Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.09.2010., 13:31   #41
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
dižem temu iz pepela.

sinoć bila na krvnim pretragama i veli dr da mi je željezo ispod donje granice.
ne znam koliko, nisam pitala nit me pretjerano zanima jer onda opsesivno googlem i dramim.
rekao je da uzimam do kraja trudnoće i ferrum na dan. jesu li te tablete dobre i kako bi si mogla pomoći dodatno nekim prirodnim pripravcima?
sjeda li doista jako teško na želudac kako kažu i može li se to kako izbjeći?
Ja sam ih pila prije trudnoce i ok su, ali su me uuuuzasno zatvarale. Imala sam jednu stolicu u 3-4 dana i na wc-u bi provela po 45 min. A inace mi je probava super.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 13:54   #42
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Ja sam ih pila prije trudnoce i ok su, ali su me uuuuzasno zatvarale. Imala sam jednu stolicu u 3-4 dana i na wc-u bi provela po 45 min. A inace mi je probava super.
jooooj grozno.
tog me strah.
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 13:56   #43
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
jooooj grozno.
tog me strah.
Dobro, ja sam pila 2 dnevno. Ili cak 3...?
S jednom dnevno nebi trebalo biti takvih velikih problema. Joj kad se sjetim... Sve me bilo strah krenuti na wc. Svaka velika nuzda je bila kao porod, da prostis...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 13:57   #44
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
Dobro, ja sam pila 2 dnevno. Ili cak 3...?
S jednom dnevno nebi trebalo biti takvih velikih problema. Joj kad se sjetim... Sve me bilo strah krenuti na wc. Svaka velika nuzda je bila kao porod, da prostis...
tak si to nekak i zamišljam da prostiš
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 14:01   #45
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
dižem temu iz pepela.

sinoć bila na krvnim pretragama i veli dr da mi je željezo ispod donje granice.
ne znam koliko, nisam pitala nit me pretjerano zanima jer onda opsesivno googlem i dramim.
rekao je da uzimam do kraja trudnoće i ferrum na dan. jesu li te tablete dobre i kako bi si mogla pomoći dodatno nekim prirodnim pripravcima?
sjeda li doista jako teško na želudac kako kažu i može li se to kako izbjeći?

Ja uzimam ferrum tablete, 1 na dan. Počela sam ih uzimati ulaskom u drugo tromjesečje.
Meni ne padaju teško na želudac, niti mi izazivaju probleme s probavom .

Ovoga da teško padaju na želudac sam se i ja bojala jer sam isto to čula, ali eto kod mene sve ok. Samo šta jezik i zubi posmeđe od njih ali brzo prođe
Albera is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 14:01   #46
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
tak si to nekak i zamišljam da prostiš
Tjesimo se onda da cemo rodit kao od sale nakon ferruma.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 14:03   #47
Quote:
Albera kaže: Pogledaj post
Ja uzimam ferrum tablete, 1 na dan. Počela sam ih uzimati ulaskom u drugo tromjesečje.
Meni ne padaju teško na želudac, niti mi izazivaju probleme s probavom .

Ovoga da teško padaju na želudac sam se i ja bojala jer sam isto to čula, ali eto kod mene sve ok. Samo šta jezik i zubi posmeđe od njih ali brzo prođe
Nisu ni meni padale tesko na zeludac, iako meni svasta tesko pada. Ali ta probava... Ali dobro, ocito sam ja imala ogromnu dozu. Ova 1 tabl. dnevno mi ne zvuci zastrasujuce.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 14:16   #48
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
dižem temu iz pepela.

sinoć bila na krvnim pretragama i veli dr da mi je željezo ispod donje granice.
ne znam koliko, nisam pitala nit me pretjerano zanima jer onda opsesivno googlem i dramim.
rekao je da uzimam do kraja trudnoće i ferrum na dan. jesu li te tablete dobre i kako bi si mogla pomoći dodatno nekim prirodnim pripravcima?
sjeda li doista jako teško na želudac kako kažu i može li se to kako izbjeći?
Potpuno ista stvar i kod mene.... hemoglobin mi je preniski i pocela sam jesti te tabletice. Doktorica misli da mi se to desilo jer ne jedem meso tj. u mikro kolicinama ga jedem....
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 14:20   #49
Quote:
Bamby kaže: Pogledaj post
Potpuno ista stvar i kod mene.... hemoglobin mi je preniski i pocela sam jesti te tabletice. Doktorica misli da mi se to desilo jer ne jedem meso tj. u mikro kolicinama ga jedem....
ma ja jedem sve.
i baš se zdravo hranim. puno voća i povrća, meso, variva, maslinovo ulje, pijem vodu, čajeve a željezo u banani.
niš, danas počinjem s ferrumom, nema mi druge
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 14:23   #50
Quote:
twisted.x.siste kaže: Pogledaj post
ma ja jedem sve.
i baš se zdravo hranim. puno voća i povrća, meso, variva, maslinovo ulje, pijem vodu, čajeve a željezo u banani.
niš, danas počinjem s ferrumom, nema mi druge
Meni je malo mucno kad ga pojedem a ni okus mi nije dobar... a nekako cu prezivjet.

Stvar je da se zeljezo iz biljki teze apsorbira i treba uzimati vitamin C. Sto se mesa tice najbolje je jesti crveno meso, teletinu i piceka... Mos mislit kak cu ja to jesti
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 14:44   #51
Quote:
Bamby kaže: Pogledaj post
Meni je malo mucno kad ga pojedem a ni okus mi nije dobar... a nekako cu prezivjet.

