Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.03.2009., 22:53   #61
Imam samo riječi pohvale za mlade babice koje su me porodile..... Svaka im čast!!! A o ginekologu čija me smjena uhvatila neću ni prozboriti.. Katastrofa!!!
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2009., 12:14   #62
Quote:
škorpionka_ kaže: Pogledaj post
Imam samo riječi pohvale za mlade babice koje su me porodile..... Svaka im čast!!! A o ginekologu čija me smjena uhvatila neću ni prozboriti.. Katastrofa!!!
Znači ti gotova ?? Sve u redu ?? Pričaj kako je bilo ...
__________________
vezice za dude 35 kn / kom
microgirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2009., 22:51   #63
Živcira me to što sve ide kao po traci... Puknuo mi vodenjak, nakon 2h dobila trudove, uredno se otvarala, ali oni su morali sve ubrzati, dati mi drip, prerano me forsirali da tiskam jer je beba bila jako visoko. Na kraju, bez obzira što sam bila skroz otvorena, pojačali drip, rezali me i doslovno izvukli bebu van. Da nisu žurili sve bi išlo čisto prirodno, a ovako sve mi to 'smrdi'.... Hvala Bogu, sve je iza mene i ja napokon u naručju imam svoje zlato!!!
škorpionka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2009., 00:05   #64
Evo i kod mene gotovo. rodila 9.03. mm bio sa mnom, malo dugo trajalo (ukupno 7 sati od toga 5 na dripu), ali sve proslo lijepo. desio mi se gin snova dr. JANDIĆ kojeg definitivno treba klonirati.;o)). sestre od ulaska u rađaonu do izlaska sa rodililista savrsene. brizne, njezne, strucne. zadovoljna sam sa svim i da planiram rađati jos koje to bi obavila samo kod nas. vjerovatno sam sretnica sto mi se u rađaoni potrefila savrsena ekipa sestra Maja, primalja Zora, dr. Jandrić.
Hera_sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2009., 00:35   #65
Quote:
škorpionka_ kaže: Pogledaj post
Imam samo riječi pohvale za mlade babice koje su me porodile..... Svaka im čast!!! A o ginekologu čija me smjena uhvatila neću ni prozboriti.. Katastrofa!!!
reci koji je to dr bio?
Sada je barem sve iza tebe i uživaj sa svojim zlatom!
mijuška is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.03.2009., 14:56   #66
Thumbs up moje iskustvo

drage moje,
rodila sam 2.1.09. u brodskoj bolnici i mogu vam reć da su babice bile jako profesionalne i ljubazne.
svašta sam se naslušala, jer sam početkom prosinca završila u bolnici na čuvanju trudnoće. međutim-moja iskustva i tamo su pozitivna.
treba uvijek pogledat i drugu stranu medalje. ima svakakvih i žena, i neljubaznih, i drskih i sl.
doživjela sam i situacije u kojima bih na njihovom mjestu i ja odbrusila a gdje su sestre reagirale totalno cool.
Elfriede is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2009., 15:43   #67
Quote:
matan potrka kaže: Pogledaj post
mi smo završili tecaj (onaj u bolnici od 400kn da moze i on biti prisutan na porodu) i jucer smo isli pogledati rađaonu..... ako vam kažem da sam cijelu noc imala nocne more sve ce vam biti jasno..... ovo mi je drugi porod (ostalo mi je jos par dana) a prvo dijete sam rodila u NL i ovo i ono se ne moze usporediti..... mi u brodu imamo klaonicu za krave, a ne rađaonicu.... podnijeti cu vam kompletan izvjestaj kada rodim, ali vec sada znam da ce biti i dignutih nosova i uvrijeđenih i apsolutno me nije briga jer imam 35 godina i nitko me nece natjerati na nista sto ne zelim i usutkavati kao dijete od 10.....


