Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2016., 04:40   #261
Amerikanke recimo, su žene, djevojke koje imaju navike jako loše, mnogo lošije nego mi Eurpljanke ajmo reć što se tiče prehrane.
Ono što su te nek cure znale popiti i pojesti na dan, neke od nas ne jedu ni u pol mjeseca. Dapače, kod mene je uvijek bio problem da sam više gladna nego sita, a i dalje se sve lovilo, jer sam jela krivu hranu.
Pcos je usko povezan s inzulinskom rezistencijom, s time povlači na sebe buduće probleme ako se ne paziš, da možeš oboljeti od šećerne bolesti tipa 2, infarkta ili moždanog udara, i sve to skupa prati neplodnost.
Zovu ga Syndrome X, jedno povlači drugo. Neke žene imaju Pcos, a ne moraju biti nužno pretile, al disbalans u hormonima je tu.
Jednom mi je jedna stručnjakinja, taman prije prvog toliko željenog dijetet rekla, koka, ako ti je samo jedan hormon u neravnoteži, i svi ostali su isto.
Drugo , za sve žene koje žele ostati trudne prirodno, a pod stresom su, najvažniji hormon je prolaktin koji je pod stresom u velikoj oscilaciji i ak si nervozna i u šlusu, ne možeš ostati trudna ni da hoćeš, jer onda on prolaktin blokira ovulaciju.
Sve žene s Pcos, ak žele djecu , probajte zanemariti plodne i neplodne dane, jer kod NAS se nikad ne zna,i radite na tome svaki dan bar 7 dana nako prestanka menge nadalje + čaj od vrkute svaki dan, šalica redovito, jer ona je lijek prirodni kome pomaže za ženske probleme, i nekome će pomoći.
Ostale dame, žene, djevojke, za prestanak PCOS simtoma morate prvenstveno promjeniti prehranu.
Nema mlijeka, 2,8. - 3,6 iz Konzuma i dalje.
Krave se danas šopaju ekstra s hormonima koji vam ulaze pri konzumaciji u krv, i stvaraju isto disbalans, posebno estrogen, koji kad imaš viška kod Pcos ne radi dobro.
Hormoni su hormoni.
Rekla je tada da moja doktorica amerikanka, mlijeko je mlijeko, male bebe piju ljudsko, a mali telići kravlje. I stop!
Zatim , sve bijelo, bijeli kruh, rižu, tjesteninu, ak baš morate jesti, zamjenite za integralnu.
Ponta je da kad pojedeš i ta hrana dospije u krvotok, da se razgrađuje polako a ne odmah i da ne napravi šok i bum gušteraći koja pumpa inzulin da bi taj šećer poslala tam gdje mu je mjesto.
Kad previše forsaš gušteraću s velikim unosom bijelih stvari , kako ih mi zovemo + šećer ( čoksa, bonboni, sladoled, torte, kolači, šit), s vremenom se gušterača umori i prestane pumpat inzulin i tako ne samo da remeti sve ostale hormone, ona oboli i imaš rizik da dobiješ Dijabetes type 2.

Za one žene koje ne znaju, a čule su za dijabetes, šećerna bolest tipa 1 dolazi obično u ranom djetinjstvu, mladosti, i ovisna je o inzulinu, injekcije, tablete i sl.
Tip 2, dolazi zbog pretilosti, stresa, Pcos... itd. Može se spriječiti al nije manje opasno. U tom je sva poanta.

Zatim , voda u plastici, pečenje u tavama teflonskim, sve je to obloženo tvarima koje pospješuju Pcos i debljanje.

Lubenice, i svo šećerno voće, slatko, povrće s škrobom, tipa krumpir, kukuruz, dalje pšenica i sve što ima veze snjom ne čini dobro Pcos.
Preporuča se totalno izbaciti isto.
Ako jedeš kupuješ hranu koju sam ne uzgajaš, gledaj da je domaća i da nije GMO.
Jabuke i ostalo voće s kožom, jako dobro oprati u vodi s octom il oguliti prije jela jer je špricano..
Špinat, kupljeni, kao najgora namirnica što se tiče povrća jako jako dobro oprati prije konzumacije, jer je jako špricano i štetno.
Tjelovježba tjedna obavezna minimun 3 x tjedno po pola sata, makar hodanje.

