Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.08.2006., 11:44   #1
Rodilište Sv. Duh - iskustva

Evo, moje iskustvo sa sv. Duha.
Cuvala trudnocu na odjelu patologija trudnoce. Sestre ljubazne, doktori isto tako. Svi strucni, dok sam ja lezala obavljena je i jedna transplatacija krvi na fetusu. U mojoj trudnoci nisu napravili ni jedan krivi korak. Dijete je rodjeno mjesec prije vremena ali bilo je cudo i da sam izdrzala toliko jer sam prve trudove dobila na kraju 5. mjeseca. Cura je bila super, jedan dan je bila u inkubatoru da vide kako reagira a od drugog dana je bila vani, samostalno je disala samo je bila presitna jer nije mogla dobiti dovoljno hrane u meni. No vazno je bilo da se rodi sto zrelija a nadebljat sei narast uvijek stigne. To je i dokazala jer je najveca u razredu
Moram reci da su bili dosta striktni sto se tice posjeta i broja osoba u sobi sto mi je i logicno jer je bilo vrijeme gripe i prehlada pa nije bas zgodno da se zene zaraze. Hrana je bila OK, doduse nisam ni ja neka izjelica i to mi nije bilo bash bitno.
Od pocetka sam znala da cu na carski i uzasno sam se bojala carskog u epiduralnoj ali mi je anesteziolog objasnio pogodnosti takvog nacina za bebu i naravno da sam pristala. Koliko me god bilo tog strah, uopce ne boli. Porod mi je i inace protekao super, dijelom zato sto si pun adrenalina, dijelom zato sto ne boli a dijelom zato sto smo se zafrkavali. Malena je imala omotanu pupcanu vrpcu i kad je dr. rekla evo je a ona nije zaplakala, mislila sam da cu se onesvjestit. Odmah su me umirili i hrabrili jer sam se pocela gubiti a nisu me htjeli jos i dodatno uspavat.Gadan osjecaj je bio kad su mi namjestali tumor i maternicu. Nije bolilo ali je bas nekako gadan osjecaj.
Odvratan dio je kad epiduralna prodje. Uuuuzasno boli. Ja sam i prije i poslije imala operacije ali sve u opcoj anesteziji i valjda si omamljen dok je najgora bol a ovo je brrrrrrr. Vukla sam se ko krepana macka jos 7 dana u bolnici a i lupili su me hormoni i postporodjajna depresija. Dosta se zena boji posljedica nakon epiduralne, ja ih nisam imala.
One koje su rodile vaginalno su se vise namucile pri porodu ali im je poslije bilo puno lakse. Tako da, ne zeljeti carski.
Sto se rodilista tice... To je druga pjesma. WC je bio toliko prljav da je
Jednom sam u 5 ujutro isla, netom iza cistacice i bilo je cisto. Par sati nakon toga... Ulosci po podu, tus kabini... Ne kuzim te zene. Da li se i doma tako ponasaju? Zamolila sam da me premjeste i jesu. Ne znam da li je to zbog toga sto sam placala ali jesu.
Sve u svemu meni je cijeli boravak tamo bio jako pozitivan. Osijecala sam se sigurno, ljudi su znali sto rade a rezultat njihovog rada je jedna lijepa i zdrava cura
Eto, to je moje iskustvo i nadam se da sam se malo iskupila

Zadnje uređivanje Tashi : 21.05.2012. at 17:33.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 09:06   #2
Na SD-u dopuštaju hodanje i loptu, ja vjerojatno idem tamo jer imaju i rooming-in....

U predrađaonune puštaju muževe jer nije ugodno drugim ženama koje su možda same da ih netko gleda
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 12:34   #3
Quote:
mandy kaže:
Na SD-u dopuštaju hodanje i loptu, ja vjerojatno idem tamo jer imaju i rooming-in....

