Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.10.2006., 17:48   #1
Rodilište Rijeka - iskustva

Rodila sam u Rijeci na stolčiću :već sam nešto opisivala na nekom topiku pa da se ne ponavljam ..Rijeka bravo !Super mi je bilo! Sve pohvale!!Svima preporučam.
stella_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2007., 01:19   #2
Ja sam rodila dva puta.Prvi put klasičan porod oko 2i pol sata.A drugi put negdje oko tri sata i to bez dripa porod na stolčiću nešto najprirodnije što može biti i da idem a neidem opet bi tako.
jer za vrijeme cijelog tog vremena trajanja trudova sam se kretala "skakala" sam na lopti hodala,čučnula..ma u biti sve što mi je pasalo..nema dripa..ne režu te..cijelo vrijeme je babica ili netko sa tobom..a ne ono ajmo lijevi bok..drip i nema mrdanja a rastura te i svaka dlaka na glavi
otrovnica-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 23:53   #3
Quote:
otrovnica-ri kaže: Pogledaj post
Ja sam rodila dva puta.Prvi put klasičan porod oko 2i pol sata.A drugi put negdje oko tri sata i to bez dripa porod na stolčiću nešto najprirodnije što može biti i da idem a neidem opet bi tako.
jer za vrijeme cijelog tog vremena trajanja trudova sam se kretala "skakala" sam na lopti hodala,čučnula..ma u biti sve što mi je pasalo..nema dripa..ne režu te..cijelo vrijeme je babica ili netko sa tobom..a ne ono ajmo lijevi bok..drip i nema mrdanja a rastura te i svaka dlaka na glavi
Daj mi reci kak izgleda taj porod na stolčiću? Meni to zvuči užasno neudobno, jer ne znam niš o tome
Dal je istina da se pri takvom porodu najčešće popuca, jer je puno veći pritisak dolje?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2007., 00:27   #4
ja sam rodila u rijeci prije dvi godine a sad imam termin za mjesec dana.bilo mi je o.k.osoblje je bilo ljubazno,wc čisti i stvarno bi bila sretna da opet tako bude.mislim da neke žene očekuju previše-to je bolnica a ne hotel i svejedno isto sve boli.
možeš ići rodit na mjesec,rađat ćeš u najvećim mukama.malo me ljute te priče o super rodilištima u njemačkoj,švedskoj,americi...itd..tamo si ta tri dana i kao da je važno kakav je wc?glavno da smo svi zdravi,debeli i veseli.....................i pozdrav osoblju u ri rodilištu.
donedi is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 18:49   #5
Klupicaaa ah da to je mene zaj... na porodu!! To je odlična stvar ako je beba na glavi i cca 3500g teška. Sjedneš partner te pridržava sa leđa ne tiskaš samo dišeš i beba ispada. Nema rezanja!!!
Moje djete je bilo 4050g pa sam ušla u predrađaonu u 12h otvorena 6 i pol cm a nisam osjećala trudove. U 14h sam bila skroz otvorena ali se čekalo da se beba pozicionira za stolčić ali to nikako jer je prevelik. U pet sam trazila kobilu i rodila u tri truda. Trudovi na prazno bole otvorena skroz, a trudovi idu, a ja još ne rađam radi klupice!!




Edit: velika slova ne koristimo, smatraju se nepristojnim deranjem. putnica

Zadnje uređivanje putnica : 26.05.2007. at 22:06. Reason: caps lock
crvena11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 18:50   #6
E da u Rijeci je sve super doktori , babice, sobe, SVE!!!
crvena11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 22:01   #7
Quote:
crvena11 kaže: Pogledaj post
Trudovi na prazno bole otvorena skroz, a trudovi idu, a ja još ne rađam radi klupice!!
Ne kužim! Nisi mogla roditi zbog te klupice (bila ti je neudobna) ili zato jer si htjela klupicu, pa ti nisu dali?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 22:23   #8
Quote:
crvena11 kaže: Pogledaj post
Klupicaaa ah da to je mene zaj... na porodu!! To je odlična stvar ako je beba na glavi i cca 3500g teška. Sjedneš partner te pridržava sa leđa ne tiskaš samo dišeš i beba ispada. Nema rezanja!!!
Moje djete je bilo 4050g pa sam ušla u predrađaonu u 12h otvorena 6 i pol cm a nisam osjećala trudove. U 14h sam bila skroz otvorena ali se čekalo da se beba pozicionira za stolčić ali to nikako jer je prevelik. U pet sam trazila kobilu i rodila u tri truda. Trudovi na prazno bole otvorena skroz, a trudovi idu, a ja još ne rađam radi klupice!!




Edit: velika slova ne koristimo, smatraju se nepristojnim deranjem. putnica
kakva je razlika između pozicije bebe za stolčić i za kobilu?
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2007., 22:24   #9
Quote:
crvena11 kaže: Pogledaj post
E da u Rijeci je sve super doktori , babice, sobe, SVE!!!
Veseli me tvoje iskustvo
Za rodilište,doktore i babice sam čula da su super, ali za sestre u sobama da su strava i užas-tebi su bile dobre? Kad si rodila?
maja m is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 10:31   #10
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
Ne kužim! Nisi mogla roditi zbog te klupice (bila ti je neudobna) ili zato jer si htjela klupicu, pa ti nisu dali?
rađala je na klupici ali je beba bila prevelika da nisu mogli centrirati
Tashi is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 13:44   #11
Quote:
maja m kaže: Pogledaj post
kakva je razlika između pozicije bebe za stolčić i za kobilu?


