Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2008., 11:04   #41
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Ma nisam se svađala, samo sam rekla svoje viđenje stvari koje je dijametralno suprotno tvome, a mene su liječničke dijagnoze i postupci dovoljno zjebali u životu da s punim pravom mogu ne vjerovati u njihovu svemoć..
Naravno kad imaš pozitivno i lijepo iskustvo kao ti s njihovim metodama i postupcima želiš to i drugima preporučiti Isto tako ja imam pozitivno i dobro iskustvo s prirodnim metodama i želim ih preporučiti..
A kome će šta upaliti opet sve ovisi o njima samima.. a zavaravanja mislim da nema uopće osobito ako čovjek nije ograničen na samo jednu mogućnost, a to je bit ove teme, da se zna što sve postoji i kamo krenuti dalje kada nešto ne bude davalo rezultate

MALECKA
koliko je kužim faktor rizika 5 predstavlja jako visok rizik da dijete neće biti zdravo, a faktor rizika 0 je najpovoljniji jer po tome ispada da će dijete biti savršeno zdravo..
No ja taj dio apsolutno uzimam sa zadrškom
ah dobro je onda već sam se počela zabrinjavat....hvala
__________________
rane na usnama, brojim u mukama:):):)
MALECKA23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 11:39   #42
Potpisujem Kinki i Malu Lolu. Medicina na zalost u veini slucajeva lijeci posljedice ne i uzroke, a mislim da tu homeopatija i priroda i te kako pomazu. Evo ja sam dijagnosticirana endometriozom prije 8 godina, kad je otkrivena dvije godine su mi razni doktori pratili ciste i cistice da bi nakon 3 tjedna od pregleda zavrsila na hitni kirurski gdje mi je operirana cista 10x11 cm na lijevom jajniku - medicina nema iskljucivo objasnjenja zasto i kako endometrioza nastaje pa je ne znaju ni lijeciti - nakon operacije su me sibali Lupron inekcijama u stomak pola godine (inace se daju za rak prostate izmedju ostalog) pa su me htjeli staviti na tablete itd. Nakon sta sam procitala sve sta sam mogla naci na temu endometrioze rekla sam doktorima da ne zelim vise uzimati sve te hormone za koje nisu sigurni kako djeluju i okrenula sam se prirodnim metodama, pazila sam sta jedem, pila cajeve, aloa veru itd. Endometrioza je kao sto znate jedan od glavnih uzrocnika neplodnosti i toga sam bila svjesna kad sam pokusavala ostat trudna, pila sam caj zdravac prije prve trudnoce (koja je nazalost zavrsila spontanim) i prije ove trudnoce za koju se nadam da ce biti ok. Da li mi je aloa vera pomogla da se endometrioza ne vrati svih ovih godina ili zdravac da ostanem trudna, ne mogu sa sigurnoscu reci, ali isto tako ne bi mogla reci ni za hormone kojima su me doktori trpali bez jasnih ucinaka. Ja mislim da su prirodni pripravci u mom slucaju puno pomogli i ne vidim nista lose da netko daje prednost homeopatiji nad medicinom. Sretno svima na ovaj ili onaj nacin!
__________________
The happiness of your life depends on the quality of your thoughts
Mznatizeljna is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 12:00   #43
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
Ma nisam se svađala, samo sam rekla svoje viđenje stvari koje je dijametralno suprotno tvome, a mene su liječničke dijagnoze i postupci dovoljno zjebali u životu da s punim pravom mogu ne vjerovati u njihovu svemoć..
Naravno kad imaš pozitivno i lijepo iskustvo kao ti s njihovim metodama i postupcima želiš to i drugima preporučiti Isto tako ja imam pozitivno i dobro iskustvo s prirodnim metodama i želim ih preporučiti..
A kome će šta upaliti opet sve ovisi o njima samima.. a zavaravanja mislim da nema uopće osobito ako čovjek nije ograničen na samo jednu mogućnost, a to je bit ove teme, da se zna što sve postoji i kamo krenuti dalje kada nešto ne bude davalo rezultate

MALECKA
koliko je kužim faktor rizika 5 predstavlja jako visok rizik da dijete neće biti zdravo, a faktor rizika 0 je najpovoljniji jer po tome ispada da će dijete biti savršeno zdravo..
No ja taj dio apsolutno uzimam sa zadrškom
mala lola. po tom jonasu (ili koako se već zove) ja sam:

nosila curicu i faktor je bio 1.

po istini:

ja sam nosila sina i faktor je bio izgleda 6 (jer je umrlo)

tako da ja ta woodoo sranja ne jebam ni suhu šljivu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 12:30   #44
lara, jesi li 100% sigurna da si začela baš i isključivo na taj dan? čini mi se da si negdje napisala da si dva dana prije jonasovom termina.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2008., 12:32   #45
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
lara, jesi li 100% sigurna da si začela baš i isključivo na taj dan? čini mi se da si negdje napisala da si dva dana prije jonasovom termina.
ej ja za tog jonasa nisam čula u životu do lole. jučer sam se čula sa lolom koja mi je rekla da je ona računala za lolu (svoje dijete) i dobila rezultat.