Zeleni čaj , u svim oblicima, bez šećera jer pomaže općem zdravlju , plodnosti i mršavljenju.
Deci crnog vina svaki dan, ne škodi a donosi svoje beneficije u kontroliranom uzimanju zbog svog sastava.

Ima još tu toga , al ono osnovno sam napisala.
Poanta je ne uzimati teške žešće UH ( ugljikohidrate od kojih se naglo diže šećer u krvi, a to je sve bijelo +šećer bijeli) jer onda gušterača pumpa ko luda da izluči inzulin da to smesti tam di treba.
Postoje testovi danas, onda nije toga bilo, al na temelju nekih pretraga i načina na koji funkate , doktori mogu danas znati koliko je inzuinska rezistencija jaka kod vas. TJ, u kolikoj ste opasnosti da stvari odu mimo kontrole, da se ne dobije dijabetes t.2.
__________________
...If You love somebody, set them free. ...
AnnieW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2016., 04:40   #262
Pcos se samo prehranom prilagođenom može staviti pod kontrolu, međutim, ako imate i dalje ostatke hirsutizma ( povećane dlakavosti, jedini trajni rezultat daje elektroepilacija pod uvjetom da ste ostale siimptome stavile pod kontrolu prehranom)
Nikakav laser ni išta slični ne pomaže. Samo elektro, ali ako ste disciplinirane.

Kažu da se simptomi reguliraju u menopauzi, al to je rijetkost. Tada hormoni odi skroz van balansa, i sve one koje nikad al nikad nisu imali problema s dlkavošću na licu, tek tada to dobiju.
Hormoni su jako delikatna stvar , ponavljam, ako je samo jedan u disbalansu, svi ostali odu vrit!

Možda vam ovo pomogne, a znate da imate Pcos . Ako vam menga neredovita mjesecima il predugo traje krvarenje , zaboravne ste, lako se umarate, previše unatoč godinama, mozak u magli, uspavane, umorne..Kad pojedete nešto s krumpirom pečenim , tjesteninom, kruhom i i počne vam se opasno spavati, tj. nemate snage za dalje, totalni gubitak energije, da ne govorim dlake na licu, brkovi,brada , i ostalo, vrijeme je da poduzmete nešto za sebe.
Počnite s prehranom, prije svega i kretanjem koje je jako jako važno.

Ostali prirodni pripravci koji mogu smanjit simtome su šalica dvije dnevno svaki dan čaja od peperminta ( NE METVICE), već samo peperminta + ulje peperminta koje možete staviti na lice, bradu, brkove gdje imate problem hirsutizma. Ja osobno ne pijem više čajeve, jer su mi trudnoćama većina simptoma nestala, no i dalje se borim uvjek s hranom.
Nisam debela ni pretila, al čim pojedem malo kruha i paštete, drugi dan bolonjez z tjesteninom, a ne s nekim povrćem, za dan dva vidi mi se na trbuhu i licu.
Ako jedem tipa keto dijeta, mesna dijeta, low carb high fat ( LCHF), mršavim!
Ako pojedem pizzu , mješanu za večeru drugi dan se ista vidi il na faci il na trbuhu .KOMA!
LCHF ili keto dijeta je jedina koja pomaže kod PCOS, BEZ IKAKVOG VJEŽBANJA, ili WHEAT BELLY, dijeta gdje ne jedeš niš što ima veze sa pšenicom i njenim derivatima.
Ako vježbaš uza sve to, ide duplo brže. Al kod keto, ako ne uzimaš bar agrume, zelene Granny Smith jabuke ili mulitivitamin tablete šumeće, pojavi se na početku vrtoglavica.
Nakon toga slijedi gubitak apetita i onda je to to. No to je samo za cure koje žele mršaviti. Ove ostale jedite sve u moderaciji, dok ne osjetite da ste site. Sve preko toga probajte izbjeći. Al mandarine, jabuke, meso, riba i povrće bi trebalo biti dovoljno. Kod LCHF što masnije to bolje. Tipa ne jogurt i vrhnje light, već ono punomasno, što više to bolje jer je prirodnije. Ima na netu stranica http://istineilaziohrani.blogspot.hr, gdje možete početi.
Morate naći svoju kombinaciju koja kod vas pali .S tim da naravno lubenica možda sada neće bit izbor, al bobice, jagode , borovnice možda da. Do lubenice imamo svi vremena!

