Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.04.2007., 13:00   #61
Svim curama jedan velki i hvala na krasnim rijecima

Quote:
Ribitza kaže: Pogledaj post
A ja sam se rascmoljila nad tvojim postom. Tako je zdrav i iskren.
Probala sam pisati vise-manje cinjenice, bez velikih osjecaja - jer u tome se svaka od nas razlikuje, kaj ne?

Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
...vezanje nogu za te držače (ako rodilja previše maše nogama) jer noge bi trebale biti opuštene da bi izgon bio lakši/pravilniji....
Meni nije bilo lakse, jer sam niska, pa su mi drzaci bili previsoko, al to mi je bio najmanji problem u tom trenu

Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
A šta ti je muž rekao za kurvu?
Rekao da cemo valjda kroz neke 4 godine sve zaboraviti
Napomena je da je koristio mnozinu , ak co'ek zaboravi iskustvo, bumo mozda isli na drugo dijete
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 22:46   #62
Pahuljice
Oči su mi se zasuzile dok sam čitala tvoj upis.
Ja sam brzo rodila i mogu samo misliti kakav je to rokenrol kad traje toliko.
Ti si jedna hrabra žena.
Čestitke, a bebcu pusa.
Modesti is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 10:50   #63
Modesti
Vis, vis - nije mi pala do sad na pamet rijec :rokenrol", ali dobra je usporedba
Bas je bilo za otplesat jednu ludu rundu
Hvala na krasnim rijecima i hvaljenju, joj da je meni bilo brzo rodit...... nisam si to tak planirala, nego onak u nekih sat i pol obavit biznis

Wedding - luda*!?!??!??!? Pa srami se, ccccccccc....
Ovo za kakanje danas od prekjucer nisam znala fuuuj
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 14:43   #64
mene zanima Vinogradska - carski rez- ako tko ima iskustvo frisko?
__________________
Eduardo i Chiara
helior is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 14:45   #65
I mene zanima Vinogradska...
Frendice su imale dobra iskustva tamo, pa me zanima i vaše mišljenje, jel se što promijenilo?
en@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 14:59   #66
Evo i našeg iskustva iz bolnice:

Trudovi su počeli negdje poslje ponoći...( ja naravno nisam odma skužila...tek kad me počeli budit.....

Ujutro u 10 sati su došli na razmak od 4-5 minuta i krenuli u bolnicu oko pola 11.....

Kad sam došla primili me na pregled i kaže dok otvorena 6-7 cm...u trudu 8 ...ja mislila bit ću sretna aako kaže da smo na 4-5 cm....

Napravili odma UZV..procjena bebice) i u box.....uspjela pitat jel može MM samnom, dok kaže može....

stavili mi kanilu i dali nešto za opuštanje mišića i nakon 20-ak minuta stavili drip......tad su počeli jaki trudovi al mi je odma došao nagon za tiskanjem....nije em bolio trud koliko taj pritisak na sve dolje.....

Došao dok i rekao prodišite još 3 truda i porod ide....tako je i bilo....koje olakšanje kad možeš tiskat...
MM me držao iza leđa i u 4 truda MIha je bio vani.....prekrasan...ljubičast i malo smežuran...
Nije plakao odma što je mene zabrinulo al dok kaže da ih jako malo zaplače odma a i čistili su mu dišne putove.....al ubrzo je počeo i prestao čm su ga onako toplog i mekanog stavili na mene.....
Šivanej trajalo 10-ak minuta...nisu me rezali al sam malo pukla iznutra jer je malac stavio ruku na glavu.....ništa strašno......
Poslje mi je bilo užasno hladno i sestra me pokrila zagrijanom dekom.....ležala u hodniku 2 sata i prebacili me u sobu...
Sve pohvale doktoru Bolanči i bbaici Ines....

Sestre na odjelu su mlade i prilično ljubazne...ima i oštrokondži naravno......

