Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.02.2008., 11:38   #81
Quote:
Esni kaže: Pogledaj post
Da su moju bebu htjeli sopati bebimilom bila bi sretna,a ona jadna crkavala od gladi tri dana dok god sam u bolnici bila jer nisam imala mlijeka!Uzas!
Ponekad je i to sopanje dobro!
Uredu ako je beba stvarno gladna
Ali cula sam da to rade bez pravila. I onda se kao cude da nece mlijeko od mame. Sve je to rekla kazala zato sam i otvorila temu. Ne znam iz iskustva.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 12:17   #82
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
U sobu ti mogu doci samo ako su zdravi, ako je covjek ili dva i ako se ne mozes pomaknut i ako to doktori odobre.
ovi moji su bili prekjučer, njih 5-6 i normalno su otišli u sobu
znam jer su se iščuđavali da kak sam tak puštaju kod rodilja i malih bebica brdo ljudi
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 12:23   #83
Sad vise nista ne znam, ovoj mojoj nisu dali.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 13:49   #84
Ma lopticice nemoj se ti sad sekirat i razbijat glavu sta i kako.Vidis koliko ovdje ima razlicitih iskustava!?Ma bice kako bude,to su tri dana-prezivjeces kako god bilo.A onda ces se svemu smijati!Sretno!!!
Esni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 13:52   #85
Kretenizam je puštati ljude u sobu. Kakve mrtve posjete u sobi gdje su babinjače. Petrova mi je kaj se tiče toga. Nema šanse da ti neko uđe.
ptica_dodo7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 14:51   #86
Evo svjeza sa SDa ..
Dakle,...
Babice na porodu uzas zivi.. Skoro sam se porodila sama u predradjaoni..
Maticne stanice uzeli bez puno pitanja.. Donjela sam samo papire koje sam dobila od A.Rukavine..
Epi osjetila itekako.. Kao I sivanje od 30min
Htjeli mi dati klistir u mokracni mjehur bez pitanja pa sam ih odje.. Pa se naljutili.. Kasnije ustanovili da mi nije ni trebao..
Ovo je sve najgore.. Dobro je to da je kratko trajalo, da je doktor bio super I da smo se mazili sa sinom odmah sat poslije poroda..
Sestre na babinjacama su super.. Na pedijatriji jos bolje! ..One su me uputile kako dojiti I hvala im na tome! Bile su jako strpljive I pazljive
Rooming in je super stvar.. Bez obzira na pasku cipku dole I nespavanje, ja sam uzivala..
Prvu noc, tj.tu noc.. Su mi maloga uzeli da ga pregledaju I da se odmorim,.. Poslije sam ih mogla traziti da ga uzmu da se odmorim, ali nisam htjela
Dok mi mlijeko nije doslo, zamolila sam sestre da ga dohrane jer je gladan I da se ne pati I to su napravile bez problema.. Meni je drugi dan doslo mlijeko I od tada sam krava muzara
Posjete.. Mogu se cak prosvercati u sobu na kratko ili ako vam je 1-2 dan pa nemozete iz kreveta.. Ja nisam bebana ostavljala nikome na cuvanje (ima svakakvih zena.. Na apaurinima radi neurorizicnog djeteta I sl.).. Ako ga nisu uspjeli dotaknuti.. Budu kad dodjemo kuci.. Jednom sam dosla do stakla sa njim I tako samo se izpozdravljali..
Nadam se da sam sve pokrila..
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 14:56   #87
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Evo svjeza sa SDa ..
Dakle,...
Babice na porodu uzas zivi.. Skoro sam se porodila sama u predradjaoni.. .........
Nadam se da sam sve pokrila..
Hvala. Zasto su ti htjeli dati klistir.
Za one papire znaci dodem na rebro i samo trazim?

Zadnje uređivanje Tashi : 03.08.2011. at 15:14. Reason: predug quote
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:05   #88
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Hvala. Zasto su ti htjeli dati klistir.
Za one papire znaci dodem na rebro i samo trazim?
Jer su mislili da mali nemoze van radi punog mjehura..

Ja sam ih nazvala I poslali su mi sve papire postom.. Dio sam ispunila I poslala postom nazad, dio je ostao kod mene
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:07   #89
Quote:
Leonee kaže: Pogledaj post
Jer su mislili da mali nemoze van radi punog mjehura..

