Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.04.2008., 12:42   #21
Draga MalaLola, MM i ja pokušavamo već 2 god. i ništa ... U međuvremenu ja sam imala CIN II/III koji smo liječili terapijom citostatika, pa nas je i to usporilo,al sad je to sve iza nas i svi nalazi su uredni kod oboje.
Kupila sam i čaj od marulje i vrkute pa sad to kombiniram zadnjih par dana. Čula sam da je dobro i ulje noćurka koristiti. Ima li itko kakvih iskustva sa bilo čim takvim i kako to sve kombinirati. Malo sam zbunjena , toliko je toga....marulja,vrkuta, noćurak, čaj zdravac, vitamini....kako sve to koristiti tj. šta se s čim može kombinirati???? HELP please.
Gabrijela11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:10   #22
Patkice....mens su mi redovite tj rastežu se od 28 - 31 dana ali nikad preko..pa s time valjda i ovulacije...kako sam rekla više nama nikakvih problema ni sa hormonima...a ono i dalje neće pa neće +
Gabrijela11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:12   #23
Kinki hvala ti puno na trudu , kupila sam već i marulju i vrkutu, danas ću otići kupiti vitamine E i B, folnu kiselinu i ostalo...tko se očajno borimo i molimio za taj +
Gabrijela11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:14   #24
Quote:
Gabrijela11 kaže: Pogledaj post
Patkice....mens su mi redovite tj rastežu se od 28 - 31 dana ali nikad preko..pa s time valjda i ovulacije...kako sam rekla više nama nikakvih problema ni sa hormonima...a ono i dalje neće pa neće +
a nisi li poslije 2 godine neuspješnog zatrudnjivanja pomislila da odeš doktoru ili da pošalješ muža doktoru?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:17   #25
Ja sam ostavila para i para travarima,apotekama itd. pila čajeve koje god bi mi tko preporučio i ništa
beš to sve odi dok. nek ti napravi AIH za početak
~loo~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:50   #26
Draga Lara....pa baš tak zbunjena i nisam.... naravno da sam sve napravila i MM i ja i sve je sada OK...kao što sam već pisala imala sam ja nekih problema ali smo sve riješili hvala Bogu
Gabrijela11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:54   #27
pa ako i nakon svega ne možeš ostati trudna pa ima načina Bože moj.

Odi na umjetnu oplodnju. Pola foruma je bilo na tome.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 18:06   #28
Gabi imaš u matičnoj mliječi sve te vitamine...Ja je taman danas počela pit. Jesi radila šta od pretraga tipa spermiogram, HSG i to? Ajde dođi nam na wannabe temu! Također poviri temu pretrage u neplodnosti, sterilitetu, tamo ti je moja priča...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 18:10   #29
Gabi na Laru ćeš se s vremenom naviknuti, ne daj da te zbedira svojom brutalnom iskrenošću. Samo se ti jadaj i pitaj šta te zanima...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 19:31   #30
Cure, slušajte Laru! Zna ona šta priča, samo se ne zna uvlačiti u guz.... a to je i tak nebitno. Evo kopirala sam svoj post koji sam ostavila na topicu Čajevi i sl. za neplodnost (mislila da će putnica pripojiti ovom topicu ali nije...) a mislim da se post tiče svih vas pa evo - čitajte:

Ne želim vrijeđati nikoga, ali moje je mišljenje da su ti travari, čajevi i sl. varanje ljudi. Pobogu, imamo fantastične stručnjake (ponavljam, nosim blizance, začela IVF metodom), a ako ne vjerujete našima - široko vam polje, ali nemojte se zavaravati kojekakvim napicima i čarobiranjima. Pomoćna sredstva u vidu dodataka prehrani tipa raznih vitamina (E-vit. u konc od 400 I.J.) dapače, ali ne kao jedino sredstvo. Dakako, sad će svi oni koji su uspjeli "nekim čudom" opovrgavati ovo što pišem, ali te uspjehe opravdava tzv. placebo - efekt. Dakle, ta terapija uspijeva jedino zahvaljujući vašem vjerovanju u nju, a vjerojatno bi se isto dogodilo i bez nje jer, očigledno, u tom slučaju nije postojala objektivna prepreka začeću. E sad dolazimo do drugog dijela. Obzirom da je psihogeni faktor jedan od bitnijih (što zbog hormonske, čak i kemijske ravnoteže u organizmu) može se izvući zaključak da ta sredstva vrijedi probati. E, pa - probajte! Bitno da ne štete, ali svejedno ne zavaravajte se ili pak ne odustajte kod prvog neuspjeha jer današnja medicina čini "čuda" i ako je ovakav pokušaj promašen - pravac na medicinsku obradu! Savjet: kad saznate uzrok neplodnosti lakše će vam biti i razumjeti terapiju te pristupiti istoj! Ako sam pretjerala što u dužini, što u opisima - ne zamjerite! Sretno!
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 21:22   #31
Koliko god sam pobornik prirodnog - bojim se da travari mogu jako malo učiniti po ovom pitanju. Posebno ako ste bez dijagnoze.
Prvo treba vidjeti o čemu se radi, a onda na to djelovati.
Imate i onu knjigu Povećajte svoju plodnost - dobra je.

Mi smo uspjeli s trakicama i NUZ metodom (noge u zrak na 20-30 min nakon )

Al definitivno ako nakon godinu dana rada na bebi nema plusa - doktoru i pretrage.
Nadam vam se što prije plusićima. Ja znam da je mene izludilo da so uspjeli tek u petom pokušaju, a mogu samo zamisliti kako je vama koje godinu, dvije i više pokušavate

I pusa od mog popišanca koji upravo ima veeeeliiiikkkiii tulum u mom trbuhu
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 09:16   #32
Twin pa šta i da se radi samo o placebu, ako to nekom upali zašto ih ti sad razuvjeravaš jeba te...Ja sam sve žive pretrage napravila i nema nikakvog uzroka za moju neplodnost. Ne treba bacat goleme novce za travare ali jedan čaj Zdravac od 30 kn mi sigurno neće naškodit... Ili matična mliječ-dobra je za sve živo i ako sam ja zabrijala da će mi pomoć ti mi odmažeš s takvim komentarima. Ići ću ja i na umjetnu al morate kužit da se teško na nju odlučit kad je s oboje SVE u redu, a stimulirana umjetna se radi samo 2 puta godišnje...E sad, zamisli šta ti svi ti hormoni rade organizmu kad se treba 6 miseci oporavljat od njih...
Nemoj se ljutit al nisam rekla da ću ić u babe vračare da mi napravi amajliju da zatrudnim nego da pijem biljni čaj za plodnost žene...Vjerujem u prirodne lijekove i u homeopatiju i vidila sam x slučajeva di su ljudima samo oni i pomogli, pa čak i meni u nekim drugim zdrastvenim problemima...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 09:37   #33
Vjerujem kako ti je, ne znam, ali vjerujem da je teško.
Ja ti imam jednu dobru tetu koja je završila srednju farmaceutsku i medicinski fax. Išla sam kod nje za policistične jajnike - i bilo je dobro (ne kao s Dianama, ali bolje nego bez ičega).
Ako hoćeš mogu ti potražiti broj.

Znam osjećaj jer sam 6 godina pokušavala naći lijek za PCOS koji nisu Diane i bila bi probala i crnog vraga (toliko sam bila iluđena i takvo mi je bilo lice). Bila sam kod travara koji su me blijedo gledali kad sam im pričala o čemu se radi - a ova teta je čak meni neke stvari objašnjavala.