mala super si me kopirala da sam cak dobila ovaj post isprintan u svoju bolnicku sobu treci dan poslije poroda.ja ga nisam ni vidjela.hehehe.sunce ti tvoje. jedna crvenokosa je sve shvatila kao osobnu uvrijedu a meni nije bilo do sebe a ne da se raspravljam sa njom. nadam se da nije ostala razocarana sto joj nisam priredila dobru svadju na radnom mjestu (zao mi je sto nije takvo ponasanje na mom nivou!, ali mala posaljem tebe i potrku. hahahaha) i znas da nisam rekla "klaonica za krave" nego "frizeraj za ovce", ali mene nisu osisiali!!!!. osisao me onaj koji voli zagledati dole. hahaha. a ti zakuhala u brodu i otisla roditi u zg u privatnoj. a sta ces kada se ima. hercegoac sve plaća. hihihihi. mene ipak malo manje kostalo, a isto bilo lijepo. vidimo se na kavici i otracamo gdje smo stale zadnji put. i draga moja crvenokosa nemoj se ljutiti, ali samo male prepravke trebate u toj rađaoni - da muzevi koji su sa svojim zenama po 7 sat kao moj moze otici obaviti nuzdu (jer i on je samo ljudsko bice) i ne mora vidjeti ono sto je vidio. i mislim da sam imala srecu i na porodu dobila ekipu iz snova!!! za ovo imas moje dopustenje da isprintas i podijelis po odjelu jer sve sestre su divne i odrađuju svoj posao savrseno i price da se ponasaju prema zenama kao prema stoci nije istina. a ona da doktora Jandrića treba klonirati je opravdana na svim poljima. napraviti 10 takvih i svi ce biti sretni i zadovoljni. pozdrave vam saljem
Hera_sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2009., 13:26   #68
Quote:
microgirl kaže: Pogledaj post
Drage moje Brođanke,
Zanima me dali ste čuli da je netko tko trudnoću prati kod privatnog ginekologa imao problema prilikom porođaja u bolnici u Brodu. Ja naime idem privatno i plaćam svaki pregled i nedavno mi je jedna žena rekla da su žene u našoj bolnici znale imati s tim problema tj.da im je rečeno da si zovu tog doktora da ju porađa ? Znate li nešto o tome ? Hvala
Istina..al i na to sam spremna..bila sam kod socijalnog do 5 mjeseca trudnoće, odem na pregled i nakon toga nisam spavala 4 dana, mm poludio..žena me napala,izvrijeđala,bez da mi kaže o čemu se radi,samo napiše prijeteći pobačaj...u šoku odem privatno, čovjek sjedne, fino mi sve objasni,nije me izliječio fizički, al psihički je. Pa se ja sad pitam uz takvo ponašanje socijalnih doktora kako doći do čina poroda. KAD MU BOLNICA BUDE MAMINA I TATINA ONDA NEKA KROJI PRAVILA I PRIMA KOG HOĆE, DO TADA...UOSTALOM, TRUDNOĆU NE MORAŠ VODIT NIGDJE, MOŽEŠ SE SAMO DOĆ PORODITI.
debel is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.05.2009., 11:23   #69
Samo da javim da sam rodila 14.4. i da sam vrlo zadovoljna osobljem na rodilištu. Rodila sam carskim rezom( jer je beba bila zadak, a ja prvorotka ). Radio mi ga dr. Jandrić koji je za svaku pohvalu. Odjelne sestre su bile vrlo pažljive i pune razumijevanja. Sestre iz dječje sobe su mi isto bile skroz ok i pomagale kad sam trebala pomoć, jedina zamjerka što za isti problem daju različite informacije.
Nadam se da ću i sljedeći put biti ovako zadovoljna.
Pozdrav Brođankama
dafi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 12:34   #70
Drage Brođanke, prije tri tjedna rodila sam u brodskoj bolnici svoje drugo dijete. prvo sam rodila prije 3 godine u Osijeku. Oduševljena sam sa novouređenim odjelom i rađaonom, babicama, liječnicima i sestrama. Sestre su onakve kakav si ti prema njima. Nije to hotel, da se razumijemo, ali za ta 4 dana je solidno. Sestre dolaze često i za majke i za bebe, liječnici ljubazno pitaju je li sve u redu, babice su super ako si i ti normalna i ako ih slušaš, glavna patronažna je sve objasnila, pedijatrica je 2 puta preamnom pregledala bebu i objasnila sve i odgovorila na moja pitanja. S obzirom na iskustva iz osijeka, zaista sam zadovoljna i par zamjerki sam odmah oprostila jer je više bilo pozitivnih stvari. Ako vas zanimaju još neki detalji ili upute radi ću se javiti... pozz
mknez360 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 13:55   #71
Slavonski Brod,Našice....

