Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.07.2008., 10:35   #81
Quote:
cvijetić kaže: Pogledaj post
Lara, nije tako... i baš zbog takvih mišljenja se širi bauk...
draga ...kako nije tako?

U ambulanti gdje se čekaju pregledi trudnica i UZV (normalne trudnoće ne patologija I i II) ja osobno vidjela svojim očima

- UZV traje 10 minuta (znači dok se skineš i dok ti podatke napiše sa dva prsta na pisaću mašinu je 5 minuta - znači sam pregled traje 5 minuta)
Što li se kvalitetnog može vidjeti u 5 minuta?

- vidjela RACZ (ženu su izveli u istu tu čekaonicu) blijedu ko krpu (pozlilo joj je) i posjelli da sjedi... nema kreveta, nema izdvojene sobe, nema paravana...čekala je poslije tako invanzivnog zahvata u čekaonici sa mamama, ženama, djecom, očevima.... ja sma se naježila

a to su sve bile normalne trudnoće tamo u podrumu (ne govorim o poliklinici)
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 10:36   #82
patologija je nešto drugo.... tamo sma vidjela drugačiji pristup a i meni su drugačije pristupili
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 11:34   #83
Evo, da i ja nešto napišem na vlastitu temu. Naime, kako vrijeme prolazi, a ja sam sve češće "gost" u Petrovoj, tako prikupljam iskustva i, mogu reći, Lara je u pravu. Naime, sve "normalne" trudnoće, dakle pretrage, pregledi i pripreme za porod istih tamo se obavljaju baš "kao na traci" što, naravno, ne znači da se to radi neodgovorno ili, ne daj Bože, s manje potrebne zdravstvene skrbi. Uzrok tomu je, pretpostavljam što je Petrova, maltene, referentni centar u cijeloj RH za ženske bolesti i porode te je, samim time, tu i ogromna koncentracija pacijentica iz svih područja, a sa najrazličitijim dijagnozama. Tako da se odjeli poput Patologije 1 i 2 te "moj" odjel CEF1 i sestrinski mu CEF2 čine kao da niti ne pripadaju u Petrovu jer se odnos kompletnog zdravstvenog osoblja uvelike razlikuje. E,sad, zašto je tome tako? Moja je pretpostavka da navedene odjele vode zaista sami stručnjaci koji su usko specijalizirani baš za određena područja te kad se tamo pojavi pacijentica s određenom dijagnozom čini se da joj se posvećuje više nekakve pažnje nego li "normalnoj" pacijentici. Ali, mislim da je to samo subjektivna prosudba. Jer, ova pacijentica kojoj prijete kojekakve komplikacije ili već ima iste itekako zahtijeva pojačanu zdravstvenu skrb od one koja je u redovnom postupku. A oni svi zajedno tamo koji istu skrb i pružaju zaista nemaju vremena sve "gladiti percem po guzici". Kaže se da je svakome njegova muka najveća. Tako da se iz perspektive potpuno zdrave trudnice/rodilje može učiniti da je zanemarena kad vidi kako se postupa sa "onim drugima". Negdje sam već napisala da je i osoban stav prema porodu, ali i odnos prema zdravstvenom osoblju izuzetno bitan. Recimo, Misiz S (ili njen muž?) je napisala, iako se to odnosilo na Sv. Duh, da se o njoj pričalo u rađaoni još danima nakon što je rodila: kako je bila disciplinirana i spremna za suradnju - a to je upravo ono što mi trebamo shvatiti jer se ista disciplina i spremnost da ih se posluša ne traži od nas radi njihove zadovoljštine, već da bi se nama olakšalo nešto o čemu pojma nemamo (porod, jel'te!),a oni su tu, ipak, neki autoriteti. Evo, po dobrom starom običaju, Twin piše kilometarske postove...
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 12:05   #84
da Twin... ja sam tako nekako zaključila.

Čuj normalne trudnoće ne zahtjevaju preveliku pažnju (dragi Bože što bih ja dala da spadam u tu kategoriju)... pa se njima ne posvećuje ni potrebnog vremena. valjda

Patologija je nešto sasvim drugo. Tamo su fakat komplikacije.

Meni su samo objašnjavali pola sata što znači u trudnoći tromboza te koliko je trudnoća opasna za mene....

