Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.11.2006., 17:09   #1
Arrow Petrova - vaša iskustva

Rodila u Petrovoj, ako čovjek ne očekuje previše onda se skroz dobro provede. Detalje mi se ne da ponovo iznositi jer sam ih stavila na blog, pa čitajte tamo. Doktori te baš previše ne šljive, pa se čovjek mora izboriti da te netko malo pogleda. Sestre na odjelu babinja variraju - ima ih bezobraznih koje nisu zaslužile ništa drugo nego da im daš nogom u dupe, a ima i onih koje će ti sve objasniti i pokazati - uglavnom mlađe generacije. Inače, tamo svi očekuju da žena zna dojiti iako joj je prvo dijete pa ti uglavnom iskrcaju bebu i otiđu, a ti se onda bori sa sisom i malom piranom . Vizita kad ide ništa ti ne objasni, samo nešto natuknu. Tuševi i wc katastrofa, plahte (krvave) se ne mijenjaju, samo ih okrenu na čistu stranu. Sva sreća brzo prođe, ja sam očito bila tih par dana u šoku od poroda, pa mi to i nije toliko smetalo. A i čovjek je umoran i zaposlen pa nema vremena razmišljati previše o tako trivijalnim stvarima. Uglavnom ako ne očekujete da ćete dobiti uslugu s 3 zvjezdice, onda vam sve to i ne sjedne jako loše.
E da, a hranu će vam valjda netko donjeti, jer od tih ludih kombinacija zastaje dah - hrenovke s krumpir salatom, juha s jogurtom.....
__________________
Nika, 12.10.2006.
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2006., 21:39   #2
Odnos prema rodilji je jako vazan, a vjerojatno je to bas najgori problem u Hrvatskoj, jer dobar dio medicniskog osoblja je takav da ih boli briga za pacijenta.
Pa je onda nece pogledati, nece se potruditi da naprave najbolje za nju, nego da sve izvedu kako je najlakse njima. Dakle sestra ce otici pusiti umjesto da gleda rodilju i donese joj nesto, lijecnik ce pokusati ubrzati proces tako da on ima sto manje posla, a sve njih je u principu bas briga ako zena pati. Zato vole i izbaciti muza, da ovaj ne bi poceo vikati i smetati im sto se ne brinu za njegovu zenu.
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 11:38   #3
Quote:
koalica kaže:
Rodila u Petrovoj, ako čovjek ne očekuje previše onda se skroz dobro provede. Detalje mi se ne da ponovo iznositi jer sam ih stavila na blog, pa čitajte tamo. Doktori te baš previše ne šljive, pa se čovjek mora izboriti da te netko malo pogleda. Sestre na odjelu babinja variraju - ima ih bezobraznih koje nisu zaslužile ništa drugo nego da im daš nogom u dupe, a ima i onih koje će ti sve objasniti i pokazati - uglavnom mlađe generacije. Inače, tamo svi očekuju da žena zna dojiti iako joj je prvo dijete pa ti uglavnom iskrcaju bebu i otiđu, a ti se onda bori sa sisom i malom piranom . Vizita kad ide ništa ti ne objasni, samo nešto natuknu. Tuševi i wc katastrofa, plahte (krvave) se ne mijenjaju, samo ih okrenu na čistu stranu. Sva sreća brzo prođe, ja sam očito bila tih par dana u šoku od poroda, pa mi to i nije toliko smetalo. A i čovjek je umoran i zaposlen pa nema vremena razmišljati previše o tako trivijalnim stvarima. Uglavnom ako ne očekujete da ćete dobiti uslugu s 3 zvjezdice, onda vam sve to i ne sjedne jako loše.
E da, a hranu će vam valjda netko donjeti, jer od tih ludih kombinacija zastaje dah - hrenovke s krumpir salatom, juha s jogurtom.....

To su, po meni, sve samo ne trivijalne stvari!

