Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2007., 19:22   #1
Hematom u trudnoći

Pozdrav,javlja se jedna zabrinuta nova trudnica....ja sam jucer imala malo sukrvice pa sam osla kod doka vidjet sta je i
na uzv mi je nasla hematom cca 10 x 15 mm.Terapijami je Dabroston i apaurin i strogo mirovanje.
dabroston radi hormona, a za apaurin mi je objasnila da kad maternica skuzi da ima strano tijelo
u sebi, ona se grci da bi ga izbacila, pa da ne bi s hematomom izbacila i plod, dala mi je
apaurin koji ce opustiti misice maternice.Sto se ticemirovanja,zabranila mi je kucanska poslove,
pa cak i sjedenje, rekla mi je da se iz lezeceg polozaja doslovce mogu dignut samo za ici u
wc i jesti...inace se osjecam dobro i nemam bolova, al sam naravno, zabrnuta, iako znam da
puno zena krvari u trudnoci, mada do sad nisam znala pricu s tim hematomima unutra....ah!Hvala unaprijed cure, gledam se ne bedirati, al nije mi bas ni svejedno......da li ste imale slicnih iskustva s krvarenjima?
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 19:26   #2
niam imala takvo iskustvo, ali se iskreno nadam da će se hematom povuć i da neće ugrozit bebicu

hematomi se znaju pojavit u trudnoći i poslje nestat, ili se smanjit a da se beba normalno razvija...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 19:53   #3
Imala sam ja. Terapija je bila ista kao i tebi negdje do 4-tog mjeseca trudnoce.
Rezultat ide u skolu.

Pouka: lezi i odmaraj........
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 20:23   #4
Hvala od srca, cure!Rosa, da li si poslije ta 4 mjeseca isto bila a bolovanju/cuvanju ili si mogla npr.setati i tako to?Kasnije vise nije bilo opasnosti za trudnocu?I da li su ti hematom pratili cestim ultrazvucima(pitam se da li ima nesto u tome kad kazu da su stetni, a meni su ih napravili vec 3 u 6 tjedana i znam da ce ih radi te frke biti jos...).pusa
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 20:27   #5
kad sam bila trudna, surfala sam ko manijak po rodinim i inim forumima. znam da je tamo bilo takvih iskustava i čitala sam da se ti hematomi povuku. prosurfaj si po rodinom forumu..
__________________
Čudno je, kako je malo potrebno da budemo sretni i još čudnije, kako često nam baš to malo nedostaje!
traxdata is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2007., 20:36   #6
Hvala i tebi, trax, bed je sta je hematom na nezgodnom mjestu i u slucaju da raste umjesto da se smanji, mogao bi izgurat bebu sa stijenke za koju se primila, ali valjda nece, inace sam optimist, pa necu odmah gledat sve najcrnije....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 00:03   #7
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,javlja se jedna zabrinuta nova trudnica....
Ja sam u 8. tjednu trudnoce imala krvavi iscjedak, otisla ginu i pronadjena cista 5x5 cm, terapija Dabrostone i Normabel (za smirenje...), strogo mirovanje takodjer krevet-wc, jer je postojao strah ako se ta cista odljusti u komadu i krene da ce se odljustiti cijela maternica a sa time bi i plod otisao

Slusala sam koliko su mi prilike dozvoljavale (na zalost ne dovoljno), ali evo me punih 8 mjeseci trudna

Sve bude OK, vidjet ces
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 13:25   #8
Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
Hvala od srca, cure!Rosa, da li si poslije ta 4 mjeseca isto bila a bolovanju/cuvanju ili si mogla npr.setati i tako to?Kasnije vise nije bilo opasnosti za trudnocu?I da li su ti hematom pratili cestim ultrazvucima(pitam se da li ima nesto u tome kad kazu da su stetni, a meni su ih napravili vec 3 u 6 tjedana i znam da ce ih radi te frke biti jos...).pusa
Bila sam na bolovanju, ali sam mogla šetati. Hematom se poslije resorbirao, pa ga nije ni bilo, a bila sam zatvorena pa ni tu nije bilo problema.
Na UZV sam to prvo vrijeme išla svaka 2 ili 3 tjedna, ne sjećam se točno.
Da li su štetni ili ne mislim da nitko ne može decidirano tvrditi (tak se ni doktori sami između sebe ne mogu dogovoriti) - moja je cura rođena potpuno zdrava tako da jedino mogu reći da njoj nisu štetili.
S obzirom da doktori dignu veliku frku kad slikaš zub u trudnoći mislim da bi digli isto tako veliku frku da je UVZ toliko štetan - zato ne razbijaj glavu.

