Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.11.2009., 20:32   #81
ja sam u 13. tjednu i jučer mi je neslužbeno rečeno da je dečkić... a što se tiče tih simptoma... imam groznu želju za slatkim i agrumima... prištiće sam i inače imala ali su se sada još i pogoršali kosa mi se masti grozno... povraćala sam od 4. do 10. tjedna... doduše, ja sam tek na početku pa se možda ovo sve i promjeni...
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 21:40   #82
Ne vjerujem nikakvim babskim pričama, ne vjerujem testovima s weba, nemam intuiciju.
Imam samo čopor ljudi koji mi neprestano vade mast "kak još ne znate kaj je????" (u 30. sam tjednu)
Misle ljudi da muljamo, da ne želimo otkriti, a poznato je da bih ja na guzicu progovorila da kojim slučajem znam što nosim, i kao takvu me ti isti ljudi i poznaju

Riješila sam more testova, od babljih do naoko sasvim suvislih koji uzimaju u obzir trajanje ciklusa, datum začeća, genetiku (prevladavajući spol potomstva u obiteljima roditelja)...ma sve, i rezultat je takav da oko 60% posto tih testova kaže da je dečko, a 40% cura.

Jedva čekam idući tjedan (ili porod) da doznam...

A simptomi?
Blage mučnine, niti jedno povraćanje i to samo do 12. tjedna, sva, ali ama baš sva hrana mi je super fina od prvog dana, a svi neprirodni mirisi i umjetne arome te dim mi odurno smrde. Ten je ok, izuzev sporadičnih pizdarijica, kosa punija i sjajnija, koža općenito glađa (a sve to može biti zato što se zdravije hranim, redoviti obroci, odbacila sve poroke i pijem hektolitre vode).

Linea negra pojavila se ulaskom u 7. mjesec trudnoće, nosim na sredini; ni nisko, ni visoko, ali više špicasto nego u širinu (s leđa nitko ne bi pogodio da sam išta drugačija nego prije). Plačljivost? Dolazi u naletima, kao nekoć PMS...

dakle, što li nosim

Kad doznam, vidjet ću poklapa li se s babskim analizama navedenih simptoma
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 22:12   #83
Mislim da nosiš dečka
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2009., 22:13   #84
.... Ili možda curicu
__________________
Sve je dobro :)
Volim te malena
MalaLola is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 12:14   #85
zdravo ja sam friška trudnica i ssssiiiilllnnnnoooo zelim curicu ali svi oko mene govore da ce biti dečko (pomalo razocaravajuce neznaju oni mene ).ugl neki dan sam se spotaknula i pala na guzicu i svi oko mene joj bit ce zensko...a ja želim curicu iako nekako znam da ce biti dečko..ali..ja nemam ni ime za dečka (
sssunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 14:22   #86
Azrijela... ja sam takve simptome imala u prvoj trudnoći.. i bio je dečko
u drugoj... rigoleto do 38 tjedna, obožavala mlijeko i mliječne proizvode, nosila po sredini ali oblik je bio tupi širila sam se u struku sastrane.. i bila je cura
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 16:54   #87
Quote:
sssunchica kaže: Pogledaj post
zdravo ja sam friška trudnica i ssssiiiilllnnnnoooo zelim curicu ali svi oko mene govore da ce biti dečko (pomalo razocaravajuce neznaju oni mene ).ugl neki dan sam se spotaknula i pala na guzicu i svi oko mene joj bit ce zensko...a ja želim curicu iako nekako znam da ce biti dečko..ali..ja nemam ni ime za dečka (
Vjeruj mi...čim saznaš spol voljet ćeš to malo biće u sebi više nego samu sebe,bila cura ili bio dječak. A kad rodiš to malo biće onda pogotovo!
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 19:30   #88
Quote:
Azriela kaže: Pogledaj post
Ne vjerujem nikakvim babskim pričama, ne vjerujem testovima s weba, nemam intuiciju.
Imam samo čopor ljudi koji mi neprestano vade mast "kak još ne znate kaj je????" (u 30. sam tjednu)
Misle ljudi da muljamo, da ne želimo otkriti, a poznato je da bih ja na guzicu progovorila da kojim slučajem znam što nosim, i kao takvu me ti isti ljudi i poznaju

Riješila sam more testova, od babljih do naoko sasvim suvislih koji uzimaju u obzir trajanje ciklusa, datum začeća, genetiku (prevladavajući spol potomstva u obiteljima roditelja)...ma sve, i rezultat je takav da oko 60% posto tih testova kaže da je dečko, a 40% cura.

Jedva čekam idući tjedan (ili porod) da doznam...