Oni dolje u podrumu (normalne trudnoće) su bili gotovi u 5 minuta a ja pola sata objašnjavanja o trombozi te ostalih pola sata objašnjavanja o Heparinu s time da su me uzeli na crno (bez uputnice) te odmah poslali na Hematologiju na Rebro također bez uputnice (na crno) a sve to još su me tad prvi puta vidjeli u životu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 12:07   #85
ali uzmimo prosječan uzv pregled u petrovoj traje cca 5 min a kod npr. Podobnika sat i pol.

e sad uzmite te dvije krajnosti?????


što zaključiti?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 13:43   #86
Lara, i UZV u Petrovoj se razlikuje od odjela do odjela. Recimo, moja doktorica me je upućivala na UZV strogo jednom liječniku (kolegi s odjela) iako sam mogla preko uputnice naručiti se kod bilo koga. Međutim, kako je isti bio nedostupan (što G.O., a kasnije, saznala sam, i stručno usavršavanje u SAD-u), uputila me dr.-u Kosu (baš me briga ako reklamiram, doc je za 10!!!). Tako da one trudnice koje se gledaju 5 min, a ciljano se u određenom razdoblju trudnoće gledaju određene stvari neka budu sretne jer je sve O.K.! Privatnici su malo drugačiji po tom pitanju, ipak im plaćaš pa na taj način opravdavaju to što to toliko naplaćuju. Iako, po meni, iskreno, UZV nisam nikad doživljavala kao live TV prijenos i nije me zanimalo jesu li mi bebice sad okrenute da im se baš posnimi ličeko, nego me zanimalo jesu li mi djeca zdrava i je li sve u redu, a to je odgovor koji će ti svaki UZV dijagnostičar dati nakon što usporedi određene parametre, ovisno o gestacijskoj dobi. Dakle, u tih 5 min se vidi je li sve O.K., a ako postoji i najmanja sumnja da tako ne bi bilo, vjeruj mi, gledat će te i 55 min, ako treba. Pa, mene je dr. Kos gledao sat i pol u 28.-om tjednu jer je sumnjao na poremećaj moždane cirkulacije kod jedne bebe, a samo 2 tjedna kasnije, kad je ustvrdio da je sve savršwno, UZV pregled trajao je 10 min (ipak su 2 bebe!). Prema tome, znaju oni jako dobro koliko se mora gledati.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 13:53   #87
ma Kos je moja ljubav...to svi na forumu znaju... ali Kos je privatnik

ja govorim o UZV u Petrovoj. Bila sma neki dan na Poliklinici u Petrovoj i fakat ti UZV su na traci

Ja ti kažem da se ne može vidjeti puno toga u 5 min.

a ta tvoja doktorica zakaj te nije poslala drugom liječniku na UZV u petrovu? jer sama zna kako su površni
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2008., 14:36   #88
Pa da, to ti velim. Moja trudnoća je rizičnija i zato zahtijeva poseban nadzor. Pa znaš i sama da su ti u Petrovoj timovi koji imaju svoja neka pravila. Nemre mene recimo sa cefa gledat Đelmiš ili prof Ivanišević... kad su oni na patologiji i imaju svoje pacijente. a ostali su za one "normalne" trudnice, kužiš. A Kos je, draga moja, svačija ljubav. OT - koliko on ima god? Em dobar, em dobaaaaaar (kužiš?)!
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.07.2008., 16:34   #89
evo moram se nadovezati na vas dvije..

ja sam krenula u Petrovu kao normalna trudnica (usprkos izrazitoj alergiji na konzervanse i točkama na jetri..)
a završila sam sa visoko rizičnij trudnoći, strogom mirovanju (nema ni sjedenja..) i konačno na indukciji zbog curenja plodne vode (ali vodenjak mi nije puknuo)

ja osobno stvarno nisam primjetila razliku u odnosu prema meni kad sam bila kao normalna i kasnije kada sam bila kao rizična trudnoća..
al stvarno nisam..

ja sam od mog 26 tj išla na ctg i po 2x tjedno.. i na utz svakih 10 dana a i češće..
išla sam na odjele i dolje u podrum i na polikliniku i stvarno nisam vidjela razliku..

