Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2008., 22:24   #61
twin...
ja sam rodila u petrovoj unatoč svim pričama jer tamo radi i dr koji mi je vodio trudnoću ( sa cefa-a) i mogu ti samo reći da sam sa svim bila jako zadovoljna.
ići ću i drugi put tamo.
inače jako mi je pomogao njihov tečaj za trudnice na kojem smo prošli kroz radjaonu koja me ugodno iznenadila pa sam opuštena išla roditi na poznati teritorij
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 12:29   #62
Rodila sam u Petrovoj prije 6 godina....i bilo je ok
Sve ovisi o ocekivanjima, ja ih bas i nisam imala, meni je bilo vazno da sve brzo i dobro prodje....tak da sam dobila drip, bila je neka dobra babica koja mi je i medjicu masirala da me ne moraju rezat....i tak, proslo je fakat brzo i dobro
U sobi sam bila sa 7 zena i bilo je ok, barem nije bilo dosadno. I kupaona je bila ok, nije mi bio bed otusirat se
Sestre na odjelu, a tak, ovisno o raspolozenju, uglavnom ok....htjele su pokazat kak dojit, a dok smo isle doma, sestranam je sve pokazala, od prematanje, njege pupka i sve kaj ide s tim (bez obzira na moje prijasnje iskustvo). I moram priznati, da mi je bas pasalo sto bebe nisu bile cijelo vrijeme s nama mama, barem smo se mogle naspavat po noci..inace su bebe skoro cijeli dan s mamama, samo id odvedu na prematanje i pregled pedijatra

Eto, tak
Sretno
__________________
manc
Tek u jesen otkriju se boje krošanja, sve su slične u leto zeleno....
manc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 13:01   #63
Ma, super!

Ovo mi puno znači. Kao što rekoh, i ja sam sa CEF-a, a tamo su svi fantastični tak da me to nije mučilo. Više me zanimalo ostalo, ali kad čujem ovakva iskustva, nemem više nikakvog straha. Baš se vratila sa UZV-a, isto dr. sa CEF-a pa smo vidjeli ručice, nožice, glavice (blizanci su), ma dr. je sve lijepo pokazao i objasnio.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 14:10   #64
cef1 ili cef2?
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 15:04   #65
Ja sam isto bila na CEF-u u Petrovoj. I još uvijek nakon skoro 8 mjeseci nemam snage pisati o tom nemaru i hororu koji sam tamo doživjela.
Baskerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 15:09   #66
što je to CEF ?
Audrey is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 16:17   #67
baski kod kojeg doktora?

cef je odjel za potpomognutu oplodnju
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 16:57   #68
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
cef1 ili cef2?
CEF1. A ti? Kad? Sorry ak sam indiskretna.

Quote:
Baskerka kaže: Pogledaj post
Ja sam isto bila na CEF-u u Petrovoj. I još uvijek nakon skoro 8 mjeseci nemam snage pisati o tom nemaru i hororu koji sam tamo doživjela.
Kaj je bilo? Mislim, ne mogu vjerovati da pišemo o istom odjelu. Vjerujem ti, ali moje iskustvo je skroz drugačije. Ja zbilja super zadovoljna, sestre, doktori, ma svi. Bila u trokrevetnoj sobi s kupaonom, svaki dan ju spremačica prala, nije neki komfor, ali TV u sobi, okrečeni zidovi... Na drugim odjelima ih ima i po više od 6 u sobama, kupaona po 1 na tri sobe... užas.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 17:34   #69
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
baski kod kojeg doktora?
Vodila sam trudnoću kod dr. Pavičić u poliklinici IVF. Ona je bila na godišnjem kad je meni bio termin, pa me "preuzeo" Crvenković.
Baskerka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 17:53   #70
Ja sam ti kod nje već 5 godina i ne mogu bit zadovoljnija. A dr. Crvenković mi je danas radio UZV, sve objasnio... A on te porodio? Bilo problema? Ja mislim da ću kod dr. Pavičić na carski jer nosim blizance.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 18:25   #71
Quote:
twin kaže: Pogledaj post
CEF1. A ti? Kad? Sorry ak sam indiskretna.
nisam sigurna, mislim da je to 2.
od pulta ravno hodnik a ne desno...
ja ti u biti s cefom nemam puno veze, samo doktora koji mi je vodio trudnoću i na cefu sam odležala popodne prije poroda... cure samnom u sobi (njih 2) su bile zadovoljne
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 18:36   #72
Od pulta ravno su ti i 1 i 2. Prvo je 1, a 2 je u produžetku. Desno su apartmani. A ja mislila da si ležala tamo. Vjerojatno si bila na 1, tamo ugl. stavljaju one koje su pred porod i stave ih na CTG. Ja bila od Badnjaka do polovine 1.-og mj.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 18:48   #73
Twin....ja sam isto bila na porodu u Petrovoj....bilo mi je supach...na porodu shetala hodnikom 3 doktora....svi supach....totalna zezancija

Jedino shto sma chula da curama smeta je soba sa 8 kreveta (nema tv, o boze ), nisam ziher koliko soba, a samo 4 toaleta i 3 tush kabine.......ali ja nikad nisam osjetila ikakvu guzvu, niti chekala na red.....Meni to nije smetalo, jer nisam razmazenitis

Neke su se zalile i na sestre kod dojenja.....al mislim da je ok to organizirano 8koliko je moguche), jer sam ja ostala duze zbog neimanja mlijeka, dolazila glavna sestra, dovodile/odvodile bebu po potrebi........i fakat mislim da su korektne i da che ti pokazati sve.....jel u mom sluchaju su isto mogle rech - sve ok, poshaljite je doma nakon 3 dana! Al ipak su se potrudile!

