Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2011., 23:38   #61
Quote:
bellla kaže: Pogledaj post
15.5.
hvala ti i ja se nadam ma kad cujem druge price, pakrac mi se cini kao stvarno najbolja opcija
lijepo vrijeme za rodit.....proljeće...ljeto se bliži
ja poželim treće dijete nakon ovako dobrog poroda i svega u rodilištu..odnosa prema rodiljama, mira, kao' domaća atmosfera....
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 17:33   #62
zaboravila sam pitati prosli put kad sam tu pisala, svi mi govore da kao ne bi u Pakrac jer su bebe stalno u sobi, pa me bas zanima kako se sestre ponasaju, mislim, ako imas tezi porod, dali ti pomazu, i dal ih odnose preko noci ili?
daj molim te samo koju rijec o tome, malo me to prepalo, htjela bi biti s bebicom, ali ne znam kako ce mi biti i dali cu moci ustajati i prematati ga, hraniti, uspavljivati, i sl...? znam da je u svakoj bolnici malo drugacija politika oko toga..
bellla is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 19:03   #63
Quote:
bellla kaže: Pogledaj post
zaboravila sam pitati prosli put kad sam tu pisala, svi mi govore da kao ne bi u Pakrac jer su bebe stalno u sobi, pa me bas zanima kako se sestre ponasaju, mislim, ako imas tezi porod, dali ti pomazu, i dal ih odnose preko noci ili?
daj molim te samo koju rijec o tome, malo me to prepalo, htjela bi biti s bebicom, ali ne znam kako ce mi biti i dali cu moci ustajati i prematati ga, hraniti, uspavljivati, i sl...? znam da je u svakoj bolnici malo drugacija politika oko toga..
da. istina je da su bebe s mamama stalno! meni je to super, meni ni jedna dr opcija ne bi došla u obzir.
a sto se tiče toga kako se sestre ponašaju ako imaš teži porod...daju ti malo da se odmoriš ali ti onda donesu dijete..sa mnom je bila jedna koja je imala carski, oko 5 popodne je došla u sobu, malecki joj je još bio na kupanju, pretragama i sl, kad su je oko 10 navečer došli pitati kad da joj doneseu dijete ona je rekla ujutro....sestra se malo jedna začudila pa joj je rekla zašto tako kasno, šteta je da malog ne podojite i da ne popapa kolostrum...i sl.
onda je pristala da joj ga donesu.
mali je nadalje svo vrijeme bio s njom u sobi, cicao je i spavao. super je bio, a mislim da ni njoj to nije bila tlaka iako je imala carski. ona u početku nije mogla s kreveta nikud i uvijek bi joj ga sestra došle staviti da cica, pa vratiti u krevetić, a i dr cure u sobi ako mogu hodati mogu pomoći dodati bebu mami.
tako što se toga tiče- da ne znam kak težak porod imaš ( a najgori je carski mislim , zar ne) sestre će pomoći oko svega.
ona čak malog nije morala ni presvlačiti, samo dojiti....i to je radila na ležećki naravno..i sve je klapalo super....
četvrti-peti dan već je sama lagano ustajala i sama si uzela bebača i dala mu jesti...

ne, bebe ne odnose preko noći...osim ako ne moraju primiti neku terapiju (moja je jednu noć išla pod lampe na sunčanje, pa je bila tamo a ja bi je išla samo hraniti)
ako će vam dojenje krenuti nemaš brige. . . beba će ti jesti i spavati...
samo se nemoj začuditi ako ti prva 2 dana beba hoće stalno cicati, maltene stalno, stalno jer prvi dan, dva, tri nemaš mlijeka, već kolostrum koji je bebi dovoljan ali hoće još više papati tako da navuče mlijeko..

moja malecka je prva dva dana non stop jela....tek treći dan su mi cice buknule i napunile se mlijekom
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2011., 21:39   #64
bellla, nemoj se bojati, i ja sam cula da sestre sve pomazu. a i curke u sobi. samo nekak bebice budu s nama, vec cemo se nekako snaci
goodgirl29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 01:11   #65
m@m@ sa zakašnjenjem ČESTITAM! Jako mi je drago da ti je sve prošlo tako fajno, da ste dobro i da si tako zadovoljna rodilištem! Znam da znaš kako je nama koji čekamo

