Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.01.2009., 12:18   #81
dižem ovu temu ne znajući imam li hematom ili što. i prije + na testu počeo je spotting, dobila utrogestan i normabel i strogo mirovanje. 3 dana nakon se spotting smirio pa opet počeo. nakon još tri dana malo svježe krvi. ni na jednom od ta dva uzv-a nije mi ustanovljen hematom, na prvom samo cista ili nepuknuti folikul, na drugom ništa osim malog žumanjka. opet spotting i nakon 3 dana opet malo krvi. nekako mi se čini da je zaista najbolja terapija mirovanje. kad preležim i prespavam doslovno cijeli dan, jedva da i bude spottinga. pitanje: ako i imam hematom, zašto ga ne vide na uzv-u?
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 12:34   #82
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
. pitanje: ako i imam hematom, zašto ga ne vide na uzv-u?
Ovisi i koliko dobar uzv dijagnostičar gleda.
smucek is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 09:21   #83
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
Ovisi i koliko dobar uzv dijagnostičar gleda.
upravo tako, ovisi tko gleda i kakav aparat ima.
moja t je neslavno završila baš radi hematoma (cure ne plašite se, moj je bio jako veliki -7 cm i okruživao je cijelu gestacijsku vrečicu, nitko ovdje nema tako) kojeg moj dr nije vidio bez obzira na redovite preglede. vidjeli su ga tek kad sam došla u bolnicu na puno bolji uzv i tada sam ga i ja sama mogla vidjeti na ekranu.
__________________
Feel the fear but do it anyway...
lollol
aleta is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 09:48   #84
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
dižem ovu temu ne znajući imam li hematom ili što. i prije + na testu počeo je spotting, dobila utrogestan i normabel i strogo mirovanje. 3 dana nakon se spotting smirio pa opet počeo. nakon još tri dana malo svježe krvi. ni na jednom od ta dva uzv-a nije mi ustanovljen hematom, na prvom samo cista ili nepuknuti folikul, na drugom ništa osim malog žumanjka. opet spotting i nakon 3 dana opet malo krvi. nekako mi se čini da je zaista najbolja terapija mirovanje. kad preležim i prespavam doslovno cijeli dan, jedva da i bude spottinga. pitanje: ako i imam hematom, zašto ga ne vide na uzv-u?
a da odeš nekom drugom ginekologu...

ono dva mišljenja.... što misliš o tome?
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 12:13   #85
hematom

Drage moje cure, žene, majke, domaćice...
Ja sam relativno nova cura, prva trudnoća i prvi problemi. Naime, ovaj tjedan sam bila na prvi pregled i uzv i moj ginekolog mi je uočio hematom 3x0,5 cm što i nije malo u odnosu na plod - sad sam u 6+2 (tjedana i dana). Čitajući vaša iskustva sad sam tek zabrinuta, jer on i nije bio toliko, naime preporučio mi je mirovanje - kad mirujem onda je to ležanje na lijevi bok, suzdržavanje od fizičkih aktivnosti, a kad sam ga pitala za posao rekao je ako nije naporan, ako uključuje sjedenje da i to mogu. Nikakvu terapiju s ljekovima nisam dobila i kontrola mi je za 7 dana. Ne znam da li me je odmah otpisao ili stvarno možda nije tako opasno, jer vidim da su cure i za manje hematome dobivale terapiju? Užasno sam zabrinuta, jedva ćekam ponovni pregled...
dominamia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 08:01   #86
Quote:
dominamia kaže: Pogledaj post
Drage moje cure, žene, majke, domaćice...
Ja sam relativno nova cura, prva trudnoća i prvi problemi. Naime, ovaj tjedan sam bila na prvi pregled i uzv i moj ginekolog mi je uočio hematom 3x0,5 cm što i nije malo u odnosu na plod - sad sam u 6+2 (tjedana i dana). Čitajući vaša iskustva sad sam tek zabrinuta, jer on i nije bio toliko, naime preporučio mi je mirovanje - kad mirujem onda je to ležanje na lijevi bok, suzdržavanje od fizičkih aktivnosti, a kad sam ga pitala za posao rekao je ako nije naporan, ako uključuje sjedenje da i to mogu. Nikakvu terapiju s ljekovima nisam dobila i kontrola mi je za 7 dana. Ne znam da li me je odmah otpisao ili stvarno možda nije tako opasno, jer vidim da su cure i za manje hematome dobivale terapiju? Užasno sam zabrinuta, jedva ćekam ponovni pregled...
ja sam ti isto tako imala poveći hematom u odnosu na bebu i nije mi propisao niti strogo mirovanje niti terapiju, pa se do slijedećeg pregleda skroz povukao (s tim da ja nisam uopće mirovala, stresno vrijeme )
ne brini... očito imaju razloga zašto nekad prepišu, nekad ne...
a i uvijek možeš po drugo mišljenje (makar, ako te naručio za tjedan dana, mislim da nije potrebno-ja sam bila tek nakon 4 i po tjedna opet i sve super )
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 10:17   #87
dominamia nema veza samo veličina hematoma, možda je na drugoj strani od bebe, ili ispod
inače, nije dokazano uopće da mirovanje pomaže i preporučuje se samo kod nas još, to ti je više dr-ima da "operu" ruke ako se što dogodi, jer jedino to ti u tako ranoj trudnoći mogu savjetovati- i dati progesteron (utrogestan ili dabroston)
Tatsha is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 14:59   #88
Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
pa dođe do krvarenja uslijed puknuća žile ili kapilare prilikom naprezanja ili čak i ne mora biti neko posebno naprezanje i od tog krvarenja ostane hematom.
morala san ovo komentirat
meni je rekla da sam najvjerojatnije nešto teško dizala, ali može bit i od malo žešćeg seksa, nakon što ja ovaj moj tri dana šeta´ ko puran..