A kaj je to kobila?
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 17:56   #12
Crvena 11 jesi to rađala u zadarskoj bolnici ili negdje drugdje?
abilan is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 18:50   #13
Rodila sam malog Lea 24.04. u Rijeci. Do klupice nisam stigla(to izgleda kao školjka prerezana na pola) ležala sam na krevetu i čekali su da se beba pozicionira na izlaz. Beba nikako ja stisnem vidi se glava i onda se opet kad prodje trud uvuče skroz nazad. A kobila je stol kao ginekološki staviš gore noge i stisneš.
crvena11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 18:54   #14
E da da bi došli na stolčić treba se beba pozicionirat na izlazu i ostali uvjeti uredne trudnoće. Iskustva drugih trudnica su strava i za kadu isto puno je lakši porod!!
crvena11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2007., 23:43   #15
Nevjerojatno koliko različitih iskustava. Ja sam zadnji tjedan toliko bila aktivna da su mi ljudi rekli da ću u hodu rodit i naravno tjekom trudnoće puno orgazama.
Prvorotka sam ušla u predrađaonu u 12 u 13h drip u 17 i 15 mali čupavi Leo je sustavno popišao doktore!! Mislim da treba se raspitat kod svojih mama jer sam ja skoro pa isto ko i moja mama imala tjek trudnoće.
crvena11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 00:50   #16
Quote:
crvena11 kaže: Pogledaj post
E da da bi došli na stolčić treba se beba pozicionirat na izlazu i ostali uvjeti uredne trudnoće. Iskustva drugih trudnica su strava i za kadu isto puno je lakši porod!!

opet ja zbunjena!
Prvo pitanje: koji su to 'ostali uvjeti uredne trudnoće'? Nama na tečaju nisu ništ takvog spominjali, nego su rekli da baš svi mogu rađati na stolčiću.

Drugo: 'Iskustva drugih trudnica su strava' ...iskustva vezana uz kaj? stolčić
MaLo is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2007., 09:43   #17
Quote:
MaLo kaže: Pogledaj post
opet ja zbunjena!
Prvo pitanje: koji su to 'ostali uvjeti uredne trudnoće'? Nama na tečaju nisu ništ takvog spominjali, nego su rekli da baš svi mogu rađati na stolčiću.
Da nisi imala nikakve komplikacije u trudnoći , da ti se beba okrenula na glavu (ako je na zadaku onda samo na stolu možeš roditi), i da nije velika beba jer na stolčiću nema tiskanja samo dišeš kada imaš trudove. Obično se velika beba preko 4kg i kusur zna porodit i na carski ako neide prirodno. Moj Leo 4050g i 53cm. I nema epiduralne i rezanja niti na stolčiću niti u kadi. Iskustva rađanja na stolčiću su odlična , a i za kadu. Za kadu pak moraš prije na silna testiranja hepatitis, hiv,....pa ne smiješ imati iscijedke u trudnoći itd.

Koliko tjedana si trudna?
crvena11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 20:58   #18
Rodilište u Rijeci-iskustva

Zanimaju me iskustva trudnica koje su rodile u Rijeci!
Kako tamo stvari funkcioniraju , je li osoblje ljubazno?
Šta su bebice uvijek uz nas?
Pišite vaša iskustva....
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 23:37   #19
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
Zanimaju me iskustva trudnica koje su rodile u Rijeci!
Kako tamo stvari funkcioniraju , je li osoblje ljubazno?
Šta su bebice uvijek uz nas?
Pišite vaša iskustva....
iskreno mislim da puno ovisi na koju smjenu naletiš.
ja sam recimo imala sreću pa sam rodila u samo 3 sata, a babica me obišla možda jedno 5 puta. doduše imala sam takve trudove da mi je i pasalo biti sama i to u mraku. dobro se pripremi šta želiš a šta ne na porodu. i ne odustaj od toga, naravo ako je sve ok sa tobom i bebanom.
i da pripremi se na sestre na odjelu babinjača jer ih je većina grozna i prilično neljubazna. isto tako sestre za bebe. znači puno strpljenja i ne živcirat se. ako te još šta zanima pitaj.
ja sam bila tamo u 5om mjesecu.
ovo ti je onako cenzurirana verzija jer svatko to doživi na svoj način.
thalia_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 13:12   #20
Quote:
thalia_ri kaže: Pogledaj post
iskreno mislim da puno ovisi na koju smjenu naletiš.
ja sam recimo imala sreću pa sam rodila u samo 3 sata, a babica me obišla možda jedno 5 puta. doduše imala sam takve trudove da mi je i pasalo biti sama i to u mraku. dobro se pripremi šta želiš a šta ne na porodu. i ne odustaj od toga, naravo ako je sve ok sa tobom i bebanom.
i da pripremi se na sestre na odjelu babinjača jer ih je većina grozna i prilično neljubazna. isto tako sestre za bebe. znači puno strpljenja i ne živcirat se. ako te još šta zanima pitaj.
ja sam bila tamo u 5om mjesecu.
ovo ti je onako cenzurirana verzija jer svatko to doživi na svoj način.
E kad bi i ja tako...moram si još dobro razmosliti šta bi htjela,jako teško podnosim bol i uvijek me uhvati panika pa me je strah svega šta me čeka i dosta sam mlada i zbunjena...
Svaka ti čast,ali ja u takvom stanju nikako ne bi mogla biti sama!! Dragi će biti samnom na porodu ako sve bude u redu, a može li biti i u to vrijeme dok sam u sobi ili..? Mislila sam da bi možda probala roditi na stolčiću(ako bude slobodan),kažu da je manje bolno. Termin mi je 21.4. pa se moram dobro pripremiti.
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:43.