Ja čekam da mi jave termin tečaja, upisah sebe i dragog, termin u 5. mjesecu... Svaka inf. ovdje zlata vrijedi! :-*

Ono što mi je baš teško palo je to što nema Kranjčeca! Ako ima tko iz Kutine da zna što se događa a vidi ovaj post, neka upiše štogod. Moram priznati da do sada nisam bila tako zadovoljna niti jednim doktorom i sad me ubilo u pojam. Malo sam ljuta jer mislim da je njegova sestra mogla javiti bar trudnicama da je na bolovanju a ne ovako...sad čekam kao idiot više od 5 tjedana na pregled i na rubu sam živaca. Naručih se kod Kabelka ili kako se već zove...a trajno rješenje nitko ne spominje
alfagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 11:00   #66
draga, narucuje se negdje dalje, jer dr. kranjcec je imao teski infarkt, nece skoro na posao, ugradili su mu standove, i nisam sigurna da li je jos u sisku u bolnici (iz zg poslije operacije prebacili ga u sisak na lezanje) ili je odsao kuci, ali u svakom slucaju, skoro nece na posao. da li imam neka zamjena na njegovom mjestu ili je ostao samo kabelka u kutini?
i sinoc mi je jedna zena rekla da su prije u pakracu davali svoje spavacice, sada vise ne, tako da se obavezno opskrbiti spavacicama.
goodgirl29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 21:45   #67
Quote:
alfagirl kaže: Pogledaj post
m@m@ sa zakašnjenjem ČESTITAM! Jako mi je drago da ti je sve prošlo tako fajno, da ste dobro i da si tako zadovoljna rodilištem! Znam da znaš kako je nama koji čekamo

Ja čekam da mi jave termin tečaja, upisah sebe i dragog, termin u 5. mjesecu... Svaka inf. ovdje zlata vrijedi! :-*

Ono što mi je baš teško palo je to što nema Kranjčeca! Ako ima tko iz Kutine da zna što se događa a vidi ovaj post, neka upiše štogod. Moram priznati da do sada nisam bila tako zadovoljna niti jednim doktorom i sad me ubilo u pojam. Malo sam ljuta jer mislim da je njegova sestra mogla javiti bar trudnicama da je na bolovanju a ne ovako...sad čekam kao idiot više od 5 tjedana na pregled i na rubu sam živaca. Naručih se kod Kabelka ili kako se već zove...a trajno rješenje nitko ne spominje
hvala ti na čestitkama
želim ti da i tebi sve dobro prođe i da budeš zadovoljna!!
i naravno da bebica bude zdrava.
javi kako ti se sviđa tečaj kad budete išli...

a evo za dr.Kranjčeca ti je goodgirl odgovorila

btw u Kt postoji i ginekologica Lokotar al mislim da je Kabelka ipak bolji izbor.
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 14:31   #68
Quote:
goodgirl29 kaže: Pogledaj post
draga, narucuje se negdje dalje, jer dr. kranjcec je imao teski infarkt, nece skoro na posao, ugradili su mu standove, i nisam sigurna da li je jos u sisku u bolnici (iz zg poslije operacije prebacili ga u sisak na lezanje) ili je odsao kuci, ali u svakom slucaju, skoro nece na posao. da li imam neka zamjena na njegovom mjestu ili je ostao samo kabelka u kutini?
i sinoc mi je jedna zena rekla da su prije u pakracu davali svoje spavacice, sada vise ne, tako da se obavezno opskrbiti spavacicama.
da, znam da je imao infarkt...stvarno mi je žao. ja sam se naručila kod Kabelka, tamo me uputila Kranjčecova med. sestra ali kako sam to saznala kad sam došla na pregled onda ovamo još dodatno čekanje jer me nisu mogli ubaciti...sad sam već na rubu živaca. valjda je sve ok, ali nama trudnicama to je ...
zamjenu nije imao, baš kontam u ponedjeljak opet nazvati pa vidjeti, a i to mi rekla sestra od Kabelka da provjeravam...to nije baš u redu, tako nas pustiti da se snalazimo. doktoru stvarno želim sve najbolje makar više i ne radio ali ova neodgovornost ostalih je prestrašna. Kranjčecova sestra mi rekla, ajoooj ti došla, ja nisam javljala jer "svi znaju!"...kako misli svi znaju??? kako bih ja pobogu trebala pretpostaviti da je netko imao infarkt? a onda ako ne bude zamjene...ja ne znam.
tnx na odgovoru...i sorry što šizim
alfagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 14:36   #69
Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
hvala ti na čestitkama
želim ti da i tebi sve dobro prođe i da budeš zadovoljna!!
i naravno da bebica bude zdrava.
javi kako ti se sviđa tečaj kad budete išli...

