Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2010., 21:20   #61
Drzim fige!
Ako te do sad nije zatvorio, valjda ni nece...
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 21:25   #62
već dugo godina svako malo uzimam ferum i nikad nisam imala problema sa probavom, dapače...
jedino mi jako boji zube pa ga onak zahitim na zadnje i tam promuljam i progutam i onda mrknem c vitamin

najgori nalaz hemoglobina ikad mi je bio 1 - ne nisam krivo napisala, svi su me gledali u čudu i tvrdili da je nemoguće da ja uopće hodam
uslijedilo je hitno u petrovu, 3 vrećice krvi na transfuziju i nakon toga 3 tjedna intravenozno željezo u Novoj...


nakon toga se stalno vrtim na najnižim granicama i nikako s njim na zelenu granu
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 22:09   #63
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
najgori nalaz hemoglobina ikad mi je bio 1 - ne nisam krivo napisala, svi su me gledali u čudu i tvrdili da je nemoguće da ja uopće hodam

Mislim da je meni najniži bio 3,odmah poslije poroda...
Hodala sam ali jedva,velika slabost,vrtoglavica,usporenost,pospanost,...ma koma,svakodnevno mi se crnilo pred očima...
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2010., 22:11   #64
ma meni ništa, dobro, skoro ništa, imala sam povremeno glavobolje i izgledala sam kao duh ali sam skroz normalno radila po 10-12 sati dnevno, vozila stalno po gradu obavljajući stvari, ono sve sve...
užas živi, mogla sam se onesvjestit za volanom
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 23:03   #65
ja kupia sirup koji mi je ginek rekla i kazu da je za sad jedan od najboljih na trzistu,a i cijena mu je fina,bocica dodje 105kn i naravno ne mogu ga piti.ima katastrofa okus,povratim cim ga popijem,tako me sve poslije boli u trbuhu i prsima od riganja....a ginek mi rekla obavezno piti.morat cu je zvat da vidim postoji sta drugo ili taj lijek u drugom obliku. i dalje sam umorna,pospana,zanosit me zna,a tko god me vidi svi kazu ajme kako si blijeda,sta ti je? bas su dosadni...
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 10:48   #66
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ja kupia sirup koji mi je ginek rekla i kazu da je za sad jedan od najboljih na trzistu,a i cijena mu je fina,bocica dodje 105kn i naravno ne mogu ga piti.ima katastrofa okus,povratim cim ga popijem,tako me sve poslije boli u trbuhu i prsima od riganja....a ginek mi rekla obavezno piti.morat cu je zvat da vidim postoji sta drugo ili taj lijek u drugom obliku. i dalje sam umorna,pospana,zanosit me zna,a tko god me vidi svi kazu ajme kako si blijeda,sta ti je? bas su dosadni...
ako hoćeš probat neki dr sirup
kupi se FEROHEL od Dietpharma,
dođe nekih 50-tak kuna,
a meni je lako probavljiv...
zasad nemam problema s probavom od njega,
jedino malo žgaravicu,
šta je ništa jer sam od npr. Heferola i povraćala...
Lena0609 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 11:02   #67
ja pijem neki za bebe ferolek i super mi je
sladak
lizianthus is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:19   #68
Danas prvi put na pregledu u Vinogradskoj,kod dr.Košec,i ona meni bez krvne slike lijepo prepiše heferol i vitamin c za željezo. Ne kužim,kaj je vidovita ili...jer nikad nisam imala problema sa željezom... Zanima me jel netko to već uzimao,jel to na recept i ima li kaj bolje? Naravno da ću ginića tražit da mi prvo napravi krvnu sliku...
paprenjak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 12:47   #69
Quote:
paprenjak kaže: Pogledaj post
Danas prvi put na pregledu u Vinogradskoj,kod dr.Košec,i ona meni bez krvne slike lijepo prepiše heferol i vitamin c za željezo. Ne kužim,kaj je vidovita ili...jer nikad nisam imala problema sa željezom... Zanima me jel netko to već uzimao,jel to na recept i ima li kaj bolje? Naravno da ću ginića tražit da mi prvo napravi krvnu sliku...
Heferol je meni osobno uje.ao trudnoću- zatvor do besvijesti pa unutarnji hemeroidi. Bila ga prestala piti na svoju ruku, nakon 15 dana sve se normaliziralo, međutim, svi digli hajku na mene, opet ga uzela, plakala koliko krvarim, hemoglobin ostao isti i sad više ništa ne pijem, a krvarim i dalje..
Heferol ide na recept, ali ima raznih formula, sirupi su obično bolji, a najvažnije je napraviti krvnu sliku!
Tummy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 14:03   #70
meni je dr rekla da je za zeljezo najbolji sirup floradix na trzistu(cijena mu je 105kn),i zena u ljekarni mi isto rekla,samo sta je okus katastrofa,izrigala sam svaki put se...i sad sam na ferrum lek tabletama
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 14:19   #71
meni je ginić dao heferol , jer mi je FE bilo malo ispod granice