dominamia..ćirni moje postove od prije, ja iskreno nisam isto baš mirovala prvi tjedan, ono kao ležim, al isto sam radila po kući, šetala lagano..a onda mi je bilo šta već je, beba otišla put dolje, šanse mi gin. skoro nije ni davala..fala bogu, sad je sve ok, evo me na pola puta.. iako je beba i sad poprilično nisko..al tek tada kad me je pripala, doslovno sam u krevetu i ručavala i trpila za wc sigurno položaj hematoma ima veze, jer je moj bio iznad, tj. oko bebe, al, isto lezi i miruj što više možeš..
__________________
...vatre će se pojaviti oko pet otprilike...
Thor is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2009., 12:15   #89
hvala cure!

Moram priznat da ste me bar malo utješile.:
Ja sam ulogu mirovanja shvatila doslovno i jedva čekam ponovni pregled i nadam se da će bit bolje vijesti.
dominamia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 16:11   #90
Živa sam...

Drage moje nije me bilo nekoliko dana i nažalost imam loše vijesti. Naime na pregledu u ponedjeljak utvrđeno je da se moj plod prestao razvijat i da moram na kiretažu.
Kakav šok! Prva trudnoća i odmah loše. Nitko od mojih prijateljica nije imao niti slična iskustva kamoli pobačaj ili kiretažu.
Nakon prvog šoka i proplakane noći, ujutro sam se donekle sabrala napravila sve pretrage kako bih u srijedu ušla u bolnicu, zahvat je obavljen u četvrtak, jučer sam puštena kući i evo me. Sve je prošlo dobro, dobro se osjećam, moram malo mirovat, pridržavat se terapije i na kontrolu za tri tjedna.
Optimist sam, svo zlo bilo u tome, nakon 4 mjeseca ponovo sam u akciji jer toliko želim bebuu.
Sretno svima i nadam se da se idući put čujemo na sretnijim temama foruma...
poljubac svima i držite se...
dominamia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2009., 17:54   #91
..uf..šta da čovik sad kaže, a da ne ispadne klišeizirano, užasno mi je žao, drži se i misli na ono što je isprid tebe..čuvaj sad sebe, a bebač će doć, naravno da si optimist...
__________________
...vatre će se pojaviti oko pet otprilike...
Thor is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 02:25   #92
koliko vremenski se taj hematom zadržava,koliko mu treba da nestane ili dali uopče nestane do kraja trudnoče?
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 08:20   #93
Dominamia, čekat ćemo te i nadamo se predivnim vijestima tada, od tebe.
__________________
Ma fakof!
Usagi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 09:06   #94
bila sam do sad kod tri različita liječnika: moj i dva različita bolnička. dva put je nešto viđeno, 3 puta ništa. u svakom slučaju nije blizu ploda. prave svježe krvi bilo je do sada 3 puta ali oskudno. drago mi je pročitati da se svima koje ste pisale sve sredilo već u prvom tromjesječju pa se nadam...
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2009., 09:11   #95
Quote:
dominamia kaže: Pogledaj post
Nitko od mojih prijateljica nije imao niti slična iskustva kamoli pobačaj ili kiretažu.
zato su mnoge od nas ovdje pronašle utjehu, imaš dvije teme o tome, lakše je kad vidiš da nisi jedina.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 14:33   #96
Question