jedina razlika je što je dolje u podrumu (za one koji neznaju to je hitan prijem..) hrpa trudnica koje su stisnute u malom prostoru..
meni je najduže trajao ctg.. moja ga bebe nije podnosila nikako od 1. puta..
utz mi je najduži bio dobrih 45 min.. a najkraći jedno 3 min..
i baš na tom najkraćem su se otkirli problemi.. kad sam mislila da me dokica uopće nije ni pogledala..
osnovno je da petrova je..
referentni centar za RH pogotovo za rizične trudnoće..
i meni je bilo super to kaj su odmah skužili da nekaj nije ok.. predvidjeli su kak bi to išlo..
zato kaj imaju iskustva.. meni je to bilo bitno..

nije mi bilo bitno da 8 dana kaj sam ostala na babinjačama mi je škripio krevet..
bitno mi je bilo da su skužili da bebe je pokupila bakteriju i da to u kombinaciji sa žuticom nije ok..
bitno mi je bilo kaj kad je žena do mene vrištala kak su je cice bolile od tvrdnoće kad joj je mlijeko nadošlo
su došle sestre i probale joj pomoć i na kraju je masirale i pomogle joj..

neznam... možda su meni krive stvari važne..

inače babinjače koje rode vaginalno.. a tamo sam i ja završila (na sreću) su odvojene od onih koje su rodile
carskim rezom.. one su u starom dijelu bolnice i on je fakat star i to se vidi..
al koliko sam ja čula i taj bi se odjel trebao obnoviti..
inače je rađaona obnovljena i dolje ima i 2 sale za carski.. svaka trudnica dobije svoj box i pažnju sestara..
i da.. rađaona izgleda svemirski..
(iako neznam koliko je to bitno u tom trenu.. )
a ja sam u njoj bila 24h..
tako da se ne brinite..

i da.. sorry na dugom postu..
__________________
"MM kaže "Ja nisam kriv!"
Ček da si odrežem kandže.. onda možemo razgovarati..
nyn@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 20:52   #90
Ajde sad ste me malo smirile za tu Petrovu, jer ja tamo spadam pa vjerojatno nemam izbora...Mene je zapravo najviše strah da mi neće dat da hodam ili spinalnu (za koju bi se ja htjela dogovorit unaprijed) jer sam nešto ćula da ju daju samo ako je indicirana!?Pa kaj ogromni bolovi nisu indikacija za anesteziju?Ima ko iskustva s tim u Petrovoj i dal imaju lopte npr. i da li imaš uopće tamo pravo glasa?
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2008., 23:06   #91
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
Ajde sad ste me malo smirile za tu Petrovu, jer ja tamo spadam pa vjerojatno nemam izbora...Mene je zapravo najviše strah da mi neće dat da hodam ili spinalnu (za koju bi se ja htjela dogovorit unaprijed) jer sam nešto ćula da ju daju samo ako je indicirana!?Pa kaj ogromni bolovi nisu indikacija za anesteziju?Ima ko iskustva s tim u Petrovoj i dal imaju lopte npr. i da li imaš uopće tamo pravo glasa?
Izašla sam iz Petrove prije mjesec dana i jos uvijek imam traume. Ali stvarno
Imala sam inducirani porod i dobila sam epiduralnu, ne znam za ostale stvarno.
Neces smjet hodat a lopte nisam nigdje vidjela. Ok, rađaona je nova i super izgleda. Što se tiče poroda i tima oko mene sve je bilo super.
Ali priča je drugačija kad te stave u sobu s 7 žena. Fora ti je prvih 3 dana, ali kad ti dijete dobije žuticu i ostaneš 8 dana pukneš stvarno. Mene su mozda hormoni prali, ali bilo mi je grozno u toj bolnici. sestre ugl nadrkane, svaka čast nekima koje su mi jako pomogle oko dojenja. 8 žena u sobi i to ne sprečava seljake da ulaze u sobu za vrijeme posjeta a i tokom dana. dojim ili se izdajam, evo netko na vratima. zamoliš lijepo da izađu, posvađaju se s tobom i još skoro zatuku sestru - vidjela sam kako su je odgurnuli.
bolnica je stara i unatoč tome što se čiste sobe 2 puta dnevno sve je prljavo i prašnjavo. inače nisam osjetljiva, nisam niti sanjala da će mi u rodilištu bit grozno i da ću jedva čekat ić doma (velim, hormoni su isto imali svoj doprinos,nekad se znalo desit da sve plačemo u sobi u isto vrijeme )
ali kad imas svoje dijete kraj sebe, kad znas da ti je doma njegova robica oprana, da ti je stan izglancan jer beba dolazi i onda provodis dane s njim u onoj truloj i prljavoj bolnici, s poderanom plahtom, s krvavim flekama na plahti koje nisu tvoje, s dekom kao iz skloništa za koju mi je sestra rekla da se ne peru... meni je došlo da uzmem svoje dijete i samo odem doma, vjerujte mi.
znam, neki će reći to je samo par dana, izdrži, ali ja sam nakon 8 dana pukla.
još pogotovo kako su ljudi različiti, ne moze ti pasat bas svih 7 zena u sobi, a kad si s nekim 24h u sobi izludi te, a šutiš i nećeš se svađat...