Polazim od toga da velika vecina rodilja u Hrv. nema drukcijih iskustava pa su "navikle" takve stvari tolerirati! Da je dosla neka koja se je vec jednom porodila u SAD, Njemackoj ili... mislim da bi za nju takav nacin i stanje stvari bio veci sok od samog poroda!!!
Shayen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 11:39   #4
Quote:
Arslan kaže:
Odnos prema rodilji je jako vazan, a vjerojatno je to bas najgori problem u Hrvatskoj, jer dobar dio medicniskog osoblja je takav da ih boli briga za pacijenta.
Pa je onda nece pogledati, nece se potruditi da naprave najbolje za nju, nego da sve izvedu kako je najlakse njima. Dakle sestra ce otici pusiti umjesto da gleda rodilju i donese joj nesto, lijecnik ce pokusati ubrzati proces tako da on ima sto manje posla, a sve njih je u principu bas briga ako zena pati. Zato vole i izbaciti muza, da ovaj ne bi poceo vikati i smetati im sto se ne brinu za njegovu zenu.

Uze mi rijec iz usta!!!
Shayen is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 13:08   #5
Quote:
Shayen kaže:
To su, po meni, sve samo ne trivijalne stvari!

Polazim od toga da velika vecina rodilja u Hrv. nema drukcijih iskustava pa su "navikle" takve stvari tolerirati! Da je dosla neka koja se je vec jednom porodila u SAD, Njemackoj ili... mislim da bi za nju takav nacin i stanje stvari bio veci sok od samog poroda!!!
Ma imaš pravo i potpuno se slažem, ali upravo to je problem što smo svi navikli da nas se tretira ko zadnja govna pa ništa i ne očekujemo bolje. A kad ti se neki doktor ne daj bože nasmiješi i lijepo razgovara s tobom svi imamo potrebu donjet mu bocu ili bombonjeru jer je tako divan bio prema nama, iako bi to trebao biti normalan odnos doktora prema pacijentu. Žalosno
__________________
Nika, 12.10.2006.
koalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2006., 15:15   #6
Quote:
koalica kaže:
A kad ti se neki doktor ne daj bože nasmiješi i lijepo razgovara s tobom svi imamo potrebu donjet mu bocu ili bombonjeru jer je tako divan bio prema nama, iako bi to trebao biti normalan odnos doktora prema pacijentu. Žalosno
Ziva istina kako funkcioniraju ljudi u tom odnosu lijecnik-pacijent!
U Hrvatskoj je jos uvijek na snazi jaka hijerarhijska podjela u drustvu, ljudi ili su iznad ili ispod, jednakovrijednost, ravnopravnost kod nas su cesto samo pojmovi iz knjiga!

Covjeku ako je imalo normalan u glavi, je velika cast da uopce smije takav posao raditi, jer oni su tu radi tih zena, ljudi, a ne obratno.
Zadiru u nasu najintimniju intimu i onda te jos tretiraju kao da im nesto dugujes zbog toga, kao da imas izbora. Kad bi se mogle same poroditi bez rizika, problema i straha u krugu samo muza i majke npr. tko bi ih ikad i zvao!!!
Shayen is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 12:39   #7
Evo da podjelim sa vama iskustva od frendice iz Petrove bolnice:

Nakon dolaska u bolnicu jer je dobila trudove polegli su ju u predradjaonu i tamo se mucila nekoliko sati i stalno pitala sestru dal ce joj vise dat klistir da se ocisti ali ju nitko nije odzivljavao ni 5 posto , da bi na kraju dosla neka zivcana krava i spicala joj klistir dok su je vec trudovi peglali 100 na sat.
U medjuvremenu se otvorila oko 8 cm i taman kad ju je stisnulo nije bilo mjesta u wc-u tako da je jadna sve isovarila od muke u hodniku i naravno dobila jezikovu juhu od med. sestre .......... nakon toga trazila je epiduralnu ali joj nisu odobrili i radjala je prvo 17 sati bez rezultata da bi joj na kraju opicili drip i sve je zavrsilo na kon cca 23 sata .
Da bi bilo jos bolje, ostavli su ju tako na stolu jos sat vremena i onda ju je krenula sivat neka stazistica koja ju je sfusala (naravno frendica je umirala od bolova jer se ohladila) i sad jadna dole izgleda kao da je bio masakr .
Bilo je jos bisera ali necu sve iznosit jer mi se gadi to pisat

