Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 15:13   #61
Quote:
..donata.. kaže: Pogledaj post
Ja sam na Merkuru bila na kiretaži. Sve je super prošlo, ali sestre su katastrofa!
i ja sam bila na tom odjelu prošle god samo par sati i prema meni su bile ok. a čuj ima svakakvih,ovisi čija je smjena i kak su raspoložene.

sunce za platnene pelene ti nemam pojma,al najpraktičnije ti je da si za ta 3 dana uzmeš jednokratne. tko će ti prati stalno i donositi ove platnene. a doma lako koristiš platnene kad se vratite iz bolnice.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 15:36   #62
iva1608 imaš pravo, nebumo komplicirali, bude se mala guza strpila.
sunce moje is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 15:42   #63
Quote:
sunce moje kaže: Pogledaj post
iva1608 imaš pravo, nebumo komplicirali, bude se mala guza strpila.
ja sam ti isto imala namjeru koristiti platnene pelene doma,al sad vidim da je pranje i peglanje nemoguća misija, jednostavno ne stigneš oprat toliko koliko on pokaka. tak da smo na jednokratnima.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2008., 14:15   #64
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
moram ispraviti samu sebe - bila sam na pregledu neki dan i bio je super...očito sam ja preosjetljiva i prerano reagiram i još k tome na gluposti...
nadam se da ovo kaj sam napisala ranije nije niti malo utjecalo na nečiju odluku... najvjerovatnije nije, ali sada mi je tako žao kaj sam ga krivo procijenila
Meni je prije nešto više od 6 godina dr.Leder pokazao da nije niti pravi doktor,a što mi je još gore da od čovječnosti kod njega nema ni "č".
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 12:58   #65
Quote:
Sany* kaže: Pogledaj post
Meni je prije nešto više od 6 godina dr.Leder pokazao da nije niti pravi doktor,a što mi je još gore da od čovječnosti kod njega nema ni "č".
i meni je antipatičan skroz
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 18:15   #66
Kayah,svi znamo da nitko nije uvijek zadovoljan s jednim doktorom.Nekome je netko super u svakom pogledu,a netko dotičnom osobom uopće nije zadovoljan.Tako je sa svime,a ne samo sa doktorima.Moje osobno iskustvo je bilo takvo da sam ležala u Zajčevoj na održavanju trudnoće,a trudnoću mi je vodio dr.Podobnik.Nakon što su mi nakon dugo vremena uspjeli stabilizirati trudove i sa infuzije me prebaciti na tablete,ja sam molila doktora da li mogu ići doma na kućno mirovanje.Moj doktor je pristao ako će mi krvni i nalazi mokraće,kao i ultrazvuk biti u redu da idem doma.Pošto su nalazi trebali stići u subotu,a doktor mi je taj vikend bio slobodan,rekao je da će mi sve reći dr.Leder koji je bio dežuran.I tako došla subota vizita došla i skoro otišla i ja Ledera na vratima da jel su moji nalazi došli.Jesu.I?Sve je u redu kaže on.Ja presretna.U ponedjeljak ujutro dobijem ja sve svoje papire i vozi me sestra mom doktoru na ultrazvuk i dok sam čekala listam ja papire i nađem nalaze mokraće,a u njima piše išerihija.Dođem ja na ultrazvuk,doktor pogleda nalaze i nakon moje priče poludi i pozove dr.Ledera.Inače ako žena ima išerihiju i blage trudove ona ih još pojačava.I sad moj će doktor njemu da kako je to mogao učiniti,da sam ja trebala doma i da jel je svjestan što se moglo dogoditi da smo vjerovali njegovoj riječi i da slučajno nismo gledali nalaze?!A Leder će na to predamnom da ga baš briga jer ja nisam njegov pacijent.Doslovno tim riječima.I što još reći o tom čovjeku.Ja sam mislila da smo svi pacijenti isti,ali očigledno nismo.I žalosno je to što smo i Leder i ja iz istog kraja.Ali ako si strktno njegova pacijentica iskreno ti želim da ti bude dobar.Meni je osobno bilo super što se Podobnik ponašao prema svim ženama isto.Sve objasni,pitaš šta te zanima,za svakoga se isto brine i nitko nema privilegija.Po meni je to pošteno.A doktor mi je već 10 godina.Sad sam ponovno trudna i u 31 tjednu sam.Želim ti puno sreće!
