo nije isto,al mene pecka i pecka,kao da mi netko iglom odozdola bocka po njoj...
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 18:51   #84
Quote:
ina22 kaže: Pogledaj post
da, i ja tako mislim, ali meni je na zadnjem pregledu rekla da ga mogu početi uzimati po potrebi... ma ni sama ne znam šta je bolje šta gore. samo mi se čini da sve trudnice uzimaju veću dozu pa se i tu ajde malo tješim
Pa da ak te pocne grciti! Ja imam propisano 8mg dnevno!
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 18:54   #85
Quote:
dijana128 kaže: Pogledaj post
Jel te pecka skroz dolje?? I meni je tako vec dva dana,i nemam pojma sta je to,normalno pisam,imala sam upale mjehura pa znam kako to izgleda i ovo nije isto,al mene pecka i pecka,kao da mi netko iglom odozdola bocka po njoj...
Da! Cudno je to!
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2010., 20:27   #86
Quote:
BoniZG kaže: Pogledaj post
Da! Cudno je to!

Jesi mozda pitala dr.za to? Ja idem tek za par dana,ali ako se pogorsa idem odmah!
I uvijek kad me pocne bockat bojim se da ce mi i kontrakcije doc,pa sam sva u grcu nekom cijela
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:08   #87
Evo, meni sve o.k. Hvala Bogu-opet zam zabrijala, kontrakcija ima, pecka čak-ali se ne otvaram Koje olakšanje.

A peckanje bi moglo biti od bebe, težine...ali provjerite to s urinom (ja hoću, na svoju ruku, za svaki slučaj)
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:12   #88
Quote:
lala kaže: Pogledaj post
Evo, meni sve o.k. Hvala Bogu-opet zam zabrijala, kontrakcija ima, pecka čak-ali se ne otvaram Koje olakšanje.

A peckanje bi moglo biti od bebe, težine...ali provjerite to s urinom (ja hoću, na svoju ruku, za svaki slučaj)

A evo meni sutra nalaz urina gotov,jedva cekam,samo me strah sta ako je sve ok?!
Od cega onda to??
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:19   #89
Quote:
dijana128 kaže: Pogledaj post
A evo meni sutra nalaz urina gotov,jedva cekam,samo me strah sta ako je sve ok?!
Od cega onda to??
Pitaj doktoricu. Važnio da nismo otvorene i da nema bakterija (jesi radila bris?). Nadam se da bi nalaz mokraće nešto pokazao, ne mislim sad opet radit briseve, ne znam...
__________________
ne spavamo
lala is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:24   #90
Quote:
ridikul kaže: Pogledaj post
Ja uopće ne znam što su to kontrakcije!!! i fakat mi je neugodno!!!
Ja sam u 35 tjednu i počela sam lagano osjećat jako dole nisko, odnosno malo iznad pikice ko neku bol, koja se javi i odmah prođe i osjećam jak pritisak u donjem djelu kad se beba miče. Strah me da kontrakcije neću znat prepoznat
Vjeruj mi prepoznat ces ih u to sam sigurna , neznam kako daa ti opisem jer zenskice razlicito dozivljavaju kontrakcije mene je grcilo u donjem djelu trbuha ocekivala sam da pocne rezat u ledima tako da je to relativno samo znam da kad ti bude vrijeme znat ces, a ja ti zelim brz porod
PUPINO is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 00:40   #91
Meni je ovo drugo dijete koje je tako živo u trbuhu da kad me šutme me zaboli ko vrag
Non stop je u pokretu...38 tjedan je na izmaku....

I bojim se da neću skužit šta je ritanje a šta početak trudova
charlyse is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 01:49   #92
Quote:
ridikul kaže: Pogledaj post
Ja uopće ne znam što su to kontrakcije!!! i fakat mi je neugodno!!!
Ja sam u 35 tjednu i počela sam lagano osjećat jako dole nisko, odnosno malo iznad pikice ko neku bol, koja se javi i odmah prođe i osjećam jak pritisak u donjem djelu kad se beba miče. Strah me da kontrakcije neću znat prepoznat
Neke curke ih nemaju uopće i to je ok...Mene šoraju odavno,ali me nisu otvarale...i ja sam od tih svih lepeza bolova,pitala se dal ću prepoznat trudove,al veli moja ginička-ooooooo da.Vjeruj,nećeš ih fulat.

