Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2007., 15:42   #61
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Mislim da kad si kod njega da ostaješ kod njega za naručivanje - jer je svima u interesu da te prati isti dr.
to valjda ovisi od bolnice do bolnice.. znam za Petrovu da mi je frendica svaki put sirila noge drugim doktorima..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 11:10   #62
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Da li mozda znas, mogu li ja birati I doktora koji ce me pregledavati na SD?
Tj... Mogu li se naruciti kod jednog, a ne svaki put drugi, koji naidje..
Naravno, voljela bi da me I porodi taj koji ce me pregledavati, ali nemora on biti u smjeni...
Naravno, kada jednom dobijes doktora ili ga izaberes onda taj prati tvoju trudnoocu do kraja
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 14:31   #63
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
Naravno, kada jednom dobijes doktora ili ga izaberes onda taj prati tvoju trudnoocu do kraja
To te ja pitam!
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 14:12   #64
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
vise nema pripadnosti i svaka rodilja bira gdje ce roditi samo bi bilo dobro da u izabranoj bolnici obavis bar 1 pregled prije poroda
Da je barem tako..evo ja nedavno zvala SV.Duh da se naručim za taj prvi pregled, a oni mi ljubazno objasnili da je velika gužva kod njih i da ne spadam tamo nego u Petrovu. Bio mi je totalan bed i zato kaj Petrova priznaje samo svoj trudnički tečaj od 400kn da bi muž mogao biti na porodu, a u Sv. Duhu, koliko čujem, s tim nema problema. I sad kaj? Išla sam na pregled u Petrovu, nije mi se nimalo svidjelo, tamo si ko na traci, a na stolu sam bila pol minute, doktor me pitao kaj je rekla moja ginićka, kao jel sve ok, ja velim da je, ali da mi je preporučila pregled u bolnici u kojoj ću roditi, a on meni na to da je onda je sve ok za 2 tjedna kontrola + uzv, a ja sam htjela da me odmah tak temeljito pregledaju..
Ne znam, očito ću morat tražit 3 tj. prije poroda neku vezi ili poznanstvo da dođem do Sv.Duha
le piaf is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2007., 17:54   #65
Quote:
le piaf kaže: Pogledaj post
Da je barem tako..evo ja nedavno zvala SV.Duh da se naručim za taj prvi pregled, a oni mi ljubazno objasnili da je velika gužva kod njih i da ne spadam tamo nego u Petrovu. Bio mi je totalan bed i zato kaj Petrova priznaje samo svoj trudnički tečaj od 400kn da bi muž mogao biti na porodu, a u Sv. Duhu, koliko čujem, s tim nema problema. I sad kaj? Išla sam na pregled u Petrovu, nije mi se nimalo svidjelo, tamo si ko na traci, a na stolu sam bila pol minute, doktor me pitao kaj je rekla moja ginićka, kao jel sve ok, ja velim da je, ali da mi je preporučila pregled u bolnici u kojoj ću roditi, a on meni na to da je onda je sve ok za 2 tjedna kontrola + uzv, a ja sam htjela da me odmah tak temeljito pregledaju..
Ne znam, očito ću morat tražit 3 tj. prije poroda neku vezi ili poznanstvo da dođem do Sv.Duha
rodila sam na sv. duhu i nije ti ništa bolje nego u petrovoj ...a svakako bi gledala da nađem neku vezu
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.12.2007., 01:08   #66
Quote:
le piaf kaže: Pogledaj post
Da je barem tako..evo ja nedavno zvala SV.Duh da se naručim za taj prvi pregled, a oni mi ljubazno objasnili da je velika gužva kod njih i da ne spadam tamo nego u Petrovu. Bio mi je totalan bed i zato kaj Petrova priznaje samo svoj trudnički tečaj od 400kn da bi muž mogao biti na porodu, a u Sv. Duhu, koliko čujem, s tim nema problema. I sad kaj? Išla sam na pregled u Petrovu, nije mi se nimalo svidjelo, tamo si ko na traci, a na stolu sam bila pol minute, doktor me pitao kaj je rekla moja ginićka, kao jel sve ok, ja velim da je, ali da mi je preporučila pregled u bolnici u kojoj ću roditi, a on meni na to da je onda je sve ok za 2 tjedna kontrola + uzv, a ja sam htjela da me odmah tak temeljito pregledaju..
Ne znam, očito ću morat tražit 3 tj. prije poroda neku vezi ili poznanstvo da dođem do Sv.Duha
Da, sad se na zalost desava to da su prebukirani i sve salju u Petrovu zbog manjka kapaciteta..bas mi je zao, nadam se da ces uspjet nesto iskombinirat
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 14:23   #67
Sveti Duh