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 20:12   #67
Quote:
Sany* kaže: Pogledaj post
Kayah,svi znamo da nitko nije uvijek zadovoljan s jednim doktorom.Nekome je netko super u svakom pogledu,a netko dotičnom osobom uopće nije zadovoljan.Tako je sa svime,a ne samo sa doktorima.Moje osobno iskustvo je bilo takvo da sam ležala u Zajčevoj na održavanju trudnoće,a trudnoću mi je vodio dr.Podobnik.Nakon što su mi nakon dugo vremena uspjeli stabilizirati trudove i sa infuzije me prebaciti na tablete,ja sam molila doktora da li mogu ići doma na kućno mirovanje.Moj doktor je pristao ako će mi krvni i nalazi mokraće,kao i ultrazvuk biti u redu da idem doma.Pošto su nalazi trebali stići u subotu,a doktor mi je taj vikend bio slobodan,rekao je da će mi sve reći dr.Leder koji je bio dežuran.I tako došla subota vizita došla i skoro otišla i ja Ledera na vratima da jel su moji nalazi došli.Jesu.I?Sve je u redu kaže on.Ja presretna.U ponedjeljak ujutro dobijem ja sve svoje papire i vozi me sestra mom doktoru na ultrazvuk i dok sam čekala listam ja papire i nađem nalaze mokraće,a u njima piše išerihija.Dođem ja na ultrazvuk,doktor pogleda nalaze i nakon moje priče poludi i pozove dr.Ledera.Inače ako žena ima išerihiju i blage trudove ona ih još pojačava.I sad moj će doktor njemu da kako je to mogao učiniti,da sam ja trebala doma i da jel je svjestan što se moglo dogoditi da smo vjerovali njegovoj riječi i da slučajno nismo gledali nalaze?!A Leder će na to predamnom da ga baš briga jer ja nisam njegov pacijent.Doslovno tim riječima.I što još reći o tom čovjeku.Ja sam mislila da smo svi pacijenti isti,ali očigledno nismo.I žalosno je to što smo i Leder i ja iz istog kraja.Ali ako si strktno njegova pacijentica iskreno ti želim da ti bude dobar.Meni je osobno bilo super što se Podobnik ponašao prema svim ženama isto.Sve objasni,pitaš šta te zanima,za svakoga se isto brine i nitko nema privilegija.Po meni je to pošteno.A doktor mi je već 10 godina.Sad sam ponovno trudna i u 31 tjednu sam.Želim ti puno sreće!
Sve stoji kaj si napisala, ali opet nije mi drago kaj čujem takva iskustva, jer ne radi se o tvom subjektivnom doživljaju njega kao doktora već o njegovom ponašanju koje nije bilo u redu.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.05.2008., 23:52   #68
Kayah.Pročitala sam da neke žene i sa Podobnikom imaju loša iskustva,ali meni to nije važno jer je meni taj čovjek pomogao mnogo puta,imam potpuno povjerenje u njega,pruža mi sigurnost,uvijek ima vremena za tisuću mojih pitanja,pokazao se kao za mene osobno najbolji doktor i jako dobar čovjek.I kada je trebalo pomoći mojim dvjema bliskim osobama na moju molbu u bolnici,bez uputnice i bez novca učinio je to odmah.Dakle nije bitno što drugi govore za tvog doktora,bitno je da ti uz njega osječaš sigurnost.A ako ne osjećaš traži drugog,jer po meni je to jako bitno.A dobrih doktora još ima,samo se treba dobro raspitati.A ti još uvijek imaš vremena,samo nemoj čekati.
Sany* is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2008., 15:12   #69
bok cure,

