Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2009., 23:22   #61
Quote:
thalia_ri kaže: Pogledaj post
a meni dr. frančišković baš i nije ostao u najboljem sjećanju jer je i meni bio.
eto koliko je sve to individualno
E sad.. taj dr. zna mog muža... ne sad ono osobno.. ali iz poslovnog svijeta.... jel on sad zbog toga bio ok i ne neznam.. al ja zamjerke nikakve nemam....

Čam sam na kraju i viknula na njega kad mi je po 100-ti put rekao još malo... a ja dreknula pa to mi od jutra govorite... i još je svojim mobom iz rađaone zvao mm-a da mu kaže da sam rodila....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:25   #62
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
gdje u bolnici,bas u rodilistu ili? jel nesto sam cula da se placaju,mislim nema veze ako treba cu platit nego tako me zanima,a ako muz ide na porod treba obavit tecaj jel tako?
Muž ne mora na tečaj, samo mora na porti kad dođete platiti 300 kn (toliko je bilo kad sam ja išla rodit) i sa računom ga puste unutra.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:26   #63
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
gdje u bolnici,bas u rodilistu ili? jel nesto sam cula da se placaju,mislim nema veze ako treba cu platit nego tako me zanima,a ako muz ide na porod treba obavit tecaj jel tako?
koliko ja znam muž ne treba na tečaj ako želi na porod mislim 99,9%samo treba platiti 300 kn da bi mogao prisustvovati porodu...malo glupo ali eto...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:27   #64
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
tako je , najbolje pričekat i ne se strašit prije vremena. Možda baš mi koje smo paničarke i ne podnosimo bol ovo s lakoćom prođemo!
Pa možeš pročitat neke stare zborove ovjde.. pa možeš vidjet moje zadnje dane i zadnje veče predporod kako sam ja kukala i kakva me panika lovila... to nije bilo za slušat... cijelu trudnoću sam bila ok al me predkraj takva panika oprala...

I mogu ti reć da kad su me počeli trudovi prat.. više panike nije bilo.. samo mi je kroz glavu prolazilo.. samo da što prije izađe van dosta mi je trudnoće....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:30   #65
Ja sam rodila u Rijčkom rodilištu i moje je iskustvo predobro.Liječnici odlični tj.liječnik koji je mene porodio je bio dr.Vlašić i super je osoba kao i većina njih tamo osim Dr. Sindika.
Babica je imala anđeosko lice koje nikad neću zaboravit da mi nje nije bilo uf poludila bi.Najvažnije kad krenu trudovi i sav taj dio poroda je slušanje šta kaže babica to je najosnovnije i najvažnije.
Bila sam sveukupno u bolnici mj. i pol dana tako da sam uspjela donekle vidjet kako sve to funkcionira i ja sam bila zadovoljna.Rodila sam za 2 sata i muž je bio samnom na porodu i sve je prošlo ok bez ikakvih komplikacija i mučenja.
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:34   #66
hvala na odgovoru,cula sam da mora na tecaj ici ako ide s tobom,mozda je to prije onda bilo.al ga pljackaju i ovdje,300kn...
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:34   #67
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Pa možeš pročitat neke stare zborove ovjde.. pa možeš vidjet moje zadnje dane i zadnje veče predporod kako sam ja kukala i kakva me panika lovila... to nije bilo za slušat... cijelu trudnoću sam bila ok al me predkraj takva panika oprala...

I mogu ti reć da kad su me počeli trudovi prat.. više panike nije bilo.. samo mi je kroz glavu prolazilo.. samo da što prije izađe van dosta mi je trudnoće....
to meni i rođakinja kaže, da kad dođe vrijeme samo ću molit Boga da izađe van....a boli li epiziotomija i šivanje?
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:36   #68
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
hvala na odgovoru,cula sam da mora na tecaj ici ako ide s tobom,mozda je to prije onda bilo.al ga pljackaju i ovdje,300kn...
e onda neka bome i rađaju umjesto nas za 300 kn....
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:37   #69
suprug može i bez tečaja samo prije samog poroda treba platit 300 kn pa će ga tek onda pustit u box

Šivanje malo boli ali ništa strašno
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:40   #70
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
to meni i rođakinja kaže, da kad dođe vrijeme samo ću molit Boga da izađe van....a boli li epiziotomija i šivanje?
Epizotomiju nisam ništa ali baš ništa osjetila... kad sam rodila sam ih pitala dal su me rezali pa su rekli da jesu malo.. al stvarno ništa nisam osjetila...