eto, i ja sam se ispuhala

isprike na dugom postu, ali mozda sad prestanem sanjat tu glupu i prljavu bolnicu. tamo sam se osjećala kao pale sam na svijetu. kad mi je doktorica na viziti rekla da beba i ja idemo doma, ja sam plakala kao nikad u životu
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 08:49   #92
Potpisujem sve kaj je Hani-bani rekla!
Ja sam rodila u 4 mjesecu i fakat su uvjeti u Patrovoj katastrofa, od krvavih wc-a koji se valjda samo jednom dnevno peru, do nestašice plahta pa sestre samo presaviju tvoju plahtu dok stvarno ne budu sva krvava e onda je valjda vrijeme za promjenu, požurivanje kod jela jer nemaju dosta suđa, a o sestrama da ne pričam, valjda na jednu dobru idu 3 katastrofalno loše i nadrkane.
Da nisam imala dobru ekipu u sobi s kojom sam se zezala i tješila misli da bi pukla.
Lavica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 09:47   #93
Quote:
Twin kaže: Pogledaj post
Pa da, to ti velim. Moja trudnoća je rizičnija i zato zahtijeva poseban nadzor. Pa znaš i sama da su ti u Petrovoj timovi koji imaju svoja neka pravila. Nemre mene recimo sa cefa gledat Đelmiš ili prof Ivanišević... kad su oni na patologiji i imaju svoje pacijente. a ostali su za one "normalne" trudnice, kužiš. A Kos je, draga moja, svačija ljubav. OT - koliko on ima god? Em dobar, em dobaaaaaar (kužiš?)!
znaci po tomu ja spadam u normalne trudnice
koliko smo daleko od istine
ja u petrovoj jednom doktoru u ruke ne idem a to je trutina.
Ako me tko posalje njemu idem van glavom bez obzira
tvitica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 10:57   #94
Isuse bože opet grozote o Petrovoj-ma znam ja kakva je ta bolnica, sestra mi je tamo rodila ali sam mislila ajde nek je stara za tih par dana samo da su se malo modernizirali što se tiče pristupa al vidim ništa...A dal se za epiduralnu treba dogovorit unaprijed-i šta ako ti se desi raniji porod i nema anesteziologa?Ma najgore mi je što čujem da te u predrađaoni ostave samu i nitko te ne šljivi. Horor horor. I te priče o dripu zvuče odvratno- dal smiju drip i epiduralna skupa?Jel smiješ donijet svoje plahte?.Bože, ko da smo stoka. Pa kad će se to više promijenit?Znam da ti u Svetom Duhu dozvoljavaju da hodaš-zašto u Petrovoj ne?!
Fida is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 11:51   #95
Quote:
hani-bani kaže: Pogledaj post
8 žena u sobi i to ne sprečava seljake da ulaze u sobu za vrijeme posjeta a i tokom dana. dojim ili se izdajam, evo netko na vratima. zamoliš lijepo da izađu, posvađaju se s tobom i još skoro zatuku sestru - vidjela sam kako su je odgurnuli.

ovo nema veze sa tvojim hormonima...ovo je realnost.

I ovo je nešto prestrašno.

da pacijent nema svoj mir, da dijete nema sa majkom svoj mir...već da posjete ulaze kada god se netko sjeti i da još viču i izderavaju se na tebe jer ih moliš da odu ban - meni je prestrašno.

