Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.04.2008., 13:16   #21
Quote:
danijelaa kaže: Pogledaj post
a valjda sve ovisi o tome kako se svidis doktoru....
moja šogi npr. nije bila zadovoljna s barišićem

čuj, ima i on svojih dana, sigurno, nisam ja njegov branitelj, ali od svih kod kojih sam bila je dosada on nekako najbolji, kad se samo sjetim dr. Dunđer, ili dr. Grdurevića (kod kojeg sam išla privatno i platila!) bio je tako hladan, kao što je netko spomenuo, prst unutra -van, i gotovo, kao da spava, nije mi ništa rekao, ni u redu je, ili to je zbog toga i toga. .... ima ih još, a sada sam kod dr. Schmith na plavom polju, i ona je grozna, postavila sam ženi pitanje je li u redu što me probada u jajniku, a ona me napala da šta ja pričam, jel ona meni dala riječ, da koju sam ja školu zaršila... trudnici jednoj, plakala sam poslje pregleda. gadura, sva sreća da će oti i ona uskoro! čujem da dolazi neka nova što je na specijalizaciji (ne znam ime, ali se nadam da je to dr. koju sve tu tako hvalite).
jedino je barišić od sih njih napravio normalni pregled, reko -čuj, to i to ti je, trebam ove i one nalaze... i pit ćeš ove i one tablete... a mislim da mi je i dijete spasio jer sam krvarila na početku trudnoće i odmah me je stavio na mirovanje, tablete... tko zna kako bi neki drugi nezainteresirani dr.


pozdrav
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 15:18   #22
Quote:
swanmia kaže: Pogledaj post
Ma da kao i oni na pedijatriji,uglavnom naprave sve kako treba,pa npr.moju Miu osude na sigurnu smrt odmah poslije poroda,i ja ju moram skoro ukrasti i odvesti u Zg. i spašavati joj život od naših pedijatara,ili u najgorem slučaju nedavno preminuloj bebi koja se ugušila od plača.Tako oni odrade svoj posao kad je stvarno u pitanju neka komplikacija,lako je dati antibiotik i inhalirati "zdravo dijete",ali kad treba zapeti svim znanjem i snagom volje da se spasi život onda se svi razbježe i slegnu ramenima.
e da,i to je jos jedna stvar koja mi stvarno nije jasna,zasto mi majke moramo od njih krasti nasu djecu,zalosno je to sto si ti morala proci sa svojim zlatom,a kako je mala Mia sada? ja znam kad sam izlazila iz bolnice sestra mi nije dala da nosim sina ja kazem dajte mi bebu ja cu ga nositi,a meni sestra ko iz topa-NEMOZE!
sestrahelga is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2008., 15:44   #23
Ja jedino za sebe sada znam da im više nikad u životu neću dozvoliti da provode svoju volju,da me ponize,da mi ne odgovore na moja pitanja,i da se neljubazno ponašaju prema meni i prema mom djetetu,dosada sam bila uspješna otkako hodam po bolnicama sa Miom iako nije bilo tako na početku,ali sam shvatila da moje dijete ispašta i odtada imam neizmjernu snagu da se borim za njezina prava,evo danas smo išli vaditi krv-ja sam odmah rekla da se radi o djetetu sa posebnim potrebama i tražila da nas prime odmah-tako je i bilo,sa smješkom na licu su nas primili,tepali joj svi okolo nas i izvadili krv za pretragu iz prsta koja se inače vadi iz venejer joj nitko nemože potrfiti venicu pa ja nedam da ju bodu.Tako smo primljeni odmah i kod otorinca na isti način,samo trebaš nastupiti ozbiljno i samouvjereno i postići ćeš cilj,a tek kad ga postigneš onda se i nasmješi