A bebice nam se spuštaju pa osjećamo pritisak,i opet neke druge raazne bolove.ijuuuhu...
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 01:52   #93
Quote:
mia kaže: Pogledaj post
mene danas kontrakcije ubijaju, a tek 26 tj....samo mi se plače.....Vise ni sama ne znam jeli to normalno ili.....nisu jako bolne i ne traju dugo, samo mi se od jednom stvrdne sve i odmah imam pritisak na mjehur....sljedeci tjedan kontrola....
Niš ne brini dok nisu bolne,bar su meni tak govorili...A počele su mi stvarno raano...Ja sam izludila skoro od brige jer sam se bojala otvaranja,i nakon svakog pregleda je bilo bolje... psiha
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 06:55   #94
Quote:
dijana128 kaže: Pogledaj post
Jesi mozda pitala dr.za to? Ja idem tek za par dana,ali ako se pogorsa idem odmah!
I uvijek kad me pocne bockat bojim se da ce mi i kontrakcije doc,pa sam sva u grcu nekom cijela
Nisam jer su mi nalazi bili ok pa sam si mislila da nije bilo potrebe!
BoniZG is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 10:22   #95
Quote:
lunica26 kaže: Pogledaj post
Niš ne brini dok nisu bolne,bar su meni tak govorili...A počele su mi stvarno raano...Ja sam izludila skoro od brige jer sam se bojala otvaranja,i nakon svakog pregleda je bilo bolje... psiha
Tnx, ali s obzirom da sam prosla kontrakcije u 13 tj uz početno otvaranje, odmah me uhvati strah i panika, znam da i to nije dobro, ali eto...danas je dobro...odmah i ja bolje...osim sto se malisa nesto umirio , ....joj uvijek neka briga......
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2010., 10:29   #96
Quote:
mia kaže: Pogledaj post
Tnx, ali s obzirom da sam prosla kontrakcije u 13 tj uz početno otvaranje, odmah me uhvati strah i panika, znam da i to nije dobro, ali eto...danas je dobro...odmah i ja bolje...osim sto se malisa nesto umirio , ....joj uvijek neka briga......
Znam,sjećam se tvoje priče(već smo se tješile),i lako meni sad pričati...ali pregled će brzo i onda će bit sve bolje...A beba se privikava na proljeće(proljetni umor)

I ako te uhvati između dva pregleda,odi kod ginića i prije-bit će ti lakše.
__________________
ALBOOOM...
lunica26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 11:39   #97
da vas pitam - nisam stigla sve čitati, ali jel netko imao kontrakcije na razini slabije menstrualne boli.
Druga mi je trudnoća, 17 tjedana pa eto pitam iskustva s bolnijim kontrakcijama. Doduše inače sam sklona bolnim mengama i tako to, a i u prvoj sam osjećala jače kontrakcije.

Eto, jučer me stislo i ni makac jedno minutu-minutu i pol. Već sam počela porođajno disanje da si olakšam
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 11:52   #98
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
da vas pitam - nisam stigla sve čitati, ali jel netko imao kontrakcije na razini slabije menstrualne boli.
Druga mi je trudnoća, 17 tjedana pa eto pitam iskustva s bolnijim kontrakcijama. Doduše inače sam sklona bolnim mengama i tako to, a i u prvoj sam osjećala jače kontrakcije.

Eto, jučer me stislo i ni makac jedno minutu-minutu i pol. Već sam počela porođajno disanje da si olakšam
eto mene već lude od kontrakcija, imam ih od 12 tjedna kad sam imala izljeve od hematoma i te su mi bile ko menstruacija bolne, kasnije su se nastavile redovito, ali nisu boljele osim dva puta po jedan dan u negdje 20 tjednu i u 28, s tim da su ove zadnje uz konstantnu bol u križima bile na 20 minuta i već sam bila premrla od straha. ono što je bitno je to da me ne otvaraju pa mi je malo lakše.
__________________
BUTIGA
kangaroooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 11:59   #99
mene zanima koliko su te kontrakcije zaista opasne?
imala sam ih nekoliko puta,( još malo teže razlikujem kad mi se trbuh stvrdne od kontrakcija a kad zbog pokreta bebe..)
ali, u kojoj mjeri tj kada te kontrakcije prestavljaju opasnost??

kod mene za sada sve ok, zatvorena sam, nema nikakvih ograničenja- al se ginićka naglo uozbiljila kad sam joj spomenula da ih povremeno imam..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.04.2010., 12:08   #100
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
mene zanima koliko su te kontrakcije zaista opasne?
imala sam ih nekoliko puta,( još malo teže razlikujem kad mi se trbuh stvrdne od kontrakcija a kad zbog pokreta bebe..)
ali, u kojoj mjeri tj kada te kontrakcije prestavljaju opasnost??

kod mene za sada sve ok, zatvorena sam, nema nikakvih ograničenja- al se ginićka naglo uozbiljila kad sam joj spomenula da ih povremeno imam..
danas mi ginićka na pregledu rekla da je sve ok dok je sve zatvoreno. kao to je priprema maternice, sve normalno dok nisu pravilne i na kraju je nadodala ono što nikako nisam željela čuti - nekad je teško razlikovati one koje su zabrinjavajuće, od onih koje nisu - došlo mi je da ju ubijem, sad opet imam o čemu brinuti, a baš sam se bila lijepo skulirala
__________________
BUTIGA
kangaroooo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:45.