Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.04.2008., 23:47   #81
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
šanse su mi sve manje plus što se užasno bojim downa nakon 35.... Ajme.
pa napravi amniocinezu ako ga se strašno bojiš, ni prva ni zadnja ne bi bila
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 01:25   #82
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Moongirl,
Lake
, draga, i nisi me baš utješila...10 godina??? Znači još 7 godina, pa tada bih imala 39, šanse su mi sve manje plus što se užasno bojim downa nakon 35.... Ajme.
Što se bojiš downa,kad ti je na leđima već dan ovaj križ,nemoj paničariti od još jednog.
Zubarka moje djece rodila je svoju kćer sa 44.
Od 27. je pokušavala.
Nikad nije odustala.
Uspjela je.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 08:24   #83
Pa eto, da mi sad neko kaze da cu tek u 44 zatrudnit ja bih odustala od svega...
Amniocinteza mi nece pomoci ako se radi o Downu. Samo ce ga dokazati. A onaj 1% rizika je u nas malo veci od 1%... Ali to je druga tema, znam da sam glupa sta uopce o tome razmisljam i nemojmo vise o tome...
Moongirl kad ces znati rezultate? Daj javi mi molim te, navijam za tebe!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 08:55   #84
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Pa eto, da mi sad neko kaze da cu tek u 44 zatrudnit ja bih odustala od svega...
Amniocinteza mi nece pomoci ako se radi o Downu. Samo ce ga dokazati. A onaj 1% rizika je u nas malo veci od 1%... Ali to je druga tema, znam da sam glupa sta uopce o tome razmisljam i nemojmo vise o tome...
Moongirl kad ces znati rezultate? Daj javi mi molim te, navijam za tebe!
pa sa down-om rađaju i one sa 18. nisu ti godine života prepreka za Down.
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 10:58   #85
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Pa eto, da mi sad neko kaze da cu tek u 44 zatrudnit ja bih odustala od svega...
!
Puno bi nas u koječemu odustalo da ne postoji nešto što se zove NADA.
Ako i zatrudniš tek sa 44,i za to će postojati neki razlog.
Držim ti fige.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 11:03   #86
Quote:
kinki kaže: Pogledaj post
Pa eto, da mi sad neko kaze da cu tek u 44 zatrudnit ja bih odustala od svega...
Amniocinteza mi nece pomoci ako se radi o Downu. Samo ce ga dokazati. A onaj 1% rizika je u nas malo veci od 1%... Ali to je druga tema, znam da sam glupa sta uopce o tome razmisljam i nemojmo vise o tome...
Moongirl kad ces znati rezultate? Daj javi mi molim te, navijam za tebe!
znat ću oko 5.5., tj. za 12 dana trebam napraviti test. i ne spominji više downa. pretpostavljam da tako mali postotak i nije samo za downa, već i za hrpu drugih anomalija i bolesti. kad bi tak razmišljali, ne bi niko rađal. samo hrabro i bez suvišnih razmišljanja kreni naprijed.
moongirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 11:03   #87
Cure postoji biološka i kronološka dob. Neke žene su biološki mlađe u 40. od nekih koje su u 30. To znate, ne? Nemojte se toliko opterećivati godinama i postavljati si granice. Dakako, bolje je imati bebolina kad si mlađi, ali...nekad ne ide, pa se posreći kad si stariji. I što onda? Pa hvala bogu.
Lana99 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 11:07   #88
Quote:
Lana99 kaže: Pogledaj post
Cure postoji biološka i kronološka dob. Neke žene su biološki mlađe u 40. od nekih koje su u 30. To znate, ne? Nemojte se toliko opterećivati godinama i postavljati si granice. Dakako, bolje je imati bebolina kad si mlađi, ali...nekad ne ide, pa se posreći kad si stariji. I što onda? Pa hvala bogu.
tako je. to je i moj stav, mislim da sam jučer o tome nešto slično pisala.
moongirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2008., 22:45   #89
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
7. Jonasova metoda - meni osobno najzanimljivija kod nje se ne predviđa mogućnost da zatrudnite u dane ovulacije i uopće ne prati ovulaciju, već kaže da žena može zatrudniti i u one dane kada je mjesec u onoj fazi u kojoj je bio u trenutku vašeg rođenja. Osobito je zanimljiva jer se prema njoj može zatrudniti i u vijeme menstruacije (što je i čest slučaj, pa možda otkriva i tu enigmu), a predviđa i spol i mogućnost začeća zdravog ili pak bolesnog djeteta. Najbolje je kad se Jonasov datum poklopi sa ovulacijom ili s mensturalnim ciklusom. Izračun se plaća na dosta mjesta, ali postoji i besplatni link za izračun (oni koji su platili i kasnije računali po besplatnom kažu da se podaci ne razlikuju):
http://www.lunarium.co.uk/jonas.php - besplatan izračun
http://www.drjonasmethod.com/
http://www.usmev.com.au/cji.htm
forum - https://www.forum.hr/showthread.php?t...t=Jonas+metoda



