Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2008., 23:57   #21
potraži drugo mišljenje.

a što misliš kod rizičnih trudnoća kako li je? samnom su ležale žene kojima je svaki drugi-treći dan rađen UZV pregled. Nije UZV tako opasan a pogotovo kada su ovakve stvari koje se trebajju potražiti drugo mišljenje
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 00:07   #22
Draga moja Val...

Baš si mi falila , uvijek me nekako smiriš. Do sada nisam imala nikakvog krvarenja ni ništa tome slično, brine me jer je hematom cca tri puta veći od moje mrvice , ali je zato na drugoj strani maternice. Da li hematom može rasti i nekako naštetiti bebi?
Sex mi ne pada na pamet i nastojim mirovati koliko god mogu .

Mali miš već pokazuje srčanu akciju . Inače se dobro osjećam, uopće nemam mučnine. Povremeno osjetim umor i potrebu za snom. "Malo" sam narogušena i živčana, i rasplačem se na gluposti.

Sve u svemu, prava trudnica .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 00:14   #23
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Draga moja Val...

Baš si mi falila , uvijek me nekako smiriš. Do sada nisam imala nikakvog krvarenja ni ništa tome slično, brine me jer je hematom cca tri puta veći od moje mrvice , ali je zato na drugoj strani maternice. Da li hematom može rasti i nekako naštetiti bebi?
Sex mi ne pada na pamet i nastojim mirovati koliko god mogu .

Mali miš već pokazuje srčanu akciju . Inače se dobro osjećam, uopće nemam mučnine. Povremeno osjetim umor i potrebu za snom. "Malo" sam narogušena i živčana, i rasplačem se na gluposti.

Sve u svemu, prava trudnica .
neće o rasti,nije on cista da raste,pa znaš i sama da hematomi na ruci,nozi,... isto ne rastupa tako neće ni ovaj jer hematom je hematom gdje god bio

ajde ništa se neživciraj,kaže tebi teta val da je to ok(znaš da znam ja)


pusa maloj točkici u maminoj buši
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 11:33   #24
seven, ne brini previše, samo miruj ako ti je to dr rekla, ja sam imala izljev krvi, nakon kojeg je nastao hematom okolo bebe u 6 tj, krvarila sam svakih tjedan dana do 10og tj i mirovala strogo do 12og kad je beba prerasla hematom, i onda je strogo mirovanje prešlo u mirovanje, prokrvarila ponovo u 15 tj, kad počinje "jači" rast bebe i krvarila do 19og, na kontroli hematoma nije bilo, dakle beba ga je izgurala van, i sad od 21 og tjedna sam napokon puštena da radim sve koliko želim/mogu/osjećam se

uglavnom poanta je svaki put kad vidiš krv da te zdrma, ali ako je to stara krv i ne prate ju nikakvi bolovi, grčevi pogotovo, ne brini, hematom mora ili se apsorbirati u maternici ili izići van, samo je bitno da to ne izazoveš ti kretanjem, jer onda može krenuti cijeli, pa povući bebaća.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 11:45   #25
Tatsha, puno ti hvala na savjetima . Mirovat ću i nastojat ću se smiriti koliko god mogu.
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 11:49   #26
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Tatsha, puno ti hvala na savjetima . Mirovat ću i nastojat ću se smiriti koliko god mogu.
ma ništa, samo čuvaj svoj mali plusić
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 12:39   #27
seven, cure su ti već ve rekle, ja se javljam čisto zbog statistike - i ja sam imala hematom.

meni je dr. u 6 tjednu odmah vidjela da endometrijska sluz nije homogena i dala mi utrogestan. sa 8 tjedana je vidjela hematom, koji je, na svu sreću bio ispod bebe. mirovala sam, ali ne strogo do trena kad sam prokrvarila, malo svijetlocrvene krvi, taman sam bila ušla u 9. tjedan - tri dana strogog mirovanja, ja sam si sam dala 7 dana strogog mirovanja.
opet krvarenje, ovaj put u 11.-tom tjednu, od tada sam bila na strogom mirovanju 3,5 tjedana - i jela sam u krevetu, čak sam i tuširanje bila amanjila na najmanju moguću mjeru i sa mlakom vodom (da se ne šire krvni sudovi).