Je, rano sam se sjetila, u 40. tjednu. Ali zanimaju me iskustva zena koje su rodile na Svetom Duhu. Cula sam da sada po novom su bebe sa mamom 24. sata doslovno. Mame pokazuju bebe kroz prozorcic, a kada su posjete od 16-17h trebaju se dogovoriti koja ostaje u sobi da pricuva bebice. Znam da je sansa nikakva, ali daj si zamislite da ste bas taj dan jedina u sobi, kako otici na wc, beba je onda sama. Uglavnom ja bi iskustva, posto pojma o pojmu nemam
I da, kakva je procedura na Sv. Duhu sa maticnim stanicama iz pupkovine. Dali ih je moguce pohraniti ili ne?

Hvala svima!

Zadnje uređivanje putnica : 06.03.2008. at 13:19. Reason: spam
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 17:56   #68
Ja nisam rodila u Svetom Duhu al tam disam rodila isto bebe budu 24 sata sa mamama,nevidim problema u tome osim sto nemozes odmorit nikako!?A to sto ce djeca ostat sama u sobi pa neces bit odsutna dva sata!Vidit ces nece ti biti ni do posjeta ni do icega.Jos ako budes sivana jedva ces cekat da se vratis u sobu a ja sam jedva izdrzala 5 min !Nebrini,nije problem!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 18:25   #69
Quote:
Esni kaže: Pogledaj post
Ja nisam rodila u Svetom Duhu al tam disam rodila isto bebe budu 24 sata sa mamama,nevidim problema u tome osim sto nemozes odmorit nikako!?A to sto ce djeca ostat sama u sobi pa neces bit odsutna dva sata!Vidit ces nece ti biti ni do posjeta ni do icega.Jos ako budes sivana jedva ces cekat da se vratis u sobu a ja sam jedva izdrzala 5 min !Nebrini,nije problem!
Ma nisam rekla da je problem, nego me samo zanima kako to funkcionira. Dok je samnom bar ga nece moci sopati sa bebimilom kako negdje rade. Tako sam cula
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 21:26   #70
Nitko?

Zadnje uređivanje putnica : 06.03.2008. at 13:21. Reason: spam smajlici koji opterecuju temu
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 21:29   #71
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Nitko?
Jesi čitala kaj po Rodinom forumu. Ja znam kaj mi rekla neka ženska, ali ona ti je rodila u roku 30min-prvo dijete!!!!!! i otišla doma u rekordnom roku. Rekla je samo da nije zadovoljna s pedijetrijom tamo.