U predrađaonune puštaju muževe jer nije ugodno drugim ženama koje su možda same da ih netko gleda
u predrađaoni ima oko 6 kreveta, nema tamo muževa, tamo su samo patnice . u rađaonu ideš kad si otvoren oko 9 cm. sjećam se kad smo došle u predrađaonu, nas nekoliko cura (imale smo inducirane porode), bila je puna predrađaona. malo po malo se praznila, a ja sam ostala zadnja. svaku sam ispratila sa blago tebi, ti buš uskoro
uf, kad se toga sjetim...nekak mi bude milo ti svi osjećaji koji naviru poslije rođenja..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2006., 12:37   #4
napisala je da ne puštaju al je spojeno...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2007., 14:08   #5
na sv duhu je ovako: buđenje u 5 (na vojnički način), brijanje, klistiranje, pa tuširanje, da si u predrađaoni do 7 sati..
eto, tak je bilo kod mene, ali ja sam išla na inducirani..bila je baš u smjeni jedna nadrkana med sestra, s kojom nije bilo šale..žalosno, kao da ideš ne znam di, a ne roditi..
brijanje bez veze, samo malo, klistiranje kakvo može biti, meni nije bilo neugodno...
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 09:44   #6
evo ukratko i našeg iskustva sa sv. duha...

11.03. oko 10 sati osjetila sam da me nekak šarafi po leđima, neka neobična bol. ali ja i dalje radim sve kao i obično... čak smo išli i u samobor na kremšnite , kod prijetelja na piće i tako... svo to vrijeme ja ne kužim da me zapravo hvataju lagani trudovi.
oko 20 h dolazimo doma i idemo večerati. pokušavam sjesti i kada nisam mogla, skužila sam da je to to! bolovi u donjem dijelu leđa bili su sve jači...
obavila tuširanje, brijanje i čekala...
oko ponoći trudovi su bili svakih 4-5 min, ja još nisam htjela ići u bolnicu, ali mm je već bio nestrpljiv. i tako smo uzeli torbu i krenuli.
kada vas dovezu tamo, portir vas neće pustiti sa autom unutra ako ne kažete da ćete rodit pred njim
primili me, pregledali, prikopčali na ctg i zaključili da imam trudove, ali nisam ni malo otvorena. tlak mi je bio malo povišen pa su mi dali injekciju za tlak i drip i onda sam zapravo znala što su pravi trudovi
smjestili me u krevet i prikopčali ctg...
najviše me smetalo što svaka sestra koja je došla govorila je drugačiju tehniku disanja. ali ja sam sebi našla jednu koja je meni odgovarala i tako sam predisala sve trudove
u pola 5 pukao je vodenjak, otvorena 3 cm
obavili klistir... sve što mi je padalo na pamet je-zadnje što sam jela su kremšnite
vizita u 8 napipala ( ) 6 cm.
ja i dalje prikopčana na ctg i spavam između trudova
kod jednog truda osjećam da moram tiskati. zovem sestru, a ona kaže- to je to!
diže me iz kreveta i vodi u drugu sobu, preuređenu u boxeve.
babica koja me porađala zove se biljana i bila je stvarno divna!!!
govorila mi je što da radim, kako da dišem i kad da tiskam i bilo je stvarno sve brzo gotovo.
Antonio se tako derao kad se rodio, mislim da ga je cijela bolnica čula
tatek nije bio s nama jer su preuređivali rađaonu i baš mi je žao što nije bio jer je meni taj porod ostao stvarno u lijepom sjećanju, a i njemu bi bio nezaboravno iskustvo.
nakon toga prvo sam ležala 2 sata na hodniku i bodrila curke koje su još šetale sa trbusima. poslije smještena na odjel babinjača, naravno.
tamo su sestre super! ne trebate nositi tablete protiv bolova, one te pitaju jel trebaš, a i možeš tražiti.
jedino su mi pedijatrijske sestre bile malo hladne. pošto nisam odmah imala mlijeka, mališa je plakao jer je bio gladan (i ja skupa s njim) i jedva sam ih namolila da ga odnesu da ga nahrane prva 2 dana.
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 09:44   #7
ali dobro, i to je prošlo, a došao 2. odlazak u bolnicu
sestra iva koja me izdajala u ambulanti je bila divna i hvala joj još jednom za sve!
smještena na ginekologiju radi mastitisa, temp 39,5
druga sestra mi je savinula iglu dok mi je tražila venu, a krvi je bilo svuda...
primala sam klavocine u venu svakih 8 h, izdajala se i gorila od temperature.
antonio je bio doma sa tatom i bakom.
na uzv vidjeli zadebljanje od 16 mm i dr. butković i dr. šerman odlučili da trebam kiretažu. i to me spasilo. temperatura je pala. nije me boljelo
sestre su bile dobre, kao i doktori, sve objasne i nisi onak ko mujo da ne znaš na čemu si kad vizita prođe
jedino mi se zamjerio dr.prka koji me mrcvario na uzv
nakon 6 dana u bolnici vraćam se svojim dečkima!
u utorak idem na kontrolu pa ćemo vidjeti da li se radilo o ostacima posteljice
usput, nažalost izgubila sam mlijeko, sad papamo na bočicu