FUJ
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2008., 12:06   #96
...ne mogu vjerovat da dopuštaju posjete u sobama u rodilištu
...užas...
...meni je bilo čudno kad sam završila u bolnici zašto ne dozvoljavaju posjete(dok sam bila trudnica), al poslije kad sam rodila mi je bilo jako drago...mislim da bi ubila nekog da mi upada u sobu dok crkajem na krevetu, dojim ili izdajam...
__________________
trebam novo telo
gica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 17:04   #97
najgore je što ne dozvoljavaju posjete u sobama, ali ljudi se toga ne pridržavaju.
ulaze u sobu njih 8 i bdiju nad krevetom jer njemu "žena ne može hodat"!
a šta mi druge tamo, operirale smo mandule?
ja sam se toliko znala nanervirat da sam to prenijela i na dijete i nisam ga uopce mogla u miru nahranit. svima mobiteli zvone na sav glas, ja lijepo zamolim da ugasi zvuk, a ona meni: je kad bi znala!
ja sam imala super ekipu prva 3 dana, ali sam ih sve ispratila i dosla je nova postava totalnih kretenki - jedna me pitala dal mora cijelo vrijeme stiskat sisu dok hrani malu da joj mlijeko ide? ja sam samo okrenula glavu. ja to nisam mogla ponovo trpit i prozivljavat, pa sam pukla. nakon tih posjeta u sobu (a zene se čude kako nema posjeta u sobu!??!?!) ja sam trazila apartman ali nazalost nije bio slobodan pa sam otisla u neku drugu sobu u kojoj su bile samo dvije žene - preporodila sam se.

a u rađaoni sam non-stop bila sama, tu i tamo su me došli pogledat i otisli jer sam ja "prvorotka i mozete rađat cijelu noc!"
a kad mi je mali poceo izlazit van, zvala sam ih i samo su prolazili, i kad su skuzili da rađam, svi su pohitali u moj box. kreteni! uopće se čudim kako sam uspjela rodit i kako je nasreću sve bilo ok.

a krvavi wc-i su koma, ja sam u sobi jos imala faking lavabo kraj glave i kad god bi se netko umivao ili prao ruke bi špricao po meni i malome...
kad se sjetim koliko sam suza isplakala u toj jebenoj petrovoj... nikad vise necu nogom kročit tamo, niti prolazit neko vrijeme pokraj bolnice.
a krvavu plahtu su mi presavijale jedno 20 puta, i kad kazem da mi daju novu jer je ova prljava, ona meni: ma od čeg je prljava?!?!?!
a krvi ima ko u priči po njoj, što moje, što nečije neoprane.

s jednom sestrom sam se stalno svađala, i to ne samo ja, bila je uzasno bezobrazna i nadrkana.
a da ne kazem da su mi malog presvukli tek 4.dan kad su skuzili da ne idemo doma zbog zutice. kad su mi ga donosili na hranjenje bio je sav zbljucan, imao je hrpu fleka po sebi. znam, gdje bi stigle kad bi ih sve stalno presvlačile. ali to je bilo prestrasno... evo kad se sjetim opet imam knedlu u grlu i mogla bi plakat do preksutra. ali necu, nek se jebe ta trula petrova. treba srusit zgradu i ponovo ju napravit.
do mene u sobi je bila jedna žena iz siska koja je rekla da je njihova bolnica bolje uređena za rodilje nego petrova.
kad sam dosla doma iz rodilista, prala sam se satima, kao da sam dosla s Farme.

