Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.05.2008., 18:33   #41
Sindrom policističnih jajnika (PCOS – polycystic ovary syndrome) i trudnoća?

prije 7 godina mi je ginekolog ustanovio pco,od tada pijem hormonalnu terapiju ,pila sam diane 35,yasmin..sve ove godine su mi ginekolozi govorili da će se to sve popraviti kad rodim,nisam do nedavno nit razmišljala o trudnoći pa sam pila hormonsku terapiju koju su mi dali i tako iz mjeseca u mjesec,,e sad kad sam polako počela razmišljati o trudnoći shvatila sam da to neće biti tako jednostavno jer nemam ovulacije,kad pitam ginekologa on mi kaže nije to tako strašno sve će biti u redu kad i zatrudnim i rodim da će to sve doć na svoje,ali kako ću ostati trudna bez ovulacije to mi ne ide u glavu.Vidjela sam da ima dosta cura na ovom forumu sa sličnim problemima ali nikako uhvatiti nekog da podjelimo mišljenja i iskustva,i ako ima netko sa pco tko je već rodio da nam kaže što nas čeka!
gracijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 19:01   #42
meni je isto gin rekao da imam PCO prije par godina,mjesecni ciklusi su preskakali i po 2 -3 mjeseca.Pila sam Diane 35 dva puta po 6 mjeseci,i tad se bas sjecam i kad pogledam svoje stare fotke kolika mi je debela ruka oko ramena.Prestala sam to pit na svoju ruku i ta debljina ruke se povukla.
citala sam na netu i dok je rekao sto se trudnoce tice da ce teze ici al da nije nemoguce,imaju neke tabletice koje izazivaju ovulaciju umjetno,tak da se sjecam da me je pitao zelim li ostat u drugom stanju,vjerovatno da mi ih da,al ja tad nisam imala partnera ni muza tak da nist od toga.
kad sam se udala rekla sam muzu da ce mozda potrajati da dobijemo bebu,jer se nisam nadala,kad ono plusic dosao poslije 2 mjeseca,pa ti sad vidi...
moj ti je savjet ne zamaraj se ,nego se opusti,ako si pod stresom ho0rmoni se disbalansiraju.
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 19:19   #43
Quote:
sunny55 kaže: Pogledaj post
meni je isto gin rekao da imam PCO prije par godina,mjesecni ciklusi su preskakali i po 2 -3 mjeseca.Pila sam Diane 35 dva puta po 6 mjeseci,i tad se bas sjecam i kad pogledam svoje stare fotke kolika mi je debela ruka oko ramena.Prestala sam to pit na svoju ruku i ta debljina ruke se povukla.
citala sam na netu i dok je rekao sto se trudnoce tice da ce teze ici al da nije nemoguce,imaju neke tabletice koje izazivaju ovulaciju umjetno,tak da se sjecam da me je pitao zelim li ostat u drugom stanju,vjerovatno da mi ih da,al ja tad nisam imala partnera ni muza tak da nist od toga.
kad sam se udala rekla sam muzu da ce mozda potrajati da dobijemo bebu,jer se nisam nadala,kad ono plusic dosao poslije 2 mjeseca,pa ti sad vidi...
moj ti je savjet ne zamaraj se ,nego se opusti,ako si pod stresom ho0rmoni se disbalansiraju.

jeli imaš sad nakon trudnoće problema s ciklusima,jesu se ciste očistile?
gracijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 19:25   #44
jos uvijek sam trudna,a to sto ce bit sa cistama nakon gin mi je rekao da se poslije trudnoce sve to samo od sebe ocisti,tako da ne brini
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 19:52   #45
tako sam i ja čula,baš mi je drago da je netko s pco bez problema zatrudnio.,već mi je lakše.ja sam mislila na trudnoću ići sljedeće godine pa se želim pripremiti,ali ako se dogodi i prije isto ću biti sretna,evo sad je prošlo 50 dana od zadnje menge,ali mislim da mi je to zbog pco,test nisam ni radila ,muka mi je jer mislim da će me opet gin.vratiti na tbl.izgleda da bez njih nemogu
gracijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 20:07   #46
PCo ti je nasljedan,imala ga je i moja mama.Tako da mislim da nije strasno i da puno zena ima to.
sunny55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 21:15   #47
evo i ja se pridružujem.baš mi je drago da je netko otvorio ovu temu,ja isto imam godinama problema s pco pila sam cilest i diane,sad mi je pauza .planiram u skoroj budućnosti trudnoću ali isto tako kao ti nemam ovulacije pa neznam kako,što,oću li teško ostat trudna...
__________________
visa003
visa003 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 22:20   #48
I meni je bio dijagnosticiran PCOS ali sam u dogovoru s liječnikom išla na teži put rješavanja cisti (u mom slučaju)- na redukciju težine za 10%. Nakon toga sam očekivala nekakvo liječenje ili bar dosta strpljenja ali mali se "primio" valjda čim je vidio mamu kako je skinula nekoliko kilica Doktor je samo uz smješak konstatirao "Jajnici su vam u odličnom stanju" Tako da (ne)očekivano postajemo roditelji- već sljedeći mjesec u braku nam sletjela roda. Sad kad rodim- opet u borbu s kilama, nadam se samo da se neće odmah "primiti" drugo ali ni da neće biti cisti...
__________________
♥ J- 2008.
morfin@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 00:11   #49
PCOS + trudnoća