to je ukratko to, sad će se moj mišek probuditi pa na papanje
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 10:54   #8
chiara,gdje si ti rodila?Mislim da na S.D.-tamo idem i ja.Znači nije tak strašno Super je sve prošlo,a Antonio je presladak.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2007., 12:23   #9
da, na sv.duhu. nije tak strašno kak svi govore. samo moraš slušati što ti babica govori i bit će sve brzo gotovo
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 09:44   #10
Chiara - ludo iskustvo
A za naknadni povratak u bolnicu mogu si samo zamisliti kak ti je bilo
__________________
Mala pahulja Robert
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2007., 14:08   #11
Cure,a kako stoje bolnice(najviše me zanima SD) sa posjetama?Naime,MM radi u smjenama i zanima me da li će moći dolaziti npr. ujutro?
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 12:45   #12
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Cure,a kako stoje bolnice(najviše me zanima SD) sa posjetama?Naime,MM radi u smjenama i zanima me da li će moći dolaziti npr. ujutro?
posjete su tamo od 16-17, ali mogu ti dolaziti kad god hoćeš. jedino nije baš zgodno kad je bebica s tobom da ga/ju ne ostavljaš samu. a bebač je s tobom 5-7, 10-15 i 17-24
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.04.2007., 17:22   #13
hvala
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2007., 00:57   #14
Rodila sam na Sv. Duhu prije dva i pol mjeseca. Domovi izmiješani. Porod je bio izuzetno lak, s obzirom da mi je ovo prva beba. Odlazila sam na CTG svaki drugi dan i dva dana prije oroda bila sam 4 cm otvorena. Trudova na CTG-u nije bilo.

Trudovi su počeli u 20.20 i to odmah svakih 5 minuta. odmah sam se istuširala, pokupili smo stvari i krenuli. Trudovi su sad bili svake 3 minute i, dok smo došli do bolnice (oko 21.30) bilu su već svake dvije minute-minutu.

Sa svojim sam se liječnikom dogovorila da će na porodu sa mnom biti mama i da ću rađati na stolčiću (ako bude slobodan).

Primila me je mlada liječnica, šokirana da sam tek sad došla jer da sam 8 cm otvorena i da klistir i estetski zahvati neće biti mogući jer da je prekasno (bez obzira na to što nisam dobila klistir, u trudovima se nisam ispraznila na krevet); mojoj je majci rekla da nije uobičajeno da na porodu bude majka i da ona mora pitati da li je to OK te je upitala ima li završen trudnički tečaj . Meni je objasnila da im je gužva i da je slolčić te me je zakačila na CT, ostavila samu i otišla pratiti komplicirani porod, koji je bio u tijeku... između zavirivanja u taj porod iz susjedne mi je sobe uzimala podatke (meni su trudovi sad bili praktički jedan za drugim i ja se uz najbolju volju nisam mogla derati da me razgovjetno čuje, a ona mi je onda, u poluljtom tonu, objašnjavala da moram surađivati ).

U međuvremenu je nazvao moj liječnik te se liječnica promjenila za 180, ali stolčić ipak nisam dobila .

U rađaonu su me prebacili čim se oslobodio krevet (predrađaonu sam preskočila)... negdje oko 21.50 - naravno, na krevet . Pustili su moju majku, a primalja je bila (pratila sam njene naputke o disanju... naravno, koliko sam bila u stanju). Bebu sam rodila u 3 truda u 22.25. Između tih trudova, liječnica mi je pokušala uvaliti drip, s obrazloženjem da trudovi prekratko traju, što sam kulturno, ali energično odbila. Komentar nakon poroda (a na komentar moje mame kako je bilo brzo) jest bio njen pomalo predbacujućim tonom izrečen komentar da bi bilo brže da sam joj dozvolila da mi da drip (možda se liječnici u rađaoni natječu tko će poroditi brže ... meni se, pak, o glavi vrtilo pitanje bi li pukla i da li bi me rezali da su ispunili moju želju za stolčićem, ili je porod ipak bio prebrz da bi se koža stigla rastegnuti).