ako ne morate, nemojte u petrovu. ja drugi put, ako bude bilo drugi puta, necu sigurno.
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2008., 17:11   #98
Quote:
Fida kaže: Pogledaj post
Isuse bože opet grozote o Petrovoj-ma znam ja kakva je ta bolnica, sestra mi je tamo rodila ali sam mislila ajde nek je stara za tih par dana samo da su se malo modernizirali što se tiče pristupa al vidim ništa...A dal se za epiduralnu treba dogovorit unaprijed-i šta ako ti se desi raniji porod i nema anesteziologa?Ma najgore mi je što čujem da te u predrađaoni ostave samu i nitko te ne šljivi. Horor horor. I te priče o dripu zvuče odvratno- dal smiju drip i epiduralna skupa?Jel smiješ donijet svoje plahte?.Bože, ko da smo stoka. Pa kad će se to više promijenit?Znam da ti u Svetom Duhu dozvoljavaju da hodaš-zašto u Petrovoj ne?!
ja sam imala i epiduralnu i drip, nisam se unaprijed dogovarala za epiduralnu
neke cure su nosile svoje jastuke, a glavna fora u bolnici je da dijete mora lezati na onom gornjem pokrivaču koji je kao čist, a ne na plahti. a taj pokrivač je isto krvav...tako da probaj ponjet svoju plahtu ali mozda će srat jer nije sterilna ( čišća je 1000 puta od njihove)
a na krevetu nismo imali madrac vec neku spuzvu i ja sam osjetila svaku resetku na onom vojničkom krevetu i ispod toga stavim deku i na to plahtu. i sestra popizdi da maknem to, da šta ako mi procuri na deku, a one ih ne peru!?!?!?
kaj da vam više kazem...
hani-bani is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 11:48   #99
Petica za petrovu od doktorice
ja sam ko dr išla svo svoje troje djece roditi u petrovu u koju ne spadam, znala sam za sve "nedostatke infrastrukture", no bilo mi je bitno osoblje tj. bilo mi je bitna stručnost da ako bude trebalo da nas se izvuče.
sve tri trudnoće su mi bile "normalne", i naravno da su tretirane kao normalne, pa ni ne želim da me se maltretira više no što treba s bilo kakvim intervencijama. ja sam bila isto od ekipe prof. Đelmiš, Ivanišević, Blajić, Starčević. Nisam nikad čekala na ništ, u koje god vrijeme došla super (istina da sma kolegica), ali su jednako super i prema drugim ženama.
inače to kaj pišete da u petrovoj nema lopte, zbilja nema (jedna frendica rodila prije 2 mj, pa ima najfriškije informacije), meni osobno da me netko stavio na loptu rekla bi vratite mi moj krevet rađaone super izgledaju, muževi poželjni, babice čuvaju međicu, ali i režu kad treba (mene su tak lijepo malo, samo 2 šava za moju preveliku - iznad 4 kg - djecu), tak velika djuca ne idu bez pucanja, a ja to nisam htjela. neka rodilišta npr. vinogradska ne režu skoro nikad, a žene završe i na kirurgiji zbog "popravka" debelog crijeva, a takvu situaciju vjerujte je bolje ne si ni zamišljati
drip je "pojačanje" trudova, tj prirodni hormon koji izaziva trudove, meni je bilo super, dobila sam ga prva 2 puta i rodila jako brzo, drip naime ubrza porod, pa je to u biti ono kaj je super i za mamu i za bebu. neke žene vele da su ima trudovi poslije toga strašni... ja svoje trudove nisam nijedampput osjetila, a imala sam ih
inača se uz drip planira najčešće epiduralna, koja je anestezija izbora danas, no ima nekih ograničenja, ponekad se zna dogoditi da uspori porod, meni nije (samo prvi put sam ju dobila), ja sam jako brzo rađala, i ti najjači trudovi su mi bili ok, (kaj prvi put nisam znala da nema jačih, pa sam rekla nek mi ju daju), epiduraln ase ne daje ako se smatra da će porod uslijediti u sljedećih sat vremena, no ja sam rodila sat i pol nakon doze (tak brzo je išlo), i ono kaj je važno da znate uz epiduralnu se ne preporuča dizanje iz kreveta jer može izazvati pad tlaka, pa se ne preporuča hodanje da se ne padne(meni je to bilo ok, iskreno, bilo mi je u krevetu super i nije mi se hodalo). i zbog tog pada tlaka se daje i infuzija obavezno uz epiduralnu.
nije mi smetalo 8 različitih, ponekad i dosadnih i svakakvih žena, bilo mi je bitno da sam sigurna da ćemo doći živi i zdravi doma, i da se radi po pravilima struke.
i još dragi dr. Podobnik. naravno da vas gleda sat vremena kad mu se za to plati 600 ili 700 kn. no koliko vidi? jednoj mojoj kolegici je svojim silnim uzv talentom ne vidio downov sinndrom na koji se kleo da mu ne može promaknuti...a gledao je fino satima.... za puno novčića... btw. kako prosječan dr može skupiti lovu za rodilište koje je izgradio?
ne bojte se petrove, ja ak ću još rodit sigurno idem tamo, i svima toplo preporučam.
279 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2008., 16:34   #100
Isuse bože, Hani ovo meni izgleda kao moje iskustvo s Vinogradskom otprije 13 g.!!! Užas užasa!!! I to s plahtama i spavačicama je bilo isto (a nisi smio imat svoju)!


279 misliš da je uistinu tako svim trudnicama i rodiljama dobro? Zakaj onda tak nije bilo Hani?!
Ja radim u jednoj Zg bolnici gdje nema rodilišta i sa sigurnošću ti mogu reći da su se potrgali da ti se što boljima prikažu jer si dr.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:56.