Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.04.2008., 17:44   #61
Lana99
Argentina, dođi nam na wannabe!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2008., 17:47   #62
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
na pilulama sam radi razno raznih problema i komplikacija,
a jesi li riješila sve te komplikacije zbog kojih piješ pilule???
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2008., 11:03   #63
Quote:
argentina kaže: Pogledaj post
silly me

folnu btw i ovako pijem, jer kazu da je dobra dopuna kontracepciji koja smanjuje razinu tog provitamnina.
samo ne znam koliko dugo to mogu gutat.
dobro se posavjetuj s ginom kada prekinuti piti kontracepcijske. Meni svi govorili da se treba organizam očistiti od pilula, pa ja prestala godinu dana prije nego smo počeli raditi na bebi, jer mi je stari gin otišao u penziju a ja nisam imala vremena (budala) odnijet karton negdje drugo i pitati. Sadašnji dok mi je rekao da je najveća šansa da zatrudniš (mislim da ima veze i s time koje tablete piješ) prva tri mjeseca otkad prestaneš piti pilule, a da prije nego prestaneš piti pilule počneš sa folnom kiselinom. ALI JA NISAM STRUČNJAK pa se obavezno posavjetuj s ginom po tom pitanju, i SRETNO!
nova_ovdje is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 13:14   #64
Pitanje za one koje se kuže u Jaonasonovu metodu.

Tu su neki datumi i rizici. Kaj ako se neka od nas seksa mimo datuma koji nije u toj tabeli i zatrudni da li se onda taj izračun spola i rizika odnosi na tu trudnoću ili ne??

Po meni ne, jer je začeta beba van termina.

Kaj vi mislite?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 13:22   #65
Ne odnosi se, vazi samo za bebe zacete u roku 24h prije tog termina po Jonasu...
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2008., 21:36   #66
i ja kažem da se ne odnosi na duži period od 24h prije. ako se taj jonas računa prema položaju zvijezda, asterološki, onda je valjda važno uzeti bap taj datum, ne?
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2008., 12:04   #67
Quote:
nova_ovdje kaže: Pogledaj post
Sadašnji dok mi je rekao da je najveća šansa da zatrudniš (mislim da ima veze i s time koje tablete piješ) prva tri mjeseca otkad prestaneš piti pilule
upravo to sam i ja cula sa vise strana, dok je moj ginić rekao da bih se trebala cuvati prvih nekoliko mjeseci dok se organizam ne ocisti od hormona

neko tvrde jedno, neki drugo, pa sad ti znaj sto i kako...

osim toga, žene moje drage , imam jedno pitanje:
daje li se klomifen samo zenama koje nemaju ovulaciju, ili se on moze dati i zeni koja ima ovulaciju ali kako bi broj folikula (a time i sanse za trudnocu) bio veci?
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 08:10   #68
Ja samo jednom nisam imala ovulaciju u zadnjih godinu dana i gin mi odma da klomifen, ali zato jer sam išla na inseminaciju...Ne daje se tek tako, iz razloga što ti se od klomifena stanjuje endometrij koji je jako bitan da bi se plod uopće održao u maternici. U jednom ti pomaže, u drugom odmaže. Ja ih pijem već 3 mjeseca i svaki put mi je endometrij (sluznica maternice) za jedan mm tanji. Da sam prije znala za to ne bi ih ni počela pit, plus što sam prvi misec od njih imala 3, drugi 2 a treći samo jedan folikul....Znači da idući možda neću imat nijedan, a bez klomifena vjerovatno par miseci neću ovulirat dok se jajnici ne oporave. Sranje totalno. I još nešto, ne reagiraju sve žene dobro na klomifene. Nekim se odma pojavi cista na jajniku od njih i onda opet ništa od trudnoće.... Ma nemoj ni u ludilu ih pit ako ovuliraš bez njih!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 10:36   #69
hm, ok. ima puno smisla to što kažeš.
samo da mi se domoć dobrog ginekologa, pa da mi recimo uzv-om prati kada dolazi ovulacija, pa me pošalje doma u pravom trenutku da se bacim s mužem na posao ... ako već nemam pomoć u vidu lijekova il nešto.

hm hm, meni se žuri i nestrpljiva sam, ja bih da odmah ostanem trudna.
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 14:07   #70
To se zove folikulometrija i svaki privatni ginekolog ti to radi prilikom ultrazvučnog pregleda, a i većina socijalnih ginekologa također.... Najbolje ti je 12. dan ciklusa otići kod privatnika i onda će ti reči ili da ovuliraš sutra, preksutra, ili da dođeš opet za 2-3 dana da ponovi uzv... onda se lipo poseksaš i javiš na forum da si trudna! Zašto nam ne dođeš na wannabe temu, baš si neka!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 15:26   #71
pa idem kad me tako lijepo zoveš
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 18:11   #72
Curke, citam ove forume, i puno sam naucila od vas.
Od mog spontanog je proslo 6 mjeseci. Napravila sam sve moguce pretrage. Bila sam kod prof. Simunica. Rekao mi je da sam od sebe napravila znanstveni rad i da si sa razmisljanjem o tome samo stetim. Rekao mi je da uzivam s muzem i da ce druga bebica doci, dolazila ja na preglede ili ne, da svu tu silnu zelju treba izbaciti iz glave i uzivati u sexu.
Hvala mateeaa na vibrama! Nadam se da su ti curice dobre, jake i vesele!
Nova Ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 18:41   #73
Embriotransfer

