Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2007., 14:09   #41
moje iskustvo sa ozloglašenom petrovom... II. dio

javljamo telefonom didi i baki... dolazi na red posteljica.. veli bebica udaahnite i stisnite... i opa.. posteljica je vani.. 2 dokice i babica je pregledavaju.. nikako nemogu vidjeti mjesto curenja podne vode.. jedna veli gle u obliku srca je i zovu druge dokove da pogledaju... mm mi objašnjava da je posteljica u obkliku srca a abica da je to navodno rijetko.. mislim si ja bebe je stvarno plod ljubavi..
vrijeme je za šivanje.. mm odlazi i dolaze 2 dokice i goovre mi da super.. nisam popucala.. imam samo 2 reza.. daju mi 2 inkcije i šivaju me.. babica počinje vikati da još krvarim i odšivaju me... da ipak je vcerviks puko.. šivaju me ponovno..
sad sam van boksova i sestra je kraj mene i govori da ako me moji hoće vidjeti mogu doć pred rađaonu.. izgurat će me ispred.. jesam li ok.. i gleda koliko krvarim..
moji i mm dolaze i konačno sam i sa njima...
znam da je dugo.. ali svi dokovi, babice, sestre.. sestre na babinjačama (što neću pisati sada), pedijatri bili su više nego prijazni i uvijek spremni pomoći.. cure su sobama zakon..
tako me je ozloglašena petrova iznenadila.. baš kao i moja mala bebe..

tete moderatori sorry na duljini postova...
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2007., 18:56   #42
nina hvala na ovom opisu......jako si me ohrabrila moram ti priznati
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:22   #43
porod u petrovoj

Evo da i ja napišem napokon svoje iskustvo.
Termin mi je bio 25.5., a 28.5. u 5.20 ujutro mi je pukao vodenjak. Nakon što sam se sredila, muž i ja smo popili kavu i laganini krenuli u rodilište. Oko 6 sati ušetala sam se u predrađaonu sa trudovima koji su bili svakih deset minuta...boljeli su me u području kičme, kao pred mengu.
Napravili su mi pregled, klistirali me i oko 8 sati sam ušla u boks. Nakon vizite i pregleda stavili su me na ctg i drip. U jednom trenutku dok sam ležala na leđima, prišla mi je babica i rekla da se okrenem na bok jer će mi biti lakše. Cijelo vrijeme je uz mene bio netko tko mi je sugerirao kako treba disati. Jedna zgodna mlada curka mi je dala i gazu natopljenu vodom tako da sam to cijelo vrijeme držala na čelu
Kada je iscurilo pola boce dripa počeli su me ozbiljni trudovi šorati....i nagon za tiskanje....nekoliko puta sam probala tiskati ali glavica se nije bila spustila do kraja pa nije bilo učinka.....sve u svemu nakon nekoliko prodisanih trudova u tri tiskanja Matko je ugledao svijet i to u 12.50.....rekli su mi da sam za prvorotkinju jako brzo rodila. Rezanje nisam ni osjetila, šivanje sam osjetila samo jedan šav ali ni to nije bilo strašno. Imala sam sve skupa 4 šava.
Najbolniji trenutci poroda su bili trudovi pred tiskanje.....boljeli su u pizdu materinu....ali srećom nije dugo trajalo.
E, da .....pri kraju poroda su mi uveli muža koji mi je puno pomogao jer mi je tijekom tiskanja pridržavao glavu. Hvala ti mužiću....voditi ću te opet
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:38   #44
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
Evo da i ja napišem napokon svoje iskustvo.
Termin mi je bio 25.5., a 28.5. u 5.20 ujutro mi je pukao vodenjak. Nakon što sam se sredila, muž i ja smo popili kavu i laganini krenuli u rodilište. Oko 6 sati ušetala sam se u predrađaonu sa trudovima koji su bili svakih deset minuta...boljeli su me u području kičme, kao pred mengu.
Napravili su mi pregled, klistirali me i oko 8 sati sam ušla u boks. Nakon vizite i pregleda stavili su me na ctg i drip. U jednom trenutku dok sam ležala na leđima, prišla mi je babica i rekla da se okrenem na bok jer će mi biti lakše. Cijelo vrijeme je uz mene bio netko tko mi je sugerirao kako treba disati. Jedna zgodna mlada curka mi je dala i gazu natopljenu vodom tako da sam to cijelo vrijeme držala na čelu
Kada je iscurilo pola boce dripa počeli su me ozbiljni trudovi šorati....i nagon za tiskanje....nekoliko puta sam probala tiskati ali glavica se nije bila spustila do kraja pa nije bilo učinka.....sve u svemu nakon nekoliko prodisanih trudova u tri tiskanja Matko je ugledao svijet i to u 12.50.....rekli su mi da sam za prvorotkinju jako brzo rodila. Rezanje nisam ni osjetila, šivanje sam osjetila samo jedan šav ali ni to nije bilo strašno. Imala sam sve skupa 4 šava.
Najbolniji trenutci poroda su bili trudovi pred tiskanje.....boljeli su u pizdu materinu....ali srećom nije dugo trajalo.
E, da .....pri kraju poroda su mi uveli muža koji mi je puno pomogao jer mi je tijekom tiskanja pridržavao glavu. Hvala ti mužiću....voditi ću te opet