sa 17. tjedana hematom se povukao i ja više nisam morala mirovati, ali sam se fuuul štedila.

jučer sam ušla u 22. tjedan - sada sam opet na mirovanju (ne strogom) jer sam otvorena za vršak prsta.

uglavnom - miruj, bolje više nego manje, ne junači se, sve poslove koje možeš prepusti drugima, najvažniji prioritet je tvoja mrvica

svako dobro ti želim i uživaj u svojoj trudnoći - čudesno je to, unatoč svim mirovanjima i ostalim sitnicama
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:06   #28
Drage moje , evo mirujem i malo surfam po netu. Uglavnom, svugdje se uz hematom spominje krvarenje, a ja još nisam imala nikakvog krvarenja... Nije mi jasno je li to dobro ili loše. Koliko sam skužila, postepeno krvarenje znači da se hematom prirodnim putem rastvara i tijelo ga apsorbira iz organizma.

Negdje sam čitala da ginekolozi uz terapiju hormonima daju i apurin ili slične lijekove da se smanji grčenje maternice zbog prijetećeg pobačaja ( ukoliko bi maternica grčenjem pokušala izbaciti hematom, a s njime i plod ). S druge strane, neki tvrde da se maternica neće grčiti da izbaci hematom jer hematom nije strano tijelo i zato nema potrebe za lijekovima za opuštanje mišića. Osim toga, vjerujem da su takvi lijekovi štetni za bebu štetni .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:15   #29
meni je dr. preporučila magnezij za opuštanje mišića, pijem onaj šumeći od dietharma, a u jutro na tašte cca 2 dcl donata mg - to pijem zbog probave i zbog magnezija.
inače, do 16.-tog tjedna sam imala dijagnozu prijeteći pobačaj.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:15   #30
Seven,

mene su u tih prvih 12 tj., pregledali dosta puta i to nema nikakve veze..

kazem ti da potrazis jos jedno misljenje iz mjera predostroznosti, jer sam ja tako uradila..
naime , meni su dali dabroston 2 x 1 u bolnici kad sam dobila krvarenje, ali mi ono nije prestajalo ni nakon 7-8 dana, a i osjecala sam uzasne grceve od svega toga.. bilo me je full strah sta ce biti i nisam htjela riskirati..
doduse , meni seronje u bolnici nisu ni rekli da je hematom uzrok krvarenja (nisam ni tad znala da ga imam) nego da je sve to normalno kod zena u pocetku trudnoce, bla, bla i da nastavim normalno.. rekao mi da mirujem 2 dana.. zamisli...

dakle, ja sam bila prisiljena da odem kod nekog jos...
otisla sam kod drugog ginica , preko veze, koji mi i danas vodi trudnocu, i koji mi je mogu slobodno reci spasio trudnocu... najprije jer sam se ja smirila pishicki sto je najvaznije.. prvo nmi je rekao da hematom i da mu nije jasno kako mi nisu to rekli na 2 prethodna UZV ..

dao mi je pored dabrostona i 10 injekcija.. veca nakon 3-4 mi je prestalo krvarenje i hematom se povlacio... nakon 8 sam bila kao nova ...

mnoge zene, kao sto vidis, imaju taj problem, i on ne mora biti nista opasno..
ali ja ti ipak jos jednom savjetujem da se raspitas za nekog jako dobrog dr. i odes i kod njega.. ne moze ti biti na odmet..

sretno !

Edit: kao sto je i MariaDelMar rekla, i meni su dali da pijem Mg od dieptpharma sumece, a mozes kupiti i od NW 250 i piti 2 x1
meni je ginic takav da izbjegava davati apaurin i normabel, ali bi mi tada dao da ja nisam vec nakon 3-4 dana bila bolje..
doduse rekao mi je u slucaju jakih bolova, obavezno popiti apaurin 2 mg

eto vidis.. nemoj nista na svoju ruku uzimati,. najbolje odi kod jos jednom dr. zbog terapije ako nista...
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:16   #31
e da - bolje da nisi krvarila, moguće da će ti se hematom u potpunosti apsorbirati i proći.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:21   #32
Sunček, svakako ću potražiti mišljenje drugog ginekologa. Ponajprije radi odgovarajuće terapije i radi svog mira.