I nakon ovog ja odlucila da ne zelim u Petrovu ni da mi netko plati.
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 14:10   #8
Ja već znam što ću im reći budu li me zajebavali.Sve ću im po spisku lipo izdiktirat!Mislim j.... im e!
__________________
Lavić 01.08.2007 Moji Anđeli ♥♥ 22.02.2012 Zvrk 05.06.2013
Mai is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2006., 16:25   #9
Quote:
Wedding kaže:
I nakon ovog ja odlucila da ne zelim u Petrovu ni da mi netko plati.
vec vidim tulum u vinogradskoj kad je tebi ono termin?
__________________
Leteci Junacak

forumska savjetnica za izdajanje LOL
magic blue is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 01:12   #10
Quote:
magic blue kaže:
vec vidim tulum u vinogradskoj kad je tebi ono termin?
16.06. ali mislim ici u Merkur..... ma ustvari, bilo kud samo ne u Pterovu
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2006., 13:27   #11
Eto i mene...

svasta se tu da procitati

pa da i ja podijelim s vama par stvari...
Rodila sam obojicu u Petrovoj i opet bi. Prije svega iz razloga sto je Petrova referentni centar za Hrvatsku i tamo radja najvise zena (mislim da je brojkica oko 5000 beba godisnje) sto ce reci da imaju najvise iskustva oliti prakse. A ovi pojedinacni slucajevi su tuzni i zalosni i strasni, ali mislim da su isto tako poprilicno rijetki i da se situacija popravila (prije svega jer su bili dosta po novinama u posljednjih godinu dvije - cisto kao FYI Shayen - nije da se ne informira javnost i da se sve zataskava)...
Prvo dijete je bilo poprilicno veliko 4.460g, dobila sam i drip i infuziju i Dolantin i bila poprilicno rezana... prezivjela... boksovi u kojima se radja su kao iz americkih filmova i svi tamo su bili ok... prica sa odjela babinjaca je sasvim drugacija... sestre tamo su za poslati u neku mentalnu ustanovu - ne sve naravno
Drugo dijete je rodjeno isto u Petrovoj i ovaj put sam dosla nabrijana da hocu epiduralnu, da necu da me rezu i slicno... ovaj put nisam dobila ni Dolantin ni drip, ali s obzirom da je malac poprilicno brzo izletio nisam stigla dobiti epiduralnu... ...


e,da..... i drago mi je sto sam rodila u Petrovoj kad smo skuzili da nesto s bebom ne stima (rodjen je sa Down sindromom)... jer je tamo najbolja neonatologija...
Babanroga is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2006., 23:57   #12
Quote:
Wedding kaže:
Evo da podjelim sa vama iskustva od frendice iz Petrove bolnice:

Nakon dolaska u bolnicu jer je dobila trudove polegli su ju u predradjaonu i tamo se mucila nekoliko sati i stalno pitala sestru dal ce joj vise dat klistir da se ocisti ali ju nitko nije odzivljavao ni 5 posto , da bi na kraju dosla neka zivcana krava i spicala joj klistir dok su je vec trudovi peglali 100 na sat.
U medjuvremenu se otvorila oko 8 cm i taman kad ju je stisnulo nije bilo mjesta u wc-u tako da je jadna sve isovarila od muke u hodniku i naravno dobila jezikovu juhu od med. sestre .......... nakon toga trazila je epiduralnu ali joj nisu odobrili i radjala je prvo 17 sati bez rezultata da bi joj na kraju opicili drip i sve je zavrsilo na kon cca 23 sata .
Da bi bilo jos bolje, ostavli su ju tako na stolu jos sat vremena i onda ju je krenula sivat neka stazistica koja ju je sfusala (naravno frendica je umirala od bolova jer se ohladila) i sad jadna dole izgleda kao da je bio masakr .
Bilo je jos bisera ali necu sve iznosit jer mi se gadi to pisat

