Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2009., 22:21   #41
Quote:
thalia_ri kaže: Pogledaj post
samo bez panike
kad si tamo koncentriraš se na trudove i disanje i to je to.
da boli boli. zašto da te lažem. uvijek možeš tražiti epiduralnu
ja nisam mogla vjerovati kad su mi govorili da to zaboraviš, ali zaista je tako. čak sad razmišljam kad drugo iako sam rekla nikad više.
sad kad gledam sa odmakom bilo mi je gore što nisam mogla sjediti i što su me šavovi boljeli nego sami trudovi.
tako je i moja frendica rekla kad je rodila nakon jedno mjesec dana ja ju pitam oce uskoro drugo a ona meni jesi luda,godinama cu imat traume od ovoga,imala je tezak porod,i neki dan kad smo se vidjele kaze mi znas da cemo sad pocet radit vec na bebi tako da bude mala razlika i da ne prekidam porodiljni da odmah nastavim...ja ju gledam,pa kazem jel znas ti sta si mi rekla bila pred 3mj,da nema sanse tako skoro,a vidi sad,ma vrijeme radi svoje sta se kaze..
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:22   #42
Quote:
thalia_ri kaže: Pogledaj post
samo bez panike
kad si tamo koncentriraš se na trudove i disanje i to je to.
da boli boli. zašto da te lažem. uvijek možeš tražiti epiduralnu
ja nisam mogla vjerovati kad su mi govorili da to zaboraviš, ali zaista je tako. čak sad razmišljam kad drugo iako sam rekla nikad više.
sad kad gledam sa odmakom bilo mi je gore što nisam mogla sjediti i što su me šavovi boljeli nego sami trudovi.
Znam da boli...i ne mislim da boli malo, ali recimo da od svoje 12. godine muku mučim s blonim menstruacijama..da se previjam od bolova svakog prvog dana...neke cure su mi rekle da će meni zato biti podnošljivije, ali ja se tim ne zanosim

Šavovi..i toga me strah...a možda ipak ne popucam..
Uf...pri samoj pomisli sad me mučnina lovi
__________________
Nemoj se čudit, anđele..Što neću te prepoznati. Ako te sretnem bilo kad i bilo gdje...S tobom neću
V&L
Kyra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:23   #43
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
E mene kad nešto boli ja samo u plač,plač i plač... ja ne mogu ni do zraka doć ni da hoću...pa neznam oću li se ja moći koncentrirati na disanje ni s najboljom voljom.....i još ta bol
ja sam totalna panicarka,ja mislim da cu se sigurno onesvijestit dok budem radjala,jel sad kad idem vadit krv vise puta se samo zvrnem...jadni oni samnom koji me budu trpili....
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:33   #44
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
E mene kad nešto boli ja samo u plač,plač i plač... ja ne mogu ni do zraka doć ni da hoću...pa neznam oću li se ja moći koncentrirati na disanje ni s najboljom voljom.....i još ta bol

ali disanje ti olakšava bol. kad se sjetim 2 sata sam siktala kao zmija.
thalia_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:36   #45
Quote:
Kyra kaže: Pogledaj post
Znam da boli...i ne mislim da boli malo, ali recimo da od svoje 12. godine muku mučim s blonim menstruacijama..da se previjam od bolova svakog prvog dana...neke cure su mi rekle da će meni zato biti podnošljivije, ali ja se tim ne zanosim