Pcos je opasan sindrom koji remeti zdravlje i ljepotu žene koja ga ima, i spriječava začeće al nije nepobjediv. Ako se nekontrolira može dovesti do svakakvih problema, a ako pazite i vodite računa o sebi, onda sve tegobe možete svesti na minimum. Ne vrijedi za sve žene. Morate probati. Toliko ste dužne samoj sebi. Sretno i ako imate pitanja, slobodno se javite. Nije me jako dugo bilo.
__________________
...If You love somebody, set them free. ...
AnnieW is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2016., 11:49   #263
Uspjela 2 puta, prvi puta nakon 6 mj uz pomoć biljnih kapi,čajeva,kapsula- konkretno kapsule vitexa, čaj i tinktura od kadulje,čaj vrkuta,malina,marulja.. andol 100, muž antioksidanse,metoda mjerenja bazalne temperature... a drugi puta je išlo teže,izostale menstruacije,sve se smrdalo pa sam opet odlučila na alternativu,pila Suban Evine kapi sa konopljikom koje su fenomenalne,skratile mi ciklus na 25 dana što je za mene čudo a onda bila previše nestrpljiva pa nabavila Klomifen tablete i upjelo od prve , sve skupa 8 mj pokušavanja
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2016., 12:23   #264
Smile

Drage moje žene, vodila sam borbu sa policističnim jajnicima dugo godina...neredoviti ciklusi,nekad se znalo desiti da po par mjeseci nisam imala M... na jednom od foruma sam procitala za čudotvorni lijek Gđe.Ramize Orman koji lječi PCOS i neplodnost...našla sam njezinu stranicu i naručila ga...pila sam pripravak na bazi bilja 10 dana...ciklusi su se regulirali već nakon prve terapije i zatrudnila sam odmah bez problema! Toplo preporučujem svima tko im problema sa cistama,neredovitim ciklusima!!! )
Babybump is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 14:31   #265
vidim da je tema zamrla, ima netko najnovija iskustva?
Ja se kroz sljedećih par mjeseci planiram skinuti s Yasmina na kojima sam 10 godina s jednom pauzom od 7 mjeseci koja je bila hororicna sto se tice prišteva i opcenito stanja kože, s jednom mengom u tih 7 mjeseci...zato i odugovlacim skidanje sa tableta (pijem ih radi PCOS-a i kontracepcije)
prestala bi ih piti zbog željene trudnoce pa me zanima što piti, čaj, tablete, cink,...? da mi koža ne bukne i da nemam problema sa zacecem (zbog pcos-a)

presla sam na LCHF u zadnjih par dana i za sada se dobro osjecam, vidim i da se tu spominje da takva prehrana odgovara za pcos

hvala tko god se javi
__________________
ma mogu ja to
zašto ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 10:09   #266
Hrana da, tablete mi nisu pomogle pogotovo ne ove vitamini cajevi i slicne prirodne pizdarije.
Metformin donekle ili mrvicu al ne dovoljno da bi mengu imala.(redovito)
Problematicne koze sam se rijesila tek u trudnoci. Al racunam da je to privremeno.

IMHO probaj par mjeseci "na suho", al ak nemas mengu/ ne ostanes trudna, odmah kreni u postupak tj. obradu u sklopu medicinski potpomognute oplodnje jer kod pcos nije problem samo u ovulaciji nego kompletno potrganom hormonalnom slikom koja utjece na kvalitetu jajnih stanica.

I kad citas forume imaj na umu da mnogi ne razlikuju jajnike koji imaju policistican izgled od sindroma policisticnih jajnika. Jer mnoge zene imaju blage/privremene probleme sto nije isto kao sindrom koji ipak oznacava dugotrajnu i tezu klinicku sliku.
Mislim one ce ti prodati spiku da im je caj jednoroga pomogao, al stvari mogu i jesu malo kompliciranije od toga.

