Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2017., 14:01   #8481
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
Hvala na odgovoru.
Joj super mi je cut takve lijepe price o brzom oporavku, odmah mi je malo lakse.
Ja sam prvi put rodila prirodno, porod nije bio bas za pamcenje, ali ipak prirodno je prirodno.
Moram priznat da se sad bas malo bojim kako ce to sve izgledati, naime svi promjene izraz lica kad vide dg placente previje...pa zar je to tako rijetko?!
nije rijetko, samo ja imam osjećaj da "dijagnoze" ne vole.
ja isto moram na dogovoreni carski zbog neurološke dijagnoze, gledaju me ko vanzemaljca svaki put kad uđem u trudničku, kao sirota, što joj je to trebalo...
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 14:56   #8482
Quote:
Verbena kaže: Pogledaj post
nije rijetko, samo ja imam osjećaj da "dijagnoze" ne vole.
ja isto moram na dogovoreni carski zbog neurološke dijagnoze, gledaju me ko vanzemaljca svaki put kad uđem u trudničku, kao sirota, što joj je to trebalo...
Pa mogu mislit....
Znas li sada onda bar unaprijed tko ce ti biti operater na carskom?

charmed84 - da da, hvala na savjetu. To su mi vec naglasili, da moram odmah na noge al da prije trazim nes za bolove. Ma prezivi se sve, mantram si malo kako sve tako cu i ja.
__________________
Everything happens for a reason...

Zadnje uređivanje luna_lana : 12.09.2017. at 15:07.
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 20:06   #8483
Quote:
luna_lana kaže: Pogledaj post
Pa mogu mislit....
Znas li sada onda bar unaprijed tko ce ti biti operater na carskom?

[
mene su pristali staviti na dogovoreni carski u rijeci pa ne moram do vinogradske ipak, hvala bogu. nisam znala da se uopće može birati operater, nekako si mislim da je to ako imaš dobru vezu
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 15:27   #8484
Bok cure..jel mozda netko zna raspored doktora u trudnickoj ambulanti u vinogradskoj? Idem u pon pa me interesira.. hvala
supavlov is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2017., 20:51   #8485
Quote:
supavlov kaže: Pogledaj post
Bok cure..jel mozda netko zna raspored doktora u trudnickoj ambulanti u vinogradskoj? Idem u pon pa me interesira.. hvala

bojim se da nema rasporeda. ja sam bila u petak i trebala je biti dr Rudman, međutim, bila je dr Gall. ovaj petak nema nijedne od njih dvije. naime, kongresi su u tijeku i nema nekog reda ni rasporeda..
josipa.jopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:28   #8486
Ženske, ide koja od vas na trudnički tečaj idući tjedan?
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 10:50   #8487
Jel u vinogradskoj može suprug bez tečaja i dalje bit prisutan?
minipanda is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2017., 14:36   #8488
Moze suprug bez tecaja.,rodila sam prije 2 mj. i nitko nas nista nije ni pitao,samo su ga uveli u rađaonu. Sretno��
gombalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 10:48   #8489
Jel sami za supruga kupujemo odjelo sterilno za radaonu ili dobijemo tamo?
Za bebu nosim i pelene,vlazne maramice i kremu za guzu?
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 11:10   #8490
Quote:
snelly kaže: Pogledaj post
Jel sami za supruga kupujemo odjelo sterilno za radaonu ili dobijemo tamo?

Za bebu nosim i pelene,vlazne maramice i kremu za guzu?


Rekla je dr. jucer na tecaju da za muza na treba nista, da cak ni za bebu u pravilu ne treba, ali da ovisi o situaciji, pa nekad ipak treba uzeti pelene. Da ce nam to jos reci.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Sovica Zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2017., 13:22   #8491
Uzmite bar nekoliko pelena. U zadnje vrijeme ih cesce nije bilo nego sto ih je bilo. Muz lako donese jos drugi dan ako bude trevalo i dalje.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 11:01   #8492
Prije 3 tj smo dobivali poklon vrecicu od Violete koja je sadrzavala 8 pelenica i paketic vlaznih maramica. Uz napomenu sestara da nam muz donese jos par komada.
josipa.jopy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.10.2017., 11:43   #8493
Ja nisam nista dobila prije 6 tjedana, nisu imali, a rodila pocetkom mjeseca tako da uzmite za svaki slucaj. Pelene, vlazne maramice, krenu za guzu, zgodno je uzeti i onu jednokratnu podlogu za presvlacenje i tetru. Pratnja dobije tamo odijelo, ne treba potvrda s tecaja.
Mighty S is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2017., 10:08   #8494
Quote:
josipa.jopy kaže: Pogledaj post
Prije 3 tj smo dobivali poklon vrecicu od Violete koja je sadrzavala 8 pelenica i paketic vlaznih maramica. Uz napomenu sestara da nam muz donese jos par komada.
Ovako smo i mi prije pet tjedana
Mighty, vjerovatno je dosla posiljka cim ste vi doma otisli

