Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2012., 19:06   #81
@m@m@ - jao! divotica! koje malo žensk carstvo! i drago mi je da si super!

za tečaj su mi javili, 20., 23. i 24. 01. idemo dragi i ja. malo nam problem zbog njegovog posla ali nekako budemo iskemijali.

bellla - ja se nadam da nam se Kranjčec vrati dok smo još okrugle! ja sam bila prekjučer kod Kabelka...i čini mi se baš onako profi. Sestra je bila ok, ljubazna, sve je uredno, malo sam čekala jer su kasnili taj dan ali nije bio bad. Pregledao me fino i detaljno, čula sam i malo srce, na kratko je vidjeh, sve fino čisto. Očekivala sam malo predavanja oko mojih kila (ušla sam u trudnoću sa velikim viškom) ali kako su mi svi nalazi i triple super, a obzirom ulazim u 6. mj. dobila sam sve skupa 2 kg i 900 i to je prošlo ok. Naručih se kod njega u subotu na detaljan uzv, ono sve ćemo izmjerit, provjerit spol, dobit ću sličice...naplaćuje 150 kn uzv ali briga me. Idem kod njega opet za tri tjedna. Zvala sam sestru od Kranjčeca, kaže da ovaj mjesec i početak idućeg sigurno ništa. Ugl, ako sam dobro upamtila, tebi je termin blizu mog, meni je 10.05. možda se sretnemo u rodilištu e da, a kranjčec se možda oporavi...moja mama je imala infarkt i bila je odlično već za mjesec dana.

sara35 - kako napisah bellli , ja sam Kranjčecova, bila sam kod Kabelka - nemam ni najmanje zamjerke! A vjeruj mi zahtjevna sam. Na kvadrat. On prima Krenjčecove pa možeš slobodno i opušteno i k njemu.
alfagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 09:08   #82
Quote:
alfagirl kaže: Pogledaj post
za tečaj su mi javili, 20., 23. i 24. 01. idemo dragi i ja. malo nam problem zbog njegovog posla ali nekako budemo iskemijali.