Šavovi..i toga me strah...a možda ipak ne popucam..
Uf...pri samoj pomisli sad me mučnina lovi
naglasi da ne želiš epi. mene su rezali i joša sam pukla užasno. imala sam više od 30 šavova. sama sa kriva jer sa pristala na drip odmah u startu iako sam imala svoje trudove. sad znam za drugi put. meni je beban bio i još je glavat. a i zbog dripa je sve prebrzo išlo.
thalia_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:44   #46
ja se isto spremam u riječko rodilište (inače sam iz ka). hvale ga i doktori, a čula sam i pozitivna iskustva poznanica koje su tamo rodile. termin mi je u 3.mj. i rado bi na stolčicu. kad sam zvala rodilište da pitam dal trebam kakve dodatne pretrage obavit ili doci na pregled, rekli su mi da ne, da samo dodjem kad krene porod i napomenem da bi na stolčicu. jel to doista tako? koliko uopće stolčica imaju tamo? sta ak bude zauzeto bas kad ja dođem? rekli su mi i da se za uzimanje krvi iz pupkovine naplaćuje naknada od 1150 kn. jel se to plaća na licu mjesta u cashu il kako? cula sam doduse i da su u zadnje vrijeme svi navalili u rijeku rodit i da im je užasno velika gužva pa su zbog količine posla i nedostatka osoblja pali na kvaliteti. u svakom slučaju sigurno su i dalje daleko ispred karlovačkog rodilišta u kojem nema nikakve mogućnosti izbora...
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:50   #47
ako je zauzet porod je klasično, na onom stolu. tako su nama rekli na tečaju
thalia_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:55   #48
Quote:
thalia_ri kaže: Pogledaj post
ali disanje ti olakšava bol. kad se sjetim 2 sata sam siktala kao zmija.
ne kužim kako to olakša bol
Morati ću se onda stvarno potruditi i ne stvarati veliku paniku...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:57   #49
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ja sam totalna panicarka,ja mislim da cu se sigurno onesvijestit dok budem radjala,jel sad kad idem vadit krv vise puta se samo zvrnem...jadni oni samnom koji me budu trpili....
tog je i mene strah- da se ne onesvijestim dok rađam, jer i kad imam menstrualne bolove koji su naravno neizdrživi bude mi jako loše i onaj osječaj kao da ću se onesvijestiti a za vađenje krvi da ne pričam..
ja neznam kako će mene trpiti stvarno !
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 22:59   #50
Quote:
thalia_ri kaže: Pogledaj post
ako je zauzet porod je klasično, na onom stolu. tako su nama rekli na tečaju
ja se samo nadam da će biti slobodan kad budem došla...a šta još na tom tečeju učiš i o čemu pričaju...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:06   #51
neznam kako da te utješim osim da ti kažem da nije tako strašno. možda stvarno te trudovi ne budu jako boljeli. ne bole svih jednako i svatko od nas tu bol drugačije percipira.
taj dan kad sam rodila imala sam trudove neujednačene od 7 ujutro a otišla sam u bolnicu u 5 popodne jer mi je curkala plodna voda pa me počela frka hvatat za bebu. inače ne bi ja još bila išla. i ti prirodni trudovi su mi bili nula prema onima na dripu.
ako ti kažem da bi danas sve ponovo bez problema prošla
uvijek možeš tražiti epiduralnu
thalia_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:08   #52
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
tog je i mene strah- da se ne onesvijestim dok rađam, jer i kad imam menstrualne bolove koji su naravno neizdrživi bude mi jako loše i onaj osječaj kao da ću se onesvijestiti a za vađenje krvi da ne pričam..
ja neznam kako će mene trpiti stvarno !
ja sam grozna i panicarim vec unaprijed,mama i muz me znaju zezat da sta sama sebi strah unosim prije vremena,pa kao da ja to hocu,jednostavno se bojim i to je to.neko mi zna reci neces ti imat vremena za mislit na nesvjesticu u tom trenutku.znas kako se ono kaze???? zivi bili pa vidjeli!
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:09   #53
Quote:
thalia_ri kaže: Pogledaj post
ako je zauzet porod je klasično, na onom stolu. tako su nama rekli na tečaju
gdje se tecajevi sad odrzavaju?koliko kosta,i koliko traju?
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:09   #54
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
ja se samo nadam da će biti slobodan kad budem došla...a šta još na tom tečeju učiš i o čemu pričaju...
nešto malo o prehrani za vrijeme trudnoće i tegobama. o njezi bebe, o dojenju u biti sve dosta površno. bar je meni bilo.
thalia_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:10   #55
Ja sam rodila u Ri prije 14 mj.... na porodu mi je bio dr. Frančišković... svi su bili divni prema meni (u pred/rađaoni).. sve je proteklo super... došla sam u 8 ujutro.. u 10 ušla u rađaonu.. u 12.30 rodila.... stvarno za rađaonu sve riječi pohvale.. stalno su me vodom nudile.. ma mrak...

Gore na odjelu babinjača je opet druga priča... sve ovisi od osobe do osobe... sestre za bebe su mi bile ok... i sestre za dojenje.. trudile su se max oko nas jer smo imali problema sa dojenjem.. čak su u jednom trenu i njih 3 bile oko mene i pomagale mi podojit malog... i kad su vidjele da ne ide dale su mu adaptirano jer je jadničak bio gladan.. cicat nikako nismo uspjeli a on je počeo padat na težini....