Dok su me šivali sam osjetila da dolje nešto čačkaju al me ništa nije bolilo.. i šivali su me dok je mali bio na meni tako da sam njega mazila i pričala mu i uopće nisam obraćala pažnju na šivanje.. imaju dobru metodu za odvratit pažnju...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:41   #71
a kažu da na stolčiću rijetko kad treba epiziotomija...zna li neka koliko je to istina?
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:42   #72
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
e onda neka bome i rađaju umjesto nas za 300 kn....
hoce da,brzi su,najlakse je napravit a mi nek se sirimo tamo i mucimo satima.....
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:42   #73
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Epizotomiju nisam ništa ali baš ništa osjetila... kad sam rodila sam ih pitala dal su me rezali pa su rekli da jesu malo.. al stvarno ništa nisam osjetila...

Dok su me šivali sam osjetila da dolje nešto čačkaju al me ništa nije bolilo.. i šivali su me dok je mali bio na meni tako da sam njega mazila i pričala mu i uopće nisam obraćala pažnju na šivanje.. imaju dobru metodu za odvratit pažnju...
e da, ma to samo naši bebači mogu odvratit pažnju...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2009., 23:47   #74
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
a kažu da na stolčiću rijetko kad treba epiziotomija...zna li neka koliko je to istina?
Pa tako kažu... ja sam razmišljala o stolčiću al me bilo strah jer ipak babica ne može baš vidjet šta se dolje događa.. pa sad il ćeš imat sreću pa će sve bit ok ili ćeš popucat jer te u toj "pozi" ne mogu rezat....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 00:14   #75
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Pa tako kažu... ja sam razmišljala o stolčiću al me bilo strah jer ipak babica ne može baš vidjet šta se dolje događa.. pa sad il ćeš imat sreću pa će sve bit ok ili ćeš popucat jer te u toj "pozi" ne mogu rezat....
a joj, šta baš nikako ne mogu rezati
sad sam se malo zamislila! a da po nekoj logici i je tako....
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 00:19   #76
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
to meni i rođakinja kaže, da kad dođe vrijeme samo ću molit Boga da izađe van....a boli li epiziotomija i šivanje?
S obzirom da sam primila epiduralnu, nisam ni osjetila kad sam "pukla", ali kad su me šivali (isto dok je mali bio na meni) sam osjetila bockanje, malo, ma ništa.
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 00:25   #77
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
a joj, šta baš nikako ne mogu rezati
sad sam se malo zamislila! a da po nekoj logici i je tako....
A tako sam čula.. proguglaj malo porod na stolčiću...

Znam da je tako bilo.. sad u godinu dana se može puno toga promjenit.. mene je bilo strah toga.. a vjeruj mi da ne bi bila u stanju sjedit na stolčiću kad su mi drip stavili.. baš mi je pasalo ležanje....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 00:30   #78
Ma stolčić je po meni čisti mazohizam isto kao i kada... Lezite, daju vam drip, epiduralnu i začas ste gotove!
lucas07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 12:28   #79
isuse kako vas je svih strah...vidjet ćete da ću na kraju najviše nahebati ja koju nije strah... pita me neki dan frendica: ej, jel te strah poroda... kažem ja: nije...još ne razmišljam o tome... kaže ona: a bokte pa kad češ razmišljati...za dva tjedna trebaš rodit...ja sam razmišljala od samog početka...

jesam li ja sva svoja kad me ne lovi panika ili mi je to jednostavno neki obrambeni mehanizam... rodit mi je i ovako i onako... valjda mi je lakše sad se opustiti i ne misliti o tome šta će biti jer može biti sve suprotno od onog što bi mislila...
__________________
Imati dijete znači kako ni u jednom dijelu toga puta jednostavno ne možeš zamisliti da ga je moguće voljeti više nego ga već voliš, jer sav se topiš od ljubavi, voliš koliko uopće ljudsko biće može voljeti, a onda zapravo shvatiš da voliš ga još i više.
Nova0303 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 15:32   #80
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
a joj, šta baš nikako ne mogu rezati
sad sam se malo zamislila! a da po nekoj logici i je tako....
koliko sam ja uspjela doznat, na stolčiću ti ne rade epiziotomiju jer ti babica cijelo vrijeme masira međicu s uljima da bude što elastičnija pa to obično prođe bez rezanja i pucanja. ako i popucaš, to bude malo što i nije tako strašno.
čula sam i da na stolčiću ne daju drip jer su u tom sjedećem položaju prirodni trudovi puno učinkovitiji, zdjelica se lakše širi nego kad ležiš i sve skupa traje kraće. ako stvari krenu po krivom, onda te prebace na krevet, a tamo ti mogu dat i drip i intervenirat kako već treba.
možda sam totalno u krivu, ali ja ću svejedno pokušat.
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:05.