Al dobra stvar je da si na kontracepciji bila pa je barem to malo smirilo hormone. Samo racunaj da povoljni period nakon prestanka terapije ne traje dugo.

I za kraj nadam se da ti upali iz prve da nikad ni ne udjes u mpo vode
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 10:49   #267
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Hrana da, tablete mi nisu pomogle pogotovo ne ove vitamini cajevi i slicne prirodne pizdarije.
Metformin donekle ili mrvicu al ne dovoljno da bi mengu imala.(redovito)
Problematicne koze sam se rijesila tek u trudnoci. Al racunam da je to privremeno.

IMHO probaj par mjeseci "na suho", al ak nemas mengu/ ne ostanes trudna, odmah kreni u postupak tj. obradu u sklopu medicinski potpomognute oplodnje jer kod pcos nije problem samo u ovulaciji nego kompletno potrganom hormonalnom slikom koja utjece na kvalitetu jajnih stanica.

I kad citas forume imaj na umu da mnogi ne razlikuju jajnike koji imaju policistican izgled od sindroma policisticnih jajnika. Jer mnoge zene imaju blage/privremene probleme sto nije isto kao sindrom koji ipak oznacava dugotrajnu i tezu klinicku sliku.
Mislim one ce ti prodati spiku da im je caj jednoroga pomogao, al stvari mogu i jesu malo kompliciranije od toga.

Al dobra stvar je da si na kontracepciji bila pa je barem to malo smirilo hormone. Samo racunaj da povoljni period nakon prestanka terapije ne traje dugo.

I za kraj nadam se da ti upali iz prve da nikad ni ne udjes u mpo vode
hvala ti puno na odgovoru!
dakle nakon sto prestanem piti tablete je najpovoljniji period za ostati trudna? ne trebam neko "čišćenje" (svatko kaže drugačije)?
__________________
ma mogu ja to
zašto ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 13:21   #268
Quote:
zašto ne kaže: Pogledaj post
hvala ti puno na odgovoru!
dakle nakon sto prestanem piti tablete je najpovoljniji period za ostati trudna? ne trebam neko "čišćenje" (svatko kaže drugačije)?
ciscenje od cega?
ti si pila neke hormone koji su blokirali ludovanje nekih drugih.
vjeruj mi nakon stimuliranog postupka di se nakljukas hormonima u ozbiljnim kolicinama, iduci mjesec ti je ko da se nis nije dogodilo.
Isto su me uvjeravali da ima pozitivnog ucinka taj stimulirani ciklus, pa iduci ciklus moze biti normalan. Vraga. 6 godina bez kontracepcije i u postupcima menga je i dalje dolazila u nasumicnim vremenima.

Mislim iz mog iskustva a bila sam 3 ili 4x po par godina na kontracepciji, (a prekidala sam ju na nagovor doktora da vidimo jel se kaj popravilo) menga je nekad dosla odmah iduci ciklus ..nekad 1 2 jos za redom... nekad ni to nego u nekom svom filmu nesto mjeseci kasnije.
Sto opet ne znaci da sam i ovulirala u tim ciklusima.
Al znam po kozi da mi nije trebalo vise od 2 3 mjeseca da se sve vrati na ono katastrofalno staro.

Posto sam ja na kraju ipak morala u mpo jer je menga dolazila 2 ili 3 puta gdisnje bez nekog pravila ili najave (recimo da mi se koza taj mjesec popravila ili da sam pila nesto pa zato) najmanje sto mozes napraviti je reci doktoru da imas problem i bar napraviti hormonalnu obradu. Amh i inzulin & ogtt 0, 60 i 120 min.
Ak ti je amh u nebesima 70 80 i vise plus poremecene vrijednosti inzulina ... mislim da slobodno mozes ne gubiti vrijeme u kucnoj radinosti. Mislim mozes ti cisto radi zabave
I nemoj da ti doktori prodaju spiku o redovitim odnosima svaka 2 3 dana. Jer ak su ti menge tak rijetke to doslovno znaci da se 6 mj. moras pridrzavati toga da bi ju mozda i eventualno uhvatila. Ja to nisam mogla sto zbog poslova (putovanja) mene i muza i ostatka zivota di je jednostavno sex svaki dugi dan tijekom duzeg razdoblja je bio neizvediv. A pravilog ciklusa nema i mozda bas taj tjedan kad si na putu je ona propustena prilika.