I nakon ovog ja odlucila da ne zelim u Petrovu ni da mi netko plati.
Mene zanima kaj je tvoja friendica napravila nakon tog iskustva? Je li se pismeno pozalila ikome? Je li podigla tuzbu? Je li ucinila ista ili je bas briga jer je ona to prosla, pa ce slijedeca zena opet nagrabusiti u kandjama slammpavaca i koga briga za nju?
Arslan is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2006., 00:13   #13
Quote:
Arslan kaže:
Mene zanima kaj je tvoja friendica napravila nakon tog iskustva? Je li se pismeno pozalila ikome? Je li podigla tuzbu? Je li ucinila ista ili je bas briga jer je ona to prosla, pa ce slijedeca zena opet nagrabusiti u kandjama slammpavaca i koga briga za nju?
Ma zalila se i na ministarstvo, i pisala je i dopise u Petrovu i ovo i ono ali odgovor ili ne dobijes ili se svi brane medjusobno. Ma kod nas je jos uvijek onaj stari rezim da je doktor uvijek u pravu.... stvarno mi suze krenu kad vidim koliko su djecu sfusali ili ubili a nikad ne znas dal ces i ti biti medju njima.
Jedna od nebitnih stvari ali ipak pika je i ta kada me sestricna nazvala iz bolnice i govori mi: daj molim te kupi mi toalet papira i donesi jer ga ovdje nema a u podrumu na kiosku je kostala rola oko 10 kuna (to je bilo prije 3 god) i onda si malo razmislis, pa jebate placas to silno zdravstveno (ne zato sto netko zeli nego po nasem zakonu moramo) i jos ti ne osiguraju osnovne higijenske uvijete
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:10   #14
a jel istina da su najnehumaniji uvjeti u Petrovoj. Da nema biranja epiduralne, dijete s mamom u sobi...
Kitty Kat is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:15   #15
da,i ja sam cula da je petrovoj koma, moja frendica je tamo rodila...
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:15   #16
nisu najnehumaniji....oni su malo tvrđih stavova i imaju najviše poroda u Hrvatskoj...
Moja sestrična je tamo rodila 2 puta i kaže da joj je bilo ok...

Samo na Svetom Duhu imaju sobe sa rooming-inom al možeš to dobit jedino ako ima mjesta...(nisu sve sobe sa rooming-inom)....mislim i da Merkur ima rooming-inn....nisam sigurna

JA idem u Vinogradsku jer mi mama tamo radi i nije tolika gužva ka na SD-u ili Petrovoj....a i sve je novo obnovljeno prošle godine...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:17   #17
Quote:
mandy kaže: Pogledaj post
JA idem u Vinogradsku jer mi mama tamo radi i nije tolika gužva ka na SD-u ili Petrovoj....a i sve je novo obnovljeno prošle godine...
Kaze PS da bi se o guzvi dalo raspravljati ili je tako neki komentar imao
A istina - obnovljeno je, osim wc-a
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:17   #18
Ja sam rodila u Petrovoj na carski rez uz spinalnu, i NIJE KOMA.

Koliko znam, DAJU epiduralnu, ali to vam mora potvrditi neka koja je tamo rađala vaginalno. Što se tiče rooming in-a, beba je s tobom cijeli dan, samo je odnesu po noći. Meni to nije bilo dobro, jer je onemogućilo dojenje na zahtjev (po noći). Dan je bio super. I sestre su me masirale još u intenzivnoj da ne dobijem mastitis.
Autosjedalica is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:19   #19
Quote:
Pahuljica79 kaže: Pogledaj post
Kaze PS da bi se o guzvi dalo raspravljati ili je tako neki komentar imao
A istina - obnovljeno je, osim wc-a
zna se dogodit da je gužva, al kako pratim u zadnje vrijeme u novinama broj rođenih (ono gdje objavljuju imena rodilja) najmanje ih je u Vinogradskoj i Merkuru...nekad budu samo 4-5.....
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2007., 10:19   #20
meni je frendica koja je rodila u Petrovoj pricala da je katastrofa,da se tako reci sama porodila jer je zvala doktore i babicu da ce roditi, a oni se nisu obazirali, kao nece ona jos, i tek je babica dosla kad je vidjela da je bebina glavica vani....
sanja_volim orhideje is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:21.