Kako teško žabu u vodu natjeratui jučer navečer sam ja pokušala i danas napisala.

pobrkala si me sa nekim, nikad nisma to napisla
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 09:38   #46
Twin, sve 5, jucer sam bila nadrkana...Sve vise mrzim zapadnu medicinu. Ispada da svaki lijek koji ti daju u necem pomogne a u 3 stvari steti. Onda si prisiljen uzimati druge lijekove i u zacaranom si krugu... U svakom slucaju, neko jako dobro zaraduje na tome...
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 10:03   #47
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Twin, sve 5, jucer sam bila nadrkana...Sve vise mrzim zapadnu medicinu. Ispada da svaki lijek koji ti daju u necem pomogne a u 3 stvari steti. Onda si prisiljen uzimati druge lijekove i u zacaranom si krugu... U svakom slucaju, neko jako dobro zaraduje na tome...
Ne se sekirati - to nije dobro (prava ti govori, ja sad živčana ko pas). A šta možemo, tak je to danas pa ti biraj! Lijek za upalu šteti želucu pa lijek za želudac šteti kaj ja znam čemu pa lijek za to šteti nečem trećem i upravo tako - možemo u krug! Lijepo treba mozak na pašu i pustit te svakodnevne sekiracije na stranu pa će već nekako, kojoj god metodi vjerovali! Ja ti od srca želim plusić (kao i svim wannabesicama) i samo hrabro naprijed!
Twin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 10:59   #48
Moram ubaciti vic na ovu temu da se malo oraspoložite:

Čovjek teško nagovarao suprugu na odnose u krevetu pa se požalio jednom učenjaku. Ovaj ga uputi na drugog koji ima velikih životnih iskustava.
Taj mu kaže: da, da, težak problem. Bojim se da ti ja ne mogu pomoći, ali ću te uputiti na najvećeg mislioca na svijetu, ali on ti je daleko iza sedam gora i sedam mora.
I ode čovjek tom velikom misliocu s istim pitanjem. Ovaj mu odgovori nakon dugog premišljanja: Evo ti ovaj posaban čaj. Sastavljen od mješavine posebnih ljekovitih trava. Nema boljeg i zdravijeg od ovoga.
Svaku večer kad ti i tvoja žena odete na spavanje, ti joj skuhaj ovaj čaj.
Stavi ga na pod s njene strane kreveta.
U trenutku kad se ona sagne po čaj --- ti je fino zaskoči...

Problem riješen.
Elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:03   #49
P.S. nemam ništa protiv nekonvencionalnih metoda liječenja. Čajevi uključeni.
Ipak više naginjem modernoj medicini.
Bez obzira na to, sve što pomaže smatram da treba prihvatiti objeručke, pa makar samo djelovalo na psihičkoj razini. Dosta bolesti današnjice proizlazi iz psihičkih stanja čovjeka.
Elana is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:08   #50
Quote:
Gabrijela11 kaže: Pogledaj post
Malo sam zbunjena , toliko je toga....marulja,vrkuta, noćurak, čaj zdravac, vitamini....kako sve to koristiti tj. šta se s čim može kombinirati???? HELP please.
ulje nocurka sam ja pila, ali radi problema s kozom (i nije bas pomoglo).
osim problema s kozom, koristi se i kao pomoc kod pms-a, ali nisam znala da moze utjecat na plodnost

jesi li probala s klomifenom?
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:40   #51
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~










__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 11:42   #52








__________________
GEMINI
mateeaa=) is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 12:24   #53
ah čuj možda i ova tvoja metoda psihološkog uvjeravanja da roda stiže pomogne
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 13:07   #54
ima tko kakav savjet za mene? imam tri banke, pijem pilule nekoliko godina i za pola godine se skidam s njih i pocinjemo intenzivno raditi na bebi.
s obzirom da su tu godine koje jesu, meni se zuri.
na pilulama sam radi razno raznih problema i komplikacija, pa bih voljela sto je prije moguce ostati trudna cim se s njih skinem.