a evo za dr.Kranjčeca ti je goodgirl odgovorila

btw u Kt postoji i ginekologica Lokotar al mislim da je Kabelka ipak bolji izbor.
Hvala tebi puno! Evo moja curkica na veliko lupka i štuca...smiruje me to što je vski dan osjećam
Nadam se da ti nisi preumorna i da je više gušta nego onih malo težih stvarčica.

Javim za tečaj..sad već pomalo jedva čekam! A negdje sam na netu pročitala da ima ta Lokotar, ali sad kad nema najboljeg, svejedno mi... Prvo mi je bilo grozno žao doktora, tek sam naknadno shvatila da sam i ja u zraku pa me sve to malo udeprilo, ali hajde, do sad sa trudnoćom stvarno sve fajn...mutav čovjek bi mi mogao voditi trudnoću tako da...šta je tu je.
alfagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.01.2012., 16:55   #70
Quote:
alfagirl kaže: Pogledaj post
zamjenu nije imao, baš kontam u ponedjeljak opet nazvati pa vidjeti, a i to mi rekla sestra od Kabelka da provjeravam...to nije baš u redu, tako nas pustiti da se snalazimo. doktoru stvarno želim sve najbolje makar više i ne radio ali ova neodgovornost ostalih je prestrašna. Kranjčecova sestra mi rekla, ajoooj ti došla, ja nisam javljala jer "svi znaju!"...kako misli svi znaju??? kako bih ja pobogu trebala pretpostaviti da je netko imao infarkt? a onda ako ne bude zamjene...ja ne znam.
tnx na odgovoru...i sorry što šizim
ma joj uzas na zalost, kriza je s ginicima, zato vjerovatno niti nema zamjene u Novskoj Prolicka odlazi, navodno je tolika frka da dolazi neki pakistanac koji uopce ne zna hrvatski trazi kabelku uputnicu za pakrac i tamo sve obavi, tamo su super doktori
goodgirl29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 21:43   #71
Quote:
alfagirl kaže: Pogledaj post
Hvala tebi puno! Evo moja curkica na veliko lupka i štuca...smiruje me to što je vski dan osjećam
Nadam se da ti nisi preumorna i da je više gušta nego onih malo težih stvarčica.

Javim za tečaj..sad već pomalo jedva čekam! A negdje sam na netu pročitala da ima ta Lokotar, ali sad kad nema najboljeg, svejedno mi... Prvo mi je bilo grozno žao doktora, tek sam naknadno shvatila da sam i ja u zraku pa me sve to malo udeprilo, ali hajde, do sad sa trudnoćom stvarno sve fajn...mutav čovjek bi mi mogao voditi trudnoću tako da...šta je tu je.
znači i kod tebe curka
ja sam super, i beba, da kucnem u drvo, super je, dobra..ma milina s njom...imam i stariju od 4god pa nam je lijepo
mene je tečaj njihov oduševio, nadam se da se bude i tebi svidio
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 10:38   #72
Quote:
alfagirl kaže: Pogledaj post
Ono što mi je baš teško palo je to što nema Kranjčeca! Ako ima tko iz Kutine da zna što se događa a vidi ovaj post, neka upiše štogod. Moram priznati da do sada nisam bila tako zadovoljna niti jednim doktorom i sad me ubilo u pojam. Malo sam ljuta jer mislim da je njegova sestra mogla javiti bar trudnicama da je na bolovanju a ne ovako..
Da, i meni je tesko palo..najbolji doktor na svijetu, a i ovo za sestru potpisujem, ja saznala 2 dana prije pregleda, hvala Bogu...

