Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.09.2017., 14:19   #4201
Ja sam se pripremala za porod u vodi. Obavila sve briseve i na kraju rodila ranije a zadnji nalaz mi nije bio gotov

Znam samo da kad ides u vodu nema nikakvih lijekova, tj nema dripa, epiduralne, gela i sl.
Ja bih ti u svakom slucaju preporucila, na kraju krajeva uvijek mozes odustati ako ti ne bude odgovaralo.

Nadam se da cu treci put imati srece i probati kadu
__________________
puno čitam, malo pišem..
BuBuBubiiiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 14:35   #4202
Quote:
BuBuBubiiiii kaže: Pogledaj post
Ja sam se pripremala za porod u vodi. Obavila sve briseve i na kraju rodila ranije a zadnji nalaz mi nije bio gotov

Znam samo da kad ides u vodu nema nikakvih lijekova, tj nema dripa, epiduralne, gela i sl.
Ja bih ti u svakom slucaju preporucila, na kraju krajeva uvijek mozes odustati ako ti ne bude odgovaralo.

Nadam se da cu treci put imati srece i probati kadu
I ja isto ovako :/

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 16:19   #4203
Nije istina da nema dripa za porod u vodi.
Dobila sam drip kad sam ušla u rađaonu s kadom (nakon 5h čekanja da mi prirodno počnu trudovi, cijelo vrijeme je curio vodenjak), skakutala na pilates lopti pa su me stavili na stol dok se kada ne napuni, stavili ju tad puniti.

Taman se kada napunila kad sam ja rodila Nisam ni prst uspjela umočiti
the redCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:48   #4204
Taj porod u vodi je neka urbana legenda, znam valjda 20ak žena koje su pokušale i nisu uspjele, unatoč urednim trudnoćama i brisevima. A i ako ti se desi da se sve zvijezde poklope i odobre ti taj porod, kada već bude zauzeta
ugl ja sam odustala, ipak ću ić na epiduralnu

I samo jedan savjet za sve one koje žele pokušati- napomenite na vrijeme svom ginekologu da ste zainteresirane, da vam on da uputnice jer se navodno dugo čekaju rezultati briseva (ja sam bila na pregledu u 33. tjednu i rekao je gin da ako želim vodu, moram već sad obavit sve pretrage jer inače neću dobiti nalaze do termina )
MammaM1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 18:03   #4205
Ja sam upoznala dvije žene koje su rodile u kadi i valjda njih 20 koje su htjele ali iz nekog razloga nisu (i ja sam među njima)

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2017., 14:01   #4206
Quote:
MammaM1a kaže: Pogledaj post
Ima li koja od vas iskustva s porodom u vodi u riječkom rodilištu, ili zna nešto o tome? Za/ protiv?

Znam da treba obaviti neke dodatne pretrage za to i da svi nalazi trebaju biti idealni, a ja imam skroz urednu trudnoću pa razmišljam o porodu u vodi ako budem kvalificirana
plakala bi kad se sjetim kak mi je promakla... zbog mog gina koji mi nije ponovio nalaz na hepat.b(bio je pozitivan,radi cijepiva ali ga je trebalo ponoviti) .

kazem,plakala bi. neprezaljeni san...
šminkerica91 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 21:59   #4207
Ja sam isla prije 4,5 godine, upala bez problema. Sami me pitali da li zelim drip ili ne

Ekipa mi je bila odlicna
__________________
Mirna sam samo kada sam ti blizu
Ako me pustiš ostat ću bez snage
Ako još tvoje dobrote ne ukradem...
Mariachi1007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 23:32   #4208
Pozdrav

38. tjedan sam, u iscekivanju kad ce porod krenut
Zanima me ako netko zna koliko dode apartman na dan i kako su posjete onda organizirane? Isto ogranicene ili malo fleksibilnije? I da li mogu djeca u posjet ako sam u apartmanu?
Hvala
SleepyKitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 23:45   #4209
Quote:
SleepyKitty kaže: Pogledaj post
Pozdrav

38. tjedan sam, u iscekivanju kad ce porod krenut
Zanima me ako netko zna koliko dode apartman na dan i kako su posjete onda organizirane? Isto ogranicene ili malo fleksibilnije? I da li mogu djeca u posjet ako sam u apartmanu?
Hvala
Ja sam trazila apartman ali je bio zauzet pa nista od toga , neka caka je ako imas croatia osiguranje ali ti ce ti najbolje oni gore objasnit. Znam da je dan bio 350 kn i moze pratnja bit s tobom koliko hoce....ja sam zavrsila u sobi do apartmana i muz od te pacijentice je proveo noc tamo pa po tome znam....najsigurnije je nazvat u rodilište i provjerit ali tek kad dodes na porod vidis dal je slobodan ili ne a onibsa croatia oaiguranjem su imali prednost bar je prije tako bilo a sad....

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 23:53   #4210
Quote:
tina1984 kaže: Pogledaj post
Ja sam trazila apartman ali je bio zauzet pa nista od toga , neka caka je ako imas croatia osiguranje ali ti ce ti najbolje oni gore objasnit. Znam da je dan bio 350 kn i moze pratnja bit s tobom koliko hoce....ja sam zavrsila u sobi do apartmana i muz od te pacijentice je proveo noc tamo pa po tome znam....najsigurnije je nazvat u rodilište i provjerit ali tek kad dodes na porod vidis dal je slobodan ili ne a onibsa croatia oaiguranjem su imali prednost bar je prije tako bilo a sad....


Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
Hvala, budem nazvala onda i pitala. I nadat se da ce bar neki bit slobodan A za djecu ne znas kako ide?
SleepyKitty is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 00:20   #4211
Ja sam trazila u vrijeme onih poplava kad je bila ludnica i samo jednog su imali, to ti je sreca
Ne znam stvarno ovo mi je prva beba pa se nisam za to ni raspitivala, ali mojoj cimerici su u sobu pustili dvoje djece na par min onda sumnjam da u apartman ne puste...

Poslano sa mog SM-G930F koristeći Tapatalk
tina1984 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2017., 12:07   #4212
Quote:
SleepyKitty kaže: Pogledaj post
Pozdrav

38. tjedan sam, u iscekivanju kad ce porod krenut
Zanima me ako netko zna koliko dode apartman na dan i kako su posjete onda organizirane? Isto ogranicene ili malo fleksibilnije? I da li mogu djeca u posjet ako sam u apartmanu?
Hvala
500 kn dođe apartman po danu i super je jer ti može doći u posjete tko hoće, kad hoće. Može ti i partner biti cijelo vrijeme tamo, i prespavati. Jedino je bed što imaju samo 2 apartmana pa su stalno zauzeti.
MammaM1a is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2017., 11:10   #4213
Najsvježije iz rodilišta.
Ovaj put sam imala puni tretman, prošla sam 2.,3.,4. I 5.kat. Stvarno su se popravili sto se tiče ljubaznosti, uz neke iznimke sa 5.kata :/ Inače sve vrlo profesionalno,zadovoljna sam sa svime osim sa hranom. Posebna pohvala za sestre sa 2.kata sa intenzivne.
Ima jako puno mladih doktora i ostalog osoblja i nekako se svi više trude nego prije pet godina.
Ja sam išla pod opću anesteziju pa je mm primio dijete u radaoni koža na kožu i oni su se upoznali. U intenzivnu su mi nosili bebu nekoliko puta.
Lijekove protiv bolova daju koliko treba,spavacica ima, wc i su uredni i ima papira. Bebe uzmu po noći čak na njihov prijedlog.
Bilo je jako malo žena pa sam bila sama u sobi ili sa još jednom ženom.
Savjeti oko dojenja su im svi na mjestu, nisam trebala puno pomoći jer imam iskustva.
Jedini prigovor ide na politiku otpuštanja iz bolnice 4.dan nakon carskog. To je daleko prerano. Pozlilo mi je već na putu do auta.


Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2017., 10:20   #4214
Verbena čestitam i želim ti brz oporavak...
Ja sam isto rodila u Rijeci prije 5god i za par mjeseci ću opet, pa su mi baš dobrodošle tvoje informacije i usporedba.
paty is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2017., 22:53   #4215
Čestitam kako ti je na kraju bilo s carskim,jel bio dogovoreni,bez problema? tebi je onda bilo nisko željezo, ja sam putovala do doma 3 sata i još prije išla u Tower kupiti maloj Hipp mlijeko u tetrapaku jel smo kasnili na trajekt a slijedeći išao tek nakon par sati...
FIGICA is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2017., 10:00   #4216
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Čestitam kako ti je na kraju bilo s carskim,jel bio dogovoreni,bez problema? tebi je onda bilo nisko željezo, ja sam putovala do doma 3 sata i još prije išla u Tower kupiti maloj Hipp mlijeko u tetrapaku jel smo kasnili na trajekt a slijedeći išao tek nakon par sati...
Ajme meni ja bi umrla da sam morala sve to proći. I još me jako boli rez. Bome se sad osjećam ko pic.... kad vidim da nikoga drugog ne boli toliko.
S carskim je sve bilo ok i jako su pazili na mene,nisu se uopće htjeli zezati zbog anamneze. Nažalost sam zbog toga morala i pod opću

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 20:49   #4217
Imala bih par pitanja za sve one koje su nedavno bile u Ri rodilistu ili poznaju prilike:
- kakva je procedura s prisustvom muza na porodu? (nismo obavili nikakav tecaj, jednostavno nisam stigla, radila sam do kraja)
- doniranje maticnih stanica iz pupkovine zakladi AR?
- do kada ce trajati uredjenje 4. kata? Na 5. je sada poprilicno kaoticno!
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:33   #4218
Quote:
tomka kaže: Pogledaj post
Imala bih par pitanja za sve one koje su nedavno bile u Ri rodilistu ili poznaju prilike:
- kakva je procedura s prisustvom muza na porodu? (nismo obavili nikakav tecaj, jednostavno nisam stigla, radila sam do kraja)
- doniranje maticnih stanica iz pupkovine zakladi AR?
- do kada ce trajati uredjenje 4. kata? Na 5. je sada poprilicno kaoticno!
muz moze besplatno prisustvovati porodu ili cak carskom rezu. mozes donirati matične stanice, ja jesam, najbolje donijeti već ispunjene papire kad dolazis. na zadnje pitanje ne znam odgovor
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 21:44   #4219
Puno hvala Verbena! Gdje si zatrazila papire? U poliklinici prilikom pregleda ili ih trazis od zaklade?
tomka is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.12.2017., 22:06   #4220
Quote:
tomka kaže: Pogledaj post
Puno hvala Verbena! Gdje si zatrazila papire? U poliklinici prilikom pregleda ili ih trazis od zaklade?
Ja sam bila hospitalizirana prije pa mi je sestra isprintala ali mislim da možeš sa weba a ne rukavine isprintati formular

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:19.