e sad - kako pripremiti tijelo, sto jesti, sto piti, kako i kada se sexati, sve sve sve me zanima!
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 14:01   #55
Jedna mala ispravka-sorry svima... Nekidan sam spomenula Varaždinske Toplice al zapravo se radi o Daruvarskim Toplicama! Sorry!
Argentina odi prvo na temu pretrage za ciljane trudnoće ako nisi već sve to obavila...A sve ostalo ćeš naći na ovoj i na wannabe temi. Osim tih pretraga nema neke posebne pripreme, samo folna kiselina i eventualno neki od ovde spomenutih preparata...Seksat se najbolje svaki drugi dan ili ići na folikulometriju pa ti dr kaže točan dan ovulacije!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 17:10   #56
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
odi prvo na temu pretrage za ciljane trudnoće ako nisi već sve to obavila...A sve ostalo ćeš naći na ovoj i na wannabe temi.
moze link? nisam našla...

Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Osim tih pretraga nema neke posebne pripreme, samo folna kiselina i eventualno neki od ovde spomenutih preparata...Seksat se najbolje svaki drugi dan ili ići na folikulometriju pa ti dr kaže točan dan ovulacije!
se to plaća? oće mi moj socijalni doktor koji je škrt na vremenu i uputnicama i receptima to htjeti/moći obaviti ili se ide u bolnicu?
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 19:10   #57
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
moze link? nisam našla...



se to plaća? oće mi moj socijalni doktor koji je škrt na vremenu i uputnicama i receptima to htjeti/moći obaviti ili se ide u bolnicu?
Na vrhu ti je među top temama. Neke pretrage ti radi tvoj gin a za većinu ti daje uputnice za bolnicu. Onda se ništa ne plača, a on ti je po zakonu dužan dati sve uputnice koje zatražiš... Folna se kupuje u apoteci.
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 10:35   #58
silly me

folnu btw i ovako pijem, jer kazu da je dobra dopuna kontracepciji koja smanjuje razinu tog provitamnina.
samo ne znam koliko dugo to mogu gutat.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 10:48   #59
Eh, curke, nije lako, znam. Taj dan kad sam završila na kiretaži baš se po novinama pisalo o bebi koja je bačena u more u plastičnoj vrećici. Poslije o bebi u kanti za smeće. I to me tak' zbediralo da nije za opisivanje. Netko ne može imati bebača, a silno to želi, a neki bacaju žive i zdrave bebe u smeće. Nije fer.
Međutim vrijeme je na vašoj strani, nikad ne recite nikad. Kakva god bila naša medicina ipak se treba obratiti za pomoć kada nakon višegodišnjeg pokušavanja ne dolazi do trudnoće. Alternativa i "narodna" medicina je ok, ali... ne bih se uzdala isključivo u to. Na kraju da vam kažem i ovo: ČUDA se dešavaju. Čak i kada službena medicina tvrdi da je trudnoća nemoguća, beba zna banuti nenajavljena. Zato imajte optimizma, radujte se životu, uživajte u mladosti i seksu. I doći će bebolino.
Lana99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 10:54   #60
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
ima tko kakav savjet za mene? imam tri banke, pijem pilule nekoliko godina i za pola godine se skidam s njih i pocinjemo intenzivno raditi na bebi.
s obzirom da su tu godine koje jesu, meni se zuri.
na pilulama sam radi razno raznih problema i komplikacija, pa bih voljela sto je prije moguce ostati trudna cim se s njih skinem.

e sad - kako pripremiti tijelo, sto jesti, sto piti, kako i kada se sexati, sve sve sve me zanima!
Jedi puno povrća i voća, hrani se zdravo, bavi se sportom, boravi na svježem zraku, budi opuštena i sretna, seksaj se svaki drugi dan, pij folnu kiselinu (folic + kupije se u apoteci bez recepta), posavjetuj se sa ginom da ti uzme papu i bris na aerobne i anaerobne bakterije i ostale beštije, možeš raditi i TORCH- ima o svemu tome poseban topić i što je najvažnije : riješi se STRESA što je moguće prije. (op.a. napeto isčekivanje + na testu trudnoće iz mjeseca u mjesec je također stres, pa "olabavi" što više možeš, nek isčekivanje bebe bude radosno,a ne grčevito i stresno). Sretno.
Lana99 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:26.