Maria, kako se drugačije hematom može apsorbirati iz organizma osim krvarenjem? Zar može samo nestati ?
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:22   #33
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Drage moje , evo mirujem i malo surfam po netu. Uglavnom, svugdje se uz hematom spominje krvarenje, a ja još nisam imala nikakvog krvarenja... Nije mi jasno je li to dobro ili loše. Koliko sam skužila, postepeno krvarenje znači da se hematom prirodnim putem rastvara i tijelo ga apsorbira iz organizma.

Negdje sam čitala da ginekolozi uz terapiju hormonima daju i apurin ili slične lijekove da se smanji grčenje maternice zbog prijetećeg pobačaja ( ukoliko bi maternica grčenjem pokušala izbaciti hematom, a s njime i plod ). S druge strane, neki tvrde da se maternica neće grčiti da izbaci hematom jer hematom nije strano tijelo i zato nema potrebe za lijekovima za opuštanje mišića. Osim toga, vjerujem da su takvi lijekovi štetni za bebu štetni .
naravno da su apaurin i sl. stetni..
zato ih ginici izbjegavaju davati u prva tri mjeseca.. ali ako je potrebno, sta ces..
ipak niko ti nece preporuciti da ih pijes dugo..
meni su ih dali u 18 tj. kad sam dobila kontrakcije i iskreno popila sam samo 2 komada jer sam morala...povecala sam dozu mG i nastojala se odmarati... nakon 3 dana sam isla na kontrolu i dr., mi je rekao da ih prestanem piti ako sam bolje, a ja sam mu rekla koliko sam ih popila..
opet svako ima svoje, ali meni se lijekovi nikako ne piju u trudnoci.. ipak, kad je opasno za bebu, opasno je... a kontrakcije itekako znaju biti opasne...
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:24   #34
Gin mi nije savjetovala da pijem magnezij . Inače, po noći znam imati užasne grčeve u listovima, a koliko znam, to može značiti manjak mg u organizmu . Za sad pijem samo Centrum Materna vitamine.
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:25   #35
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Sunček, svakako ću potražiti mišljenje drugog ginekologa. Ponajprije radi odgovarajuće terapije i radi svog mira.

Maria, kako se drugačije hematom može apsorbirati iz organizma osim krvarenjem? Zar može samo nestati ?
evo draga , nasla sam nesto na netu i nadam se da ce ti to pomoci

. Hematom u trudnoći
Dobar dan.zanima me problem koji se zove hematom. Ginekolog mi kaže da je to
ostala krv od menstruacije ali mi se napravio ugrušak. U 8tj.sam trudnoće,
pa me zanima kako se to može riješiti. Pijem tablete koje sprečavaju puknuće,
ali mi treba pomalo to iscuriti.


Hematom koji imate u 8-om tjednu trudnoće nije zaostala krv od menstruacije
nego je nastao kao posljedica prsnuća neke kapilare ili krvne žilice tijekom
implantacije ili placentacije. Ishod trudnoće ovisi o veličini hematoma.
Veći hematom daje veću opasnost jačeg krvarenja i spontanog pobačaja.
Hematom se može resorbirati i nestati a da Vi nemate nikakve znakove
krvarenja i to što ne krvarite je bolji znak i daje veće šanse za održanje
trudnoće. Terapija u ovakvim slučajevima je:
1. Strogo mirovanje
2.Uzimanje nekog od progesteronskih pripravaka( Utrogestan, Dabroston).
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:26   #36
Quote:
Suncica_B kaže: Pogledaj post
naravno da su apaurin i sl. stetni..
zato ih ginici izbjegavaju davati u prva tri mjeseca.. ali ako je potrebno, sta ces..
ipak niko ti nece preporuciti da ih pijes dugo..
meni su ih dali u 18 tj. kad sam dobila kontrakcije i iskreno popila sam samo 2 komada jer sam morala...povecala sam dozu mG i nastojala se odmarati... nakon 3 dana sam isla na kontrolu i dr., mi je rekao da ih prestanem piti ako sam bolje, a ja sam mu rekla koliko sam ih popila..
opet svako ima svoje, ali meni se lijekovi nikako ne piju u trudnoci.. ipak, kad je opasno za bebu, opasno je... a kontrakcije itekako znaju biti opasne...

