Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.05.2007., 15:40   #21
malo sam pretjerala sa detaljima
Samo bi još htjela reći da OBAVEZNO naglasite kad idete doma ako vas boli šav od epi,ja sam mislila da je to normalno pa sam nakon tjedan dana završila na hitnoj sa upalom.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 19:07   #22
milkice - uopće nisi pretjerala, baš si nam odlično predočila. gdje je svo vrijeme bio neki doktor dok su one skakale po tebi? jeli stvarno nemoguće skužiti da je beba tako velika?
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 19:57   #23
Pa ne znam,ja sam imala ogroman trbuh i 23 kg više tako da sam znala da će biti veliki.na UZV je bila gužva pa me nisu slali.Tijekom cijelog poroda doktora nije bilo,samo bi se tu i tamo netko navirio ali ne stigneš ni progovoriti a već ih nema.Na samom kraju došla ta mlada doktorica koja me šivala.E,da!Došao i onaj dok koji mi nije dao epi i kaže:"Tako velika beba!To je možda trebao biti carski.Jeste dobili epiduralnu?"Ja kažem da sam tražila,ali da mi nije dao.On kaže."Da,nije bilo slododnog boxa,a u predrađaoni se to ne smije."A ja si mislim,super si pametan sad kad je sve prošlo!!!
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 20:07   #24
Porod je stvarno predivno iskustvo,kad sam po stoti put prepričavala mužu kaže on da mu je krivo što to nije doživio jer zvuči predivno.Ali,nikad nisam tako grozno zamišljala te trudove i stvarno nisam bila psihički spremna za to.Svi pričaju da boli,ali kao zaboraviš.Istina je da više ne mislim o tome i da si želim još jednu bebu kroz par godina,ali nisam zaboravila tu bol.Nema veze,isplatilo se.
Još samo jedan savjet,čim dođete k sebi nakon poroda počnite masirati cice.bilo kak.ja se ujutro probudila sa ogromnim cicama,tvrde ko kamen.satima sam masirala i izdajala ručno da bi omekanile.
milkica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 20:10   #25
to mi je patronažna rekla - da se moraju mam poslije poroda masirati - bez ikakvog srama - i da onda nema problema oko uspostave dojenja
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 20:18   #26
a ja pitala moje prijateljice koje su rodile da li je pametno odmah masirati (perventiva) - a one kažu ne (kao ako bude trebalo, masirati ćeš).
sad sam to rješila - ja ću odmah masirati, škoditi ne može
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 20:20   #27
pa masiraš pred dojenje preventivno..ali i dojku i aureolu
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 20:25   #28
Quote:
Tashi kaže: Pogledaj post
to mi je patronažna rekla - da se moraju mam poslije poroda masirati - bez ikakvog srama - i da onda nema problema oko uspostave dojenja
tak je i mene mama učila ... prvo mi je bilo malo smiješno kad je rekla da čim rodim odmah masiram i masiram prsa i da se što više izdajam....
dobro nisam taj čas masirala no u bolnici ili je zlato mamino bilo na prsima ili sam se izdajala (ručni rad)
i to bih svakoj savjetovala jer sam mlijeka imala do 7-og mjeseca i prsa mi se nikada nisu upalila
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 20:27   #29
lavica07 - jesi li ručno izdojeno mlijeko čuvala za bebu?
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 20:50   #30
Quote:
milkica kaže: Pogledaj post
Porod je stvarno predivno iskustvo,kad sam po stoti put prepričavala mužu kaže on da mu je krivo što to nije doživio jer zvuči predivno.Ali,nikad nisam tako grozno zamišljala te trudove i stvarno nisam bila psihički spremna za to.Svi pričaju da boli,ali kao zaboraviš.Istina je da više ne mislim o tome i da si želim još jednu bebu kroz par godina,ali nisam zaboravila tu bol.Nema veze,isplatilo se.
Još samo jedan savjet,čim dođete k sebi nakon poroda počnite masirati cice.bilo kak.ja se ujutro probudila sa ogromnim cicama,tvrde ko kamen.satima sam masirala i izdajala ručno da bi omekanile.
da,da...svakim danom iskustvo boli hlapi...ne bi vjerovala,nakon nekog vremena pomisliš...pa i nije to bilo tak grozno,hm,hm...mogla bih još jednom...valjda nas takvo iskustvo štiti od nas samih ili se evolucija brine da nastavljamo vrstu a Bog odozgora blagoslivlja...ili tak nekak... ...
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2007., 21:52   #31
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
lavica07 - jesi li ručno izdojeno mlijeko čuvala za bebu?
pretpostavljam da je pitanjce ta mene

zamrzavala sam ga s namjerom da ga upotrebljavam ... no nikada nisam ... nekak to nije bilo
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 20:56   #32
štrumf iskustvo