Quote:
goodgirl29 kaže: Pogledaj post
i sinoc mi je jedna zena rekla da su prije u pakracu davali svoje spavacice, sada vise ne, tako da se obavezno opskrbiti spavacicama.
ja sam bila na pregledu prosli tjedan, taman je zena dosla roditi i dali su joj spavacicu i presvlacila se tako da neznam koliko je to tocno, najbolje njih pitati u pakracu.

Quote:
m@m@ kaže: Pogledaj post
btw u Kt postoji i ginekologica Lokotar al mislim da je Kabelka ipak bolji izbor.
meni je sestra rekla da je u mirovini, ali i da nije, nije ti ni ona neka zamjena.. Kranjceca ce tesko tko zamjeniti...

Quote:
goodgirl29 kaže: Pogledaj post
ma joj uzas na zalost, kriza je s ginicima, zato vjerovatno niti nema zamjene. u Novskoj Prolicka odlazi, navodno je tolika frka da dolazi neki pakistanac koji uopce ne zna hrvatski trazi kabelku uputnicu za pakrac i tamo sve obavi, tamo su super doktori
ja sam bila u pakracu prosli tj i iskustvo je onak... smijesno. mislim, bila je doktorica Š. i bile su skroz zbunjene i neorganizirane i ona i neka specijalizantica, a i sestra. simpaticne i drage, ali organizacija 0 bodova.
pregled je bio strasan, tako me i mama mogla pregledati. ja je pitam jel jos cura za bebu, a ona mi odg: joooj, pa ja ti jedva vidim glavicu i srce na ovom uzv, a kamoli nesto drugo mislim ono, nisam bila 5 tj na pregledu pa me zanimalo stanje, ali dobro.. i tako, to mi je glupo, kakav im je to uzv, ekran je kao dlan, ali opet, pa ne moze mi tako odgovoriti...
uglavnom, i dalje mislim tamo ici roditi, ali nadam se da ce doci neka zamjena u DZ jer ovo mi se nije svidjelo. kazem, svi su dragi, ali sto mi vrijedi ako nisu profesionalni... zar nije tako??? Kod mene je isto trudnoca uredna i osjetim bebu stalno, ali da nije tako vec bi poludila.. Bila sam u zg privatno pa sam malo mirnija, ali i to je bilo prije mj dana... izluđuje me ovo nase zdravstvo.. nadam se da ce sto prije rijesiti problem...
bellla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 12:50   #73
Quote:
bellla kaže: Pogledaj post

ja sam bila na pregledu prosli tjedan, taman je zena dosla roditi i dali su joj spavacicu i presvlacila se tako da neznam koliko je to tocno, najbolje njih pitati u pakracu.

.................

ja sam bila u pakracu prosli tj i iskustvo je onak... smijesno. mislim, bila je doktorica Š. i bile su skroz zbunjene i neorganizirane i ona i neka specijalizantica, a i sestra. simpaticne i drage, ali organizacija 0 bodova.
pregled je bio strasan, tako me i mama mogla pregledati. ja je pitam jel jos cura za bebu, a ona mi odg: joooj, pa ja ti jedva vidim glavicu i srce na ovom uzv, a kamoli nesto drugo mislim ono, nisam bila 5 tj na pregledu pa me zanimalo stanje, ali dobro.. i tako, to mi je glupo, kakav im je to uzv, ekran je kao dlan, ali opet, pa ne moze mi tako odgovoriti...
uglavnom, i dalje mislim tamo ici roditi, ali nadam se da ce doci neka zamjena u DZ jer ovo mi se nije svidjelo. kazem, svi su dragi, ali sto mi vrijedi ako nisu profesionalni... zar nije tako??? Kod mene je isto trudnoca uredna i osjetim bebu stalno, ali da nije tako vec bi poludila.. Bila sam u zg privatno pa sam malo mirnija, ali i to je bilo prije mj dana... izluđuje me ovo nase zdravstvo.. nadam se da ce sto prije rijesiti problem...
spavacice se dobija za radjaonu, za kasnije treba imati svoju. tako mi je rekla cura koja je rodila prije mjesec dana. to joj je drugo dijete, za prvo kaze da su cijelo vrijeme boravka dobivali njihove.