Quote:
Tatsha kaže: Pogledaj post
seven, ne brini previše, samo miruj ako ti je to dr rekla, ja sam imala izljev krvi, nakon kojeg je nastao hematom okolo bebe u 6 tj, krvarila sam svakih tjedan dana do 10og tj i mirovala strogo do 12og kad je beba prerasla hematom, i onda je strogo mirovanje prešlo u mirovanje, prokrvarila ponovo u 15 tj, kad počinje "jači" rast bebe i krvarila do 19og, na kontroli hematoma nije bilo, dakle beba ga je izgurala van, i sad od 21 og tjedna sam napokon puštena da radim sve koliko želim/mogu/osjećam se

uglavnom poanta je svaki put kad vidiš krv da te zdrma, ali ako je to stara krv i ne prate ju nikakvi bolovi, grčevi pogotovo, ne brini, hematom mora ili se apsorbirati u maternici ili izići van, samo je bitno da to ne izazoveš ti kretanjem, jer onda može krenuti cijeli, pa povući bebaća.
hej,molim te pomoć.poludit ću od brige. 9 tj.sam trudna,u 6 tj. imala izljev krvi i završila u bolnici na 11 dana.ultrazvukom utrvrđen hematom 2,4x1,1.u bolnici lagano krvarenje uz strogo mirovanje dabrostone i normabele 3x1 dnevno. nakon što dva dana nisam krvarila pustili me doma uz istu terapiju.drugi dan doma opet krvarenje,ali vidljivo stare krvi.krvarenje ne prestaje,a ultrazvuk je tek za tjedan dana. stvarno mirujem,jedino sam smanjila normabele kad sam pročitala nuspojave. kukovi me stravično bole i noge mi trnu,je li to od ležanja ili je za brigu.ne bi li krvarenje trebalo stati već?
nurko is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2009., 14:51   #97
kako biti optmistična,kad po cijele dane samo ležim i razmišljam o glupom hematomu?
nurko is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.03.2009., 01:37   #98
si zvala nekog doktora i pitala?
genkologa, hitnu, bilo što?
__________________
I Am Chaos, I Am Destruction
BlackLotus is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2009., 20:53   #99
Hello!
Ja sam 6+5 i imam hematom 10x4mm. Doktor danas na UZV rekao da ne treba mirovanje, da je to po bebi to tek 5. tjedan i početak trudnoće pa možda se održi a možda ne i da to tak u životu ide (još je na kraju falilo "jeb'ga" ). Međutim kaj se živcirat sada već sam sama odlučila izležavati se (po pričama mnogih od vas na forumu) i ne brinuti se za idijote.
Sretno svima!
__________________
I used to have an open mind, but my brain kept falling out
jelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2009., 10:14   #100
evo da kazem ja i svoje iskustvo....
od pocetka trudnoce ( odnosno otkada sam ja saznala,dakle nekih 5 tj.) pocela sam blago krvariti, vise smeckasto koje je tako trajalo par dana pa prestalo, svaki puta me dr gledala uzv-om i sve je bilo ok s bebicom. dobila utrogestane i mirovanje, no rekla mi gin da mogu i prosetat i malo po kuci raditi, i tako sam ja i radila. s nekih 8tj. kad sam otisla na wc, sam je lijevalo iz mene, ciste svjeze krvi ( onako kao kad se ozlijedis), ali fakat puno, bez ikakvih bolova. opet sam otisla na pregled i dr. rekla da je ok s bebom da se to zna dogadati. Dva dana poslije opet tako jako prokrvarila, otisla po drugo misljenje i nasli mi hematom ( i to u privatnika ne u bolnici ), i ista terapija i dalje i mirovanje, nije se previse uzrujavala jer je rekla da je na takvom polozaju hematom da ne moze stetiti bebi, i da smijem sat vremena u toku dana i prosetati. I tako ja setala tu i tamo, vise lezala, ali i kuhala i kucanske poslove obavljala, i povremeno i dalje znala u par navrata tako krvariti. Za dva tjedna moj se hematom poduplao, ali doslovno, i bio je veci od bebe, i sada sam na strogom mirovanju....
u 15tj. sam i ne krvarim jos od 11tj.cekam iducu kontrolu i nadam se da se hematom povukao....

uglavnom, sto zelim reci, vazno je to mirovanje, pogotovo prva tri mjeseca, i sad si mislim da sam bar tada strogo mirovala sad bi bila mirna i zadovoljna( vjerojatno)....neki ginekolozi zaplase trudnice i kazu da moraju tako strogo mirovati jer ce u suprotnom morati biti u bolnici do kraja.mozda je to i najbolje rjesenje, a ne "malo smijes, pa ne smijes....."
i nije istina da mirovanje ne pomaze jer zasto onda sve koje miruju, prestanu krvariti????
nikkay is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:24.