Mia je dobro,uz sve njezine popratne tegobe,ali na tom djetetu se nevidi uopće što je sve prošla,jako je živa,vesela uvijek za igru i smijeh,ja ju od milja zovem vriskica-zvrkica.
__________________
alboom and mia 1 & mia 2 :)
swanmia is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2008., 13:36   #24
Quote:
sb1977 kaže: Pogledaj post
I ja sam iz Broda i planiram ostati trudna ali mi je problem doktor. Ja sam na Plavom Polju u onoj ambulanti gdje se svi živi izmjenjuju (bila dr. Vlainić) a ne bih mijenjala ako ću opet biti kod nekog kretena. Tako da i mene zanima kod koga se prebaciti? Mislila sam sada ići u Sunce bar na neke najosnovnije stvari.
Pomagajte!
bok. ja neznam kako bi ti pomogla. oni sami prebacuju pacjentice kako njima pase kao da smo ping pong loptice. ja bi najradije kod tolicke ali neznam kad ona dolazi i dali ce uopce doci ovdje raditi
sestrahelga is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2008., 10:17   #25
Ajmo, Brođanke, molim još iskustava!!!
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2008., 23:10   #26
tolićka je falabogu došla umjesto schmidt i stvarno je odlična. prije sam bila kod barišića, kojem nemam zamjerke osim što se stalno šalta bolnica-pp i ide mi na živce.
sad sam kod tolić i žena je odlična. preporučam
__________________
"Da se Fažola uda ... e to je već za čestitati (ali i sramota)"
Afrika paprika is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 11:09   #27
da, da, što se tiče plavog polja -dr. tolić je došla u ambulantu dje je bio dr. barišić još 1.8., a u istoj ambulanti u drugoj smjeni radi tim bez nositelja -izmjenjuju se doktori iz bolnice.
meni je termin oko početka 10. mj. pa vam javim iskustva...

napisala sam šta znam i za prisustvo tate na porodu na toj temi pa može pogledati koga zanima.

pozdrav!
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2008., 12:46   #28
Napokon netko piše pozitivno mišljenje o brodskim ginekolozima... Jeeeee!!!
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2008., 12:44   #29
evo da se javim na ovu temu.... ja sam bas jucer imala jedno ruzno iskustvo sa gin Šperanda. inace u 5 mjesecu sam trudnoce i jucer sam mu odbila vaginalni pregled da bi se on naljutio i rekao mi da trazim drugog gin. ma krasnoooo. svi oni vise manje imaju kompleks boga ali ja ne dozvoljavam takvo ponasanje pa cu ovih dana do drugog gina. bila sa kod Čosićke upisana i imale smo samo jedan susret koji se zavrsio tako sto se vise nismo vidjele. na osnovu papa testa na kojem nije uopce bilo cina rekla mi je da imam karcinom maternice i popizdila sam. valjda je poludila sto sam papu radila u suncu. sve su to smradovi kakvih nema. toliko od mene ovaj put....
Hera_sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 13:30   #30
drage moje, da vam jaim svoja iskustva s poroda u SB rodilištu...

mrvica je odlučila doći ranije od planiranog -sva sreća sve u redu, mami puknuo vodenjak -i pravac rodilište, a evo dok ja pišem zlato spava pokraj mene

Rađaonica je uredna, vidi se da je sve novo i čisto, sad, kakvo je bilo prije ne znam, a doktori i sestre su me ugodno iznenadili. Pogotovo sestre, sve su bile tako dobre i pune razumjevanja da mi je bilo i malo čudno, razgovaraju s tobom, tješe te da će sve biti u redu... A i doktori su stvarno super. Koliko sam vidjela prema svima su se ponašali ljepo, jedino je jedna cura rekla da se poslje poroda na šivanju dr. Barišić (kojeg sam ja tu branila) nešto derao na nju.