Ono što je meni išlo na živce je ona žena koja nosi hranu.. to je toliko nadrkano (oprostite na izrazu) stvorenje da to nije normalno.. išla bi živčanit ako bi joj rekle da mi pusti tanjur jer nisam stigla pojest jer sam se patila sa dojenjem i bilo mi je bitnije dijete nahranit.. a ona samo pizdi za svojim tanjurima.... i još mi je tlak digla neka debela sestra u 2 ujuto kad su malog ćopili grčevi.. plakao je ko lud.. meni prvo dijete ne znam šta ću i kako ću.. sestra je rekla da će doći po njega da ga nahrani... ja im zvonim na ono zvonce al od svih soba baš u mojoj to nije radilo.. i izađem s malim ispred vrata sobe da dozovem neku sestru.. i dođe ta debela i počne se derat na mene da šta je meni da šta ja mislim da sam jednina u ovoj bolnici i da ne smijem izlazit s djetetom iz sobe.. i ja sam se naravno rasplakala ko kišna godina i onda mi je dozvala sestru...

Eto to bi bilo otprilike moje iskustvo....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:11   #56
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
gdje se tecajevi sad odrzavaju?koliko kosta,i koliko traju?
imaš u bolnici i kod patronaže. traju 7 ili 8 dana.
besplatni su ako se dobro sjećam. vidiš kako se zaboravi
thalia_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:14   #57
a meni dr. frančišković baš i nije ostao u najboljem sjećanju jer je i meni bio.
eto koliko je sve to individualno
thalia_ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:15   #58
Moje iskustvo je pozitivno, iako me bilo strah kao i vas. Ali par dana prije poroda rekla sam samoj sebi da će baš moj porod biti jedan od onih dobrih i da će sve biti super. Nisam imala neke jake trudove, a pukao mi je vodenjak. Bojala sam se više nego što je bilo neugodno, a bez razloga. Bio mi je bed i zbog klistira, ali nije tako strašno. I odmah nakon toga primili su me u box, došao je muž, odmah sam rekla da hoću epiduralnu (jer to ima veze s tim koliko si cm otvorena), pustili su mi čak i muziku, ugasili svjetlo i dali drip.
Nisam htjela ni kadu ni stolčić. Za kadu sam čula da ako ti promakne termin kad si naručen moraš svejedno ići na stol, ali nije to razlog zašto nisam htjela. Smatrala sam da ću više snage imati ako je ne budem trošila na sjedenje, nego ako budem samo ležala. Oni tamo cijelo vrijeme broje jačinu trudova pa su mi rekli kad više ne budem mogla trpiti da ih zovem za epiduralnu. Ja sam ih zvala i malo ranije (da ne čekam onaj zadnji tren da ne mogu izdržat), i odmah mi je bilo lakše. A kad krene porod to je pjesma. Prvo sam imala osjećaj da ću se pokakati, a onda mi je sestra rekla da je to već faza kad ti tjera dijete van. I onda samo krene, nema tu više razmišljanja šta ako boli ili ovo ili ono. Tada ti ugase epiduralnu da osjetiš trudove da znaš kada moraš tiskati. Oni su ti potpora tamo. I ti tiskaš. I rodiš. Rekla sam babici da ne želim da me režu pa mi je cijelo vrijeme masirala međicu s uljem, ali svejedno sam pukla no imala sam samo 2 šava. Nisam ni hemeroide dobila. Od kad sam legla u taj box, do poroda su prošla 4 sata, meni se činilo kao ura vremena, a feeling kad vidiš bebu je savršen
U cijeloj priči najgore mi je bilo da prođu ta tri dana da odemo doma iz rodilišta.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:16   #59
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
ja sam grozna i panicarim vec unaprijed,mama i muz me znaju zezat da sta sama sebi strah unosim prije vremena,pa kao da ja to hocu,jednostavno se bojim i to je to.neko mi zna reci neces ti imat vremena za mislit na nesvjesticu u tom trenutku.znas kako se ono kaze???? zivi bili pa vidjeli!
tako je , najbolje pričekat i ne se strašit prije vremena. Možda baš mi koje smo paničarke i ne podnosimo bol ovo s lakoćom prođemo!
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:22   #60
Quote:
thalia_ri kaže: Pogledaj post
imaš u bolnici i kod patronaže. traju 7 ili 8 dana.
besplatni su ako se dobro sjećam. vidiš kako se zaboravi
gdje u bolnici,bas u rodilistu ili? jel nesto sam cula da se placaju,mislim nema veze ako treba cu platit nego tako me zanima,a ako muz ide na porod treba obavit tecaj jel tako?
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:34.