Od mojih 6 god bez kontracepcije prve 2 3 sam isto krenula opusteno pa ono, znam da imam problem al mozda pogodim bas, mozda se ulovi.
Nije mi uspjelo. Na kraju kad mi vise nije bilo opusteno vec sam bila na rubu sa zivcima i godinama. Mislim onda dodjes do 35te pa te pitaju a di ste do sad i sad su vam sanse puno manje.
Pa radije nemoj cekati 35+
Osim ak vec nisi 35+ onda nis nemoj cekati
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 13:44   #269
nisam, 30 sam navrsila
ove pretrage koje spominjes - to sve radim kad se skinem s tableta?
jos su mi ti svi pojmovi nepoznati, a inace sam kontrol freek i hocu znati sve o svemu prije nego sto dođe na red
__________________
ma mogu ja to
zašto ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 16:03   #270
da... to sve radis mjesec ili 2 nakon kaj se skines s tableta jer hormonalna slika je skroz nerealna na njima.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 08:08   #271
Evo da te malo utješim bar što se lica tiče. Isto tako PCOS i 7-8god na kontracepciji. Pokušaj skidanja jednom u tom periodu lice buknilo momentalno,M ni na vidiku. I evo u 12.mj će biti 2god da sam se skinula sa pilula i lice se ništa nije pokvarilo, znači stanje kao na pilulama. Hormoni svi super nakon 3mj osim AMH koji je u nebesima, PCOS se na UZV vratili u punom sjaju. Ja sam od dana kada sam se skinula sa pilula išla pravac ginu i to MPO koji me od tada prati ali za sad je sve bezuspješno. Moj savjet pusti sad par mjeseci da vidiš hoće li dolaziti M, izvadi hormone i sve što treba i ako je to sve zbrčkano pravac ginu pa ćete krenuti sa pokušajem izazivanja ovulacije (klomifen ili nešto slično+folikulometrije) itd itd sve ima svoje korake. Ja sam već u MPO vodama, imala jedan IVF, zbog hipera završila u bolnici i nakon toga odradili transfer no nije bija uspješan. Tako da samo strpljenja, cila poanta PCOS je doć do O jer je to ono zbog čega nam je teško ostat trudna. BlackBerry je to lijepo objasnila. Ugl svak je individualan i pravilo je da pravila nema tako da sretno. I viruj mi kad kreneš u borbu za trudnoću lice će ti biti najmanja briga kakvo god ono bilo
NoStress is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2017., 09:48   #272
Quote:
NoStress kaže: Pogledaj post
Evo da te malo utješim bar što se lica tiče. Isto tako PCOS i 7-8god na kontracepciji. Pokušaj skidanja jednom u tom periodu lice buknilo momentalno,M ni na vidiku. I evo u 12.mj će biti 2god da sam se skinula sa pilula i lice se ništa nije pokvarilo, znači stanje kao na pilulama. Hormoni svi super nakon 3mj osim AMH koji je u nebesima, PCOS se na UZV vratili u punom sjaju. Ja sam od dana kada sam se skinula sa pilula išla pravac ginu i to MPO koji me od tada prati ali za sad je sve bezuspješno. Moj savjet pusti sad par mjeseci da vidiš hoće li dolaziti M, izvadi hormone i sve što treba i ako je to sve zbrčkano pravac ginu pa ćete krenuti sa pokušajem izazivanja ovulacije (klomifen ili nešto slično+folikulometrije) itd itd sve ima svoje korake. Ja sam već u MPO vodama, imala jedan IVF, zbog hipera završila u bolnici i nakon toga odradili transfer no nije bija uspješan. Tako da samo strpljenja, cila poanta PCOS je doć do O jer je to ono zbog čega nam je teško ostat trudna. BlackBerry je to lijepo objasnila. Ugl svak je individualan i pravilo je da pravila nema tako da sretno. I viruj mi kad kreneš u borbu za trudnoću lice će ti biti najmanja briga kakvo god ono bilo
hvala puno, znam da ce mi lice tada biti najmanja briga ali samo kad se sjetim te pauze od tableta muka mi dode na sto sam licila
puno srece ti zelim na tvom putu do bebice/a
__________________
ma mogu ja to
zašto ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:09   #273
Pozdrav svima :-) htjela sam podijeliti svoju priču i pitati za savjet. Od samog pocetka ciklusi mi i nisu bas redoviti, po 35, 40 dana. Ginekologa je rekeo da su mi jajnici policisticnog izgleda. Vadila sam hormone i sve je bilo u redu pa mi je receno da nemam sindrom policisticnih jajnika, nego samo policistican izgled jajnika. Pila sam kontracepciju par godina i ciklusi su mi bili redoviti, nakon prestanka uzimanja ciklusi su mi se vratili na staro. Ginekolog je rekao da najvjerovatnije nemam ovulaciju i da cemo se s time baviti kad budem planirala trudnocu. Prosle godine sam promijenila ginekologa i na pregledu mi je rekao da imam blago policistican izgled jajnika, ali da to nije nista strasno i da kad budemo probali raditi na bebu i ako duze vrijeme ne uspijemo da onda dodem. Od 9 mjeseca ove godine smo se prestali stititi i kupila sam trakice za pracenje ovulacije jer sam htjela vidjeti imam li ovulaciju. Prosli mjesec mi je ovulacija bila 27 dan ciklusa, a menstruaciju sam dobila 39 dan. Ovaj mjesec trakice jos ne pokazuju ovulaciju. Ovaj tjedan idem kod ginekologa na redovan godisnji pregled pa ne znam jel da pitam da mi da nesto za poticanje ovulacije? Trebam li prije toga raditi jos kakve pretrage, hormone, osim ovog obicnog ginekoloskog pregleda?
Hvala svima na odgovoru.
__________________
pamtit ću te cijelog života, pamtit ću te ja, srest ćemo se u životu opet ti i ja...........
slatkatajna111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2017., 12:30   #274
A to ti ovisi o doktoru. Neki cak i daju "nekaj za poticanje ovulacije" tak na slijepo bez prethodne hormonalne obrade iako sam cula za jako malo takvih.
Problem je da ti uz minimalnu dozu i ako nemas neke velike probleme mozes imati i 3 4 folikula spremna za ovulaciju, a mnogo je riskantno pustit te sam tak i potencijalno ti priustiti trojke/cetvorke. Riskantna takva trudnoca za mamu i za bebe pa doktori to izbjegavaju.
Uglavnom je procedura - hormonalna obrada -dijagnoza.
Ak nije nis strasno i ak je granicno puste te u kucnu radinost barem godinu dana (al ovisi o tvojim godinama) Ako ne uspije onda te neki posalju opet na hormone i krenu sami pratiti te folikulometrijama, neki te odmah salju u neku specijaliziranu ambulantu za humanu reprodukciju. Tamo ce te i ovak i onak traziti friskije hormonalne nalaze pa ti vadjenje hormona 2 puta ne gine.
I onda dalje ides po njihovom postupku.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 14:49   #275
Dižem temu za PCOS cure s wannabe teme