Stvar je da se zeljezo iz biljki teze apsorbira i treba uzimati vitamin C. Sto se mesa tice najbolje je jesti crveno meso, teletinu i piceka... Mos mislit kak cu ja to jesti
Mislim da teletina i piletina imaju dosta malo željeza. Govedina i junetina imaju više. I da, treba uzimati C vitamin uz tablete željeza.
__________________
Naš paketić stigao 2.10.2010.
woodlands is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 14:45   #52
Quote:
woodlands kaže: Pogledaj post
Mislim da teletina i piletina imaju dosta malo željeza. Govedina i junetina imaju više. I da, treba uzimati C vitamin uz tablete željeza.
Ma to su mi rekli ovak, nisam se ni potrudila guglati jer ja i meso smo neprijatelji
Bamby is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 15:34   #53
Ja sam vec nekih 10-tak godina anemicna i ucijek sam pila heferol... Kod prvog nalaza krvi u trudnoci zeljezo mi je bilo taman na granici ali mi je dr ipak dala da pijem legofer sirup i nemam nikakvih problema s njime. Ispocetka san pila zlicu dnevno,a sada m ije rekla da pijem i dvije jer sam uzasno blijeda....Kao da je to nesto novo :-P
Mare1983 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 17:00   #54
Haj... Ja sam i inače slabokrvna i željezo mi je katastrofa. To je kod mena sasvim normalno,otkad znam za sebe imam nisko željezo. Ali kada sam ostala trudna gin me je poslala vadit krv i urin i u životu nisam imala tako dobro željezo,toliko je skočilo da nisam mogla vjerovati. I sada kada sam nažalost izgubila bebu željezo mi se vratilo na normalu,2.... Da toliko je. Tako da ja sam malo u banani po tom pitanju. Ali znam da cikla i jabuka i špinat u kom skup amaju nevjerovatni učinak. Bar tako kažu stare babe..............
ex uplašeni is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 19:39   #55
ja pijem ferohel 15 ml dnevno u čaši soka i nemam nikakve probleme s probavom niti mi teško "sjedaju" na želudac...
__________________
v3eka
v3eka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 12:12   #56
Ja pijem dvije kapsule Heferola ujutro, isto mi je željezo uvijek na donjoj granici..za sad nemam problema..bilo mi je gore od Ferruma prije trudnoće, stvarno me je užasno zatvarao..
__________________
Shop - Sweet mouse
paula. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2010., 13:21   #57
upravo sam zvala ginek da vidim jesu i nalazi krvi gotovi sta sam vadila.navodno sve ok,koliko mi je na brzinu preko tel rekla,osim zeljeza,snizeno je,ne znam koliko.znat cu tek 20.10 kad idem k njoj.rekla mi da nek kupim sirup floradix i to uzimam.je ko pio taj sirup? jel opasno ako je zeljezo u trudnoci smanjeno?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 02:20   #58
U trudnoći je normalan manjak željeza jer se povećava volumen krvi...mislim da to zovu fiziološki manjak željeza...imam negdje sejvan članak o tome samo trebam iskopati..

Isto kao i kod beba..U novorođenčeta i malog dojenčeta anemija je fiziološka pojava zbog pojačane razdradnje «viška» eritrocita s kojim se dijete rađa. Anemija je najčešća u drugom ili trećem mjesecu života jer eritrociti koji su nastali u fetalno doba žive svega 60-70 dana, volumen krvi se brzo povećava jer dijete brzo raste, a novi eritrociti se dovoljno brzo ne proizvode. U prvoj godini života utrošak željeza za stvaranje hemoglobina je najveći jer je i povećanje ukupnog volumena krvi najveće u to doba.
Slabokrvnost iznad prve godine života djeteta nastaje najčešće uslijed nedovoljnog unosa željeza hranom, njegove nedovoljne apsorpcije ili slabog iskorištavanje te prekomjernih nefizioloških gubitaka.

Početkom trećeg tromjesečja trudnoće standardno se još jednom provjeravaju testovi: kompletna krvna slika KKS i razina antieritrocitnih protutijela u krvi (antiglobulinski ili Coombsov test). Kako se za vrijeme trudnoće volumen krvi povećava za oko 30%, a volumen krvnih elemenata za oko 25% - postoji prirodno blaga dilucijska anemija (anemija usljed razrjeđenja krvi). Ukoliko je razina željeza u granicama normalnog, usprkos anemije u krvnoj slici nije nužno uzimati dodatne preparate željeza. I obrnuto, vrlo često usljed velikih potreba trudnice i djeteta za željezom postoji anemija i manjak željeza, kada se svakako preporuča supstituirati željezo. Osobito bogati željezom su mahunarke, jaja, povrtnice zelenog lišća kao i crveno meso.

ovo je kopirano sa stranice poliklinike Harni
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 09:01   #59
Ja pijem Legofer sirup 2 put dnevno po 15 ml.
Također je pri zadnjoj kontroli krvne slike,željezo bilo znatno u padu.
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 21:09   #60
samo sam htjela prijaviti da uzimam ferrum već 3 dana i da za sada nemam problema sa zatvorom. Nadam se da će tako i ostati.
__________________
9.12.2010. upoznali smo svoj smisao života, našeg Ernesta <3
twisted.x.siste is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:13.