ovdje jedna nova forumašica i ne tako nova trudnica - danas nam je punih u 38 tjedana.
malo off topic trenutne rasprave imam jedno pitanje vezano uz TA u Zajčevoj - sutra bih trebala prvi put na pregled i ctg, pa me zanima kad je najbolje da dođem ujutro, pretpostavljam što ranije to bolje?(oko 7?) i koliko se okvirno čeka?

tnx.
tali29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 11:42   #70
Quote:
tali29 kaže: Pogledaj post
bok cure,

ovdje jedna nova forumašica i ne tako nova trudnica - danas nam je punih u 38 tjedana.
malo off topic trenutne rasprave imam jedno pitanje vezano uz TA u Zajčevoj - sutra bih trebala prvi put na pregled i ctg, pa me zanima kad je najbolje da dođem ujutro, pretpostavljam što ranije to bolje?(oko 7?) i koliko se okvirno čeka?

tnx.
možda ti je sad već kasno za moj odgovor,ali trudnička ambulanta prima pacijente tek od 8 (tad otvore šalter gdje primaju uputnice),al ja sam uvijek dolazila oko pola 8 jer je već tad znala biti gužva.
__________________
Filip stigao točno na termin!!
iva1608 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2008., 20:08   #71
Quote:
iva1608 kaže: Pogledaj post
možda ti je sad već kasno za moj odgovor,ali trudnička ambulanta prima pacijente tek od 8 (tad otvore šalter gdje primaju uputnice),al ja sam uvijek dolazila oko pola 8 jer je već tad znala biti gužva.
Ja sam krenula po svom, da sam tamo oko 7, no malo sam upala u prometnu guzvu i došla oko pol 8 - uglavnom, par cura je bilo prije mene, dok je već oko 8 čekaona bila full puna. Sve u svemu bila sam gotova u pol 10, tak da se definitivno isplati doći malo ranije.

U svakom slučaju - hvala ti na odgovoru (tko mi je kriv što nisam ranije postavila upit )
tali29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 20:10   #72
Ima li netko friških iskustava iz Zajčeve? Drip/epiziotomija - rade li se rutinski ili samo u slučaju potrebe; može li se za vrijeme trudova slobodno kretati; koliko je kreveta u sobi; kakvi su higijenski uvjeti; kakvo je osoblje, je li moguće birati hoćete li da beba bude s vama itd. itd... Hvala!
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 21:21   #73
jesam rodila davno(2001,2003.) u zajčevoj ali ne mogu reć da sa, toliko razočarana. sve u svemu i porodi su bili teški,završili oba carskim, ali nisamnaišla na neku neljubaznost ili neljudskost.S obzirom da je dio odjela još bio stari i s obzirom na uvjete u kojima ti ljudi rade- meni je bilo ok. pohvala sestrama, glavnoj -mislim da je goga i dr.skalaku.Nakon toga sam rađala u starom rodilištu u zaboku te u čakovcu.. zabok, stara bolnica.. to bi trebale vidjeti,žene su spavale na poljskim ležajima ali ljubaznosti osoblja nikad kraja.čakovec- čista 10-ka
__________________
svi na broju...03.05.Michelin
happymom5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 22:54   #74
Ja sam rodila u 9. mjesecu ove godine. Trudnoću mi je vodio dr. Leder ali nije mi bio na porodu. Što se samog poroda tiče nemam riječi zamjerke. Porodila me dr. Stasenko (koju sam tada prvi put vidjela) koja je bila skroz ok. I sestre i babica (Tonka) su bile drage. Sestri Klari bi digla spomenik.
Sestre iz dječje sobe su mi bile katastrofa jer forsiraju dojenje i onda kad stvarno ne ide i kad žena nije sposobna za to.
Zamjerio mi se dr. Valetić još na samome početku trudnoće kad sam ležala tamo radi krvarenja, i dr. Kovačević koju sam pred kraj trudnoće "bez razloga" probudila u dežurstvu pa mi je zauzvrat priuštila pregled koji ću pamtiti. I da, žena ima duge nokte!!!
Sobe su ok, dvije dijele jednu kupaonu. Bebe su s mamama (rooming in) ali ako po noći zamoliš da ti odvedu dijete - neće.