Kad ovako nešto pročitam onda je sve super, uopće ne zvuči strašno... Baš si me utješila moram ti reć... jer svi ovi komentari prije su ajme meni, da umreš od straha..
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:41   #45
[QUOTE="kaya";8909059]Evo da i ja napišem napokon svoje iskustvo.
Termin mi je bio 25.5., a 28.5. u 5.20 ujutro mi je pukao vodenjak. Nakon što sam se sredila, muž i ja smo popili kavu i laganini krenuli u rodilište. QUOTE]

Dakle, kad ti pukne vodenjak jos stignes se stusirat, obrijat i KAVU popit ?
a plodna voda ne curi onak laganini stalno...il kaj...
amarena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:43   #46
Quote:
-leona kaže: Pogledaj post
Kad ovako nešto pročitam onda je sve super, uopće ne zvuči strašno... Baš si me utješila moram ti reć... jer svi ovi komentari prije su ajme meni, da umreš od straha..
ma i ja sam se svega načitala....i još su mi govorili da je u petrovoj katastrofa.......najbitnije ti je da se smiriš....meni je ona jutarnja kava jako pomogla ....i muž i ja smo sa smješkom otišli u rodilište....cijelim putem se zafrkavali.....ne mogu reći da me nije bilo strah ali znala sam da porod ne može vječno trajati
i još nešto....na tečaju sam vidjela kako izgleda rađaonica pa sam imala osjećaj kao da idem na neko poznato mjesto
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:46   #47
Kad se kreće na taj tečaj? Sigurno glupo zvuči, al ja još stvarno nemam pojma o ničemu..
-leona is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:47   #48
[QUOTE=amarena;8909292]
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
Evo da i ja napišem napokon svoje iskustvo.
Termin mi je bio 25.5., a 28.5. u 5.20 ujutro mi je pukao vodenjak. Nakon što sam se sredila, muž i ja smo popili kavu i laganini krenuli u rodilište. QUOTE]

Dakle, kad ti pukne vodenjak jos stignes se stusirat, obrijat i KAVU popit ?
a plodna voda ne curi onak laganini stalno...il kaj...
meni je vodenjak puknuo u krevetu dok sam spavala....malo sam osjetila po gaćicama....ali nije teklo....otišla sam na wc i stavila jedan veći uložak. Inače voda ti više curi kada ležiš nego kada hodaš valjda dijete glavicom zaustavi istjecanje.
Brijanje smo igrom slučaja obavili večer prije, kao i tuširanje ali kavu sam stigla popiti
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:47   #49
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
E, da .....pri kraju poroda su mi uveli muža koji mi je puno pomogao jer mi je tijekom tiskanja pridržavao glavu. Hvala ti mužiću....voditi ću te opet