Molim moderatore da spajaju temu ako već postoji,no ja ju nisam našla.Ima Osijek,Virovitica,Rijeka,Zagreb....

Mene zanima dali ima koja mama da je rodila u Brodu ili Našicama i koja su iskustva?

Ja sma imala jedan porod u Osijeku i bi je tako "divan",da razmišljam o ovim gradovima.Od jako malo ljudi sam čula o Brodu i uglavnom pozitivne stvari.

Zanimaju me vaša iskustva(nadam se da ih ima!!)

InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 14:24   #72
Moja sestrična se preselila u Brod, imala je rizičnu trudnoću pa se ipak odlučila da dođe u Rijeku roditi. Ali koliko sam shvatila bila je zadovoljna vođenjem trudnoće u Brodu.
__________________
damica bebač
Nessych is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 15:09   #73
Imaš tu negdje,kopaj po stranicama i o bolnici tj.rađaoni u Brodu...moja sestra je dvije curice rodila u Brodu i bila je zadovoljna...tih par dana što si tamo,preživiš

ali imaš negdje tu i iskustvo u Brodu,pa traži
__________________
samo je jedno u mom životu sveto ♥ Karla ♥
inoxica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 15:53   #74
ja cu roditi u nasicama, koga god sam pitala kazu da je puno bolje nego u osijeku
pikuleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 18:27   #75
u brodu su ugl. zadovoljni sa doktorima,babice su također hvaljene, od nedavno i muž može biti na porodu, rodilište je novo i super izgleda.
mana je da ne možeš birati vrste poroda. imaš stol i to je to..
za našice ne znam..
extreme is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 18:36   #76
U Nasicama po mom saznanju ocevi ne mogu biti na porodu pa sam ja odustala!
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2010., 18:49   #77
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Molim moderatore da spajaju temu ako već postoji,no ja ju nisam našla.Ima Osijek,Virovitica,Rijeka,Zagreb....

Mene zanima dali ima koja mama da je rodila u Brodu ili Našicama i koja su iskustva?

Ja sma imala jedan porod u Osijeku i bi je tako "divan",da razmišljam o ovim gradovima.Od jako malo ljudi sam čula o Brodu i uglavnom pozitivne stvari.

Zanimaju me vaša iskustva(nadam se da ih ima!!)

ja sam rodila u Brodu jer mi Osijek bio predaleko u mojoj situaciji

rodila u vrijeme renoviranja radjaonice tako da sam radjala u improviziranoj radjaonici u jednoj sobi, ali nebitno..

klistir obavezan, brijanje nekom britvom koju im je valjda sam josip bencevic ostavio u naslijedje..

babice bile ugodne i ljubazne iako ne bas u to vrijeme meni po gustu jer sam morala pod dripom lezati u krevetu kao da umirem, nisam smjela na wc iako sam bila jedva prst otvorena vec sam morala mokriti u gusku..
molila ih da legnem na bok jer mi nije bilo udobno na ledjima izmedju trudova.. na kraju popustile pa se i one uvjerile da mi je tako bilo bolje..
rezana, maltene netretirana za vrijeme trudova osim sto bi me netko pogledao povremeno.. citale novine i pile kavu par metara od mene iza zastora.. ali tako valjda ide na pocetku smjene

ipak na kraju ne mogu reci da su bile lose.. hrvatska klasika u pristupu..


