Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2008., 13:53   #41
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Drage moje , evo mirujem i malo surfam po netu. Uglavnom, svugdje se uz hematom spominje krvarenje, a ja još nisam imala nikakvog krvarenja... Nije mi jasno je li to dobro ili loše. Koliko sam skužila, postepeno krvarenje znači da se hematom prirodnim putem rastvara i tijelo ga apsorbira iz organizma.

Negdje sam čitala da ginekolozi uz terapiju hormonima daju i apurin ili slične lijekove da se smanji grčenje maternice zbog prijetećeg pobačaja ( ukoliko bi maternica grčenjem pokušala izbaciti hematom, a s njime i plod ). S druge strane, neki tvrde da se maternica neće grčiti da izbaci hematom jer hematom nije strano tijelo i zato nema potrebe za lijekovima za opuštanje mišića. Osim toga, vjerujem da su takvi lijekovi štetni za bebu štetni .
meni je iz tog razloga prepisao normabel,nisam ga htjela piti samo zato jer mi se od njega spava ali neštete djeci jer da štete nebi se prepisivali(znaš da znam ja again),mislim sve je štetno na ovome svijetu pa tako i ovaj zrak i voda ali ta štetnost nemože napraviti zlo bebi ili tebi(ako me razumiješ) jer da postoji imala šansa da normabeli i apaurii rade sranje i zlo nebi se prepisivali trudnicama
__________________
Valnea 27.09.2007. Lorena 14.07.2010.
valneahana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:55   #42
Sunčica , puno ti hvala na svemu.

Cure, što bih ja bez vas!?

Moja mrvica i ja idemo punom parom naprijed, još dug put nas čeka .
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 13:59   #43
Draga moja Val, znam ja da ti znaš . Bit će sve ok, nestat će taj hematom, majku mu njegovu.

Mislim pozitivno, mislim pozitivno...
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 14:06   #44
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
meni je iz tog razloga prepisao normabel,nisam ga htjela piti samo zato jer mi se od njega spava ali neštete djeci jer da štete nebi se prepisivali(znaš da znam ja again),mislim sve je štetno na ovome svijetu pa tako i ovaj zrak i voda ali ta štetnost nemože napraviti zlo bebi ili tebi(ako me razumiješ) jer da postoji imala šansa da normabeli i apaurii rade sranje i zlo nebi se prepisivali trudnicama
meni su 2 dr. koja mi vode trudnocu rekla da mogu (a i ne moraju) napravit stetu ako se dugo koriste..... postoje indikacije o stetnosti u slucaju duze upotrebe...
oni se daju onda kada stvarno zeni treba jer joj je beba u vecoj opasnosti bez toga..


nravano neke zene moraju pola trudnoce piti apaurin i opet im sve bude ok s bebom.. treba mislit pozitivno... ali mi je bezveze kad cujem da ga trudnice trose za svaku sitnicu..
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 14:39   #45
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Hvala ti, draga . Eto, upravo me zbunjuje to što mi moja ginekologica nije odredila strogo mirovanje, već samo laganije kretanje bez naprezanja. Rekla je "nemaš nikakvih zabrana, samo smanji tempo". Svakako moram potražiti mišljenje drugog liječnika da ustvrdimo veličinu hematoma i stvarnu opasnost od pobačaja. Do tada ću strogo mirovati, just in case. U svakom slučaju, iz ovoga sam saznala da je bolje da ne krvarim. Nadam se da ni neću .
vjerojatno ti nije pp strogo mirovanje jer je hematom na drugoj strani maternice, ali ako imaš mogućnosti miruj što više, a u mirovanju je najbitnije ne naprezati trbušne/zdjelične mišiće, dakle ne dizati niš sa poda.
moj hematom je i nastao jer sam na poslu dizala kompove (neke dellove od oko 7-8kg) i to je uzrokovalo izljev odmah potom, ja sam bila uvjerena da je to spontani ponovo- po obilnosti krvi, ali je kroz nekoliko sati ležanja s nogama na povišenom potpuno stalo, pa se formirirao hematom okolo bebe, polumjesečasto, dakle prilično nezgodno mjesto.

evo ti jedan dobar

članak o hematomima
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 16:30   #46
ja sam išla sa 10 tj trudnoce na uzv i nađen je isto hematom...dobila sam terapiju utrogestana i odmah otvaranje bolovanja, i mirovanje ...krvarila nisam..ali mi je doc rekao da se ne cudim ako primijetim...sa 14 tj ponovljen uzv i hematom se povukao... trudnoća je bila uredna do kraja...