I koliko god da hvale druge bolnice....u sluchaju druge trudnoche, ja ostajem pri Petrovoj (makar sam i sad sumnjala da che mi biti tak super)
PiaLolla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 19:14   #74
Quote:
twin kaže: Pogledaj post
Od pulta ravno su ti i 1 i 2. Prvo je 1, a 2 je u produžetku. Desno su apartmani. A ja mislila da si ležala tamo. Vjerojatno si bila na 1, tamo ugl. stavljaju one koje su pred porod i stave ih na CTG. Ja bila od Badnjaka do polovine 1.-og mj.
onda sam bila na dvojci!
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 19:28   #75
Hvala svima! Ja ću ovo redovno čitati i ako saznam javim i ja svoje iskustvo, sigurna sam da nisam jedina koju zanima Petrova.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2008., 22:23   #76
ja sam rodila u petrovoj..
i trudnoću sam vodila u petrovoj..

mogu slobodno reći da sam bila stvarno zadovoljna..
i da nisam bila tamo pitanje je da li bi moja bebe bila pored mene..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 20:48   #77
Bok ljudi!
Evo malo surfam pa naišla na zanimljivu temu koja me zanima. Naime, eto mene u 28 tjednu trudnoće i imam problema sa previsokim šečerom. I ja sam jedna od onih koje ide u Petrovu i nadam se da nije tako loše kao što se čini. Nemam još loših iskustva pa se nadam da ih neću ni imati iako sam čula da su uvjeti bolnice katastrofalni. Nisam razmaženo derište ali volim čisto i uredno kao i svi. Inače imam tumor hipofize i moj endokrinolog je preporučao da naprave carski rez ali oni se tome protive. S jedne strane mi je laknulo jer je oporavak teži a s druge se nadam da se neče ništa zakomplicirati. Pomalo me strah. Zanima me i taj tečaj za trudnice u Petrovoj - da li se to isplati ići? da li ti pomogne? Neki mi kažu da je ok a neki da nemaš vremena ni misliti na tečaj kad počnu trudovi. Ovo mi je prva trudnoća nakon što 6 godina nisam mogla ostati trudna i muž i ja se jako veselimo ali me sve pomalo i straši. Ne znam šta očekivati.....
medo štedo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2008., 21:11   #78
Dvoje djece sam rodila u Petrovoj s time da sam u prvoj trudnoći 3 tjedna ležala na odjelu sa "slatkima".
Dajem dva glasa za Petrovu!
Osoblje, lječnici (Ivaniševička, Đelmeš, Blajić - desetka, a ne petica), sestre, babice - svi su super i odlično rade !!!!
Zgrada je u lošem stanju, ali ako imaš dobru ekipu oko sebe tada je to manje bitno !!!
ivapetar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 09:44   #79
Quote:
Twin kaže: Pogledaj post
Evo, malo čitam o Svetom Duhu i vidim da ga sve hvalite, a o Petrovoj nisam ništa našla. Ja vodim trudnoću u Petrovoj jer sam tamo bila i na umjetnoj i ležala na CEF-u i imam samo riječi hvale. Međutim, načula sam da neke bježe odande k'o vrag od tamjana. Jel' to iz nekog očitog razloga ili je to postalo moderno?
Molim vas da, koja zna, napiše nešto o svojem ili provjerenom tuđem iskustvu. Konkretno me zanima porod jer, kao što rekoh, za sada sam jako zadovoljna.
Hvala vam unaprijed, pusa trudnicama i onima koje to žele i mamama . . .
twin.... sa jednom frendicom sam bila u pratnji u Petrovoj.

Ono što sam ja vidjela u čekaonici i kako traje taj UZV i RACZ.... mene je znoj oblio i strah.

Mislim da je jedina mana Petrove to što je to tvornica a ti si tu na traci u toj tvornici. Nitko ti se previše ne posvećuje a svaka od trudnica to nekako želi i priželjkuje.

Ja ako ne moram ne bih tamo a kako mi se sve čini je to da sam osuđena na Petrovu.

Doduše bila sam neki dan na Patologiji I (obzirom na nalaze) mene su zaista lijepo tamo primili i svi su bili ljubazni i dali mi sve informacije. Ali fakat ne pretjerujem...zaista je to bila usluga na nivou.

Općenito mislim, što je trudnoća rizičnija tu se mijenja njihov stav prema trudnici

Nekako najgore prođu one koje imaju normalnu trudnoću (barem iz onog što sma ja vidjela)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]

Zadnje uređivanje larazg : 05.07.2008. at 12:03.
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 10:08   #80
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
Nekako najgore prođu one koje imaju normalnu trudnoću (barem iz onog što sma ja vidjela)
Lara, nije tako... i baš zbog takvih mišljenja se širi bauk...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:02.