A simptomi?
Blage mučnine, niti jedno povraćanje i to samo do 12. tjedna, sva, ali ama baš sva hrana mi je super fina od prvog dana, a svi neprirodni mirisi i umjetne arome te dim mi odurno smrde. Ten je ok, izuzev sporadičnih pizdarijica, kosa punija i sjajnija, koža općenito glađa (a sve to može biti zato što se zdravije hranim, redoviti obroci, odbacila sve poroke i pijem hektolitre vode).

Linea negra pojavila se ulaskom u 7. mjesec trudnoće, nosim na sredini; ni nisko, ni visoko, ali više špicasto nego u širinu (s leđa nitko ne bi pogodio da sam išta drugačija nego prije). Plačljivost? Dolazi u naletima, kao nekoć PMS...

dakle, što li nosim

Kad doznam, vidjet ću poklapa li se s babskim analizama navedenih simptoma
Identični simptomi kao i kod mene i dečko je.
A kažu da kad nosiš curicu onda povraćaš ko nespašena u trudnoći...
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 19:30   #89
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Vjeruj mi...čim saznaš spol voljet ćeš to malo biće u sebi više nego samu sebe,bila cura ili bio dječak. A kad rodiš to malo biće onda pogotovo!
u potpunosti se slažem!! ja sam sebi zacrtala da ja nosim curicu i dečko nije dolazio u obzir. ja sam zamišljala moju malu princezu plave kovrčave kose i plavih okica. i onda sam prekjučer doznala da je dečko... priznajem da sam se malo razočarala, ali zapravo sam shvatila da spol uopće nije bitan... bitno mi je da se moja bebica rodi živa i zdrava i da bude sretna... bila ona dečko ili curica... vjeruj mi, ako se ispostavi da je dečko, nećeš se razočarati.
prevarena_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 19:33   #90
Quote:
prevarena_ri kaže: Pogledaj post
u potpunosti se slažem!! ja sam sebi zacrtala da ja nosim curicu i dečko nije dolazio u obzir. ja sam zamišljala moju malu princezu plave kovrčave kose i plavih okica. i onda sam prekjučer doznala da je dečko... priznajem da sam se malo razočarala, ali zapravo sam shvatila da spol uopće nije bitan... bitno mi je da se moja bebica rodi živa i zdrava i da bude sretna... bila ona dečko ili curica... vjeruj mi, ako se ispostavi da je dečko, nećeš se razočarati.
ja sam isto mislila da nosim curku. Moja teorija je pala u vodu u 12.tjednu kad je dr.posumnjala da se vidi piša,a u 21.tjednu to potvrdila. Htjela sam curicu,rodila dečka i volim ga najviše na svijetu
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 21:07   #91
Quote:
MalaLola kaže: Pogledaj post
.... Ili možda curicu
mmmdah. tako i ja kažem kad se netko uhvati nagađati i postavljati teorije bazirane na drevnim upitnicima i iskustvima iz komšiluka

nego, MalaLola ti si meni već rekla što misliš i prema čemu se trebam ravnati...obavijestit ću te idući tjedan
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2009., 21:13   #92
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
Azrijela... ja sam takve simptome imala u prvoj trudnoći.. i bio je dečko
u drugoj... rigoleto do 38 tjedna, obožavala mlijeko i mliječne proizvode, nosila po sredini ali oblik je bio tupi širila sam se u struku sastrane.. i bila je cura
ma meni svejedno, jedina mi je želja živo i zdravo djetešce.

A obožavam mlijeko i mliječne proizvode, meso, jaja, slatkiše, žitarice, tjesteninu, voće, povrće...nadam se da nisam izostavila koju skupinu namirnica, jer ne bi bilo fer, tamanim sve što pronađem

To je najizraženiji simptom moje trudnoće: ja, koja sam prije zaboravljala jesti pa onda hitno trpala nešto samo zato što mi je došlo slabo, postala sam takav gurman, da prije spavanja čitam kuharice, u restoranima ljudima virim u tanjure, nagađam što susjedi kuhaju, po pet puta u danu odem do dućana kako bih osigurala namirnice za sve što je ušlo u uži izbor za taj dan...
Azriela is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 10:10   #93
tinao6 ma ja vec sada obozavam svoju zvijer
samo svi oko mene nešto tupe pa me opterecuju bzvz...inace svi pričaju o nekim posebnim zeljama u hrani..ali..ja nemam ništa takvo zasad neznam da li to dođe kasnije...zasad mi je samo slabo...
sssunchica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 14:22   #94
Moram se i ja uključiti u raspravu. Danas nam je 19tj. i 3 dana, a 3.12.je ultrazvuk kad bi trebali saznati je li curica ili dečko. Ja silno želim curicu i u nekim razmišljanjima uopće ne pomislim da bi mogao biti dečko. Imam iste simptome ili bolje reći prohtjeve kao i Azriela pa prema nekima od vas ispadne da je dečko. Ne mogu dočekati 3.12. a ako se beba još bude okrenula tako da ne vidimo je li curica ili dečko izludit ću
ančica11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 16:32   #95
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Identični simptomi kao i kod mene i dečko je.
A kažu da kad nosiš curicu onda povraćaš ko nespašena u trudnoći...
ja nosim curu,a zrigala sam se samo 2 puta u toku cijele trudnoće (sad sam na 35+) tako da....