Quote:
amfibija kaže: Pogledaj post
Ima li netko friških iskustava iz Zajčeve? Drip/epiziotomija - rade li se rutinski ili samo u slučaju potrebe; može li se za vrijeme trudova slobodno kretati; koliko je kreveta u sobi; kakvi su higijenski uvjeti; kakvo je osoblje, je li moguće birati hoćete li da beba bude s vama itd. itd... Hvala!
Rodila u 9. mj. - mislim da je odgovor na prvo pitanje potvrdan - mene su i rezali i popucala sam s druge strane... a drip su mi dali da ubrzaju porod a imala sam izuzetno jake trudove za prvorotku - iskreno, nisam ni osjetila da su jači nego više nije bilo razmaka između njih, možda po par sekundi i tako zadnja 2 sata... a molila sam ih da mi ga ne daju. Što se kretanja tiče forsiraju ga što je ok. U sobama su po 3 kreveta ali isam sigurna jer sam ja završila u apartmanu s još jednom ženom (nije bilo mjesta). Higijenski uvjeti odlični, jedna kupaona na dvije sobe, stvarno je čisto. Beba mora biti s tobom i to je katastrofa jer ih nije briga u kakvom je stanju mama nakon poroda. I nitko ti ne pomogne oko dojenja tj pokažu ti kako gurnuti bradavicu bebi u usta i to je to. Meni su se upalile cice i molila sam ih da mi pomognu oko izdajanja i da mi daju adaptirano za bebu jer nisam mogla dojiti ali nisu htjeli. Ukratko - porod i sve vezano za njega je bilo super a boravak u bolnici poslije katastrofa...

Zadnje uređivanje Tashi : 05.11.2012. at 13:29.
kayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 17:07   #75
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
Rodila u 9. mj. - mislim da je odgovor na prvo pitanje potvrdan - mene su i rezali i popucala sam s druge strane... a drip su mi dali da ubrzaju porod a imala sam izuzetno jake trudove za prvorotku - iskreno, nisam ni osjetila da su jači nego više nije bilo razmaka između njih, možda po par sekundi i tako zadnja 2 sata... a molila sam ih da mi ga ne daju.
Pa ovo je strašno..

Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
Ukratko - porod i sve vezano za njega je bilo super a boravak u bolnici poslije katastrofa...
Meni ovo gore nimalo ne zvuči super...
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 19:43   #76
Quote:
amfibija kaže: Pogledaj post
Ima li netko friških iskustava iz Zajčeve? Drip/epiziotomija - rade li se rutinski ili samo u slučaju potrebe; može li se za vrijeme trudova slobodno kretati; koliko je kreveta u sobi; kakvi su higijenski uvjeti; kakvo je osoblje, je li moguće birati hoćete li da beba bude s vama itd. itd... Hvala!
o kojoj god da se bolnici radilo.. nema rutine ukoliko ti to zahtijevaš.
dakle, ako ne želiš drip-nema dripa. barem se ja povodim za takvim stavom.
jedino ako je tvoj i djetetov život ugrožen, tada oni imaju pravo raditi što ih je volja, a ja mislim da je to ok.