Meni je bilo taman to od Violete jer je moj mali dobio zuticu pa su ga nosili na suncanje i presvlacili u djecjoj sobi s njihovim pelenama.
Lentil is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2017., 20:27   #8495
Jel ima koja popis stvari za rodiliste koje trebaju za Vinogradsku? Ili sto vi planirate ponijeti?
yenna89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2017., 01:16   #8496
Quote:
josipa.jopy kaže: Pogledaj post
Prije 3 tj smo dobivali poklon vrecicu od Violete koja je sadrzavala 8 pelenica i paketic vlaznih maramica. Uz napomenu sestara da nam muz donese jos par komada.
Isto dobila paket Violete.
zahvaljujuci jednoj starijoj sestri njeznog glasa koja mi je dvije noci uzela malenu da odspavam par sati u komadu potrajale su mi te pelene do kraja , jos ju je uzimala u djecju sobu redovno da ju presvuce jer je vidjela da se jedva dizem nakon carskog.

netko trazio preporuku za operatera,dr. Grgica ne bih jer mi je on bio na carskom zajedno s jos jednim,zasio me na desnom kraju kao da me zmesario.
Moja doktorica rekla da mogu poslije na plasticnu da mi srede taj nabor koze s kojim se mucim i dalje da zaraste sve kako treba.
Mama me previjala 3x dnevno po bolnickom pravilu i kako nije bilo napretka s cijeljenjem rane,nakon dva tjedna smo presli na koncept vlaznog cijeljenja hidrogelom i zadnjih pet dana nekom kremom za dekubitus i kronicne rane,jos mrvicu mi fali da povrdinski se zatvori,njezna nova kozica je nastala i s obzirom da je pregib ispod trbuha jos mi lijepi gaze na kreme da mi to zastiti.
Na prvom carskom bila dr.Kosec i jos jedna kojoj se ne sjecam imena. Nakon nje mi je oporavak od bolova bio par mjeseci prije desetak godina,ali tanko zasiven rez koji je ok zacijelio.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 09:00   #8497
Chani,a ja bas imam dogovoren carski kod dr .Grgica :-(
Nadam se da ce sve proc ok,meni uopce nije do oziljka nego da sve prode ok za bebu i mene. ...
snelly is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2017., 09:35   #8498
Ma bit ce sve ok.
Puno manje me bolilo nakon carskog kod njega nego prvi put,jedino je zeznuta ta prica sa zarastanjem.
Sva sreca mama mi je med. struke pa je evo prije dva dana ipak skroz zaraslo.
Moja doktorica kad je vidjela rekla mami da moze slobodno doci radit kod njih u ambulantu jer nije prvi put da je sredila ranu kombinacijom medicine i bilja.
Medicinska sestra imaka istu situaciju kao i ja pa se mucila sest mjeseci nakon carskog da joj zaraste.
Ne znam,probaj zamolit da ti tesko zarastaju rane,ako mogu pripazit da sav bude ok.
Iskreno ja i ne znam je li me on zasio,kako mi kazu to je mozda sam par minuta vise brige kod zavrsetka sivanja da ispadne ok.
chani is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 20:31   #8499
Ima li tko tko je bio na porodu u Vinogradskoj bez ikakve pratnje? Baš da dođeš na prijem i sve bez pratnje?
I ukoliko netko dođe sa mnom u bolnicu, koliko dugo ta osoba bude sa mnom prije ulaza u predrađaonu ili rađaonu? Znam da treba uzeti moju odjeću i to kad me prime u predrađaonu, ali ne znam što sve bude prije toga. Ovo mi je prvi porod pa ne znam kak ide procedura.

Znam da je malo zbunjeno pitanje, ali ne želim da mi osoba koja bi bila sa mnom vidi moju medicinsku dokumentaciju o trudnoći. Sve papire moram nositi sa sobom na pregled, to znam. Ali su neke stvari dosta povjerljive i zna ih samo dečko (i on je onda bio jedina podrška koja mi je trebala i koja mi ikad treba), a možda neće moći ići sa mnom u bolnicu ako se potrefi da baš taj dan nije u Zg. Ako me vozi frendica ili mama, ne želim da slušaju moju povijest trudnoće i vide mi papire, isto tako se ne želim na putu do bolnice nervirat zbog toga uz sve ostalo.
Živim dost blizu Vinogradske, da li mislite da je ok da samo sjednem na taksi i dođem sama u bolnicu?
pinguuuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2018., 22:18   #8500
Ti unutra na hitni prijem ulazis sama, pratnja ostaje pred staklenim vratima vani. Ne znam tocno kak ide procedura kad dodjes u trudovima, ali valjda se prvo obavlja papirologija, pregled, priprema pa tek nakon toga zovu pratnju unutra. Al prvi kontakt s njima gdje im kazes tko si, sta si, zasto si dosla i dajes papire, to obavljas sama

Sent from my MI 5 using Tapatalk
cjepidlaka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:52.