I ako ima tko šta za dodati neka napiše dapače
Prošla sam na brzinu kroz ovaj post i vidim da si i ovu metodu napisala!
Stvarno si si dala truda.
Mi smo 'radili' po njoj i prepočam svima! Meni su australci napisali da taj site: lunarium.co.uk nema veze sa Jonasovom metodom (da su fejkeri) i da se nek NE ravnam po njoj. Vele da je nemoguće odrediti plodnost žene na temelju 2-3 podatka! Ja sam morala 2 lista ispuniti prije nego su mi izradili kalendar.

Cure, moja je preporuka www.usmev.com.au !!!! Sretno svima!
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2008., 20:32   #90
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Prošla sam na brzinu kroz ovaj post i vidim da si i ovu metodu napisala!
Stvarno si si dala truda.
Mi smo 'radili' po njoj i prepočam svima! Meni su australci napisali da taj site: lunarium.co.uk nema veze sa Jonasovom metodom (da su fejkeri) i da se nek NE ravnam po njoj. Vele da je nemoguće odrediti plodnost žene na temelju 2-3 podatka! Ja sam morala 2 lista ispuniti prije nego su mi izradili kalendar.

Cure, moja je preporuka www.usmev.com.au !!!! Sretno svima!

e, a jesi li usporedila datume prema "australcima" i prema "jukejovcima"? ima li "matcha"?
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2008., 15:20   #91
Quote:
lara35zg kaže: Pogledaj post
pa sa down-om rađaju i one sa 18. nisu ti godine života prepreka za Down.
I to je živa istina! U kvartu imamo mladi par sa Down curicom, drugo dijete poslije nje zdravo. Isto tako na poslu imam spremačicu koja je rodila sa 42 god! (da 42!)¨curicu 2 dana nakon što sam ja rodila sina. I curka je o.k. Na poslu imam puno primjera starijih trudnica koje su rađale s 38, 39 i sl., sva djeca zdrava.
winnerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 23:37   #92
Vidjela sam da je u prvom postu spomenut Maybe baby, pa sam se morala ukljuciti.
Dodje cca 380 kn, a vjerujem da sve znate da se radi o malom mikroskopu na cije stakalce stavljate sliku, ostavite da se osusi 10-15 min, nakon toga pogledate i ukoliko vam se pojavi slikica nesto nalik na gustu paprat, to oznacava plodne dane. U uputstvima pise cak i koja slikica znaci da bi mogla se zaceti curica, a koja za decka.
Kupila sam ga negdje pocetkom 10. mjeseca, a sto se ostalog tice, mogu samo reci da sam trenutno u sretnom 28 tjednu.
Sad, jel to bilo uz pomoc toga ili samo cista sreca, zbilja ne bi znala.
__________________
Give a girl the right shoes and she can conquer the world.
Tara_24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2008., 08:03   #93
Moongirl ima li novosti, jesi radila test???
Žene moje ja sam uvjerena u djelotvornost Matične mliječi i čaja Zdravac!
Pijem ih misec dana i u ovom ciklusu imam 4 folikula i duplo deblji endometrij nego prošli misec. Da vas podsjetim, pijem klomifene već 4 ciklusa- prvi je bilo 3 folikula, drugi 2, treći 1, endometrij mi je bio 7, pa 6 pa 5 mm-sve tanji iz miseca u misec. Ovaj, četvrti ciklus, imam 4 folikula i 11mm endometrij! Nevjerovatno!
Po nekoj logici ovaj misec nisam trebala imat nijedan ili jedan, a endometrij mi je trebao biti tanji od 5mm.... A vidi sad? Ma ja vam kažem da je to matična mliječ i zdravac! Sad još nek se oplodi, sutra imamo tempirani odnos, jučer sam primila ovitrelle, ako uspije dižem spomenik Matičnoj mliječi!!!
__________________
Ništa ja ne potpisujem!!!
kinki
kinki is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 14:49   #94
Evo c/p sa wannabe.. kirshna je lijepo objasnila korištenje LH trakica.. a bum stavila i sliku od misizS gdje se vide razlike
Upute za testiranje LH trkicama (by kirshna):