Lezi i heklaj dok ti ne kažu da smiješ i skuhati ručak.
Rosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 22:43   #9
Wink

Quote:
cukerino77 kaže: Pogledaj post
Pozdrav,javlja se jedna zabrinuta nova trudnica....ja sam jucer imala malo sukrvice pa sam osla kod doka vidjet sta je i
na uzv mi je nasla hematom cca 10 x 15 mm.Terapijami je Dabroston i apaurin i strogo mirovanje.
dabroston radi hormona, a za apaurin mi je objasnila da kad maternica skuzi da ima strano tijelo
u sebi, ona se grci da bi ga izbacila, pa da ne bi s hematomom izbacila i plod, dala mi je
apaurin koji ce opustiti misice maternice.Sto se ticemirovanja,zabranila mi je kucanska poslove,
pa cak i sjedenje, rekla mi je da se iz lezeceg polozaja doslovce mogu dignut samo za ici u
wc i jesti...inace se osjecam dobro i nemam bolova, al sam naravno, zabrnuta, iako znam da
puno zena krvari u trudnoci, mada do sad nisam znala pricu s tim hematomima unutra....ah!Hvala unaprijed cure, gledam se ne bedirati, al nije mi bas ni svejedno......da li ste imale slicnih iskustva s krvarenjima?
iako žurim ne mogu odoljeti da te malo utješim.Moja djeca su "velika"8 i 5 god.a u obje trudnoće imala sam poprilično velike hematome(čak sam znala i veličinu,sad se više ne sjećam) i osjećala se kao da sam u horor filmu-jurila svakih 5 min.na WC,ne spavala po noći...U obje trudnoće počelo je oko7-8tjedna i trajalo cca.mjesec dana.Prvi put bila sam zbunjena,šokirana,išla kod nekoliko ginekologa,trapija Dabroston/Apaurin...ležala itd,drugi put terapija je bio neki uvozni preparat,Utrogestan koji sam 3 put dnevno stavljala kao vaginaletu i prošlo mi je puno brže,ali tad sam bila kod drugog doktora koji mi je ulijevao povjerenje i vidjelo de da ima iskustva s tim i nekak sam osjećala da bu sve ok završilo kako je i bilo...Inače,trudnoće mi nisu bile problematične(osim ludjačkog riganja) niti sam teško zanijela.mirovanje obavezno,a ako ti se doktor ne svidja-promijeni ga.Sjećam se još da nije preporučljivo nadale kroz trudnoću u takvim sl.ništa sto napreže trbušne mišiće(npr.usisavanje)a nastoj i izbjegavati povraćanje koliko možeš...Bit će sve ok,vidjet ćeš,i ja sam bila mrtva od straha,a sve je ispalo ok... i uživaj!
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2007., 22:49   #10
Quote:
Rosa kaže: Pogledaj post
Bila sam na bolovanju, ali sam mogla šetati. Hematom se poslije resorbirao, pa ga nije ni bilo, a bila sam zatvorena pa ni tu nije bilo problema.
Na UZV sam to prvo vrijeme išla svaka 2 ili 3 tjedna, ne sjećam se točno.
Da li su štetni ili ne mislim da nitko ne može decidirano tvrditi (tak se ni doktori sami između sebe ne mogu dogovoriti) - moja je cura rođena potpuno zdrava tako da jedino mogu reći da njoj nisu štetili.
S obzirom da doktori dignu veliku frku kad slikaš zub u trudnoći mislim da bi digli isto tako veliku frku da je UVZ toliko štetan - zato ne razbijaj glavu.