beba sad ima 6 mj....
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 15:23   #47
cure su ti sve rekle. ako je hematom ispod ploda, nema frke. frka je jedino ako je iznad pa ga ako iscuri može odnjeti sa sobom.
u prvoj trudnoći sam mirovala, jer sam ih imala nekoliko i posvuda, a u ovoj nisam morala mirovati jer nije bilo opasnosti za plod. pila sam utrogestane.

hematom može iscuriti a može se i apsorbirati. meni se oba puta apsorbirao.

uglavnom, rijetko koja trudnica prođe bez njega, tako da think pink

sretno
*sanika* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 16:53   #48
meni je ginekolog na prošlom pregledu isto pronašao hematom... rekao je da će se vjerojatno sam razgraditi i nije mi dao nikakvu terapiju. mene nije toliko čak ni strah, al dragi me hoće poslat privatnom ginekologu da to detaljnije pogleda?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 17:03   #49
i ja sam ga imala. ali se sam resorbirao od jednog do drugog pregleda - u roku od tjedan dana. dobila sam utrogestane i na mirovanju bila još tri tjedna nakon što se povukao hematom, valjda za svaki slučaj, a na utrogestanima bila još i duže.
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.11.2008., 17:04   #50
pa uvijek je dobro zatražiti i drugo mišljenje
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 02:06   #51
Ja sam bila na dabrostonima pa se povukao, a nije bio na opasnom mjestu - više se ne sjećam, mislim da je opasan iznad ploda, ako iscuri da ne povuče plod za sobom. Ne znam zašto ti nije dao nikakvu terapiju, nije baš za igrati se. Možda da ipak potražiš drugo mišljenje?
IpsyDipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 03:16   #52
budem išla u četvrtak ponovno jer mi se čini da mi se moja draga frendica kandida "vratila" po 100ti put ove godine i da sam dobila i neku upalicu usput(o da, ide me), pa ću ga pitati za terapiju...

mislim, one je meni rekao da "mirujem koliko mogu", pa to nisam uopće shvatila ozbiljno :O
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 09:14   #53
Quote:
BlackLotus kaže: Pogledaj post
meni je ginekolog na prošlom pregledu isto pronašao hematom... rekao je da će se vjerojatno sam razgraditi i nije mi dao nikakvu terapiju. mene nije toliko čak ni strah, al dragi me hoće poslat privatnom ginekologu da to detaljnije pogleda?
I meni je isto tako bilo. Neki manji hematom. Bila sam se prepala,grozno. Isto mi nije dao nikakvu terapiju...samo nek se pazim,da mirujem kolko mogu itd...
Na idećem pregledu od hematoma ni H, već se razvila posteljica i bebo
pugollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 09:15   #54
a sa koliko tjedana se vidi taj hematom?????

sa koliko tjedana su ga vama vidjeli?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 09:25   #55
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a sa koliko tjedana se vidi taj hematom?????

sa koliko tjedana su ga vama vidjeli?
7-8 tjedana, kolko se sjećam...
pugollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 11:57   #56
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a sa koliko tjedana se vidi taj hematom?????

sa koliko tjedana su ga vama vidjeli?
s 5! s 6 ga više nije bilo i srce ju kucalo...
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 12:12   #57
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a sa koliko tjedana se vidi taj hematom?????

sa koliko tjedana su ga vama vidjeli?
nema vremena, najčešće prokrvariš i onda ga "nađu", osim ako dr nije temeljit, pa ga skuži ranije
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2008., 14:44   #58
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a sa koliko tjedana se vidi taj hematom?????

sa koliko tjedana su ga vama vidjeli?
sa 5 tjedana onda se do sad možda i povuko?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 01:13   #59
Meni su ga vidjeli sa otpr. 8 tjedana i do kraja 3. mjeseca se razgradio. Nakon toga sam i trenirala, i svašta radila tako da nije neki bed, samo treba malo paziti dok ne nestane.
IpsyDipsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 09:56   #60
meni ga je skužio s 5 tj do 6 tj se vec razgradio. ali uz utrogestane. možda bi i bez njih, tko zna. a i nakon toga sve ok, iako moram imati na umu da je veca sansa da se meni zakomplicira nesto nego nekome tko ga nije imao - prema ginićevim riječima.
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:13.