Preporučam gore navedenu knjigu, a ako želiš pogledat ću ti. Koliko se sjećam preziva se Pokupec i tamo je blizu okretišta na Savi (dno Savske).

i sretno
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 09:42   #34
Evo link na neki članak o njoj
http://damp.nsk.hr/arhiva/vol1/880/6...712/index.html

I kontakt - ako smijem, ako ne izbrišite pa šaljem na pp ili samo upišite u google

dr. med. KSENIJA KRAJINA POKUPEC, fitoterapeut
BOTANA, SPECIJALIZIRANI CENTAR ZA FITOTERAPIJU.
Konjička 3
Telefon 01 3839 096
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 09:53   #35
Kinki, draga, oprosti, nisam te htjela ljutiti, ali čitaj malo bolje! Nemam ništa protiv, samo ne bih htjela da gajite lažne nade...
E sad, ako se radi o neplodnosti bez poznatog uzroka, zove se idiopatska neplodnost, to ne znači da medicinski problem ne postoji, samo ga oni nisu uspjeli otkriti (nije medicina svemoguća, ipak!) ili je tu "na snazi" taj tzv. psihogeni faktor kad od silne želje kočite sami sebe jer ste preopterećeni time da BAŠ MORATE ZATRUDNITI! Znam jer kod mene nije bilo u redu, ali sam ipak prepustila sve stručnjacima i nisam razbijala glavu stvarima koje niti ne razumijem jer nisam te struke, jasno.
Čajevi i ostala slična sredstva su SUPER jer ne škode organizmu, ali nemaju EFEKT LIJEČENJA, tek su pripomoć vašem organizmu da sam pokuša "popraviti" neke stvari. I, za to kažem , pokušajte, a ako s tim ne ide, vrijeme je da se povjeruje medicini!
Nadam se da sam bila jasnija jer ne postam ovdje kako bih ikoga vrijeđala, već mi je cilj savjetom pomoći onima koji prolaze isto kroz što sam i ja prolazila.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 10:28   #36
Quote:
Twin kaže: Pogledaj post
Kinki, draga, oprosti, nisam te htjela ljutiti, ali čitaj malo bolje! Nemam ništa protiv, samo ne bih htjela da gajite lažne nade...
E sad, ako se radi o neplodnosti bez poznatog uzroka, zove se idiopatska neplodnost, to ne znači da medicinski problem ne postoji, samo ga oni nisu uspjeli otkriti (nije medicina svemoguća, ipak!) ili je tu "na snazi" taj tzv. psihogeni faktor kad od silne želje kočite sami sebe jer ste preopterećeni time da BAŠ MORATE ZATRUDNITI! Znam jer kod mene nije bilo u redu, ali sam ipak prepustila sve stručnjacima i nisam razbijala glavu stvarima koje niti ne razumijem jer nisam te struke, jasno.
Čajevi i ostala slična sredstva su SUPER jer ne škode organizmu, ali nemaju EFEKT LIJEČENJA, tek su pripomoć vašem organizmu da sam pokuša "popraviti" neke stvari. I, za to kažem , pokušajte, a ako s tim ne ide, vrijeme je da se povjeruje medicini!
Nadam se da sam bila jasnija jer ne postam ovdje kako bih ikoga vrijeđala, već mi je cilj savjetom pomoći onima koji prolaze isto kroz što sam i ja prolazila.
Kako znaš da nemaju efekt liječenja kad nisi probala i kad kažeš da nisi te i te struke... ne kužim... ali znam da ti je s time napunila glavu ista ona liječnička struka koja toliko opovrgava prirodne metode liječenja jer je u neraskidivoj sprezi sa farmaceutskom industrijom koja vlada svijetom zdravlja ali nema odgovore na mnoga pitanja i bolesti pa ja kažem farmaceutika je isto placebo za koji određeni lobiji plaćaju masne svote da dobije i svoje tzv. empirijske dokaze..
Da netko odluči dati takve bijesne pare za empirijsku podlogu npr. homeopatije i sl. vjeruj mi da će takvi kao ti početi slijepo vjerovati da je to jedini put do izliječenja...
Zašto medicina ne može objasniti izliječenja od raka kod ljudi koji su pribjegli prirodnim metodama poput refleksologije, homeopatije, makrobiotike...
Zdravlje je subjektivna komponenta na koju utječe naša psiha i naučeni modeli ponašanja, pa tako nekome pomogne antibiotik a nekome trava...
Nemoj biti ograničena i misliti da je medicina svemoćna, mnoge žene ni putem IVF-a nisu zatrudnile, ti si samo dokaz da je tebi medicina i vjera u nju bila placebo...