Lezi i heklaj dok ti ne kažu da smiješ i skuhati ručak.
Glede rengena-frendica je doživjela saobraćajku dok je bila trudna,slikali je uzduž i poprijeko,nije znala da je trudna,cijelu trudnoću su joj liječnici(s pravom)a i ona sama dizali frku-mali ide u 4.razred i natprosječno je inteligentan-i kad je frka prava-ispadne dobro
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2007., 23:31   #11
Hvala puno svima na odgovorima, dobro da imamo jedna druge ja sam se u medjuvremenu, sto od vasih odgovora, sto od komedija skulirala.. svjesna sam da ginekolozi uplase pacijentice (neki i pretjeraju i to nije ok )kako bi osigurali kako nas tako i sebe, kao napravili su sve sta su mogli i tako to..bolje se previse stedit nego se poslij lupat po glavi kad nesto ode po zlu...posebnaprica su privatnici, koji ce ti naravo ispricat dodatnih sto cudesa kako bi sto cesce dolazila na pregled od niti sat vremena koji ce ti naplatiti 400kn (bilo bi i 800 da sam joj dovolila da mi uzme sve briseve, al sam joj rekla da cu ici kod svoje socijalne ginicke za to )i tako se treba lipo skulirat, azmisljat pozitivno i ja se nadam da ce ta situacija proci kroz nekih mjesec dana ili manje i da cemo i mi od 9.mjeseca-termin-uzivati u svom malom andjelu
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 09:32   #12
cukerino ...sve će biti u redu i uskoror ćeš mazit svoju bebicu, samo pozirivno razmišljaj...
__________________
relax - nothing is in control
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 09:36   #13
Cukerino
Drago mi je bilo citati ovaj tvoj post, ma svaka je rijec na svome mjestu i stav koji si zauzela je najbolji moguci
Pahuljica79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2007., 10:44   #14
drži se cukerino
sve bu ok
anna65 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2007., 13:44   #15
hvala na podrsci, zlatne ste!

p.s.doktore definitivno treba slusati, ali s rezervom...izvuci od njih i sa neta sto je moguce vise informacija i zakljuciti nakon sto sete dobro promislile sta uciniti...npr.jedna dok mi je dala za hematom i apaurin kako bi se opustili misici maternice i kako ne bi zajedno s hematomom grcenjem izbacili i plod...ja sam vidjela da pise dase ap.ne daje trudnicama i pitala drugu dok za misljenje i ona je rekla da ona ne bi nikada pila apaurin jer hematom nije strano tijelo koje ce maternica pokusat izbacit, a sve sto udje u nase tijelo u prvom tromjesecju, jako utjece na razvoj bebaca....
__________________
Živ-živ! :)!
Usvojimo dijete na daljinu i pomozimo Africi!
cukerino77 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 23:17   #16
Hematom kraj bebe u maternici

Drage moje trudnice, sadašnje i bivše ! Molim vas za pomoć...

Jučer sam bila kod ginekologa na prvom pregledu sa punih 6 tjedana trudnoće. Mojoj mrvici već kuca srčeko .
Prilikom ultrazvučnog pregleda, doktorica mi je otkrila hematom u maternici koji nastaje kao posljedica pucanja kapilara prilikom implantacije jajne stanice u zid maternice. Dobila sam tablete Duphaston i preporučila mi je umjereno mirovanje. Nije mi izgledala suviše zabrinuto radi toga, međutim, na netu sam pročitala u najmanju ruku uznemiravajuće informacije. Spomenuta dijagnoza se klasificira kao prijeteći pobačaj i preporučeno je strogo mirovanje . Ne znam šta da radim, jako sam zabrinuta .

Da li je netko od vas trudnica imao istu ili sličnu dijagnozu? Može mi netko pomoći svojim iskustvom?
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 23:33   #17
draga, ja sam imala hematom, ali sam nazalost za njega saznala tek kad je pukao.. a pukao je nakon sex. odnosa u 8/9 tj. samo sam pocela krvarit..

u 7 tj. smo isli na potvrdu trudnoce i niko nam nije rekao da ga imam...

sva je sreca pa je hematom bio smjesten ispod gestacijske inace ne zelim ni reci sta bi se desilo..
uglavnom, hematom na kraju obicno pukne ( nek me isprave cure ako grijesim)...
meni su dali dabroston i pila sam ga do oko 14, 15. tj.
a pored njega sam dobivala i progesteronske injekcije 10 dana

ja ti savjetujem da potrazis jos jedno misljenje rad terapije i sto je najvaznije.. da se smiris i mislis pozitivno!!!!!

meni su taj prijeteci pisali jako dugo i uzasno mi je bilo tesko i vidjeti svoj nalaz, ali danas sam u 26 tj. i sve je hvala Bogu super!