Rezala me je s jedne strane, s druge sam pukla. Sašila me je s obje strane: tamo gdje sam pukla bolilo je nesnosno dok me je šila, ali kasnije to nikad nisam osjetila. Ovaj drugi šav zagorčavao mi je život tjedan dana pa sam se vratila u bolnicu da mi uklone šavove (po savjetu liječnika, koji me je pregledao ro otpuštanju iz bolnice); naime, nakon pojave kravljeg ludila, rabe sintetički konci, koji se razgrađuju 50-60 dana i česte su reakcije na konac!
Malik Tintilinić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:47   #15
malik tintilinić čestitam na porodu

Pa meni se nije učinilo da je tvoj porod proteka u nekom bolnom svjetlu... Sve je bilo OK osim što nisi mogla dobiti stolčić, a i episiotomija mi se baš nije svidjela... ali sve je ispalo dobro, čestitam još jednom
__________________
chart
oštrilo is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2007., 00:22   #16
Quote:
oštrilo kaže: Pogledaj post
malik tintilinić čestitam na porodu

Pa meni se nije učinilo da je tvoj porod proteka u nekom bolnom svjetlu... Sve je bilo OK osim što nisi mogla dobiti stolčić, a i episiotomija mi se baš nije svidjela... ali sve je ispalo dobro, čestitam još jednom
Hvala, hvala :

Slažem se, moj porod kao porod ne da je bio izuzetno lagan, nego ne mogu dovoljno zahvaliti Bogu za to koliko se beba malo mučila.

Miješani dojmovi odnose se, pak, na medicinsko osoblje - konkretno na liječnicu, koja me porađala - na njen tretman mene kao pacijena i čovjeka (vrijedi i za dio sestrinstva - naročito one, koje promatraju prve korake u dojenju).

Ostali liječnici i ostatak sestrinstva, s kojima sam dolazila u dodir zaslužuju sve pohvale, osobito sestra, koja me je, zadnjeg dana boravka u rodilištu, spasila od mastitisa
Malik Tintilinić is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2007., 11:54   #17
Mogu ja ??