A na kraju, mislim da uvijek čovjek treba jednako pokušati i prirodnim i medicinskim putem i prihvatiti ono što njemu daje osjećaj sigurnosti i puta ka izlječenju..
Svoje najteže bolesti sam izliječila homeopatijom i bachovim pripravcima i nitko me ne može uvjeriti u placebo, jer kad se od nečega liječiš gotovo godinu dana i onda u roku od tjedan dana od primjene bacha recimo potpuno ozdraviš, a to ti nije omogućio ni jedan medicinski pripravak.. e onda vjeruješ.. a inače sam tip koji se ne da zavaravati baš tako lako
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 10:43   #37
MalaLola, ja se neću svađati... nije mi to namjera. Vidim da sam, očito, nerazumljiva. Boli mene briga za lobije i sl., znam i ja da nije farmaceutska industrija posve čist posao... (ma, priznajem, mafija čak!). Ali, samo zastupam stav da je bolje vjerovati u nešto objašnjivo i razumljivo, nego li se slijpo prepuštati kojekakvim postupcima za koje ni ne znamo kakav efekt imaju na organizam, osim, ponavljam, ako znamo da isti NE ŠTETE. Pa i antibiotik šteti, ali kad je indicirano radije ću ga popiti jer je očekivana korist veća od moguće štete, nego da pustima da mi se bakterijska upala širi po tijelu i izazove kojekakve komplikacije.
Smatram da imaš pravo na svoje viđenje stvari, a ti meni prepusti da i ja imam isto.
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 10:43   #38
evo gledala sam sad ovu tabelu, i samo jednu stvar ne kužim...ako je rizik 5 je to ok ili ne ili šta ako je rizik 0 oće beba bit zdrava ili ne
__________________
rane na usnama, brojim u mukama:):):)
MALECKA23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 10:56   #39
Quote:
Twin kaže: Pogledaj post
MalaLola, ja se neću svađati... nije mi to namjera. Vidim da sam, očito, nerazumljiva. Boli mene briga za lobije i sl., znam i ja da nije farmaceutska industrija posve čist posao... (ma, priznajem, mafija čak!). Ali, samo zastupam stav da je bolje vjerovati u nešto objašnjivo i razumljivo, nego li se slijpo prepuštati kojekakvim postupcima za koje ni ne znamo kakav efekt imaju na organizam, osim, ponavljam, ako znamo da isti NE ŠTETE. Pa i antibiotik šteti, ali kad je indicirano radije ću ga popiti jer je očekivana korist veća od moguće štete, nego da pustima da mi se bakterijska upala širi po tijelu i izazove kojekakve komplikacije.
Smatram da imaš pravo na svoje viđenje stvari, a ti meni prepusti da i ja imam isto.
Ma nisam se svađala, samo sam rekla svoje viđenje stvari koje je dijametralno suprotno tvome, a mene su liječničke dijagnoze i postupci dovoljno zjebali u životu da s punim pravom mogu ne vjerovati u njihovu svemoć..
Naravno kad imaš pozitivno i lijepo iskustvo kao ti s njihovim metodama i postupcima želiš to i drugima preporučiti Isto tako ja imam pozitivno i dobro iskustvo s prirodnim metodama i želim ih preporučiti..
A kome će šta upaliti opet sve ovisi o njima samima.. a zavaravanja mislim da nema uopće osobito ako čovjek nije ograničen na samo jednu mogućnost, a to je bit ove teme, da se zna što sve postoji i kamo krenuti dalje kada nešto ne bude davalo rezultate

MALECKA
koliko je kužim faktor rizika 5 predstavlja jako visok rizik da dijete neće biti zdravo, a faktor rizika 0 je najpovoljniji jer po tome ispada da će dijete biti savršeno zdravo..
No ja taj dio apsolutno uzimam sa zadrškom
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 11:03   #40
MalaLola, bravo! Tu se slažem, svaka ima različita iskustva, a ja sam, vjeruj, presretna ako ikome upali bilo koje! Ako nekog bude zanimalo nek uči iz naših, posve različitih, iskustava, a sigurna sam da im obje od srca želimo sreću i što prije plusić!
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.