Ženske, ajmo krenuti s nekom generalnom pričom kada i kako vam je ustanovljeno da imate PCOS, koje simptome imate, koliko dugo radite na bebici, jeste li tražile pomoć doktora (mpo, razne pretrage), uzimate li koje suplemente ili lijekove i kako se hranite.

Veselim se dijeljenju informacija i nadam se da ćemo sve skupa nešto naučiti
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 15:03   #276
hej mya pozdrav i na ovoj temi

moja pcos prica je krenula pred malo više od pola godine. skoro pa 10 godina sam uzimala kontracepciju i kad smo se odlucili na dijete i kad sam se skinula sa kontrac. moje menge nije bilo 6 mjeseci nakon čega sam otišla zabrinuta ginekologu te mi je rekao da imam jako policisticne jajnike te da mi nema spasa i da odmah moram na mpo.

nisam još proucila prehranu, tebala bi svakako malo smršaviti, ali teško mi se natjerati na promjenu
trenutno pijem vitex i pomaže, imam mjesečnice.
trudimo se vec godinu i mjesec dana i čekamo čudo
__________________
I dream of potatoes
tyXy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 15:14   #277
Pa da krenem

DIJAGNOZA
Vrlo sam rano počela uzmati kontracepcijske pilule jer sam imala ozbiljnog dečka cijelu srednju školu i nismo htjeli da se tada "zalomi". Prvi put sam za PCOS čula sad već prije skoro 10 godina, kada sam na preporuku ginekologice uzela nekoliko mjeseci pauze od pilula i ciklusi su mi odmah počeli biti neredoviti. Prije uzimanja pilula je sve bilo ok. Tada sam već mislila da sam trudna pa sam popiškila negativan test i naručila se kod drugog, socijalnog ginekologa.