drage moje, evo ja sam imala (ili još uvijek imam ) PCOS, sada sam napokon trudna , a napokon znači nakon 5 godina pokušavanja ...
pa sad ti znaj hoće li se "primiti" odmah, ili nakon par godina, ili nikad...
s težinom nikad nisam imala problema, čak naprotiv, a većinom su PCOS žene deblje, tu su neke skoro odmah uspjele, a ja eto nisam...

a sad, je li će to nestati nakon trudnoće -to i mene zanima, pa cure, ako ima koja s iskustvom nakon poroda, hvala na odgovoru.


inače sam od tableta pila dabrostone s prekidima, nikakvu kontracepciju.


pozdrav!
natal8ja is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 01:28   #50
Evo i mene sa PCOS-om. Moj problem su uvijek bile neredovite menstruacije bez ovulacija. Dabroston sam pila zadnjih 10 godina. Nisam pila kontracepciju osim 2 puta po 6 mjeseci, ali zbog drugog problema. Jako teško sam ostala trudna uz pomoć klomifena za poticanje ovulacije. I sada imam blizance od 3 mjeseca.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 01:29   #51
Ja sam isto imala PCO,prije 7 god sam uzimala Diane 35,iza toga više ništa nisam uzimala,ciklusi su bili i neredoviti i preskakali,nekad i krvarenje po mjesec dana.Vodenih cista ka u priči a od ovulacija ništa. Na kraju ostala trudna potpuno prirodno i imala sam cistu na jajniku kad sam ostala trudna i čitavu trudnoću. Kad sam bila na kontroli iza poroda,ništa nije bilo na jajnicima,a sad oće li tako ostat...
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 01:32   #52
I da,nekim ženama se to povuče nakon poroda,a nekima ne. Npr moja teta je isto imala PCO pa su joj opet nastajale ciste iza poroda,ali isto je rodila troje zdrave djece
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 02:23   #53
Quote:
Nefertiti111 kaže: Pogledaj post
Ja sam isto imala PCO,prije 7 god sam uzimala Diane 35,iza toga više ništa nisam uzimala,ciklusi su bili i neredoviti i preskakali,nekad i krvarenje po mjesec dana.Vodenih cista ka u priči a od ovulacija ništa. Na kraju ostala trudna potpuno prirodno i imala sam cistu na jajniku kad sam ostala trudna i čitavu trudnoću. Kad sam bila na kontroli iza poroda,ništa nije bilo na jajnicima,a sad oće li tako ostat...
nadm se da će ti tako i ostati,zanima me jesi li na svoju ruku prestala piti diane 35 ili na preporuku?,jer meni kad se zareda par neredovitih ciklusa odmah mi daju diane,a ja ih stvarno više ne želim piti pa što bude
gracijelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 11:32   #54
Ma od tih Diana 35 sam bila cila neprirodna,inače sam mršavica,a dok sam ih pila udebljala sam se sigurno 10-ak kila(ako ne i više),odjednom sam dobila ogromne sisetine,guzica je bila u rangu sa J-Lo,mislim strašno,to više nisam bila ja. Istina,ciklusi su mi bili ka naručeni i ten mi je bio porculanski(inače sam radi PCO imala problema s tenom),ali kao šta sam već rekla,totalno sam se umjetno osjećala(a samim time i nezdravo). Naizmjenice sam uzimala i prekidala Diane 35 dok nisam shvatila da već 2 godine nisam uopće imala svoju menstruaciju,jer kad god bi ja išla prestat s tim tabletama ciklus bi preskočio,ten bi se pogoršao(šta je i normalno),a oni bi me vratili na Diane 35. Međutim,meni to nije riješilo problem - sve je bilo super dok sam ih pila,a kad prestanem katastrofa,nastupio bi takav gubitak kilaže i kao šta sam već rekla ten bi mi postao ajme a menstruacije ni na vidiku. Promijenila sam svih mogućih ginekologa,na kraju sam otišla kod jednog privatnika(šta i nije