ono sto je mene vise pogadjalo i sto mi se nije svidjalo jest jako lose odrzavanje kad su u pitanju sobe.. cistacice za koje sam opako razmisljala traziti neku bolnicku knjigu zalbe.. istom krpom se sve brise i prebrisava.. s istim tim rukama ti sklanjaju stvari s ormarica ako su ti slucajno ostale da ti i njega s tom istom krpom prebrisu.. ne znam.. meni to nije bilo ugodno.. a da ne kazem da je zabranjeno drzati stvari na podu oko kreveta i to ti je najbolje i ne raditi jer dodju cistacice i onda ti te stvari s precistog bolnickog poda stave na krevet na istu posteljinu na kojoj ti kasnije beba lezi i doji...
ja sam cistila svoje mjesto poslije njih, a kupaonicu si moras ipak sama pocistiti ako zelis tamo nesto raditi.. eto to se meni vise nije svidjelo negoli sam pristup lijecnika i babica.. a to su bile novorenovirane sobe.. sto je bilou starim ne bih znala osim da su one koristile wc na hodniku u koje i klistiruse idu

meni su bebu hranili za vrijeme kupanja i nocu.. meni dolazio sit i uspavan, ja zavrsila na granici mastitisa sa zastojem mlijeka.. to je isto koji bih ja navela..
korisnog savjeta za dojenje kao prvorotka nisam bas dobila niti je itko prepoznao pocetak zastoja..
ali ima i krasnih sestara koje te uvijek s osmijehom docekaju..


danas navodno imaju novu radjaonu i nekoliko "modernih" babica pa se valjda nadje i lopta u predradjaoni i glazba u radjaoni, pa se i neki muzic zalomi tamo ako odslusa ono njihovo placeno cudo zvano tecaj..
ja to sve nisam vidjela niti dozivjela prije nekih 2 goidne kad sam tamo bila..

nadam se da su se usitinu tako poravili iako i ono nije bilo strasno iskustvo
__________________
slike(hd)
moj svijet je postao ljepsi 18.10.2007.,a moj bicentricni sustav savrsen 22.01.2010.
EllaH is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 00:07   #78
Quote:
extreme kaže: Pogledaj post
u brodu su ugl. zadovoljni sa doktorima,babice su također hvaljene, od nedavno i muž može biti na porodu, rodilište je novo i super izgleda.
mana je da ne možeš birati vrste poroda. imaš stol i to je to..
za našice ne znam..
Kako misliš,ne možeš birati vrste poroda?

Što ako meni moj gin da uputnicu za carski i odem u bolnicu prije termina na dogovor za termin carskog?Npr.

Što se tiče očeva na porodu,moj nije bio na prvom,a mislim da ni sada neće.
Duga priča,ali sam završila na carskom i to vrijeme trudova i cijela noć čekanja i muke-mislim da bi mi on uz mene olakšao tisuću puta.

EllaH,hvala ti puno na iscrpnom odgovoru.Prilično slično Osijeku,osim rađaone.Doduše,vjerujem da to ovisi o smjeni(ja bila u noćnoj (mori) ).

Isto s nekom pohabanom krpom sve živo čisti.Ma fuuuj.

Znači,ni Brod,kao ni Osijek,nema status Bolnica-prijatelj djece?
Naše nedavno zatvoreno đakovačko rodilište je imalo taj status.
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 00:12   #79
Quote:
MarinkaD kaže: Pogledaj post
Kako misliš,ne možeš birati vrste poroda?

Što ako meni moj gin da uputnicu za carski i odem u bolnicu prije termina na dogovor za termin carskog?
mislim da je mislila nema poroda u vodi, lopti, stolici, i kakvih sve vec ima nego stol i to je to. a carski rade, znam jer je susjeda nedavno u nasickoj bolnici rodila na carski.
ocevi ne mogu biti na porodu, to mi je zao, ja bi voljela da moze..
beba bude stalno u sobi sa mamom, odnesu ju za vrijeme posjeta, i navecer na neznam koliko, da se naspavas.
pikuleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 00:38   #80
Quote:
pikuleta kaže: Pogledaj post
mislim da je mislila nema poroda u vodi, lopti, stolici, i kakvih sve vec ima nego stol i to je to. a carski rade, znam jer je susjeda nedavno u nasickoj bolnici rodila na carski.
ocevi ne mogu biti na porodu, to mi je zao, ja bi voljela da moze..
beba bude stalno u sobi sa mamom, odnesu ju za vrijeme posjeta, i navecer na neznam koliko, da se naspavas.


Aha,hvala na odgovoru

Čitala sam sad od početka ovu temu(Hvala modovima na spajanju!!!) i iskustva su dosta loša.Doduše,zadnja opet jako dobra.
Šta se promijenilo?
InkaRaa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:06.