Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.02.2009., 19:05   #81
Quote:
zbuki kaže: Pogledaj post
koliko sam ja uspjela doznat, na stolčiću ti ne rade epiziotomiju jer ti babica cijelo vrijeme masira međicu s uljima da bude što elastičnija pa to obično prođe bez rezanja i pucanja. ako i popucaš, to bude malo što i nije tako strašno.
čula sam i da na stolčiću ne daju drip jer su u tom sjedećem položaju prirodni trudovi puno učinkovitiji, zdjelica se lakše širi nego kad ležiš i sve skupa traje kraće. ako stvari krenu po krivom, onda te prebace na krevet, a tamo ti mogu dat i drip i intervenirat kako već treba.
možda sam totalno u krivu, ali ja ću svejedno pokušat.
tako sam i ja čula, a ne bi htjela da me režu a bogami još manje da popucam....raspitati ču se ja još...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 20:12   #82
kako ide s vizitama u bolnici
Tko sve dolazi i šta rade?
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 20:28   #83
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
kako ide s vizitama u bolnici
Tko sve dolazi i šta rade?
Imaš posebnu vizitu za bebu posebnu za tebe... dođe horda njih... al niš to nije.. dođu prođu... malo ti po kartonu pročačkaju.. pitaju kako si.. jel sve ok.. i odu.... jedino su meni prvi dan nakon poroda išli gledat ranu al je nisu uspjeli pogledat jer je sve bilo.. nije bitno... .. drugi dan su me pitali dal treba pogledat ranu.. ja sam rekla ne.. i to je to...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 20:37   #84
Quote:
Čokolada07 kaže: Pogledaj post
Imaš posebnu vizitu za bebu posebnu za tebe... dođe horda njih... al niš to nije.. dođu prođu... malo ti po kartonu pročačkaju.. pitaju kako si.. jel sve ok.. i odu.... jedino su meni prvi dan nakon poroda išli gledat ranu al je nisu uspjeli pogledat jer je sve bilo.. nije bitno... .. drugi dan su me pitali dal treba pogledat ranu.. ja sam rekla ne.. i to je to...
aha,tako to ide. nije baš ugodno da ti horda njih gleda...ranu...
a šta bebica je stalno u sobi sa mnom ili....
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 20:49   #85
jesmo na porodu u njihovim spavačicama (odnosno tom nekakvom haljetku) ili svojim? a tih par dana poslije poroda?
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 22:18   #86
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
aha,tako to ide. nije baš ugodno da ti horda njih gleda...ranu...
a šta bebica je stalno u sobi sa mnom ili....
Ma ne pogleda ti njih horda.. doktori se tamo samo prešetavaju... niš ne rade... sestra ti samo malo škicne i to je to...

Što se tiče spavaćica.. kad dođete u bolnicu skinete baš sve sa sebe i daju vam onaj svoj ružni haljetak koji nije vidio ni O od omekšivača... meni su jedino ostale čarape na nogama jer mi je bilo hladno.... i nakon poroda ste isto u njihovom.. i to preporučam.. jer bolje zakrvavit njihovo nego svoje.. ja sam tek drugi dan obukla svoju spavaćicu kad se krvarenje malo smirilo....