bellla - ja se nadam da nam se Kranjčec vrati dok smo još okrugle! ja sam bila prekjučer kod Kabelka...i čini mi se baš onako profi. Sestra je bila ok, ljubazna, sve je uredno, malo sam čekala jer su kasnili taj dan ali nije bio bad. Pregledao me fino i detaljno, čula sam i malo srce, na kratko je vidjeh, sve fino čisto. Očekivala sam malo predavanja oko mojih kila (ušla sam u trudnoću sa velikim viškom) ali kako su mi svi nalazi i triple super, a obzirom ulazim u 6. mj. dobila sam sve skupa 2 kg i 900 i to je prošlo ok. Naručih se kod njega u subotu na detaljan uzv, ono sve ćemo izmjerit, provjerit spol, dobit ću sličice...naplaćuje 150 kn uzv ali briga me. Idem kod njega opet za tri tjedna. Zvala sam sestru od Kranjčeca, kaže da ovaj mjesec i početak idućeg sigurno ništa. Ugl, ako sam dobro upamtila, tebi je termin blizu mog, meni je 10.05. možda se sretnemo u rodilištu e da, a kranjčec se možda oporavi...moja mama je imala infarkt i bila je odlično već za mjesec dana.
A poslije toga u 1.mj nema vise tecaja do 5.?? Meni dragi isto sad u 1.mj radi drugacije pa nam je problem... a bas bi htjela otici.
I ja, u 4,5 mj barem da dođe A kao sto kazes, i ja sam neki dan cula da to ustvari nije svima isto, netko je nakon mj, dva kao nov i sposoban za rad. Nadam se da ce tako i doktor
Meni je rekla sestra da Kabelka prima samo hitne slucajeve....? Kao, brze mi je otici u bolnicu.. mozda onda i ja odem k njemu slijedeci put.
I ja imam viska kila, jos me sestra ubila s onom vagom, svaki put u -, a meni doma +, i sad ce mi reci da sam odjednom dobila 5,6 kila... a ja 3. A ionako sam isto krenula s viskom, sve me strah komentara
Jel uzv naplacuje svaki put i pregled, ili to ovo sto ides u subotu ce ti naplatiti?? btw, radi subotom?? Gdje on uopce ima ordinaciju?
Da, ja sam 15.5., mozda se sretnemo, iako ja nosim curu i nadam se nekako da ce malo ipak uraniti, barem koji dan ne mozemo docekati Koga ti cekas?
Hvala ti na informacijama!
bellla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 13:49   #83
Quote:
bellla kaže: Pogledaj post
A poslije toga u 1.mj nema vise tecaja do 5.?? Meni dragi isto sad u 1.mj radi drugacije pa nam je problem... a bas bi htjela otici.
I ja, u 4,5 mj barem da dođe A kao sto kazes, i ja sam neki dan cula da to ustvari nije svima isto, netko je nakon mj, dva kao nov i sposoban za rad. Nadam se da ce tako i doktor
Meni je rekla sestra da Kabelka prima samo hitne slucajeve....? Kao, brze mi je otici u bolnicu.. mozda onda i ja odem k njemu slijedeci put.
I ja imam viska kila, jos me sestra ubila s onom vagom, svaki put u -, a meni doma +, i sad ce mi reci da sam odjednom dobila 5,6 kila... a ja 3. A ionako sam isto krenula s viskom, sve me strah komentara
Jel uzv naplacuje svaki put i pregled, ili to ovo sto ides u subotu ce ti naplatiti?? btw, radi subotom?? Gdje on uopce ima ordinaciju?
Da, ja sam 15.5., mozda se sretnemo, iako ja nosim curu i nadam se nekako da ce malo ipak uraniti, barem koji dan ne mozemo docekati Koga ti cekas?
Hvala ti na informacijama!
Ne znam kad je sljedeći tečaj, mislim da oni to organiziraju kad zaprime dovoljno prijava. Načula sam nešto da progledaju kroz prste ako se ne možeš pojavit na svim satima, pa možeš pitati...ja sam zvala telefonom. ako nemaš broj, imam ja.
Ja ti isto nosim curicu, sutra ćemo opet provjeriti spol (mada su mi Kranjčec i dr. iz Petrove kod kojeg sam bila na triple oba rekli da je curka, sumnjam da su se oba zeznula ).
Za kile te ne treba biti strah komentara - ja sam ušla sa 103 kg. Ali nisam ružna tako mi svega hahahhah. Ugl, ja uredno pratim nalaze, sve mi je super tako da kile ne rade nikakve probleme. Čisto sumnjam da ti imaš toliko :P
A Kranjčecova sestra mi je rekla da se javim kod Kabelka, da on prima njegove pacijentice jer nema druge zamjene. Takav je očito dogovor. Ja kad sam nazvala naručit se, rekla sam odmah da sam trudna i da sam pacijentica od ovoga i nije bilo nikakvih dubioza. Ako trudnoća koja se mora pratit nije hitna, onda ne znam što je! A vjeruj mi, Kabelka nema razloga da ikoga ne primi - sve to što smo bili on će fakturirat HZZO-u i naplatit se od njih. Njemu je to isto kao da si mu došla private. I prema meni su stvarno bili ok. Morala sam čekati dva tjedna kad sam se naručivala jer nije bilo termina prije, ali to je ok. Pregled ne plaćaš. I stvarno je detaljan, nema ništa preko volje i bzvz. Na tom pregledu sam kratko bila i na uzv da čujemo srce, pogledao kako je okrenuta, izmjerio od glave do pete...sve što treba. A ovaj drugi uzv, ako hoćeš baš detaljno što znači da u ovoj fazi trudnoće nije prijeko potrebno-platiš ako želiš. To te onda naruči, neće te pregledat pa ti naplatit u neznanju. Ja sam negdje pročitala da je dobro uzeti te mjere iza 20-og tjedna da je to, ono, finiš što se tiče procjene o downu i sl. i da nema potrebe za uzv-om tamo negdje do 30. tjedna uopće. Subotom mi se čini radi te svoje koje naruči private. Inače on radi i preko HZZO-a tako da se kod njega i inače možeš upisat kao i da je socijalni.
On ti je na adresi Petra Preradovića 3, to ti je kraj vrtića, u centru (ja živim 2 min od tu pa mi još ispalo super)
Eto malo oduljih, kad ja krenem u detalje...hahha.
alfagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 14:37   #84
Quote:
alfagirl kaže: Pogledaj post
Ne znam kad je sljedeći tečaj, mislim da oni to organiziraju kad zaprime dovoljno prijava. ....
On ti je na adresi Petra Preradovića 3, to ti je kraj vrtića, u centru (ja živim 2 min od tu pa mi još ispalo super)
Eto malo oduljih, kad ja krenem u detalje...hahha.
Ti odradi tecaj pa javi dojmove tu, ja cu se upisati poslije da mi nesto i ostane u ovoj ludoj glavi jer cu inace do poroda zaboraviti
Ma nisam ni ja daleko, sad sam na 90 al valjda nece raditi probleme, isto je sve super uvijek i nalazi uredni. Da, znam da nas mora primiti, samo znam da nije ni njemu lako, mozes misliti sad guzve ali da, sve ce on to naplatiti.
Znaci pregled i normalan uzv su besplatni, a ako se narucujes na duzi, to ti vjerojatno mislis na anomaly scan, ja sam to obavila u zg prije mj dana privatno tako da mi to ne treba.
Super za curku, tako su i meni i Kranjcec i u zg dr.Kos potvrdili pa valjda nece bit da su oboje fulali
Ma da, znam da je i on preko hzzoa, i meni je blizu, ja sam u hebrangovoj