Jedini minus je što mi nisu dali dojit zbog pvišene temperature.....al su mi ga bar donjeli 2 puta da samo bude samnom........
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:08   #67
...Mandy u kojoj si bolnici rodila?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 15:11   #68
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
Evo i našeg iskustva iz bolnice:

...
Jao Mandy, pa to je bio super porod, mislim, prilično kratak. Drago mi je zbog tebe da se nisi puno mučila i želim i sebi jedan takav
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 16:05   #69
mandy

nego žene....jel vi stvarno imate tako cool porode ili samo to ovdje napišete da bi nas umirile?
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 16:11   #70
nema laganja da je sve mrak,ali meni je bilo,zaista. Prvi put sam,sa dobivenih 30 i nešto kg, rodila ćaskom, došla u 5 u rodilište,pa sva priprema i papirologija, i u 9,50 je cura bila vani. Duže je trajalo klistiranje...drugi put malo teže,al ne zbog samog poroda nego moje osnovne bolesti, pa je bio hitan carski i duuugi oporavak,a treći put već dogovoreni carski, psihički spremna (što je za bilo koji način važno) i sve ko po špagici. Dala sam mužu pusu,javila se djeci i u salu roditi. Tri sata nakon budjenja laganim hodom uz pomoć sestre otišla vidjeti bebu...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 16:25   #71
Mandy

I mene porodili dr. Bolanca i babica Ines - tim iz snova!!!!!
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 22:26   #72
Quote:
Pahuljica79 kaže: Pogledaj post
Mandy

I mene porodili dr. Bolanca i babica Ines - tim iz snova!!!!!
ja cijelo vrijeme mislim kako je ta mlada cura sestra....a ona došla u onoj obleki za porod ....

ja sam skroz ostala mirna.....disala duboko...koncentrirala se na bol....i tih 10 sati sam između trudova najnormalnije prespavala....nisam se uopće bojala.....slušala što dok i babica govore i to mi je puno pomoglo.....

I ja vama koje očekujete voje mrvice želim takav porod.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 22:28   #73
jesi pohađala tečaj, mandy?
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.04.2007., 22:31   #74
nisam...zaboravili smo da je taj dan.....ja sam još radila i sjetili se tek drugi dan.....žao mi je što nisam otišla.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 08:56   #75
Evo da napišem i ja svoje.

U 04:00 odoh na wc i ugledah krvavi iscjedak. Dizem M i velim "Ajmo, mislim da je krenulo". Nisam imala trudove, dosli u Vinogradsku, stavili mi na CTG, bebica spava, pa sam morala napravit 15 cucnjeva. Pregledali me, i skuzili da je plodna voda mljecna, i odlucili da ostajem pod nadzorom. Nakon 3 sata me pregledali, ponovno i voda se zamutila, nema više cekanja, ja otvorena 2 cm, idemo na porod. Stavili me na drip, 3 sata ja se nista neotvaram, i dalje 2 cm. Odlucili su da idem na carski!! Ja sam htjela prirodno, carski je trajao tri sata, jer sam skoro iskrvarila i zamalo su mi izvadili maternicu. M je bio u totalnom soku, jer je vidio da je sestra izletila iz sale po krv. Nitko nista nije govorio, na kraju je na svu srecu sve dobro ispalo.
Doktorima i sestrama samo rijeci pohvale

bio cak i jedan zgodan
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 10:05   #76
Quote:
Luu kaže: Pogledaj post
.... Odlucili su da idem na carski!! Ja sam htjela prirodno, carski je trajao tri sata, jer sam skoro iskrvarila i zamalo su mi izvadili maternicu. M je bio u totalnom soku, jer je vidio da je sestra izletila iz sale po krv. Nitko nista nije govorio, na kraju je na svu srecu sve dobro ispalo.
Doktorima i sestrama samo rijeci pohvale

bio cak i jedan zgodan

ne me plašiti carskima!!!!!!!!!!!!
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 11:31   #77
slazem se s ovim "ne nas plasiti"....nisam imala pojma da carski moze trajati toliko dugo, ja sam mislila da je gotovo za cas...upravo sam se sokirala....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 12:02   #78
ne samo to nego 'skoro iskrvarila'. ja MORAM ( ) na carski. i panično se bojim da ne ostanem na stolu. ostane mi dijete bez majke. i to je nešto što sam eto ipak napisala. TOGA se ja nenormalno bojim i kad zatrudnim mislim da me čeka 40ak tjedana panike
tropical is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 12:04   #79
ma razlicito je kad se na carski ide planirano, tad je rizik puno manji. nemojte se bedirati unaprijed.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.07.2007., 13:47   #80
Quote:
tropical kaže: Pogledaj post
ne samo to nego 'skoro iskrvarila'. ja MORAM ( ) na carski. i panično se bojim da ne ostanem na stolu. ostane mi dijete bez majke. i to je nešto što sam eto ipak napisala. TOGA se ja nenormalno bojim i kad zatrudnim mislim da me čeka 40ak tjedana panike
srećo,nema straha...evo,mene čeka četvrti porod,a treći carski...
paspa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:11.