Ja sam ih nazvala I poslali su mi sve papire postom.. Dio sam ispunila I poslala postom nazad, dio je ostao kod mene
Nadam se samo da ce sve stici na vrijeme.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:09   #90
Da.. Mzda ti je najbolje da odes gore kod njih osobno.. Ja sam to rjesila par tjedana prije termina
__________________
U izradi
Leonee is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:11   #91
Ako nadem prijevoz. Strah me do tamo, porodit cu se u tramvaju!
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:12   #92
Htjeli mi dati klistir u mokracni mjehur bez pitanja....

Anatomija ti baš ne ide ili si se malo zeznula u pisanju?
luve is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:12   #93
Leonee
Pitanje - koliko košta i kakva je procedura sa zakladom A. Rukavina i uzimanje matičnih stanica??
I drugo koji te dr porodio, ako želiš reći
Reci jesi odbijala rezanje ili?

I nadam se lijepim iskustvima s rooming-ina. Sad baš u blizini imam slučaj da je jedna cura nezadovoljna i da joj je žao da je išla na rooming in.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:15   #94
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Leonee
Pitanje - koliko košta i kakva je procedura sa zakladom A. Rukavina i uzimanje matičnih stanica??
I drugo koji te dr porodio, ako želiš reći
Reci jesi odbijala rezanje ili?

I nadam se lijepim iskustvima s rooming-ina. Sad baš u blizini imam slučaj da je jedna cura nezadovoljna i da joj je žao da je išla na rooming in.
Ako ces donirati besplatno, ako zelis da ti cuvaju 15000 i nes kn.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:20   #95
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Ako ces donirati besplatno, ako zelis da ti cuvaju 15000 i nes kn.
Al ako ga doniraš, oni ih svejedno drže za tebe ili... Taj dio ne kužim. Dakle ako doniraš znači da riskiraš ostati bez njih ili???
I koliko košta uzimanje, na SD - jer i to te košta - ili ako doniraš je i to besplatno.
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:27   #96
Našla.
Dakle ako doniraš oni mogu krv iz pupkovine iskoristiti i to je to. Kad ju iskoriste više je nema.
Ako ju čuvaš plaćaš i ne uzimaju ju u obzir nego je rezervirana za onoga tko je donirao krv i obitelj.
"Šansa da se jedna krv iz pupkovine iskoristi za transplantaciju je oko 1:30 000 do 100 000, ovisno o kojoj se etničkoj skupini radi"

E sad...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:32   #97
Ne znam. Ja cu ju nekako donirati, nemogu si priustiti cuvanje, nemam odakle...
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:34   #98
Ja sad ne znam.
Muči me recimo da ju doniraš i onda nekome zatreba - i daj Bože da spasi nekome život, al - radi se o mom djetetu, kojem u slučaju, ne daj Bože, potrebe isto može zatrebati al više nema...
Mi smo rekli da ćemo i posuditi ako treba (prije nego smo saznali za besplatno). A i statistika nije strašna, opet je velika vjerojatnost da nikome neće zatrebati. Ali...
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:41   #99
Quote:
misiz S kaže: Pogledaj post
Ja sad ne znam.
Muči me recimo da ju doniraš i onda nekome zatreba - i daj Bože da spasi nekome život, al - radi se o mom djetetu, kojem u slučaju, ne daj Bože, potrebe isto može zatrebati al više nema...
Mi smo rekli da ćemo i posuditi ako treba (prije nego smo saznali za besplatno). A i statistika nije strašna, opet je velika vjerojatnost da nikome neće zatrebati. Ali...
Nemogu ni posuditi Ali ako vec ne mogu tako barem cu donirati.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2008., 15:43   #100
Quote:
lopticica kaže: Pogledaj post
Nemogu ni posuditi Ali ako vec ne mogu tako barem cu donirati.
Apsolutno



Ja sam rekla da ću radije ući u kredit, posuditi ili nešto za to nego za porod u privatnom, recimo - ovo je ipak nešto za cijeli život.
Al sad razmišljam (budući da bi morala posuditi, možda i ja doniram).

Al u svakom slučaju bolje išta nego ništa
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:02.