Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.11.2017., 08:44   #5701
Blackberry koliko muzike je taj apartman ?
__________________
Etno je moja furka
ivanah is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 10:16   #5702
850 kn / dan
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 10:27   #5703
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
850 kn / dan
Kak se prijavi za apartman?
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 10:53   #5704
Quote:
klonirana papiga kaže: Pogledaj post
Kak se prijavi za apartman?
mislim da ne možeš unaprijed, jer ne znaš kad ćeš točno roditi. nego kad dođeš tamo pa pitaš jel slobodan. mislim da je tak u svim bolnicama.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:18   #5705
Ja sam pitala kad sam usla u radjaonu tj. Box.
Sestra je nazvala gore na 2 kat di su babinjace i pitala jel slobodan. I bijese slobodan. I doviknula je evo cuvaju ga za vas.
I to je to.

Pitala sam i kod ulaska u radjaonu na pregledu al nisam dobila nikakvu povratnu informaciju jel ok sad pitati za isti i "rezervirati". Zato sam i pitala u boxu. I jos jednom provjerila u ona dva sata cekanja na hodniku nakon poroda.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:21   #5706
Pitam cisto informativno,vjerojatno cu se 2tjedna nakon poroda sjetiti apartmana
__________________
Baby, you can drive my car
Yes, I´m gonna be a star...
klonirana papiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 11:29   #5707
U teoriji razlike su u obrocima i slobodi da otac dodje bilo kad i ostane koliko god. Pa i prespavati. I da si sam u sobi jel.

Sve ostalo je isti standard kao i u obicnoj sobi.
Pa ak vam nije bitno biti sam ili da se svi skupa druzite koliko god zelite, ne isplati se.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2017., 23:05   #5708
Jaooo strasnooo sad sam vec u razmisljanju zelim li to zaista.

Ocekivala sam da je tamo puno ljepse....
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 12:31   #5709
Evo cure da i ja podijelim svoje iskustvo s Petrovom...
Prošla sam ukupno 4 različita odjela (PT1, Sekcije, CEF i još nekakav gdje su uglavnom ženice koje su operirane od nekih bolesti ili rodilje koje nemaju gdje drugdje smjestiti) i promijenila sam preko 20ak cimerica na svim tim razno raznim odjelima, npr. na PT1 mijenja se njih par svakih 2, 3 dana; ukupno sam bila u Petrovoj skoro mjesec dana i vidjela sam i naslušala se apsolutno svega.
S tim da je moja beba bila nedonočše pa smo prošli i intenzivnu i postintenzivnu.
Mogla bi vam pisati o svakom odjelu pojedinačno post od tri metra ali nema smisla.
Moj zaključak nakon svega proživljenog je da se klanjam do poda prvenstveno sestrama koje nose najveći teret u svemu, narade se ko mazge, njih je svugdje bilo premalo u odnosu na trudnice/rodilje, a fiks ideje pacijentica od prvog do zadnjeg dana mog boravka tamo su jednostavno za napisati knjigu.
O higijeni i karakterima (na stranu hormoni, nisu sve hormoni!) pacijentica i odnosa njih prema tim sestrama mogla bi pisati dva dana!
Moram reći da kada god su sestre na Sekcijama bile "otresite" prema nekoj, da su imale podlogu za to. Sve smo mi bile pod hormonima ali neke stvari su graničile s ludošću. Tada sam bila prvorotka i isto nisam imala pojma o ničemu ali sve se te stvari poslože kad dođeš svojoj kući (dojenje, izdajanje... ja sam se trudila u Petrovoj ali kod kuće je drugačije, krenulo je).
Ono što nije dobro u Petrovoj je opremljenost odjela sekcija gdje sam ja sa svojih 1,60 skakala sa previsokih kreveta prerezanih mišića, za razliku od PT1 i babinjača koji su tip top odjeli.
Jedna jedina luda babetina - kvazi sestra u tih mjesec dana je bila sestra na postintenzivnoj za bebe koja ne bi trebala uopće raditi sa živim bićima a kamoli sa rodiljama i bebama. Nadam se da ću ovu drugu trudnoću izgurati do kraja i da se nećemo sresti ali sretnemo li se, u svakom slučaju ću biti pametnija nego prvi puta!
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 16:11   #5710
možda glupo pitanje- ali da li za porod nosim svoju spavačicu, ili tamo dobijem?
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 17:12   #5711
Quote:
Scissors. kaže: Pogledaj post
možda glupo pitanje- ali da li za porod nosim svoju spavačicu, ili tamo dobijem?
Ja sam bila cijelo vrijeme u svojoj spavaćici, mislim da ti ju oni dodijele samo ako je hitno pa nemaš svoju...
*narayan* is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2017., 23:13   #5712
Svoju, nemaju spavacice. Mozda ako hitno uletis.
Jaya is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2017., 18:50   #5713
Evo šogoricu muče već preko 20sati.. I ne daju carski.
A ne otvara se uopće..
crvenaruža is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 11:25   #5714
Daj nam više informacija!
Išla je u rodilište jer ima trudove ili joj je puknuo vodenjak, ili oboje?
Čime "potpomažu" otvaranje? Gel, drip...?
Kolko su česti trudovi?
Beba se pretpostavljam ne spušta i ne pati jer da je CTG loš nebi riskirali.
"Mučenje" je stvar subjektivnog dojma, a ja se ipak nadam kako imaju objektivne razloge.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 12:42   #5715
Quote:
hooly kaže: Pogledaj post
"Mučenje" je stvar subjektivnog dojma, a ja se ipak nadam kako imaju objektivne razloge.
ma ne, Doktorima je dosadno i rade to eto tako samo zato jer su sadisti