a ovo za pregled, jesi to bila u TA na 1. katu, ili iza u domu zdravlja kao redovni pacijent na pregledu?
ja idem iza u DZ, ponedjeljkom kod doktora dumancica, stvarno sve najbolje o njemu, a i sestra mi je super. pregled je svaki put vaginalni, + uzv, koji je odlican, dobivala sam dok je beba bila manja slicice i tablicu s mjerama, sad kad je beba velika, samo tablicu s mjerama bebe. u TA sam bila sam jednom, dr balja je bio, isto sve super! sestra je jako mlada i onako malo nespretna, ali dobronamjerna. nadam se da si naletila samo na los dan
goodgirl29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 16:44   #74
Bokić svima!!!
Ja sam isto pacijent dr. Kranjčeca i baš je bez njega grozno... vidim da su neke od vas išle u Pakrac na kontrolu pa me zanima jel se tamo treba nekako naručiti ili samo dođeš? Mislim kako to tamo šljaka... jel mi treba uputnica od kabelke s obzirom da Kranjčeca nema...
Hvala vam!
sara 35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 16:53   #75
treba ti uputnica. s uputnicom dodjes ujutro u trudnicku ambulantu (1. kat, gdje je rodiliste, vrata lijevo od vrata rodilista), udjes i tamo ti je cekaona i obavis pregled. ne treba se narucivati. rade od 8, dodjes u pola 8 i brzo si gotova
goodgirl29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 17:11   #76
hvala ti puno!
ja sam čula da dr Kranjčeca nema sigurno cijeli sječanj, a za veljaču će se vidjeti, zavisi kako će se osjećati... nadajmo se da će doći jer ovako je zbilja komastično... ja kabelki baš i ne vjerujem... javit ću vam kako mi je bilo u pakracu i tko je radio...
sara 35 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 17:29   #77
da, bila sam u TA na 1.katu, neznam da li se uopce moze dobiti uputnica za DZ. pa i ja sam cula da su super, zato sam i isla tamo kad ono sok...
sestra i doktorica su bile super, kao sto rekoh, drage i simpaticne, ali pregled je stvarno bio nikakav, razumijem da je uzv star i nista se ne vidi ali ono.. ja nisam dosla na pregled bezveze, nego jer mi treba i da znam da je sve ok. nikakve pretrage nisam dobila, nista...
ma neznam, i ja se molim da Kranjcec ozdravi, ali sumnjam, poslije infarkta su ljudi po pola godine, godinu na bolovanju, a jos je sestra rekla da se on uopce ne osjeca dobro i da ga je bas jako pogodilo.. nadam se samo da ce se vratiti i da ce biti dobro na dalje.
bellla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 17:32   #78
Quote:
sara 35 kaže: Pogledaj post
Bokić svima!!!
Ja sam isto pacijent dr. Kranjčeca i baš je bez njega grozno... vidim da su neke od vas išle u Pakrac na kontrolu pa me zanima jel se tamo treba nekako naručiti ili samo dođeš? Mislim kako to tamo šljaka... jel mi treba uputnica od kabelke s obzirom da Kranjčeca nema...
Hvala vam!
Sestra ti radi, nazoves nju i ona ti napise uputnicu, meni je dala i putni nalog. Samo joj se najavis i kazes di zelis ici, jer mozes na pregled i u sisak i pretpostavljam i u zg.
bellla is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.01.2012., 20:41   #79
mene je porodio Dumančić , super mi je on.....
Kranjčecu zelim nek brzo ozdravi a vama sretne porode
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2012., 09:43   #80
... znači ne moram kod kabelke po uputnicu... to je još bolja vijest... bellla hvala ti na ovoj obavijesti...
sara 35 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:13.