u petak ujutro u 3 ja se ustanem u wc, kad vidim nešto curi. odmah sam skužila da je to vodenjak i zvala mm, on naravno na početku nije reagirao. na putu u bolnicu je promašio put, srećom je bila noć pa smo napravili mali prekršaj i stigli na Sveti Duh oko 4 sata. Bila sam relativno opuštena jer me smirivalo to što je rano jutro pa sam mislila:valjda neće biti gužva.
doktorica je bila ok, smjestila me u predrađaonu i čekali smo jutarnju vizitu. poslije jutarnje vizite predložen mi je drip (dr je s gorčinom rekla da zna da RODE i BaBe ne vole davanje dripa ali je njen savijet da se ipak ide s dripom). ja sam htjela drip, pa smo oko 7 krenuli i tad su lagano krenuli i trudovi. pojačavali su se stalno, disati nisam mogla baš naispravnije ali sam se trudila (žena pokraj mene je disciplinirano prodisala predrađaonu, rađaonu i porod).
na početku sam odmah tražila epiduralnu (imala sam ekg, krvnu sliku i razgovor s anesteziologom kao pripremu iza sebe).
dobro sam se otvarala i oko 15 (a u 13 su mi rekli da će mi sad dati epiduralnu) sam konačno dobila epid. to je bio spas - do tad sam se samo tješila, biti će mi lakše kad dobijem injekciju. epid. je držala od 15 do 17 i kako sam se i dalje dobro otvarala - nisu mi dali novu dozu. sve što me ranije bolilo (od 7 do 15) je bilo ništa u usporedbi s onim što je usljedilo. derala sam se ko luda, nitko me nije stišavao, mm je pomagao kako je znao. prije 19 babica je rekla - vidim glavicu. sasvim neočekivano, jer je dr rekla da ne znam baš tiskati i da će to još trajati neko duže vrijeme.
u roku od dva truda - bebe je bio vani. uz bol, vikanje i strah - odjednom sreća. neopisiva sreća, koju osjetim svaki puta kad se sjetim njegovog dolaska na ovaj svijet
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 21:54   #33
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
...
sad si me utješila da su na Sv. Duhu ipak o.k. poslje svih horor priča ovo mi baš odgovara pročitati jer i sama mislim rađati na Sv. Duhu..

nadam se da će tako bez komplikacija i kod mene proći ....
reci mi kako si se oporavila poslje epiduralne, jesil imala problema jer i sama još razmišljam dali bi sa ili bez

Zadnje uređivanje putnica : 28.05.2007. at 01:07.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 09:28   #34
Quote:
Štrumpfeta kaže: Pogledaj post
derala sam se ko luda, nitko me nije stišavao, mm
Šta te i s epiduralnom tako jako bolilo?
Luu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:02   #35
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
sad si me utješila da su na Sv. Duhu ipak o.k. poslje svih horor priča ovo mi baš odgovara pročitati jer i sama mislim rađati na Sv. Duhu..

nadam se da će tako bez komplikacija i kod mene proći ....
reci mi kako si se oporavila poslje epiduralne, jesil imala problema jer i sama još razmišljam dali bi sa ili bez
i ja sam rodila na sv duhu i nama su rekli da epiduralnu daju samo onima koje idu na indukciju i onima kojima porod dugo traje (kao štrumfici), ali ja nisam ni tražila jer me nije jako ni boljelo
chiara is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:45   #36
Štrumfice, hvala na iskustvu i mogu ti reći samo blago tebi koja si to prošla, sve je iza tebe i sad uživaš sa svojim Štrumfićem
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 12:48   #37
štrumficeee iskustvo ti je stvarno jaako lijepo opisano,svaka čast... naježila sam se od ove lijepe priče mada vidim da ti i nije bilo lako.

cure koje ste na redu jedva čekam vaša iskustva!
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2007., 17:52   #38
blond lady - vezano za epiduralnu - nisam imala nikavih komplikacija poslije. nakon 4-5 sati od poroda mogla sam ustati iz kreveta i sve je bilo ok.
problem je na svetom duhu što oni nemaju baš puno tih setova za epiduralnu i nisu ti uvijek u mogućnosti dati je čak i ako ti tražiš (ako si potrošili sve setove za taj dan).
ja sam išla na varijantu - ako bude set za mene, super, ako ne onda ću bez epid.
netko je pitao - zašto tako boli uz epiduralnu. dok epiduralna traje - ne boli. međutim, jedna primjena traje samo 2 sata i onda ti oni daju novu dozu. meni nisu dali novu dozu jer sam se otvorila dovoljno za sam izgon.
Štrumpfeta is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 13:19   #39
Rodilište Sv. Duh - iskustva, rooming in...

Ne znam pod koju temu bi ovo stavila pa ću ovako, a ti putnice spoji ako postoji neka slična.

Dakle, za sve debeljuce koje će roditi na Sv. Duhu: najnovija fora je da su bebe s vama cijeli dan tj. 24 sata. I to odmah iza poroda. Znači kad pakirate torbu za rodilište treba uzeti pelene i vlažne maramice za presvlačiti bebu, oblekicu ne treba ali pelene treba.

Spavaćica imaju dovoljno, i ne treba nositi svoje, ali to ste već znale.
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.11.2007., 16:25   #40
to za bebe sam znala.. tj. frendica koja je tamo rodila prije (sad jos malko 3godine) je mogla imati maloga uz sebe cijelo vrijeme, ali nije htjela ..da se odmori..
ja cu najvjerojatnije htjeti jedino me po noci strah.. da ga ne poklopim.. ..

super za spavacice no svejedno cu si kupiti jednu.. za pokazivanje u vrijeme posjeta..

zna li tko mozes li na Duhu traziti epiduralnu (i kada) i da li je daju?
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:00.