super su mi takvi komentari, zbilja smo nacija gdje je svaki stanovnik najbolji nogometni izbornik, ekonomski stručnjak i vrhunski doktor, sve redom stručniji od onih koji su se ekšli školovali za to.
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 20:59   #5716
Ja ću negdje u 38. tjednu krenut u TA.
Na jednom forumu sam našla popis doktora po danima pa me zanima je li točan.

Quote:
Pon 8-11:30 Goluža, 12-14:30 Škrablin
Uto 8-11:30 Herman 12-14:30 Starcevic
Sri 8-11:30 Blajic, 12-14:30 Vecek
Cet 8-11:30 Gasparovic 12-14:30 Heman ili Starcevic
Pet 8-11:30 Zlopaša 12-14:30 Radosevic
Također me zanima je li istina da se po novom u TA treba naručivat.
hooly is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2017., 23:35   #5717
Da nacelno ti je tocan ali ak je doktor bio u dezurstvu noc prije onda ti nece biti u TA ujutro nego vec netko. Tak da je mene u cetvrtak popodne docekala dr. Ivanisevic.
Narucivati se mora tj posaljes uputnicu i onda ce ti reci dodjite tad i tad.
Makar sad kad sam bila zadnji puta tamo na ctg-u imali su neke ucenike/studente i jedna od sestara je rekla nesto u stilu da ne razumije zasto zene i dalje dolaze u TA iako im je sve ok s trudnocom jer kao ti mozes doci roditi u bilo koju bolnicu bez da si pohodio TA i jedan jedini put. Jer kao imaju dosta ovih kriticnih i kompliciranih trudnica. Tak da ne treba u osnovi ici u TA osim ako ne moras. A na neko upoznavanju doktora i sl. I ovako ne mozes racunati jer ne znas kakve su im smjene i hoce li 100% biti bas taj doktor na kojeg ti ciljas.
Ja sam ih recimo dvoje prosla prije nego sam rodila i naravno na samom porodu je bio netko treci.

Ne znam di onda stojimo s tim tj.prema tome bi te tvoj gin. Trebao pregledavati do samog kraja i onda odes roditi kad te uhvate trudovi/pukne vodenjak.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:40   #5718
Cure, moram u petak ići u Petrovu vaditi krv da mi se odredi RH faktor i valjda testiranje na hepatitis. Vađenje krvi počinje od 7.30. Jel mi može netko reči, koliko se otprilike čeka? Jer moram ići na posao.
peggy-nely is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 09:51   #5719
Quote:
peggy-nely kaže: Pogledaj post
Cure, moram u petak ići u Petrovu vaditi krv da mi se odredi RH faktor i valjda testiranje na hepatitis. Vađenje krvi počinje od 7.30. Jel mi može netko reči, koliko se otprilike čeka? Jer moram ići na posao.
Po mom iskustvu max 20min se ceka.
Brzo ide i trudnice imaju prednost.
Kad dodjes tamo ljevo od ulaza ti je wc, kraj wc je neka polica na kojoj su prijemni upitnici za trudnice. Ispuni taj upitnik i skupa sa uputnicom, knjizicom i karticom dopunskog ga skaci i stavi u kutiju za trudnice koja se nalazi ispod televizora. Spajalice su ti isto ispod televizora.
ancy_20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2017., 10:05   #5720
Da budeš brza uputnicu i knjizicu spojene spajalici odmah stavi od ulaza desno na to predviđeno mjesto, a onda tek ispuni taj upitnik jer njega treba donijeti tek kad ulazis na vađenje
yenna89 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:16.