On je odmah rekao da su jajnici policistični i jedini komentar je bio želim li imati dijete u tom trenu, jer ako ne onda mi ponovo daje pilule. Od tada pa do kraja lipnja 2017 sam ih uzimala bez prestanka i nekoliko puta pitala ginekologicu u vezi PCOSa, svaki put bi samo rekla da je sve ok. Sad kad gledam na to osjećam se grozno jer naravno da je bilo ok uz pilule, a nitko se nikada nije potrudio objasniti mi apsolutno ništa vezano uz PCOS. Ja sam imala 20 i djeca i jajnici mi nisu bili ni na kraju pameti.

Cca mjesec dana nakon prestanka uzimanja pilula sam otišla na uzv i treća doktorica je rekla "ako budem dozivala policistične jajnike, onda ću ih i imati" i da mislim pozitivno jer trenutno ništa nije vidljivo. Umjesto da mi je objasnila simptome, na što trebam paziti i moguće posljedice, ona je rekla neka mislim pozitivno.

Znači, PCOS je nešto s čime se rađa i pojavljuje se najčešće u tinejdžerskim godinama. PCOS ne nestaje, ne izliječi se. Simptomi se mogu držati pod kontrolom, mogu biti jače ili manje izraženi, ali činjenica da ga imate se nikada neće promijeniti.

Tek kada sam otišla kod MPO doktorice na Sveti duh je dijagnoza konačno postavljena, jajnici su definitivno policistični.

SIMPTOMI
Simptomi koje ja osobno imam su gomilanje kg, posebno u predjelu trbuha (tipično za PCOS), masna jetra, pojačana dlakavost (sve više i to me užasava), produljeni i neredoviti ciklusi (30-47 dana), promjene raspoloženja, povećani jajnici sa pokojom cistom.

Spolni hormoni su mi bili ok u prosincu, iako vjerujem da sada nisu i da bi testiranje iz ciklusa u ciklus i tu pokazao svašta.
AMH mi je 36.6

PRETRAGE
Zbog neredovitih ciklusa sam nakon svega 5 mj pokušavanja tražila uputnicu za hormone i MPO.
Krenula sam na SD, obavila konzultacije i HSG.
Terapija koju sam dobila je Glucophage (metformin, za inzulinsku rezistenciju), D vitamin i L-carnitin.

Nekoliko ciklusa sam išla privatno kod dr L na folikulometrije uz klomide i estrofem (za zadebljanje endometrija), ali nismo imali sreće.
Trenutno čekam 1DC da se dogovorimo za dalje.

Od vitamina trenutno uzimam vitex, macu, vitamin D, myo inosiyol, folnu, omega 3, ubiquinol, magnezij i vitamin mix (B6, B12, cink, selen). I dalje pijem Glucophage i L-carnitin.

Prošli mjesec sam se ozbiljnije počela baviti PCOSom i prebacila se na LCHF prehranu (većinom) i vidim da mi odgovara.


E i da, skužila sam da većina doktora nema pojma o PCOS, nisam dobila NIKAKVE korisne informacije od nikoga osim dr Googla i knjiga s Amazona. Idući tjedan idem endokrinologu.
__________________
Mexatia Mini Baby Boutique - handmade šivane stvarčice za bebe i klince
mya_7920 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 15:19   #278
Pozdrav i ovdje