Otkud ti ovi super smajlići kak to skidaš s neta

Zadnje uređivanje putnica : 06.03.2008. at 13:21.
kućica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 21:32   #72
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Nitko?

imaš temu ogromnu o sv. duhu već
mislim da imaš i posebnu temu o rooming inu na sv. duhu
tražilica
__________________
mogli bismo

Zadnje uređivanje putnica : 06.03.2008. at 13:22.
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 21:48   #73
evo mene zgotovila danas trudnički tečaj i imam inf. sa sv.duha...baš je jedan par pitao za pohranjivanje matičnih stanica i dr. im je rekao da samo donesu svu tu papirologiju gore (čini mi se u ambulantu) , da ima pun kufer toga za ispotpisivat i to je to...

a što se tiče toga da su bebe non stop sa mamama, da ne očekujemo od toga pozitivno iskustvo;većinom su sobe sa po tri mame s jednim wc-om i
uvijek neka beba plače i neda ti da spava...to je realno u biti...ništa nije spominjao to za posjete, a nitko se nije sjetio ni pitat ga...uglavnom kaže da nisu baš uvjeti zadovoljeni za 24 rooming in...iako kaže da ima i pozitivnih promjena što se toga tiče, jer se s bebom poslije poroda sve radi pred roditeljima,i beba se tako primiri malo od šoka promjene temperature (bila je do sad na 38 stupnjeva), promjene svijetlosti itd., a ne uzme ju se odmah...za pupkovinu kaže da se najčešće reže odmah, ne čakaju da odpulsira..

rečeno je isto da ako i ima studenata gore da to zna biti najčešće po jedan, da nas to na treba brinuti, da anesteziolog u slučaju da želimo epiduralnu nije uvijek gore (pita jedan dečko-šta da dovedemo nekog svog gore, a dr.mu kaže-nađite gore nekog svog ),al da je u nekim bolnicama nema uopće (ćini mi se u Zajčevoj i Vinogradskoj)...

primalja nam je dala neki popis stvari za gore i napomenula da si uzmemo normabel, bolje nego da se sjate pedijatri oko nas, ako nas hormoni budu zezali..zatim da fakat ne uobičavaju djetetu dati umjetno mlijeko ukoliko nemaš svog, jer kaže priroda je čudna, dođe mlijeko al ne mora odmah...a kaj da radim s bebom dok ne dođe? i kaj da radim ako bude gužva s krevetima, a kaže da je gužva skoro stalno? eto zbog takvih stvari ti treba neko poznanstvo..jooooj

ima gore lopta, al kaže da je box u rađaoni (ide se sa pet cm otvorenosti) dva sa dva i da ako možeš biti na lopti, s jedne strane kreveta si , mm s druge, ti skakučeš, držite se preko kreveta za rukice i to je to..a da u predrađaoni ima više mjesta za kretanje..svi od predavača su za to da mm budu gore, a pred kraj kad krene tiskanje to je već gotovo s bolom za tebe, pa ako ne podnosi krv da nek izađe van u to vrijeme..
epiziotomiju rade da ne dođe do puknuća debelog crijeva i to čini mi se u 80 posto prvorotki, al to ne boli ko ni kad si porežeš prst, nego zeza oporavak malo..

kaže budite doma što duže kad počnu trudovi, siiiigurno se nećete poroditi do bolnice...pitam šta ako dođem prekasno za epiduralnu?(daje se na oko 3-4 cm otvorenosti, nekad i više), kaže budite sretni jer možda ste došli otvoreni 8 cm što vam svima želim, kaže, jer brzo ćete prirodno roditi..

