Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2008., 10:14   #61
ma najbitnije je da su ti hematomi otišli te da je nastavak trudnoće bio
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 13:05   #62
Moja kolegica je od početka trudnoće imala hematom, primjećen na prvom pregledu, dobila mirovanje cijelu trudnoću - nije strogo mirovala, i evo nedavno rodila - sve prošlo u najboljem redu.
__________________
-----------------------------------
"Činim pravu stvar............."
bubaspara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 13:15   #63
heloić..evo i mene po malo utjehe dakle prije tjedan ipo sam bila na pregledu, 6tj. trudna, bebi kuca srce, 6mm velika, i oko nje u obliku polumjeseca ogromna hematomčina..dobila utrogestan plus mirovanje...jutros bila na pregledu, smanjio se dosta i otišao ispod i bočno od bebe koja je sad veća od njega, međutim dosta ju je povukao, pa je skroz nisko, gotovo na izlazu iz maternice ginekologica mi nije baš izgledala optimistično, al mi je rekla da ima šanse da se digne, s obzirom da se normalno razvija i da joj srce kucucka i dalje..rekla mi da ne mrdam i da mi je svaki dan više što ga izdržim, velik ko kuća..aaaaaaa..netko sa sličnim, pozitivnim iskustvom bi me vrlo utješio...
PS. nisam krvarila, on sam nestaje..
Thor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 13:50   #64
samo miruj, miruj i miruj, moj je bio poluimjesečasto i nažalost nije sam nestajao nego je krvario, pa me šokirao svako malo, a danas sam 32tj kao što vidiš, dr ti ne daju nadu jer im je nažalost tako lakše u slučaju da se nešto dogodi, a u ranoj trudnoći ima puno toga što može poći po zlu, tako da ti svojoj bebi možeš pomoći samo mirovanjem i pozitivnim mislima ~~~~~~~~~~~~~~~
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 15:27   #65
..nemaš pojma kako mi je lipo vidit tih tojih 32 tj..ko da su moji..thx
__________________
...vatre će se pojaviti oko pet otprilike...
Thor is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 15:33   #66
moj nije krvario,jednostavno je nestao,kao da ga i nije bilo. nije bio velik al bogme me je prepao. u sedmom tjednu je nađen. sa pet tjedana ga još nije bilo.
pugollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 15:58   #67
Quote:
Thor kaže: Pogledaj post
..nemaš pojma kako mi je lipo vidit tih tojih 32 tj..ko da su moji..thx
, samo polako, moj je stvarno bio velik i cijeli je iskrvario van (ništa se nije apsorbirao), a krvarila sam do 19tj, uz strogo mirovanje do 12og kad ga je beba prerasla i mogu ti reći da i ako počne krvariti van nemoj paničariti dok god nje svježa krv i nema bolova, odnosno grčeva.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2008., 17:15   #68
.ma on se već poprilično smanjio, beba je veća, ali je problem što ju je povukao dolje, tako da je jaaako nisko. Samo je on imeđu nje i izlaza vani.. a što se tiče grčeva, ja od početka imam bolove, ne prejake, al onako kao kad bi trebala dobit m. Rekla mi je da joj ni to baš nije drago, al stvarno mi je sve ispregledavala, mislim da mi je i krajnike skoro vidila i kaže da je drugo ok.( bilo je strah da se nešto nije sakrilo na drugoj strani maternice..) uf.uf..evo pozitivno mislim ...bzbz ooom....
__________________
...vatre će se pojaviti oko pet otprilike...
Thor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2008., 12:12   #69
i ja sam imala bolove - kao menstrualne grčeve. doduše nije mi rekao ni koliki je hematom ni gdje je, valjda da me ne uplaši. i prošlo je, a stvarno me znalo jako zabolit.
__________________
mini mini
mini. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.11.2008., 01:08   #70
ja često imam grčeve... svaki me put isprepadnu, paranoja me uhvati da ću pobacit
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 19:08   #71
Evo samo da kažem da sam bila na pregledu i da je sve puuno bolje Hematom se skoro povukao, a beba se mrrrvicu pomakla gore i sad mi je skroz puno, puno lakše..
__________________
...vatre će se pojaviti oko pet otprilike...
Thor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 19:11   #72
Thor,drago mi je za bebicu...jupiiiiiiiiiiiiiiii...držim fige i dalje!
__________________
...život mi se promijenio 02.11.2010.
Amric is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 23:48   #73
Thor....pa to je divna vijest