S 19 godina ustanovljeni policistični jajnici (ili nisu - više ne znam i ne sjecam se sto mi je ginekolog pricao i rekao), pila kontracepciju 12 godina, s jednom pauzom od 7 mjeseci u kojoj sam imala jednu medgu nakon duphaston-ea
Prije pola godine prestala piti tablete zbog bebice, imala jednu mengu u 7. mjesecu, opet nakon duphastone-ea
uzela uputnicu za Humanu reprodukciju u Petrovoj, bila na prvom pregledu ovaj mjesec, endometrij 3 mm tanak i nema cisti, menga ne dolazi
skupljamo nalaze i idemo za 2 tjedna na dogovor sto i kako dalje
Trenutno na antibioticima zbog ureaplasme 10na3
Pijem inofolic i folnu, vitex sam prestala piti zbog straha da si ne sjezim hormone

sve u svemu, nalazi mi se ne cine tako strasni ali vise cu znati za 2 tjedna kad cu napokon saznati sto mi je
danas je 112. dan ciklusa

e da, kad sam dobila ovu jednu mengu ove godine sam isla na ultrazvuk i jajnici su mi bili puni cista a ovaj mjesec kad mi je dr. na Humanoj radila nije bilo cista
AMH mi je 85,7
__________________
ma mogu ja to
zašto ne is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 15:39   #279
Pcos od 16.godine,
racunam 25 godina nezasticenih odnosa, tri trudnoce od kojih je jedna zavrsila spontanim,
od toga zadnje dvije trudnoce cak u 38. i 40. toj.
Menstruaciju odrzavam omegom 3,sad je super stanje naspram svaka 3-4 mjeseca u 20tim,
kako pokusavamo trece dijete od 7.mjeseca jos mi se iznenadno i skratio ciklus na 26 dana.
Pretilost,hirzutizam s godinama sve gori,IBS s cestim proljevima kod stresa ili reakcije na neku hranu,masna jetra,zaboravljivost,mozak kao u magli ponekad,
manjak koncentracije,umor,los osjecaj nakon pecenog krumpira,tjestenine,glutenskog kruha,kolaca i sl.
Nisam trazila pomoc MPO jer nema smisla kad muz ne bude htio spermiogram radit uglavnom pojavit se na pretragama.
Sta pijem, ne znam vise ni sama.
Ovaj mjesec intenzivno smoothie ujutro s bobicastim,grejpom,ananasom,kivijem,sljivama(sta li vec imam) u kombi s bananom,
inozitolom i eventualno kolagenom i camucamu prahom ako se sjetim.
Pocela prosli tjedan ubacivat povremeno i avokado iako je uzasno masan.
Navodno i on utjece na jajne stanice.
Maca extract,koenzim q10,b kompleks,cink,selen,omega 3,
nocurak s vit.E u prvoj polovici ciklusa,magnezij klorid,folat,metil B12,
kopriva,maticnjak caj,
sikavicu i articoku sam izbacila malo.
Trudnoca koja mi je zavrsila spontanim pretpostavljam jer je tsh bio povisen je
i nastala nakon mjesec dana intenzivnog uzimanja joda.

Zadnja trudnoca u 40.toj je bila
nakon dva mjeseca bezglutenske prehrane ako se ne varam i mjesec vjezbanja u Magic Wellu.
Kasno sam ju skuzila jer sam krvarila kao lazne menstruacije
pa je mala dobro i ispala s obzirom da nisam pila folat.

Prvu trudnocu pak nisam skuzila jer mi bilo normalno u 20-tim da mi kasni 3-4 mjeseca.

Vjerojatno sam vec potrosila svoje sanse jer smo nedavno neocekivano dobili malo cudo,
ali sad su mi zadnji trzaji,mozda uspijemo jos jedno jer sam procitala
da nekad u starijoj dobi pcos imaju vise sanse za zatrudnit.
chilliverbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2018., 15:49   #280
Quote:
zašto ne kaže: Pogledaj post
Pozdrav i ovdje


sve u svemu, nalazi mi se ne cine tako strasni ali vise cu znati za 2 tjedna kad cu napokon saznati sto mi je
danas je 112. dan ciklusa
probaj uzimat 4gr omege 3, ja ju uzmem najeftiniju riblju u DMu i funkcionira mi reguliranju menstruacije,a ne moze stetit mogucoj trudnoci i ne znam jesi li razmisljala da promijenis nesto u prehrani?
chilliverbena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:14.