ja nemam namjeru trpiti njihove procedure koje su mi besmislene. nisam im ja nikakva lutka na pokretnoj traci i neću dopustiti da me tako tretiraju.
ako treba unaprijed ću napisati zahtjev kojim će se poštivati moja ljudska prava i mogućnost izbora.
ako se stvarno dugo vremena ne budem otvarala, dopustit ću im i taj prokleti drip.
ali moj muž će biti uz mene čitavo vrijeme tako da nedaj Bože da mi se desi isto što i mojoj prijateljici a to je da su je ostavili na dripu 24 sata da bi se tek onda sjetili na carski rez ju odvest... skoro je umrla žena
~Valerijana~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 20:33   #77
Quote:
~Valerijana~ kaže: Pogledaj post
o kojoj god da se bolnici radilo.. nema rutine ukoliko ti to zahtijevaš.
dakle, ako ne želiš drip-nema dripa. barem se ja povodim za takvim stavom.
jedino ako je tvoj i djetetov život ugrožen, tada oni imaju pravo raditi što ih je volja, a ja mislim da je to ok.

ja nemam namjeru trpiti njihove procedure koje su mi besmislene. nisam im ja nikakva lutka na pokretnoj traci i neću dopustiti da me tako tretiraju.
ako treba unaprijed ću napisati zahtjev kojim će se poštivati moja ljudska prava i mogućnost izbora.
ako se stvarno dugo vremena ne budem otvarala, dopustit ću im i taj prokleti drip.
ali moj muž će biti uz mene čitavo vrijeme tako da nedaj Bože da mi se desi isto što i mojoj prijateljici a to je da su je ostavili na dripu 24 sata da bi se tek onda sjetili na carski rez ju odvest... skoro je umrla žena
Pa vidiš da cura gore piše da je molila da joj ne daju drip pa su joj ga dali! Mislim da se baš nećeš bit u stanju natezati s njima kad dođe taj trenutak..
amfibija is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 20:54   #78
Quote:
amfibija kaže: Pogledaj post
Pa vidiš da cura gore piše da je molila da joj ne daju drip pa su joj ga dali! Mislim da se baš nećeš bit u stanju natezati s njima kad dođe taj trenutak..
zato i vodim svog mužića sa sobom koji će biti u stanju u tom slučaju sterati ih tamo gdje im je mjesto
~Valerijana~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 20:12   #79
Quote:
kayah kaže: Pogledaj post
. Beba mora biti s tobom i to je katastrofa jer ih nije briga u kakvom je stanju mama nakon poroda.

I nitko ti ne pomogne oko dojenja tj pokažu ti kako gurnuti bradavicu bebi u usta i to je to. Meni su se upalile cice i molila sam ih da mi pomognu oko izdajanja i da mi daju adaptirano za bebu jer nisam mogla dojiti ali nisu htjeli. a...
kako sam ja rodila u 5mj,tamo, moram demantirati ove izjave.

ja i moje 2 cimerice smo lijepo zamolile sestru da djeca ne budu sa nama 1. noc, da se odmorimo - uopce nije bilo problema!

cimerica nikako nije uspjevala gurnuti bradavicu nenacu, svaki ut kada bi donosili dijete na hranjenje, bila je sestra, ponekad i dvije i pokazivele i ucile kako da gurne bradavicu.

na kraju su joj dali adaptirano, bez iakvog pogovora (oni hrane djecu u djecjoj sobi, bez brige za to), fakat joj nije islo mlijeko.
cdvita12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 03:28   #80
Rodila sam prije 5 godina tamo,taman su obnovili bolnicu,samo 2 zene u sobi,kupaona u svakoj sobi,sto kad usporedim sa ostalim bolnicama,prljavo,zacepljeni wc-i,cekas na red...ovdje za 5.Osoblje ljubazno,nemam primjedbe.Vjerojatno postoje i dr.misljenja!Dr.Roko,jako dobar,strpljiv,a meni ono najbitnije,sve sto me zanimalo,dobila sam detaljan odgovor.
oraščić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:26.