Za razliku od testova za trudnoću, LH testovi se ne rade s prvim jutarnjim urinom, jer se hormon LH počinje izlučivati ujutro.
Da bi ga se moglo detektirati, treba proći 3-4 sata.
Za testiranje je dobro bilo koje vrijeme između 11 i 16 sati.


Test se smatra pozitivnim ako i samo ako je testna crtica jednako tamna ili tamnija od kontrolne. Sve drugo se smatra negativnim.


Ovulacija nastupa u roku od 12 - 48 sati nakon prvog pozitivnog LH testa. (Može se dogoditi da vam dva dana test bude pozitivan - rijetko). Ovo je prilično širok raspon, ali zato na pozitivan test - odmah u akciju. I s akcijom ne prestajete sve dok BT ne poraste, tj. dok se ne ustanovi da je ovulacija prošla.


Ovulacija može biti čak i isti dan kad imate pozitivan test. Zašto? Test je trenutno stanje hormona u vašem urinu (snapshot), a to je posljedica situacije u krvi, i dok vi detektirate LH u urinu, možda je u krvi razina već opala. Zbog toga nikako nemojte propustiti dan kad je test pozitivan za jedan keks na eks. :mrgreen:


Kada se prestati testirati?
Pa, čim ste imale jedan pozitivan test. Apsolutno je nepotrbno trošiti testove i živce na još testiranja, jer slijedeći dan može test biti pozitivan ili negativan, ali i pozitivan test drugi dan je sam snimka stanja od nekoliko sati ranije. Tako da nakon prvog poz. testa, ostavite čašice i bacajte se u krevet.


A šta da vam još napišem SRETNO! Kako vama, tako i meni.

evo slikica od trakica sa saveontests.com koje je misizS stavila, ona kaže da ove sve pokazuju da nije ovulacija jer ni jedna crtica nije bila jako roza ko kontrolna
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 15:07   #95
ove slike od MisizS - koji joj je dan bila tamna crta...meni su tu sve crte iste boje po danima ciklusa??????
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 15:14   #96
Nije bila tih dana 15-20dc za koje ima slika..
Mislim da je Xena stavljala na wannabe slike kad je bila O.
Probat ću naći.
kiki008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 15:17   #97
Quote:
kiki008 kaže: Pogledaj post
Nije bila tih dana 15-20dc za koje ima slika..
Mislim da je Xena stavljala na wannabe slike kad je bila O.
Probat ću naći.
probaj..jer ova je bezveze
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 15:30   #98
E sad, samo da ih nađem.
Dakle ovako - ovo je slika mojih trakica kad sam trakice dobila tek 15 DC i nije zabilježena ovulacija -došle su vjerojatno dan-dva prekasno.
Dalje postoji slika i slijedećeg ciklusa koji će za mjesec dana uroditi plodom

Sad samo da ju nađem pa ju stavim
__________________
V. 19.06.2008.
K. 01.10.2010.
misiz S is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 15:35   #99
ajd nađi jer ova zbunjuje........
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2008., 15:39   #100
misizS - ti od ovih trakica nauku napravila..baš se vidi da si biolog... cijeli znanstveni rad
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:11.