tehnike disanja smo vježbali i to nam je rečeno da dosta mogu umanjiti bol, naravno nikad je ukinuti skroz i da bez obzira na veze i podršku budemo svjesne da smo mi te koje porađamo i da se ufuramo u taj stav...kaže žena da ne pružamo toj situaciji otpor i da joj je pretužno kad vidi da NEKE ŽENE ŽELE DA SE "TO" ŠTO PRIJE IZVUČE IZ NJIH...to je prirodni proces od kojeg se ne umire, nego se STVARA NOVI ŽIVOT...-prenosim riječi ..
(na tečaju je pričano i o dojenju, izdavanju, koži bebe i trudnice, fiziologiji poroda, njezi djeteta, šta se dešava s djetetom kroz mjesece do njegove godine dana,dermatologiji itd.)
hany is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 21:50   #74
Ja sam rodila krajem kolovoza na sv. duhu kad je još bilo po starom. Sestre na odjelu su bile o.k., sestre sa pedijatrije su bile užas, sa dojenjem si totalno napušten i ako odmah ne znam sve i ne snađeš se izgubljen si.
Sada po novom režimu nebi rađala na sv. duhu jer znam da nisam bila u stanju se posvetiti 24 sata na dan bebi. Rana me je jako bolila, jedva sam ustajala na wc, pala sam bila i u nesvjest. Kako u takvom stanju se brinuti za bebu? Iskreno rečeno mi je bilo potrebno sna i odmora poslje poroda a i ne znam kako bi išlo to da sam je samo dojila cijelo vrijeme, nisam se u bolnici baš snalazila sa dojenjem, hormoni mi divljali i bila sam u panici kako će to sve bilo doma. Doma sve za 5 bilo, sa dojenjem isto je sve bilo o.k.
U bolnici ti prave psihički pritisak ako odmah ne bude sve super sa dojenjem i osjećeš se nesposobnom da se brineš za svoju bebu, plus što hormoni lude. Znam da sam jedan dan plakala ko kišna godina jer me je sestra oprala zbog toga što mi H. nije htjela uhvatiti sisu.
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 21:57   #75
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
imaš temu ogromnu o sv. duhu već
mislim da imaš i posebnu temu o rooming inu na sv. duhu
tražilica
Nisam ju nasla. Ali i tako je sada ovaj novi rezim. Prije 6mj mi je frendica tamo rodila po starom pa je drugacije.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 22:10   #76
evo teme otprije tri-četiri mjeseca

klik!
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 22:39   #77
sto znaci rooming in-to znam. Mene je zanimalo kako je to u praksi. Znam da cu htjeti da mi dodu ljudi u posjetu, a po ovome sto sam cula od jedne zene koja je rodila tamo, morat cu prvo zamoliti nekoga da ostane u sobi i pricuva bebu. Jer sestre ih nece pricuvat. A moze biti da cu biti u sobi sa dvije zene koje ce isto tako odletit van pozdravit se sa svima i sto onda. Eto to me zanima. Znam sto je rooming in i sve to, samo su me iskustva zanimala.

Zadnje uređivanje Tashi : 03.08.2011. at 15:13.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 22:50   #78
pa posjete ti dođu u sobu. evo, baš mi danas rekli da su bili jučer u posjeti rodilji koja je rodila dan prije i normalno su joj došli u sobu i vidjeli nju i bebu
ja ne kužim o kakvom ti čuvanju beba pričaš?
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2008., 22:55   #79
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
pa posjete ti dođu u sobu. evo, baš mi danas rekli da su bili jučer u posjeti rodilji koja je rodila dan prije i normalno su joj došli u sobu i vidjeli nju i bebu
ja ne kužim o kakvom ti čuvanju beba pričaš?
U sobu ti mogu doci samo ako su zdravi, ako je covjek ili dva i ako se ne mozes pomaknut i ako to doktori odobre. Tako je bilo zeni prije 3tj. Zato i pitam. Kada smo mi isli frendici u posjetu ona je dosla u neku kao cekaonu ili sto to vec je jer nismo mogli do nje u sobu. Kazu da se unutra smije samo u iznimnim slucajevima. Znaci ako svi izadu iz sobe onda su bebe same jer ih sestre nece cuvat, a same ne smiju biti.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 00:23   #80
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Ma nisam rekla da je problem, nego me samo zanima kako to funkcionira. Dok je samnom bar ga nece moci sopati sa bebimilom kako negdje rade. Tako sam cula
Da su moju bebu htjeli sopati bebimilom bila bi sretna,a ona jadna crkavala od gladi tri dana dok god sam u bolnici bila jer nisam imala mlijeka!Uzas!
Ponekad je i to sopanje dobro!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:55.