a nosim ni visoko ni nisko, sve je naprijed, sa strane viška nikakvog, kosa je nekako gušća i ljepša ali čitala sam da je to normalno pred kraj trudnoće bez obzira jel je u pitanju curica ili dečko.
Zato poslije poroda počinje nenormalno ispadati, čisto za kompenzaciju
__________________
Ja nisam luzer, naprotiv, meni je osmeh lajt motiv...
rebecca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 17:31   #96
Quote:
sssunchica kaže: Pogledaj post
tinao6 ma ja vec sada obozavam svoju zvijer
samo svi oko mene nešto tupe pa me opterecuju bzvz...inace svi pričaju o nekim posebnim zeljama u hrani..ali..ja nemam ništa takvo zasad neznam da li to dođe kasnije...zasad mi je samo slabo...
Ma znam pusti druge nek pričaju,a ti radi po svom i ne opterećuj se. Sad si trudna i možeš si svašta dati za pravo i jasno i glasno reći da ti idu na živce. Sumnjam da će se itko uvrijediti...okreni hormončiće na svoju stranu
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2009., 17:35   #97
Quote:
rebecca1 kaže: Pogledaj post
ja nosim curu,a zrigala sam se samo 2 puta u toku cijele trudnoće (sad sam na 35+) tako da....

a nosim ni visoko ni nisko, sve je naprijed, sa strane viška nikakvog, kosa je nekako gušća i ljepša ali čitala sam da je to normalno pred kraj trudnoće bez obzira jel je u pitanju curica ili dečko.
Zato poslije poroda počinje nenormalno ispadati, čisto za kompenzaciju
Al nekad je baš zabavno gledati babe kako pogađaju spol prema položaju i obliku stomaka Ja sam imala OGROMAN stomak i zato su često govorile da je cura

A meni kosa nije opadala nakon poroda bojala sam se toga...uff! Ovisi izgleda od žene do žene...mojoj mami je poslije sve 3 trudnoće...
tina06 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 00:21   #98
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
ja sam isto mislila da nosim curku. Moja teorija je pala u vodu u 12.tjednu kad je dr.posumnjala da se vidi piša,a u 21.tjednu to potvrdila. Htjela sam curicu,rodila dečka i volim ga najviše na svijetu
u potpunosti potpisujem
__________________
24/09/2009 mama, vidim te :)
djura19 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 10:17   #99
Quote:
tina06 kaže: Pogledaj post
Al nekad je baš zabavno gledati babe kako pogađaju spol prema položaju i obliku stomaka Ja sam imala OGROMAN stomak i zato su često govorile da je cura

A meni kosa nije opadala nakon poroda bojala sam se toga...uff! Ovisi izgleda od žene do žene...mojoj mami je poslije sve 3 trudnoće...
E sad kaj se tih baba tiče-meni su dvije (naravno da ih nitko nije pitao) rekle da nosim curicu, jedna nedavno, a druga još davno kad ni ja nisam znala kaj nosim. Prva nije ničim potkrijepila svoju tvrdnju, a druga je rekla da to vidi po tome jer mi se faca nije promijenila.

a ima nekaj u toj otečenosti lica, ja sad nisam podbuhla, a u prvoj trudnoći kad sam nosila dečka bila sam puna vode. Doduše, onda sam dobila 20 kila, a za sad tek 13.
__________________
Ja nisam luzer, naprotiv, meni je osmeh lajt motiv...
rebecca1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2009., 10:25   #100
ja sam imala užasne mučnine...ono; cijeli dan a i noć ako ne bi uspjela zaspat... lice čisto ko nikad prije, ali se malo zaokružilo, nisam dobila puno kila onak neki prosjek..nosim dečkića...svi mi kažu da sam ogromna, al to s trbuhom mislim da nema veze, to je varka jer su cure različite građe,....ja sam inače mala i naravno da na meni trbuh izgleda ogroman...
__________________
http://waitwhat.co/
superlight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.