Kayić, zakaj tek pri kraju poroda? Nije smio biti s tobom cijelo vrijeme?
Blue Racer is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 10:48   #50
Quote:
-leona kaže: Pogledaj post
Kad se kreće na taj tečaj? Sigurno glupo zvuči, al ja još stvarno nemam pojma o ničemu..
nazoveš bolnicu ili dom zdravlja u koji ideš i pitaš kad se održavaju....a možeš ići kad hoćeš
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 11:09   #51
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Kayić, zakaj tek pri kraju poroda? Nije smio biti s tobom cijelo vrijeme?
u rijeci si u predrađaoni sama, a muža ili pratnju zovu tek kada kreneš u rađaonu... razlog je jednostavan, u rađaoni iamš svoj boks i to je to, a u predrađaoni može biti više rodilja, i sad zamisli one skakuću po loptama a oko njih muževi... gužva...
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 12:23   #52
Quote:
Blue Racer kaže: Pogledaj post
Kayić, zakaj tek pri kraju poroda? Nije smio biti s tobom cijelo vrijeme?
ma neee....smio je biti...ali sve se odvijalo jako brzo pa su ga uveli pri kraju
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 14:02   #53
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
Najbolniji trenutci poroda su bili trudovi pred tiskanje.....boljeli su u pizdu materinu....ali srećom nije dugo trajalo.
smiješan opis, al opet - tak realan
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 14:43   #54
Quote:
-leona kaže: Pogledaj post
Kad ovako nešto pročitam onda je sve super, uopće ne zvuči strašno... Baš si me utješila moram ti reć... jer svi ovi komentari prije su ajme meni, da umreš od straha..
to nije istina..
nisi pročitala kako treba..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 17:08   #55
Quote:
nyn@ kaže: Pogledaj post
to nije istina..
nisi pročitala kako treba..
a čuj....znaš ono o čaši...nekome je polupuna, a nekome poluprazna
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2007., 17:34   #56
Quote:
"kaya" kaže: Pogledaj post
a čuj....znaš ono o čaši...nekome je polupuna, a nekome poluprazna
a i to je istina kaj kažeš..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 16:06   #57
4.7. došla ujutro na ctg u Petrovu i javila se svom dr. a on me naručio da dođem sutradan sa torbom...
vratila se ja kući kad uskoro počeli trudovi svakih 8 min i tako ja nazad(oko 14)...u bolnici prestali, ali mi rekli da je cerviks nestao i da sam otvorena za 1-2 prsta pa da me ne bi pustili... sva sreća moj me dr smjestio na mirniji odjel i dok mi je mm donio torbu(oko 17) trudovi postali češći, ali ne strašni. do osam sam ih bilježla svake tri min i tada me dr pregledala i bila sam otvorena 5 prstiju.očistili me, došao mm i moj vjenčani kum ( doktor i on me porodio) i u 22 smo ušli u box...nisam uzela epiduralnu jer je bilo izdrživo, samo malo dripa da se trudovi ustale i 1 injekciju protiv bolova...
pitali su me da li želim rodit bez epiz. i ja sam rekla da im dajem dozvolu da procjene ako je potrebno... malo su me recnuli...
u 00 .20 na svijet je došla mala princeza
Magdalena....
papa puno, dobra je i danas smo bili kod pedijatra radi pupka pa smo v idjeli da je u 7 dana dobila pola kile...mali bumbar.
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 17:01   #58
Cvjetko eno digla sam lijepa iskustva..i hoćemo iscrpniji sadržaaaaaaaaaaaaaj!
__________________
milo moje
moja volja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.07.2007., 17:46   #59
Samo da napomenam....prije neg opishrno napishem tam pod "Porode"

Ja sam rodila u Petrovoj i sve naj mogu rech za sve tamo ljudove. Od doktora do sestara (koje su mi puno pomogle, jer nisam imala mlijeka) Trudie se i odazivaju na svaku glupost koje babinjache izvoljevaju. Kad sam radjala u nedjelju bilo je aktualno 3 doktora + sestre, tak da one priche da vas samo babcie poradjaju, padaju u vodu!. Mene posjechivalo svo troje doktora!!!

Higijenski uvijeti jesu malo bljakasti, ali boze mili, vishe mi se gadi obavljat nuzdu u Mc Donaldsu

Sve u svemu iskustvo iz bolnice 5....ne bih dala 5 +, jer sam ostala 6 dana, a to mi je ipak bilo malo prevech. Samo sam htijela domeka sa svojom "Zufljicom".

Tak je meni bilo...a sad....
__________________
Jednom su mi rekli da sam dijete
Bile su to rijechi koje bole
Ali oni tada nisu znali
Da djeca najtoplije vole!
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2008., 21:42   #60
Arrow Petrova - vaša iskustva

Evo, malo čitam o Svetom Duhu i vidim da ga sve hvalite, a o Petrovoj nisam ništa našla. Ja vodim trudnoću u Petrovoj jer sam tamo bila i na umjetnoj i ležala na CEF-u i imam samo riječi hvale. Međutim, načula sam da neke bježe odande k'o vrag od tamjana. Jel' to iz nekog očitog razloga ili je to postalo moderno?
Molim vas da, koja zna, napiše nešto o svojem ili provjerenom tuđem iskustvu. Konkretno me zanima porod jer, kao što rekoh, za sada sam jako zadovoljna.
Hvala vam unaprijed, pusa trudnicama i onima koje to žele i mamama . . .
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:04.