Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2008., 13:21   #41
Ja sam nosila curicu, od početka sam "znala" da je cura, nekako sam imala osjećaj i nije me prevario.

Mučnine sam imala i to školski od 9. tjedna pa do 14.ili 15. , ali bez povračanja. Nekad sam molila Boga da se izpovračam pa da mi bude lakše ali ništa od toga. Imala sam osjećaj da sam neprestano u busu na duuuugom putovanju, podsjećalo me na mučninu tijekom putovanja pa sam već razmišljala da počnem Dramine piti .

-Nosila sam nisko, malen trbuh sve do zadnjeg mjeseca, tad je malko narastao (svi su mi prognozirali dječaka zbog toga).

Udebljala se 17 kila, uglavnom u guzu i bokove (isto prognozirali dječaka)

Prištiće ne računam, imala sam ih konstantno

Linea negra se pojavila potkraj trunoće, obuhvatila čitav pupak! Ajme, kao da se nisam godinama prala

Plačljiva na početku trudnoće za poludit, prva tri mjeseca sam proplakala, poslije se malo stabiliziralo

Mirisi...ajme, oprat suđe nikako, gadilo mi se sve i svašta, one boce od mlijeka, sva hrana zapakirana u najlone, hrenovke, pašete u crijevu....dizao mi se želudac na pogled na to

Slatko nisam mogla vidjet, svoju svadbu sam preživjela na tri kolačića
Prvo tromjesečje sam živjela na margarinu i kruhu za sva tri obroka (otuda i kile )

Žgaravice me ubijale pred kraj trudnoće, mala sam ih konstantno
(mala se doista rodila s puno kose )

Iako su mi svi pričali da će biti dečko (moja mama je i nakon ultrazvuka vjerovala da je unuk, mada je silno željela unučicu), rodila sam curu, svima u inat
nightfall is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2008., 18:56   #42
Znači, jedino što se potvrdilo je majčina intuicija ? Pitanje za trudnice i mame koje znate kada vam je točno bila ovulacija, kako se prema tome određuje spol? 1 ili 2 dana prije O cura, na sam dan O dečko ?

Čitala sam postove i mislim da ipak ima nešto u tome kad su trudnoće različite ovisno o spolu djeteta kojeg nosite ?

U svakom slučaju, hvala na zanimljivim odgovorima ! Samo tako nastavite...
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 16:13   #43
Navodno su spermići s x kromosomom (znači ženski) sporiji ali izdržljiviji od muških (y kromosom), tako da je veća vjerojatnost da će izdržati i oploditi oni ženski ako se seksaš dan-dva prije ovaluacije, dok će se muški pokazati brži i uspješniji na sam dan ovulacije ili dan kasnije...

inače ja sam od samog početka trunoće bila uvjerena da je curica iako su drugi govorili suprotno (nemam prištiće, imala sam mučnine, nemam apetita) i kaže gin da će biti curica
minodora is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 19:22   #44
Sve su to bablje priće!Ja nisam imala mućnine, trbuh mi je mali nekako uzak,liniju neg. namam,prije trudnoce ten mi je bio savršen,sad koda sam opet u pubertetu,posebnu zelju za hranom nemam,nadebljala se nisam,kosa mi je lošija nego prije,masti se brže i dosta pada,a ja nosim dečka.
trudnica24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2008., 20:09   #45
ten mi se pogoršao, trbuh mi je dosta velik
ja sam nekako osjećala da je curica i sanjala sam je dva puta i je, dr. kos potvrdio: curica je, zlato mamino, evo baš se miče
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 16:54   #46
Kad sve ovo pročitam izgleda da ja nosim i curicu i dečka, dvospolca

Lara nemoj mi još i ti ubijati nadu za curicom.
Zabranila sam svima da prognoziraju da će biti dečko jer želim biti uvjerena da je curica sve dok joj pišo ne naraste
A u biti serem sama sebi, tak mi svejedno...
__________________
2 curke
kirshna is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2008., 17:24   #47
meni ten blista a nosim curicu. Jedinu babpsku pricu koju mogu da potvrdim je da jedem mlecnih proizvoda u enormnim kolicinama al kontam ne zato sto je curica vec zato sto mi prosto fali kalcija kojeg uzimam i u tabletama
__________________
ticker
sleepy is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 10:28   #48
u prvoj trudnoći rodila sam curicu, mučnine prilične do cca 16.-tog tjedna, ten super, kosa bolja nego ikad

sad u ovoj trudnoći nosim dečka (potvrđeno RACZ), mučnine prilične i traju duže nego u prvoj trudnoći (i sad u 22.-om tjednu), ten super, kosa nikakva

nema pravila
*sanika* is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 20:16   #49
Quote:
nightfall kaže: Pogledaj post
-


Plačljiva na početku trudnoće za poludit, prva tri mjeseca sam proplakala, poslije se malo stabiliziralo