I uzmite si bar 2 paketa jednokratnih gaćica... dobijete nešto i tamo.. i uvijek možete tražit sestru al napočetku toga nikad dosta...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 22:36   #87
Rodila sam u Rijeci prije dva mjeseca i imam uglavnom pozitivna iskustva. Čula sam da su sestre neljubazne ali meni su sve bile ok, posebno one za bebe.
U rađaoni su svi bili super. Prije nego su me rezali dobila sam anesteziju i ništa nisam osjetila.
Preporučam vam da uzmete puno uložaka i jednokratnih gaća.
Ono što mi nije trebalo su sokovi i voda jer ti oni stalno donose svjež čaj koji je super. Losion za tjelo i šamponi za kosu... nije mi bilo do toga, samo tuširanje i pranje zubi.
verdilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 23:08   #88
Znači puno uložaka i jednokratnih gačica!
nadam se da ću izdržati ona 3 dana tamo...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2009., 23:10   #89
Jednokratne gaće i ulošci se dobiju u bolnici u biti čekaju u ormariću kraj bolničkog kreveta,ali sam ja svejedno još bila kupila
__________________
prodaja
marina3 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 00:08   #90
skinula sam s rodinih stranica plan porođaja koji izgleda kao neki obrazac u kojem mozemo navest vlastite želje vezane za porod. to treba predat pri dolasku u rodilište. da li to netko od osoblja doista čita i uvažava ili je to samo formalnost na koju nitko neće obratit pažnju?
zbuki is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 00:10   #91
Quote:
zbuki kaže: Pogledaj post
skinula sam s rodinih stranica plan porođaja koji izgleda kao neki obrazac u kojem mozemo navest vlastite želje vezane za porod. to treba predat pri dolasku u rodilište. da li to netko od osoblja doista čita i uvažava ili je to samo formalnost na koju nitko neće obratit pažnju?
koliko sam ja čula trude se poštovati želje, ali ne uvijek...
možda neka zna više...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 14:49   #92
meni je iskustvo u ri rodilištu bilo stvarno baš lijepo, rađaona sve pet, imala sam porod divan, svo osoblje stvarno za pohvalu!! i četvrti kat mi je ok, tamo sam bila dan prije poroda (jer smo prenijeli 11 dana)
ali one sestre sa 5 kata - tzv odjel babinjača - eee njih bi ja sve na goli nek krampaju, jer pola njih nije za radit tamo
__________________
Once you make a decision, the universe conspires to make it happen
... mama dva prekrasna djecaka i preslatke djevojčice
*Lubenica* is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 16:58   #93
Šta mislite o porodu na stolčiću?Može li se i tada dobiti epiduralna ?
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:07   #94
Quote:
*Lubenica* kaže: Pogledaj post
meni je iskustvo u ri rodilištu bilo stvarno baš lijepo, rađaona sve pet, imala sam porod divan, svo osoblje stvarno za pohvalu!! i četvrti kat mi je ok, tamo sam bila dan prije poroda (jer smo prenijeli 11 dana)
ali one sestre sa 5 kata - tzv odjel babinjača - eee njih bi ja sve na goli nek krampaju, jer pola njih nije za radit tamo
hm..vidim da su većinom pozitivna iskustva s Rijekom...
ali puno njih ima prigovore za te babinjače da su užasne.....
sve me je strah sada....
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:09   #95
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
hm..vidim da su većinom pozitivna iskustva s Rijekom...
ali puno njih ima prigovore za te babinjače da su užasne.....
sve me je strah sada....
To sam i ja čula... Nadam se da nisu baš tako užasne . Meni je termin 15.5.,a već naveliko razmišljam o porodu i isto me strah...
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:10   #96
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Šta mislite o porodu na stolčiću?Može li se i tada dobiti epiduralna ?
I ja mislim na stolčić...kažu da su trudovi brži i da se zdjelica brže širi pa je i porod brži i bezbolniji...koliko sam čula epiduralna se može dobiti..proguglaj malo za svaki slučaj..
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:13   #97
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
To sam i ja čula... Nadam se da nisu baš tako užasne . Meni je termin 15.5.,a već naveliko razmišljam o porodu i isto me strah...
meni je 21.4. a mogla bi i prije...ma ja sam za sve strašljiva...a bol ne podnosim nikakvu...možeš si mislit kako će me trpit takvu paničarku tamo...
Žare 23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:18   #98
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
I ja mislim na stolčić...kažu da su trudovi brži i da se zdjelica brže širi pa je i porod brži i bezbolniji...koliko sam čula epiduralna se može dobiti..proguglaj malo za svaki slučaj..
Hvala ti.Već sam tražila po netu i nigdje se ne spominje epiduralna u kombinaciji s porodom na stolčiću .
Mislim da je prirodnije i lakše roditi na stolčiću,jedino me brine što bi tada moj muž trebao biti samnom,a već smo se dogovorili da neće prisustvovat porodu.U prilog stolčiću ide i što umanjuje mogućnost puknuća međice.
seven_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:20   #99
Quote:
Žare 23 kaže: Pogledaj post
meni je 21.4. a mogla bi i prije...ma ja sam za sve strašljiva...a bol ne podnosim nikakvu...možeš si mislit kako će me trpit takvu paničarku tamo...
Joj.. ko da sebe gledam... samo što sam ja počela paničarit zadnji mjesec...

Isto sam mislila ja to neću moć.... hoću nazad.... ja bi bila 18 mj trudna da skupim hrabrosti... zadnji mjesec kad god me je nešto štrecunlo je bilo ajme nadam se da to nije to.... mm je doslovno ispalio na živce samnom...

Al kad je krenulo.. gotovo je.. povratka nema... dobiš neku nadljudsku snagu.. znaš da se ideš upoznat s malim stvorenjem koje te cijelo vrijeme lupka u trbuhu.... i to je to... jednom mora van....

Moram napomenut da nisam ni ja neki trpitelj boli ali epiduralnu nisam dobila jer je doktor rekao da se super otvaram i da će mi epi samo usporit stvar i još me šviknuo na drip... al ja glasa nisam pustila... već mi je predkraj bilo teško jer je mali bio visoko i morala sam se natiskat da izađe i tad sam malo zastenjala i to je to...

Ženske drage.. ne bojite se vi poroda.. nego je vas strah od nepoznatog... samo hrabro.... sve smo mi rodile.. netko brže netko sporije... al sve smo to preživile i sad uživamo sa svojom dječicom.....
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2009., 17:23   #100
Quote:
seven_ kaže: Pogledaj post
Hvala ti.Već sam tražila po netu i nigdje se ne spominje epiduralna u kombinaciji s porodom na stolčiću .
Mislim da je prirodnije i lakše roditi na stolčiću,jedino me brine što bi tada moj muž trebao biti samnom,a već smo se dogovorili da neće prisustvovat porodu.U prilog stolčiću ide i što umanjuje mogućnost puknuća međice.
Samo ti vodi muža sa sobom.. meni žao do neba što nisam uspjela mog nagovorit da ide samnom... na porodu mi je čak i bilo ok da ga nema.. da me ne vidi u onom stanju.. al sad mi je baš krivo da nije bio...
Čokolada07 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:15.