baš mi je od srca drago
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 09:45   #74
evo da vas malo utješim Ja sam imala hematome od 6og do 16og tjedna, sve ukupno 4 komada koji se nisu razgrađivali nego bi pukli i iscurili a to su doslovno bili izljevi krvi. I čim bi jedan iscurio stvorio se drugi. Mirovala sam i trošila utrogestane, mjesec dana bila u bolnici (u 3 navrata) a danas imam malu harambašicu od 5 mjeseci
Samo slušajte doktore i mirujte što više
Thai is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 14:43   #75
curke a od kuda ti hematomi?
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2008., 16:32   #76
pa dođe do krvarenja uslijed puknuća žile ili kapilare prilikom naprezanja ili čak i ne mora biti neko posebno naprezanje i od tog krvarenja ostane hematom.
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 13:02   #77
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
pa dođe do krvarenja uslijed puknuća žile ili kapilare prilikom naprezanja ili čak i ne mora biti neko posebno naprezanje i od tog krvarenja ostane hematom.
, za ovo stvarno nisma znala brrrrrr
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 21:29   #78
hematom u trudnoći

Bok curke! Evo još jedne nove trudnice , i trebam vašu pomoć.....Naime i meni je otkriven hematom lijevo od bebice, veličine 1 cm. Trudna sam 7 tjedana i nekako me taj hematom muči. Neki dan sam navečer odjednom prokrvarila i to malo ali crvena krv, drugi dan otišla na UZV i dr našla hematom, preporučila mirovanje i utrogestan. Par dana ništa od krvi već jednom lagano roskasto a 2 puta sitno smeđe. I danas opet krv ali vrlo malo, više kao sukrvica. Ne znam, svašta sam čitala, da se to hematom prazni a opet piše i da krvarenje koje se nastavlja nije dobro - prijeteći pobačaj. Još me i dole boli na momente kao da ću dobiti. Moja dr veli da se to maternica i ligamenti šire, a što se tiče hematoma da samo mirujem i da će biti ok. Inače bebica je bila ok, srčeko kucalo! Ima tko sličnih iskustava?
nikita88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 11:41   #79
nikita ja sam imala hematom,lagano sam krvarila jedno 2-3 tjedna (više se ne sjećam),u početku baš krv,onako crvenkasto,a onda smeđe.Imala sam osjećaj da tome nikad neće doći kraj.Ali sve je prošlo super,nkon nekih mjesec dana hematom je nestao,moja trudnoća je prošla super,dokaz tome je moj marko koji trenutno pajki.Samo miruj,miruj i miruj i troši utrogestane,ja sam stvarno strogo mirovala.Budi pozitivna,želim ti svu sreću i da i tebi sve prođe super kao i meni.
enigmatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 12:30   #80
hematom u trudnoći

Enigmatic, hvala ti na odgovoru i lijepim željama! Ok, nisam znala koliko može trajati to krvarenje, eto meni izgleda da je prestalo nakon 5 dana, zna još biti roskasto 1-om dnevno al ti treba povećalo da to vidiš! Ja naravno vidim jer gledam svaku sitnicu. Znam da se trebam opustiti i stvarno mirujem koliko mogu, uglavnom ležim, dignem se na wc i uzeti vode ili slično. Mislim da bum se udebljala strašno Samo nešto grickam
nikita88 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:29.