toliko bitno jer sam i prije njega bila kod privatnika) - tada već mjesec dana nisam uzimala Diane 35 i cijelo moje opće stanje je bilo strašno. Pregledao me na ultrazvuk,na svakom jajniku sam imala grozdove vodenih cista i bio mi je napisao preporuku za laparoskopiju u bolnici. I rekao mi kad sam već prije mjesec dana prestala s tabletama da se sad ne vraćam(jer kad sam se vidila kako izgledam,bila sam u debeloj kušnji da ih ponovo počnem uzimat),jer da je to u mom slučaju kao vrsta ovisnosti - dok ih uzimam sve super,a čim prestanem katastrofa i da trebamo nać način kako da ja profunkcioniram bez njih. A kada mi je ginekologica u bolnici dala prvi put da ih pijem nije imala osnovu za to jer su mi nalazi hormona bili ok a ni na nalazu ultrazvuka nigdje ne piše da sam tada u početku imala PCO,to se tek kasnije razvilo,tako da njemu nije bilo jasno na temelju čega je ona meni uopće dala te tablete,možda kad mi je vidjela ten,ali taj problem je trebalo drugačije riješit. I rekao je da te tablete imaju strašno visoku dozu hormona,da on,da je i mislio dat mi neku terapiju da bi mi dao tablete s minimalnom dozom hormona,da mi ne remeti toliko moju prirodnu ravnotežu hormona. Onda mi je rekao da 3 mjeseca ne uzimam ništa,da pustim malo organizam da izbaci te umjetne hormone iz krvi pa da ćemo vidjet šta će bit,ako ne dobijem stvari da ćemo na drugu terapiju. Nakon mjesec dana sam dobila stvari bez ikakve terapije i te ciste šta su se nakupile svo to vrime su popucale kad sam dobila stvari,pa hvala Bogu nije bilo potrebe ni za laparoskopijom. I rekao mi je da puno žena ima PCO,ali da samo rijetki slučajevi zahtjevaju terapiju,da neke zatrudne bez problema,neke se trebaju više potrudit, a opet nekima treba i pomoć pri začeću,sve ovisi o stanju,ali da nije nemoguće. Ja sam svaki mjesec imala cistu promjera 4-5 cm,nekad možda malo manju,ali bi se stvarale,pa sam opet ostala trudna i rodila bez problema. Dobro nisam baš odmah ostala trudna,ali nisam ni htjela odmah ostat trudna,vjerovatno nisam ni plodne dane pogodila - jer kakvi su mi bili ciklusi,bilo je nemoguće izračunat kada su plodni dani Nakon nekih 8 mj sam ostala trudna. Ali svaki slučaj je zaseban,ja sam bila pošto-poto odlučila više maknut se s tih glupih tableta,pa nek mi ciklusi budu neredoviti i nek se stvaraju ciste,obično puknu kad dobijem stvari(a jednu sam ponosno nosala i čitavu trudnoću )a probleme s tenom sam riješila na drugi način. Kažem ti,najbolje je kad imaš doktora kojem potpuno vjeruješ,mene su izvozali ka budalu s tim tabletama a mogla sam i bez njih. Ne znam kakvo je tvoje stanje,možda baš zahtjeva terapiju s Diane 35,najbolje ti je slušat svog liječnika.

Zadnje uređivanje Nefertiti111 : 21.05.2008. at 13:28.
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 11:47   #55
Moja seka (ribica0603) ima PCOS i pije Diane s pauzama već 10 godina. Dobila ih je zbog hormonskog disbalansa (nizak P4, ogroman testosteron) i velikih problema s licem. Super su joj pomogle (dok ih pije), a kad je radila pauze, imala je mengu svakih 3-6 mjeseci.

Sad žele bebu, i gin ju je skinuo s tableta. Rekao da se 3-4 mjeseca paze, a da onda mogu normalno početi raditi na bebi. Ako se desi i prije, još bolje. Svi se pitamo kad će dobiti mengu prirodno, nitko ne zna.

Nagovaram je da ode na uzv (jer već dugo nije radila), da vidi ima li u biti još uvijek i zapravo PCOS. A mogla bi u hormone izvaditi da se vidi kakvo je stanje. Uskoro ide i na briseve.

