Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.03.2009., 11:22   #1
Question Rodilište Pakrac

...iskustva dobra, loša, kakva god...
Izgleda da ću tamo završiti ( ne ide mi se baš u sisak)
Pa vas molim ako netko nešto zna, čuo je, bio, svejedno....nek podijeli samnom.
__________________
...can we be something less than friends...
meddle0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2009., 11:30   #2
baš sam se pitala dali će netko tamo roditi. ja sam mislila u virovitici, a kada sam čula kako mesare, odustala.
os svih rodilišta što sam prekopala u okolici Pakrac je naj bolji. nsvodno ne inzistiraju na rezanju, sestre su super i uljudne, pomažu, doktori također... pa et to je što ja znam. valjda će se naći još netko.
__________________
stiže nam Hannah
40+
lillyrose is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 20:21   #3
Ne znam iz osobnog iskustva ali dosta mojih prijateljica/ poznanica je tamo rodilo. Ugodna atmosfera i osoblje, nije gužva.Beba je non-stop s mamom.Uglavnom, sve ok.
Kines is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 20:55   #4
Ne mislim tamo rodit jer sam iz ZAgreba,al je moja sestrična iz Kutine tamo rodil troje djece i ne može ih nahvalit

A inače je dosta komplicirana i zahtjevna i imala je dosta komplicirane prve dvije trudnoće tak da joj vjerujem kad kaže da su odlični
dobrica31 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.03.2009., 21:15   #5
..nisam paničarka, al kad čitam šta se ženama događa, stvarno je lijepo za čuti ovakve stvari
__________________
...can we be something less than friends...
meddle0407 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2009., 20:59   #6
Dobra večer. Čitam malo po forumima mišljenja rodilja, prenošenje iskustava o porodima i ne mogu ne primijetiti neke netočnosti. Naime, i sama sam primalja u jednom od rodilišta i poprilično mi smeta kad vidim neke netočnosti u navodima. Pa ću ja vama pokušati objasniti kako bi svima bilo puno jasnije, posebno budućim mamama. Primalja je ta koja je uz ženu od prijema do smještanja u sobu, što znači da primalja i porađa ženu i dilatira međicu i urezuje epiziotomiju u samo potrebnim slučajevima, ne doktori, kako sve pišu. Doktori su ajmo reći potpora, kad je porod pri kraju pregeldaju posteljicu i eventualno zašiju rez. Ne porađaju oni. Sljedeće, dojenje. Mnoge mame pišu kako sve sile dojenje a mlijeka niotkud. hm. Da pojednostavnim: mlijeka neće ni biti ako beba ne posiše kolostrum, tekućina koja se izlučuje prije mlijeka a on se može javiti čak i prije poroda u sitnim neprimjetnim kapljicama a sadrži jako puno hranjivih stvari. Ne slažem se ni sa kolegicama koje ni pod koju cijenu ne žele dohraniti bebu. Osobno, dijete stavljam na prsa, ako vidim da je nezadovoljno dohranim i kasnije opet na prsa kako bi se naviknulo na dojku. Iz osobnog iskustva znam kako ženice dolaze u rodilište naoružane svom mogućom literaturom i kad nešto nije po knjizi hvata ih panika. istina, dojenje može biti jako bolno i stresno, ali uz dobru volju i razumiijevanje sestre sve je puno lakše. Na kraju krajeva, zato i jesmo tu. Eto toliko od mene. Ako itko ima ikakvih pitanja slobodno se javi.
garica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 05:16   #7
Ja sam rođena u Pakracu prije 20 godina, a sad živim u Virovitici i koliko čujem po pričama, naše Vt rodilište je u katastrofalnom stanju, tj. bilo je par aferica tako da ga sve više trudnica zaobilazi. O Pakračkom sam čula uglavnom dobre stvari jer mi je teta radila tamo. Uglavnom svi kažu kako je osoblje super, jako paze na higijenu i uglavnom sve je pet
SuperCow is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 08:04   #8
moja sestra rodila dvoje tamo i zadovoljna je bila, jedino što je bolnica prijatelj djece pa imate bebe u sobi
__________________
trebam sretne misli
BUBAMARA22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2009., 08:57   #9
i ja ću roditi u Pakračkoj bolnici, do sada sam čula i pozitivnih i negativnih stvari o njoj ja osobno nisam tako nikada loše prošla. I naravno i mene je moja maama tamo rodila ...
Neka mi se javi ako ima ovdje a da će tamo roditi
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2010., 15:38   #10
evo javljam se nakon iskustva u toj bolnici, moram priznati da sam prezadovoljna, higijena savršena, dostupnost, ma stvarno sve supać šljaka, jedva čekam opettt
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 10:38   #11
prije dva dana sam bila u njihovoj ambulanti na pregledu,jer tamo uskoro namjeravam roditi.iznenadilo me kako nemaju uopce guzve.iskreno se nadam da ce tako biti i na porodu i dok budem tamo boravila jer vjerujem ako nema guzve mogu ti se bolje posvetiti i ja cu se moci opustiti.dovoljno me strah poroda,pomoglo bi ljubazno osoblje.
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 12:36   #12
Quote:
musica20 kaže: Pogledaj post
prije dva dana sam bila u njihovoj ambulanti na pregledu,jer tamo uskoro namjeravam roditi.iznenadilo me kako nemaju uopce guzve.iskreno se nadam da ce tako biti i na porodu i dok budem tamo boravila jer vjerujem ako nema guzve mogu ti se bolje posvetiti i ja cu se moci opustiti.dovoljno me strah poroda,pomoglo bi ljubazno osoblje.
samo bez brige, tamo jako rijetko da su 2 poroda odjednom, i bez brige osoblje je jako ljubazno, ja sam tamo rodila prije godinu dana, i ako bude sreće ove godine opet
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2011., 14:03   #13
Quote:
stipanovic kaže: Pogledaj post
samo bez brige, tamo jako rijetko da su 2 poroda odjednom, i bez brige osoblje je jako ljubazno, ja sam tamo rodila prije godinu dana, i ako bude sreće ove godine opet
super,onda drzim fige da bude opet .cula sam sa par strana da su ok u Pakracu,ako je bilo ok drugima bit ce i meni.
musica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 16:38   #14
Ima li tko sa svježim iskustvom iz pakračke bolnice, detalje molim.
yxw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 15:29   #15
Quote:
yxw kaže: Pogledaj post
Ima li tko sa svježim iskustvom iz pakračke bolnice, detalje molim.
ja mogu samo reći da je sve po starom, pošto sam u veljači ležala na ginekološkom odjelu, ne na babinjačama ali isti su liječnici tako da ...
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 19:18   #16
Ma mene ti zanimaju detalji oko rađanja, da li trebam nositi ruksak sa sitnicama u rađaonu ili mi dosta torba, kako je sa bebom po noći i tako. Hvala!
yxw is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2011., 21:18   #17
Quote:
yxw kaže: Pogledaj post
Ma mene ti zanimaju detalji oko rađanja, da li trebam nositi ruksak sa sitnicama u rađaonu ili mi dosta torba, kako je sa bebom po noći i tako. Hvala!
evo ovo je što ja znam: u rađaonu možeš ponijeti možda mob, meni nisu dali ništa da unosim, treba ti torba za stvari nakon poroda što znaći spavaćice možeš nositi svoje a možeš si i uzeti tamo-tvoja volja, naravno pelene, vlaž.maramice i krema za guzu za bebonju ti je potrebna .
Pucaj što te još zanima
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 13:43   #18
evo ja sam rodila u Pakracu prije 7 mj sve 5,muž je bio samnom na porodu,kasnije mi je smjeo doći posjetiti u sobu...osoblje savršeno,puno su mi sestre pomogle oko dojenja sve su predobre...sve 5!!!Sretno