Potpisujem... Napravit ću sve po preporuci liječnika da zaštitim svoju mrvicu .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:27   #37
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Gin mi nije savjetovala da pijem magnezij . Inače, po noći znam imati užasne grčeve u listovima, a koliko znam, to može značiti manjak mg u organizmu . Za sad pijem samo Centrum Materna vitamine.
ne znam koliko tamo ima Mg, ali on se dodatno daje kad su u pitanju kontrakcije, prijeteci pobacaj i sl.
uglavnom, visak ti ne moze nikako smetati.. ja sam pila isprva 600 mg u sumecim + pravo dosta donata i dr. mineralne
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:33   #38
Quote:
Suncica_B kaže: Pogledaj post
evo draga , nasla sam nesto na netu i nadam se da ce ti to pomoci

. Hematom u trudnoći
Dobar dan.zanima me problem koji se zove hematom. Ginekolog mi kaže da je to
ostala krv od menstruacije ali mi se napravio ugrušak. U 8tj.sam trudnoće,
pa me zanima kako se to može riješiti. Pijem tablete koje sprečavaju puknuće,
ali mi treba pomalo to iscuriti.


Hematom koji imate u 8-om tjednu trudnoće nije zaostala krv od menstruacije
nego je nastao kao posljedica prsnuća neke kapilare ili krvne žilice tijekom
implantacije ili placentacije. Ishod trudnoće ovisi o veličini hematoma.
Veći hematom daje veću opasnost jačeg krvarenja i spontanog pobačaja.
Hematom se može resorbirati i nestati a da Vi nemate nikakve znakove
krvarenja i to što ne krvarite je bolji znak i daje veće šanse za održanje
trudnoće. Terapija u ovakvim slučajevima je:
1. Strogo mirovanje
2.Uzimanje nekog od progesteronskih pripravaka( Utrogestan, Dabroston).
Hvala ti, draga . Eto, upravo me zbunjuje to što mi moja ginekologica nije odredila strogo mirovanje, već samo laganije kretanje bez naprezanja. Rekla je "nemaš nikakvih zabrana, samo smanji tempo". Svakako moram potražiti mišljenje drugog liječnika da ustvrdimo veličinu hematoma i stvarnu opasnost od pobačaja. Do tada ću strogo mirovati, just in case. U svakom slučaju, iz ovoga sam saznala da je bolje da ne krvarim. Nadam se da ni neću .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:36   #39
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Hvala ti, draga . Eto, upravo me zbunjuje to što mi moja ginekologica nije odredila strogo mirovanje, već samo laganije kretanje bez naprezanja. Rekla je "nemaš nikakvih zabrana, samo smanji tempo". Svakako moram potražiti mišljenje drugog liječnika da ustvrdimo veličinu hematoma i stvarnu opasnost od pobačaja. Do tada ću strogo mirovati, just in case. U svakom slučaju, iz ovoga sam saznala da je bolje da ne krvarim. Nadam se da ni neću .
i ja se nadam da neces krvariti

Boga da sve bude 5 !!!
kao sto su ti i gore rekle cure, sex i sl. ni pod razno..
mozda ni ja ne bih dobila krvarenje da se nisam sexala , ali mi nismo znali...

sve kaj si rekla super je .. jos se samo smiri i citaj lijepe stvari u vezi trudnoce ( npr, citaj na trudnickom meniju koliko ja zderem ) ... mani se tih uzasnih stranica sa spontanim pobacajem, jer nece tvoja mrvica nikud od tebe!!!

__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:39   #40
hematom se može i apsorbirati, isto kao kad se npr. udariš u nogu i dobiješ modricu (hematom) i ta modrica ti isto ne iscuri nego se apsorbira u okolno tkivo.
__________________
uzrujavati se zbog onoga što nemaš znači uludo trošiti ono što imaš.
MariaDelMar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:08.