moram mu se zahvalit , jer otkako pijem heferol ne mogu dočekat da rodim koliko mi je muka od tog odvratnog lijeka....
__________________
Gospodin mi je svjetlost i spasenje...koga da se bojim.
machkala is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 16:46   #72
heferol sam pila par dana ali ga jako loše podnosila, imala grčeve u trbuhu, mučnine...sada pijem ferrum lek i bolje je iako i sada gledam da pijem prije spavanja i nadam se da se neću u noći probuditi jer mi zna biti i od ferrum lek mučnina ali ne tako strašna kao sa heferolom
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 19:06   #73
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
heferol sam pila par dana ali ga jako loše podnosila, imala grčeve u trbuhu, mučnine...sada pijem ferrum lek i bolje je iako i sada gledam da pijem prije spavanja i nadam se da se neću u noći probuditi jer mi zna biti i od ferrum lek mučnina ali ne tako strašna kao sa heferolom
sta sirup ili tablete koristis?meni se dize zeludac od njih,sad sam ih pocela piti vise ih ne zvacem jel sam se po cijele noci budila i imala u ustima slankast okus,kao zastajala krv.fuj! i odmah cijelo vrijeme mi se zeludac dizao.... znam da obicno kad koristis preparate za podizanje zeljeza imas zatvor,a ja pak obrnuto,meni izazvalo proljeve,po par puta trcim na wc
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 19:33   #74
pa uvijek možete zatražiti i promijeniti...puno tih tableta i sirupa izaziva mučnine i probavne tegobe,zato mjenjaš dok ne nađeš...
ja sam pila neke tablete,bile su mi horor za želudac a unazad 3 god. pijem sirup legofer po potrebi i super je,sladak i ukusan i bez nus pojava
Amrićak is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 22:39   #75
Nikad u životu anemična, i evo ga na, sad..
Eritrociti i hemoglobin su mi ispod granice.. kupila sam si FerroGreen sirup (odličan je, sladak i pitak), ali mi nije nešto pomogao , pa mi je gin pripisala Ferrum Lek tablete za žvakanje, i evo danas sam ih podigla i prožvakala prvu..nema mi baš neki okus..
A kupila sam i sok od cikle.. inače obožavam jesti ciklu, ali ovaj sok je tu mač.. preintenzivan okus ima.. pa ga pomiješam sa sokom od naranče
__________________
03.11.2010. Mali Princ F
11.01.2014. Mali Princ K
Mory is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 02:07   #76
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
meni je dr rekla da je za zeljezo najbolji sirup floradix na trzistu(cijena mu je 105kn),i zena u ljekarni mi isto rekla,samo sta je okus katastrofa,izrigala sam svaki put se...i sad sam na ferrum lek tabletama
Meni je okus sasvim ok. a da ne velim da me floradix u roku od jednog dana spasio od osjećaja da ću potonuti.
__________________
https://www.youtube.com/watch?v=bMdeg-WKt1U
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 10:17   #77
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
sta sirup ili tablete koristis?meni se dize zeludac od njih,sad sam ih pocela piti vise ih ne zvacem jel sam se po cijele noci budila i imala u ustima slankast okus,kao zastajala krv.fuj! i odmah cijelo vrijeme mi se zeludac dizao.... znam da obicno kad koristis preparate za podizanje zeljeza imas zatvor,a ja pak obrnuto,meni izazvalo proljeve,po par puta trcim na wc
tablete koristi ali ih samo progutam, ne žvačem ih
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 11:23   #78
meni gin na zadanjem pregledu rekla da uzmem Ferrum Lek
je taj ok?
i dal mogu ga dobiti na recept ili isključivo onako "normalno"?
__________________
" Nije sve u tebi, ali ti si u svemu.. "
Nea3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 11:44   #79
Quote:
Nea3 kaže: Pogledaj post
meni gin na zadanjem pregledu rekla da uzmem Ferrum Lek
je taj ok?
i dal mogu ga dobiti na recept ili isključivo onako "normalno"?
Ja sam jučer prvog prožvakala.. treba se naviknuti na okus
A dosta je jak.. ima 100mg Fe u jednoj tabletici...
Isključivo na recept jer ne platiš niš
__________________
03.11.2010. Mali Princ F
11.01.2014. Mali Princ K
Mory is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 11:49   #80
Quote:
Mory kaže: Pogledaj post
Ja sam jučer prvog prožvakala.. treba se naviknuti na okus
A dosta je jak.. ima 100mg Fe u jednoj tabletici...
Isključivo na recept jer ne platiš niš
eee a ona meni rekla sirup

znači, može recept, super, hvala tiiiii
__________________
" Nije sve u tebi, ali ti si u svemu.. "
Nea3 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:06.