Sve u svemu, jako zadovoljna -od mene veliki plus
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2008., 13:42   #31
Natalija, ovo je ohrabrujuće, pogotovo nakon hrpe negativnih priča o brodskom rodilištu!!!
Kod kojeg si ginekologa vodila trudnoću?
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 23:13   #32
Pripreme za veliki događaj

Bog cure,
ja sam inače iz Nove Gradiške, i ovdje sam imala tako žalosnu situaciju sa ginekologom dr. Lovrić-em,jer u trenutku kad sam skužila da sam trudna, on je bio na godišnjem odmoru. Kad sam zvala u ordinaciju, odgovoreno mi je da se javim kad se dr. vrati sa godišnjeg, jer ga nitko ne mijenja. Onda su me poslije naručivali za 6 tjedana na pregled, kad bih ja već bila u 12-tom tjednu. Malo kasno za prvi pregled u trudnoći!!!! Neću ni spominjati drskost sestara koje su mi i poklapale slušalicu jer imaju gužvu i ne mogu mi dati inf. telefonom i slično.
Preko prijateljice sam došla do broja tel. Dr. Grgurevića u Brodu i otad mu idem, puno više pažnje posveti pregledu nego dr. Lovrić iz Nove Gradiške, a i do njega mogu uvijek i doći. Kad sam pokušala još jednom doći do dr. Lovrića na pregled, svašta mi je izgovorio (ljut što sam išla nekom drugom) i odbio mi dati uputnicu za Triple test u Petrovoj bolnici, rekavši da sam za njega zakasnila, iako mi je dr. Grgurević rekao da nisam. Lovrić je inzistirao da idem na amniocentezu iz jedinog razloga što imam 36 godina, a Grgurević je rekao da ne bi trebala, jer može izazvati spontani ili infekcije.
Na kraju sam napravila Triple test u Petrovoj, tamo mi rekli da nisam zakasnila, i na rezultatu testa lijepo piše da je sve ok i da ne trebam na amniocentezu.
Ono što hoću reći je da mi je kod Grgurevića ok što ne glumi malog boga, sveznajućeg, i što ipak tretira pacijentice kao ljudska bića.
Možda u trudnoći i nije dobro previše prčkati i u većini slučajeva pustiti da majka priroda odradi svoje. To je bar moje mišljenje.
Ono što znam za porod je da ću se i te kako znati postaviti i prema sestrama i doktorima, razmišljam da idem u Brod i roditi, jer ako mi Lovrić bude slučajno na porodu ovdje u NG, mogla bi ga dati u novine
Ne dajte se vozati, i za sitnicu bih napisala žučno pismo ministru, a kamoli da me netko na porodu vrijeđa ili pusti da patim u bolovima i sl.
Moj termin je tek 27.03. pa vam još ne mogu pisati o svom iskustvu.
Ako bude u Brodu, čut ćete sve o tome.
__________________
SnowhiteWise
Snowhitewise is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:36   #33
Halo Brođanke, ja se javljam nakon osam mjeseci. U međuvremenu sam ostala trudna, termin mi je 05.02. Doktorica mi je dr. Tolić i imam samo pohvale za nju. Prije nje sam bila kod Šperande i nije mi se baš sviđao.

Zakasnila sam na tečaj u 11. mjesecu, u 12. ga nema, nadam se da ću biti sposobna u siječnju. To mi je jako bitno jer MM planira prisustvovati porodu.

Ako imate nekih novih informacija, iskustava ili savjeta molim vas da se javite.
Zna li netko da li Iskra još uvijek ima kakve vježbe ili tečaje za trudnice?

Šaljem vam svima puno
sb1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 13:09   #34
Samo da javim da sutra ipak počinje tečaj u bolnici.
sb1977 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 22:37   #35
Ja nisam išla na tečaj... hmmm...
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 00:39   #36
Quote:
sestrahelga kaže: Pogledaj post
ma ja sam bila kod grgurevica,pa kad je on poceo raditi samo u bolnici na ginekologiji prebacili su me kod Bradica,bila jesam kod njega par puta,a posto planiram trudnocu htjela sam se malo informirat o njemu i ostalima.
išla sam kod upravo te dvojice, kad sam išla kod Bradića, izašla sam iz ambulante plačući, pričao je samnom kao da sam kriva za nešto, neznam još za što, mislim za to što sam uopće došla kod njega(kakosamsesamousudila), išla sam kod njega tri puta, dok sam bila u čekaonici, čula sam kako je opsovao u ambulanti glasno na jednu trudnicu zato što je njena doktorica bila na godišnjem koja je inače pratila njenu trudnoću i kako je on pretrpan, i nije nježan. nakon njega sam odlučila otići privatno kod dr.Grgurevića i platiti nešto više ali za normalan pregled....dočekao me kao djete od pet godina na pedijatriji, bio je prenježan,sve mi je objasnio, bio strpljiv i nasmijan cijelo vrijeme, čak mi je pričao o svojoj kćerki koja ima slične probleme kao ja. Ja nisam trudna, a doživjela sam neke situacije stresno, a mogu misliti kako vi tek...pazite kod koga idete..ne isplati se zbog 100kn trpiti onakvo ponižavanje.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 20:12   #37
-

Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
išla sam kod upravo te dvojice, kad sam išla kod Bradića, izašla sam iz ambulante plačući, pričao je samnom kao da sam kriva za nešto, neznam još za što, mislim za to što sam uopće došla kod njega(kakosamsesamousudila), išla sam kod njega tri puta, dok sam bila u čekaonici, čula sam kako je opsovao u ambulanti glasno na jednu trudnicu zato što je njena doktorica bila na godišnjem koja je inače pratila njenu trudnoću i kako je on pretrpan, i nije nježan. nakon njega sam odlučila otići privatno kod dr.Grgurevića i platiti nešto više ali za normalan pregled....dočekao me kao djete od pet godina na pedijatriji, bio je prenježan,sve mi je objasnio, bio strpljiv i nasmijan cijelo vrijeme, čak mi je pričao o svojoj kćerki koja ima slične probleme kao ja. Ja nisam trudna, a doživjela sam neke situacije stresno, a mogu misliti kako vi tek...pazite kod koga idete..ne isplati se zbog 100kn trpiti onakvo ponižavanje.
Ovako...pokušati ću se suzdržati da te ne izvrijeđam...Mene zanima,da li itko od vas sto pljujete po lijecnicima specijalistima imate ikakvog pojma sta znaci zavrsiti medicinu,specijalizirati...nakon toga raditi kao magarac za bijednu placu i pri tome dobiti pacijenticu koja misli da je pametnija od doktora jer je njezina sestricna ''procitala to na internetu''...
Pa ,eto,da razjasnimo neke stvari. Dr.Grgurevic ti se smjeskao upravo zbog(dala si sama odgovor) tih 200 kn.Pokusaj tih istih 200 kn dati Dr.Bradiću ili bilo kome drugome,pa ce se i on smjeskati ,budi uvjerena u to.
Po tvome postu se vidi da si jedna od onih ''zajebanijih'' pacijentica koje misle da doktor ima svo vrijeme svijeta za njih i kojima kad se nesto kaze da ucine -to jednostavno ne naprave jer misle da su pametnije.Ja sam itekako upoznat sa doticnom gospodom i mnogim drugim doktorima koji se smjeskaju takvima kao sto si ti ,a kod kuce tresne torbom od stol i kaze:''Uf kakva mi je kobila danas bila...''
A takva dama kao sto si ti bi trebala i sama dozivjeti da ti kroz ambulantu dnevno prode 60 zena,svaka sa vlastitim prohtjevima...
SemperVigilans is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.12.2008., 23:24   #38
pa čuj ja sam i rekla da se zbog dvjesto kn isplati ona profesionalnost...inače kad već tako burno reagiraš osobno poznajem desetak liječnika jer bavim se tom strukom i jako dobro poznajem koliko je potplaćen taj posao....unatoč svemu, moj stav je, da onaj kome ne pašu uvjeti se ne treba istresati na pacijentu nego napraviti nešto po tom pitanju ili prosto baviti se drugim,plaćenijim poslom u kojem neće imati puno kontakata s ljudima...naime ja kao pacijent nisam kriva što on ima previše posla jer je premalo liječnika i što je potplaćen stoga ne treba se istresati na mene...ja nisam imala nikakve zahtjeve jer sam bila djevojčica od petnaestak godina kada sam prvi puta došla kod njega, zapravo cijelo vrijeme sam šutila jer sam se strašno bojala tog prvog pregleda i pozorno njega slušala...čovjek je bio ljut i iscrpljen i istresao se na mene bez konkretnog razloga...on kao doktor NE SMIJE BITI TAKO SUBJEKTIVAN...i na kraju, fućka se meni što doktor kaže o meni kad dođe doma, i što on misli o meni, mogu mu se gaditi, ali očekujem da mi pristupi kao pacijentu a ne kao tamo nekom gubavcu...ne mora mi se smješkati,ne mora mi se ulizivati ali očekujem profesionalnost. istu odgovornost imam i ja prema svojim pacijentima...
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 13:16   #39
-