mobitel smiješ nositi bez problema,beba je stalno u sobi pokraj tvog kreveta,ako ti šta zareba zazvoniš i sestra se u trenu stvori,oni je odnose na kupanje i tako...npr.probir sluha,cijepljenje itd..moj mallac se tako jako bio pokakao a ja sva skomirana od šivanja da nisam znala šta bi...sestre su to sve ruješile

Zadnje uređivanje Tashi : 24.06.2012. at 11:44.
29v is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2011., 13:52   #19
Jesi li u rađaonu trebala nositi posebno ruksak sa stvarima, tipa spavaćice, ručnik i sl. Koliko se dugo ostaje ako je sve ok?
yxw is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.07.2011., 00:26   #20
Quote:
yxw kaže: Pogledaj post
Jesi li u rađaonu trebala nositi posebno ruksak sa stvarima, tipa spavaćice, ručnik i sl. Koliko se dugo ostaje ako je sve ok?
meni koliko je poznato da ti u rađaoni ne treba niti spavačica- dobiješ njihovu nakon svih tretmana(klizma i brijanje), ni ručnik nije potreban,, a ako je sve ok 3. dan od poroda otpuštaju kući
__________________
sada znam da je mome srcu nebo granica,tvoja ljubav moja zadnja stanica,više se ne bojim od kad tebe poznajem...
stipanovic is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:54.