miruj, sto manje hodaj, ostavi kucanske poslove za nekog drugog... zelim ti puno srece ...
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 23:52   #18
ovako seven moja draga

hematom može i nemora biti opasan

kad ga se ima trebalo bi ići na čuvanje trudnoće i mirovati(ne striktno u krevetu) ali sve laganini,nikako sex,nikako teško dizanje,saginjanje i tome slično

isto tako treba se dobiti terapija hormonima što si i dobila jer hormoni štite cervix da se neotvori i da nedođe do spontanog radi hematoma

ja sam ga isto imala,saznala sam za njega tako što mi se nakon jako strsnog dana na poslu pojavio rozi iscjedak(znači krvarenje) koje je bilo tako sitno i trajalo samo taj dan tj.samo to što je iscurilo kad sam vidjela,dr. napravila uzv i rekla hematom,prepisala mi utrogestan tablete od kojih sam dvije pila a treću stavljala u vaginu(te tablete mogu znači i na usta i u vaginu) i to mi je rekla da pijem dok ne dođem na sljedeći pregled i onda više nisam trebala,znači meni je samo to malo rozo izašlo taj dan i ništa više,što se desilo s hematomom to neznam,uglavnom nije ga bilo

hematomi prolaze i povlače se kao i hematomi na koži tako da se nebojiš,on će se sigurno povući,pij tu terapiju kako je rekla dr. ,ako slučajno prokrvariš odi hitno na uzv i to je to

nemoj se brinuti jer vidiš da sam ja od stresa nadrapala

ja sam taj isti dan kad sam prokrvarila išla na predavanja(mislim nije to neki big deal kad cijelo vrijeme sjedim) ali to hoću reći da to mirovanje neznači ležanje u krevetu po cijele dane da si nemisliš,sve radi ali laganini i ono što nemožeš nemj ni pokušavati

sve bu ok draga

znači već i srčeko kuca bemu miša malenoga?jel imaš mučnina i drugih popratnih pojava?
ja nisam ništa imala,kao da nisam ni trudna,niti sam jela više nego inače,niti sam imala mučnina,niti sam imala promjene raspoloženja,niti sam imala specijalnih želja tokom trudnoće,spavala sam kao beba do kraja trudnoće,nikakva nesanica i tome slično,spavala na trbuhu do sedmog mjeseca jer sam tek u 5 mjesecu dobila jednu kilu,a do tada ništa,trbuh ravan maltene,a naš kako sam se na plaži sunčala kada sam imala trbuh?
tako da bi ti ja udubila rupu u pijesku ili šljunku(onoliku koliki mi je trbuh) i onda bi legla na trbuh s trbuhom u tu rupu i tako sam se lijepo sunčala na trbuhu a nisam ga stiskala,da se bar to moglo napraviti s madracem da spavam cijelo vrijeme na trbuhu

ajde draga samo mirno i laganini
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 23:53   #19
Sunčica, puno ti hvala... Ja nisam krvarila (još), ali se nadam da će mi se taj hematom nekako povući ili puknuti . Mislim da je u rizično dok ga beba ne preraste. Dobrostan je isto kao i duphaston, to su didrogesteroni. Možda bi stvarno trebala potražiti drugo mišljenje, ali me strah da sad opet idem na vaginalni utz i ometam bebicu dok je tako mala .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2008., 23:56   #20
evo moje priče.5+2 (nedjelja),oskudno krvarenje i bolovi u trbuhu,odemo na hitnu,doktor me pregleda i napravi uzv.kaže da će biti sve ok,dao mi je utrogestan,neka mirujem i za dva dana opet na uzv.krv je prestala ali imam smeđi iscjedak.dolazim na taj uzv,srčeko kuca i kaže doc neka mirujem i da dođem za 8 dana na uzv.ja došla,tada bila 6+5 i kaže dok hematom.ja naravno uplašena,rekao mi i dalje utrogestan i strogo mirovanje.to sam stvarno shvatila ozbiljno,jedino sam išla na wc i ručati,da se ne ukočim.kada sam za dva tjedna došla na uzv hematoma više nije bilo.pretpostavila sam da je otišao jer više nisam imala onaj iscjedak. od tada moja trudnoća je super.ja bi na tvom mjestu strogo mirovala i kako suncica kaže potražila još jedno mišljenje.prije toga nisam ni znala šta je hematom u trudnoći niti sam znala da ga mnoge cure imaju.budi pozitivna,ja sam eto bila jako pozitivna i vjerovala da će sve biti u redu,eto za 8 dana mi je termin.od srca ti želim da tvoj hematom što prije nestane i da uživaš u trudnoći.
enigmatic is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:45.