Nadamo se da će uspjeti, samo je pitanje kako kad nema pojma kad je ovulacija, a najkraći ciklus je valjda 60 dana.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 11:50   #56
Sorry,malo sam se razvezala,ali ako nekome moje iskustvo može pomoć...
Nefertiti111 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 13:06   #57
Quote:
Linea Exclusive kaže: Pogledaj post
Moja seka (ribica0603) ima PCOS i pije Diane s pauzama već 10 godina. Dobila ih je zbog hormonskog disbalansa (nizak P4, ogroman testosteron) i velikih problema s licem. Super su joj pomogle (dok ih pije), a kad je radila pauze, imala je mengu svakih 3-6 mjeseci.

Sad žele bebu, i gin ju je skinuo s tableta. Rekao da se 3-4 mjeseca paze, a da onda mogu normalno početi raditi na bebi. Ako se desi i prije, još bolje. Svi se pitamo kad će dobiti mengu prirodno, nitko ne zna.

Nagovaram je da ode na uzv (jer već dugo nije radila), da vidi ima li u biti još uvijek i zapravo PCOS. A mogla bi u hormone izvaditi da se vidi kakvo je stanje. Uskoro ide i na briseve.

Nadamo se da će uspjeti, samo je pitanje kako kad nema pojma kad je ovulacija, a najkraći ciklus je valjda 60 dana.
Ako ne dobije megu treba piti dabroston. A ovulaciju određene dane ciklusa mogu joj pratiti ultrazvukom. Tako je kod mene bilo.
yasmine is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 16:02   #58
Mame i trudnice koje imate PCOS, zanima me možete li skužiti kad ste zatrudnile. Da li je to 14, 15 dc (što je normalno) ili 30,40.... dc?
..donata.. is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 16:13   #59
hej.. evo i ja "imam" probleme s Pcos..prije 2 mj sam prestala piti diane, jer zelim zatrudniti. par dana nakon prestanka sam isla na ultrazvuk,i nije bilo ni jedne ciste. gin je rekao da bi moglo duze potrajati dok ne zatrudnim ali da nije problem! Inace su mi ciklusi oko 30 dana, ali nakon menge koju sam dobila odma nakon kaj sam prestala s diane, drugu nisam jos dobila, kasni sad vec 12 dana. Cula sam da je to normalno nakon pilula, al se ipak pitam jel su mi se vec mogle vratit ciste? Ima neko iskustva s tim, koliko brzo se ciste mogu vratiti??
I druga stvar, gore je netko napisao da je gin preporucio ne radit na bebi 3-4 mj... meni moj 2 mj.. cula sam i slucajeve kad je preporuceno cekat pola godine, a i "cim prije to bolje" Sta je na kraju istina?!
diamonds is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 19:28   #60
Quote:
diamonds kaže: Pogledaj post
hej.. evo i ja "imam" probleme s Pcos..prije 2 mj sam prestala piti diane, jer zelim zatrudniti. par dana nakon prestanka sam isla na ultrazvuk,i nije bilo ni jedne ciste. gin je rekao da bi moglo duze potrajati dok ne zatrudnim ali da nije problem! Inace su mi ciklusi oko 30 dana, ali nakon menge koju sam dobila odma nakon kaj sam prestala s diane, drugu nisam jos dobila, kasni sad vec 12 dana. Cula sam da je to normalno nakon pilula, al se ipak pitam jel su mi se vec mogle vratit ciste? Ima neko iskustva s tim, koliko brzo se ciste mogu vratiti??
I druga stvar, gore je netko napisao da je gin preporucio ne radit na bebi 3-4 mj... meni moj 2 mj.. cula sam i slucajeve kad je preporuceno cekat pola godine, a i "cim prije to bolje" Sta je na kraju istina?!
ja ne pijem diane od prošle god,prva dva ciklusa su mi bila nakon 30 dana a ostali 40-50 dana,evo sad je prošlo oko 52 dana i još nemam menge,isto tako kad sam prestala piti mi je gin rekao da nemam cista,a prije mjesec dana kad sam bila na uzv mi je rekao da ih imam tj.vratile su se ali mi nije dao nikakve tbl.rekao je da želi vidjeti kako će biti bez njih.sad neznam dali će me vratiti na diane(što nebi voljela).rekao mi je kad budem planirala trudnoću da prvo pokušam bez ikakve hormonske th i tek ako tako ne uspije na taj način ,da će mi dati nekakve tbl.

jesi radila sad test kad ti kasni 12 dana?
gracijelica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:25.