Quote:
dersette kaže: Pogledaj post
pa čuj ja sam i rekla da se zbog dvjesto kn isplati ona profesionalnost...inače kad već tako burno reagiraš osobno poznajem desetak liječnika jer bavim se tom strukom i jako dobro poznajem koliko je potplaćen taj posao....unatoč svemu, moj stav je, da onaj kome ne pašu uvjeti se ne treba istresati na pacijentu nego napraviti nešto po tom pitanju ili prosto baviti se drugim,plaćenijim poslom u kojem neće imati puno kontakata s ljudima...naime ja kao pacijent nisam kriva što on ima previše posla jer je premalo liječnika i što je potplaćen stoga ne treba se istresati na mene...ja nisam imala nikakve zahtjeve jer sam bila djevojčica od petnaestak godina kada sam prvi puta došla kod njega, zapravo cijelo vrijeme sam šutila jer sam se strašno bojala tog prvog pregleda i pozorno njega slušala...čovjek je bio ljut i iscrpljen i istresao se na mene bez konkretnog razloga...on kao doktor NE SMIJE BITI TAKO SUBJEKTIVAN...i na kraju, fućka se meni što doktor kaže o meni kad dođe doma, i što on misli o meni, mogu mu se gaditi, ali očekujem da mi pristupi kao pacijentu a ne kao tamo nekom gubavcu...ne mora mi se smješkati,ne mora mi se ulizivati ali očekujem profesionalnost. istu odgovornost imam i ja prema svojim pacijentima...

Samo cu nadodati da u Slavonskom Brodu NE POSTOJI privatni ginekolog!
Mozda nisi svjesna da s tim sto hvalis dr.Grgurevica,radis mu LOŠU reklamu,jer on NIJE privatnik i NE SMIJE PRIMITI 200 KN!-zbog toga se ide u zatvor.
Tako da umjesto sto tipkas gluposti,bolje procitaj nase zakone i raspitaj se...
a to sto neki doktor prica o svojoj kcerki itd,to nije profesionalno nego glupo i nepotrebno.kao pacijent dodes po misljenje doktora i dobijes ga.A za kavicu,pice ili trac se ide u kafic.
HINT-probaj sljedeci puta nekom drugom doktoru ponuditi 200 kn i dobiti ces smjesak i ugodan(bespotreban)razgovor
SemperVigilans is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.12.2008., 17:33   #40
pa da sam znala(bila sam malena) i ponudila bih nemam ja ništa protiv toga, sad fino svakom to mislim tako, ne kao mito, nego eto, da pristupa samnom kao osobom... i da , JA SAM ZNALA DA ON FORMALNO NIJE PRIVATNIK NITI DA SMIJE BITI, NITI DA SMIJE PRIMITI DVJESTO KUNA, NEGO DA MU JE ORDINACIJA NA ŽENINO IME, i zaboli mene što mu pravim LOŠU REKLAMU, to je njegova stvar, ne moja.
P.S. nije lijepo od tebe što udaraš nisko ispod pojasa govoreći mi da PRIČAM GLUPOSTI, ja se ne pravim pametna,niti pokušavam ovdje nešto dokazati,samo goorim o svom iskustvu,što i je cilj teme, a MOJE ISKUSTVO NITKO NE TREBA SHVAĆATI OSOBNO, kao ti. Ja ne vrijeđam tvoje riječi,ne moraš ni ti moje.
__________________
olovka, papir i zvijezde
dersette is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:09.