danas došla iz IVF-a s transfera. negdje oko 8. pokušaj, nisam sigurna, više ne brojim. vraćena su mi 3 dobra zametka i sad ................ čekanje. ovo mi je prvi put da sam totalno flegmatična i normalna........ mislim u odnosu na prve pokušaje. valjda s vremenom oguglaš. ima li još neko ko je trenutno u istoj "fazi"? poruka argentini: nije panika s 30 godina. ima još dosta vremena. ja sam u 39-toj i ne paničarim. moj stav je: kako se osjećaš psihički i fizički i ako je seksualni život uredan i sve ok, smatram da još sve normalno funkcionira i da ima još koju godinu vremena za "biološki sat".
moongirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 18:48   #74
Quote:
Nova Ja kaže: Pogledaj post
Curke, citam ove forume, i puno sam naucila od vas.
Od mog spontanog je proslo 6 mjeseci. Napravila sam sve moguce pretrage. Bila sam kod prof. Simunica. Rekao mi je da sam od sebe napravila znanstveni rad i da si sa razmisljanjem o tome samo stetim. Rekao mi je da uzivam s muzem i da ce druga bebica doci, dolazila ja na preglede ili ne, da svu tu silnu zelju treba izbaciti iz glave i uzivati u sexu.
Hvala mateeaa na vibrama! Nadam se da su ti curice dobre, jake i vesele!
ej, i samnom je bio sličan slučaj, ali više se ne bavim znanstvenim radovima. ono kaj sam napisala valjda oguglaš.
moongirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 19:38   #75
Moongirl, u kurac, ubi me u pojam... Ja sve čekam da me strefi to famozno otupljivanje o kojem svi pričaju pa da se kao opustim i konačno zatrudnim...A kad ono, tebi se tek sad nakon 8 umjetnih to dešava... Ja sam tek početnik u odnosu na tebe. 3 godine i 2 neuspjele inseminacije... Baš bih idući tjedan trebala na treću...A jel kod tebe neki problem ili idiopatska neplodnost ko u mene???
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 20:04   #76
Evo da vas malo ohrabrim, jučer sam saznala da je jedna tu susjeda uspila zatrudnit nakon 10 godina pokušavanja, mislim da je bila u Zagrebu na umjetnoj ali neznam kojom metodom...sad samo da sve bude ok jer je već dva puta izgubila bebe, jednom blizance
Isto je starija, valjda oko 36 godina ima
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 20:10   #77
iskreno se nadam da je to otupljivanje ono pravo otupljivanje, ali stvarno se osjećam totalno cool prema ishodu. čudan osjećaj. nije ti kod mene idiopatska shema već neprohodni jajovodi koji su ostali takvi nakon jedne jake upale kad sam završila na operacijskom stolu jer doktori nisu znali što mi je, a nisam se žalila na bol u tom dijelu tijela, već me sve boljelo. valjda refleksivno. tako su ostali neprohodni jajovodi i gomila priraslica koje sam u dva navrata išla odstranjivati i još je nešto ostalo što se nijie moglo odstraniti. i jajovode sam išla odstranjivati da ne bi predstavljali potencijalnu opasnost za plod ali ih nisu mogli odstraniti jer su priraslice nekako sljubljene s jajovodima i tako nešto, pa se to nemože izvesti laparoskopski već bi trebalo klasičnim rezom, a i to koliko sam shvatila nije baš bezazleno. tak da ti je to draga moja kinki totalno sranje. ali nadamo se.
moongirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 20:21   #78
Moongirl, stvarno ti je sranje... Ja sam imala neke priraslice na lijevom jajovodu ali su laparaskopski odstranjene i sad je sve ok al opet inseminacije ne uspijevaju. Ponekad mislim da bi mi bilo draže da imam neki stvaran problem i onda bi mi odlazak na IVF imao smisla, a ovako... Jel ti ideš na stimulirane ili ne? Ako su stimulirane ideš samo 2 puta godišnje jel da?

Lake
, draga, i nisi me baš utješila...10 godina??? Znači još 7 godina, pa tada bih imala 39, šanse su mi sve manje plus što se užasno bojim downa nakon 35.... Ajme.
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 20:45   #79
uvijek sam išla na stimulirane, ali može se oko 3 - 4 puta godišnje. treba ti jedno dva mjeseca da ti se odmore jajnici. samo to ti izađe na manje jer je stvar u tome kad te naruči, ako si na listi čekanja, po ljeti su na godišnjem pa se i to otegne, i t.d. (to ako ideš u bolnici). ja sam sad pauzirala 1,5 godinu i ovo mi je drugi put u IVF poliklinici. i nemoj si željeti stvaran problem da moraš na IVF jer mislim da su veće šanse na inseminaciji, ali i prirodno u tvom slučaju. samo kad se kak se kaže sve poklopi. zato se nemoj bojati jer još si daleko od otkucavanja biološkog sata, a i down nije pravilo. ja o tome ne razmišljam jer ima i starijih žena koje su rađale pa je bilo sve ok. a ako ti je suđeno, onda hebi ga.
moongirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2008., 22:49   #80
Hvala ti na informacijama, ja sam eto čula da treba proći 6 miseci između 2 umjetne pa me to ukomiralo... Ajde, držim fige da ti je uspilo!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:44.