Mirisi...ajme, oprat suđe nikako, gadilo mi se sve i svašta, one boce od mlijeka, sva hrana zapakirana u najlone, hrenovke, pašete u crijevu....dizao mi se želudac na pogled na to

tako je i meni....govore svi curica, a još ni nemogu znati šta će biti...al bitno da si uvjeravaju curicu.......svaka sitnica me rasplače............mirisi......kuhinja....ništa se nesmije peč niti pržit samo kuhat i to ovisno šta, lignje, češnjak SMISLIT NEMOGU isto nisam ljubitelj slatkoga, hvala bogu......samo nekada me uhvate gumeni bomboni, strašno puno jedem povrća i voća, ne povraćam, do sada samo 2 puta, samo me mučnina muči, kao npr danas u gradu, šetamo i odjedanput osjetim smrad prženih lignji i gotovo zlo zlo i zlo...a restorana nigdje u blizini
a dlake danas mi se gade sutra ne,kao moja kosa ako mi dođe do usana ili ujutro zadah, pogotovo cigarete, niti ne pušim više, fujjjjj, smrdi mi ko kuga.....čak pepeljaru punu čika nesmijem vidjeti, odmah mi se diže želudac.....nadam se da će se smiriti.....
__________________
rodio se mali pišonja 11.3.2009 STIŽE MALI LIAM
VJENČANJE & FAMILY & BRAČNO PUTOVANJE
NAŠA MALA PIŠA
Ivelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 21:46   #50
Pozdrav svima, ja sam nova ovdje, odnosno do sada se nisam javljala ali već dugo čitam trudničke teme jer i mi pravimo bebu
Naišla sam na zanimljiv link vezano uz predviđanje spola, baš me zanima jel ima u tome istine?

http://www.mama-mami.com/content/view/494/150/
__________________
The happiest people don't necessarily have the best of everything; they just make the best of everything they have.
simonsanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 22:15   #51
Quote:
simonsanjar kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, ja sam nova ovdje, odnosno do sada se nisam javljala ali već dugo čitam trudničke teme jer i mi pravimo bebu
Naišla sam na zanimljiv link vezano uz predviđanje spola, baš me zanima jel ima u tome istine?

http://www.mama-mami.com/content/view/494/150/
prema tome ispada da nosim muško, a tako si želim curicu....
ajde da čujem vas koje ste već rodile - jel štima to?
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 22:22   #52
to još nemožeš znat.....i mene zanima, vidjet ćeemo, bitno da je živo i zdravo...a kojeg je spola nije toliko važno....makar i kod mene cura prevladava......
__________________
rodio se mali pišonja 11.3.2009 STIŽE MALI LIAM
VJENČANJE & FAMILY & BRAČNO PUTOVANJE
NAŠA MALA PIŠA
Ivelina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 22:24   #53
Quote:
Ivelina kaže: Pogledaj post
to još nemožeš znat.....i mene zanima, vidjet ćeemo, bitno da je živo i zdravo...a kojeg je spola nije toliko važno....makar i kod mene cura prevladava......
hehe, ma jasno mi je da ne mogu znat i jasno mi je da ta tablica nije pouzdana, ali me baš zanimalo dal je kome ispalo kako piše
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 22:33   #54
Po tablici bi trebakla nosit curu, a nosim decka
zaskia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 22:35   #55
Quote:
zaskia kaže: Pogledaj post
Po tablici bi trebakla nosit curu, a nosim decka
uf, sad mi je lakše
računala sam si za mamu svoju i za mm - i za sve ispalo točno prema tablici
znam da je slučajnost ali ipak
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 22:51   #56
Ja sam isto računala za mamu, i za frendicu koja je rodila prije par mjeseci - također točno. A tko bi ga znao....
Kao što Ivelina kaže, bitno da je živo i zdravo.

Zapravo kad bolje razmislim, mi se prvo moramo pobrinuti za plusić

...a onda što bude
__________________
The happiest people don't necessarily have the best of everything; they just make the best of everything they have.
simonsanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2008., 22:58   #57
u mene curica ispada...
e pa vidjet ćemo idući mjesec
bebica_82 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 12:45   #58
ovako, imam dva dečka.

u obje trudnoće sam imala mučnine samo ujutro, ne bi ništa jela, na sve mi se povračalo, sam onaj miris spize. Znam da su mnogi kad bi mi vidili lice rekli da će bit muško jer mi je bilo čisto. Sad ja u to baš i nevirujem, meni to gluposti, e i stalno sam imala želju za slatkim, gaziranim i pivom...eto
mare83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 13:47   #59
Quote:
mini. kaže: Pogledaj post
prema tome ispada da nosim muško, a tako si želim curicu....
ajde da čujem vas koje ste već rodile - jel štima to?
Meni ispada cura,a rodila sam deckica
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2008., 23:03   #60
za prvo rođeno ispada curica => no stigao dečkić

sada ispada curica => i je, curica
__________________
neno1966 kaže: Stvari treba naučiti upotrebljavati i ne zloupotrebljavati. ♥
Lavica02 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:16.