Bila prošli vikend na SD....
Zanemarimo namještaj i zgradu (mama mia!!!)
Osoblje: moj dojam tijekom par sati boravka tamo...gin. koji me primio: miran, mlad, moderanih pogleda spram trudnoće, iako je bio na dežurstvu i na carskom prije mene, bio je nasmijan i trudio se sve mi pojasniti i ukazati na moguće komplikacije...
Sestre: taman su si skuhale kavu kad sam došla, ali bez ikakve frke: izvolite, recite, pitajte, tu smo, zovite nas ako vam što treba, nasmijane.....
Vidjet ću nakon poroda tamo kakva će mi biti iskustva...ovo je bilo tek upoznavanje!
__________________
Zaljubljena u svoju mrvicu...
Škiljo is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 13:37   #18
evo napokon i mene...
17.04. ujutro na redovnoj kontroli doktor kaže da je sve ok i da sam još uvijek otvorena samo za 1 prst i da neću tako uskoro.Onda pogleda plodnu vodu i zaključi da je blago zelenkasta i s obzirom da sam prenijela 6 dana da se javim u rađaonu!!!Ja totalno zbunjena,stvari doma,mm na poslu a tata čeka na parkingu.Zovem starog da ode doma po stvari,a ja polako prema rađaoni.Gore me pregleda neki simpa doktor i kaže sestri da mi napravi klistiranje.Obrijala sam se doma,hvala Bogu!Klistir i nije tako strašan,nije ni ugodan ali dobro.Daju mi spavaćicu i smjeste u predrađaonu.Tamo sve ženske u trudovima a ja šećem bezveze jer mi nije ništa.Nakon par sati dođe vizita i neki stari doktor zaključi da treba probušiti vodenjak.Ali ne odmah,pričekat će još malo da vide kaj se dešava.I tako ja do navečer(u međuvremenu mi muž donese klopu po skrivećki,jer mi nisu dali jesti),a onda druga vizita.Jako dragi doktor Kerner kaže da bi on mene sutra pustio kući jer nisam otvorena,nema trudova i nije pukao vodenjak.Skoro cijelu noć me ostavili na CTG-u i ujutro zaključuju da sam imala trudove cijelu noć-ja nisam skoro niš osjetila i tješim se da ti trudovi i nisu tak strašni.Pregledaju me i zaključe da sam se otvorila još nekih 2 cm i da će mi probušiti vodenjak.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 14:27   #19
U pola 8 ujutro probuše mi vodenjak i kažu da šećem i da imam vremena jer neće to tako uskoro.Za par minuta počeli trudovi i to odmah na svakih 5 minuta.Prikopčali me opet na CTG i tako ležim na leđima i umirem od bolova.daju mi neku injekciju protiv bolova-ništa nije djelovalo.uskoro počeli trudovi na svakim 3,pa svake 2 i sele me u box.Predivno uređeni boxevi,stvarno ok(Sv. Duh).Ja si mislim ako sam već u boxu znači da ću uskoro roditi.To je bilo oko 10 ujutro.Ja se još uvijek sporo otvaram-tek 4 cm.Ponovno tražim epiduralnu(prvi put u predrađaoni-dr. Dukić mi kaže da ne može jer nemaju slobodni box),sad zaključuju da ću uskoro pa mi ne treba.Opet tražim nešto za bolove,opet ništa ne djeluje.Trudovi sad već na svaku minutu a ja tek 7 cm.Babice samo prolaze i viču da dišem,doktora nigdje.Jedna super babica(mlada,frčkava) mi daje da popijem malo vode i okreće me na bok.još uvijek ništa.Ja vrištim ko budala od bolova i na trenutke mi se čini da padam u nesvjest.Oko podne ja dobijem užasan nagon za tiskanjem(kao da vam se užasno jako kaka),ali mi kažu da dišem i ne tiskam.Ne mogu si pomoći,tiskam ali ništa se ne događa.Otvorena sam 9 cm već neko vrijeme ali ovaj 10. nikako.Prije 13 sati dolazi ona super babica i kaže da nema smisla čekati jer se očito neću do kraja otvoriti.Dolaze još 3 babice-jedna mala slatka sa šiškicama,jedna starija i još neka-i kažu da mogu tiskati.Pa ja stiščem već sat vremena!!!Naravno,beba ne ide van Zaboravila sam reći da me nitko nije poslao na UZV iako sam rekla da mislim da je velika beba.Jedna babica mi dolje širi "prostor" sa rukom a ove tri nasjele na moj trbuh i guraju bebu prema dolje.Ja im vičem da mi paze na dijete da ga ne potrgaju .Stišćem ko budala ali ništa.Već sam imala osjećaj da nikada neće izaći.ove i daje navaljuju na moj trbuh...pokušavam tiskati ali gubim snagu.nakon sat vremena tiskanja i uz pomoć 4 babice evo i moje bebe!!!Sam izlazak uopće nisam osjetila,previše me bolilo to tiskanje.i samo odjednom vidim da me babica čvaknula jer drži škare u ruci-ni to nisam osjetila.
Babice šokirano kažu da beba ima 4 i pol kile ,da je ogroman.stavljaju mi ga na prsa onako krvavog i zgužvanog a ja izvan sebe od sreće i nemam pojma kaj mi se upravo dogodilo.Ljubim ga i ne mogu vjerovati da je to moja beba.Njega su uzeli i odnjeli na kupanje,a mene šivali skoro sat vremena.Neka mlada doktorica,kaže da sam užasno popucala iznutra.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 14:36   #20
Dok me šiva ja zovem muža(koji ne zna da sam u rađaoni) i kažem mu da je postao tata.On šokiran i van sebe.Poslije me izgurali ispred rađaone,došao mm i moj tata.vidjeli bebača-kažu da je predivan.Naravno .
Poslije me odvezli na odjel čuvanja trudnoće jer na rodiljama nije bilo mjesta.Soba minijaturna,nas 4 unutra,wc na drugom odjelu(a ja nemrem hodati),kreveti preuski i za mene a još kad dođe beba .Uglavnom,rađaona super,babice uglavnom super,doktori skoro svi jako ljubazni,sestre sa pedijatrije ok,pedijatrica super,samo soba katastrofa.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:43.