Zadnje uređivanje Tashi : 24.06.2012. at 11:50.
bellla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 15:28   #85
Quote:
bellla kaže: Pogledaj post
Ti odradi tecaj pa javi dojmove tu, ja cu se upisati poslije da mi nesto i ostane u ovoj ludoj glavi jer cu inace do poroda zaboraviti
Ma nisam ni ja daleko, sad sam na 90 al valjda nece raditi probleme, isto je sve super uvijek i nalazi uredni. Da, znam da nas mora primiti, samo znam da nije ni njemu lako, mozes misliti sad guzve ali da, sve ce on to naplatiti.
Znaci pregled i normalan uzv su besplatni, a ako se narucujes na duzi, to ti vjerojatno mislis na anomaly scan, ja sam to obavila u zg prije mj dana privatno tako da mi to ne treba.
Super za curku, tako su i meni i Kranjcec i u zg dr.Kos potvrdili pa valjda nece bit da su oboje fulali
Ma da, znam da je i on preko hzzoa, i meni je blizu, ja sam u hebrangovoj
Dogovoreno. Izvještaj će biti postavljen

I ne brigaj, kile ne rade nužno probleme, budemo mi to sve fajn izgurale.
Gužva je, da, ali on inače ima manje pacijentica od našeg pa ide to
Ja sam u Trpimirovoj...ali podstanar sam i tražimo veći stan. Imam pinča od 3 kg a sad će i beba pa je veselo...ako čuješ za kakav stan u kojem bi nas primile, viči

kiss tebi i tvojoj curki
alfagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2012., 10:17   #86
Quote:
alfagirl kaže: Pogledaj post
Dogovoreno. Izvještaj će biti postavljen

I ne brigaj, kile ne rade nužno probleme, budemo mi to sve fajn izgurale.
Gužva je, da, ali on inače ima manje pacijentica od našeg pa ide to
Ja sam u Trpimirovoj...ali podstanar sam i tražimo veći stan. Imam pinča od 3 kg a sad će i beba pa je veselo...ako čuješ za kakav stan u kojem bi nas primile, viči

kiss tebi i tvojoj curki
Ma znam, samo nek su bebe zdrave
Bas cu pitati sestru da sad odem kod njega. A za stan ti stvarno ne znam nikakav
i vama
bellla is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2012., 22:17   #87
Quote:
alfagirl kaže: Pogledaj post
@m@m@ - jao! divotica! koje malo žensk carstvo! i drago mi je da si super!

.
hvala ti

htjela sam vam nesto napisati vezano za tečaj trudnički, netko je pisao da ne zna koliko će puta moći ići. ... jer muz radi u smjenama i sl.....nemojte oko toga nista brinuti.
i mi smo od 3 puta bili 2 puta jer je isto mm radio.
to sam im rekla odmah kad sam zvala i zabiljezila se za tečaj da je moguće da nećemo biti svaki put.
bilo je nekih koji su došli tek na 3.predavanje i dobili potvrdu normalno - bitno da vas oni zapišu i naravno - tečaj se plaća
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2012., 11:51   #88
alfa, kak je bilo na tecajuuuu??
bellla is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2012., 11:14   #89
cure, zna netko kako zapocinju indukciju u pakracu, daju prvo gel ili odmah prikpocaju drip?

bila sam 3 dana u pakracu na 2. katu na ginekologiji, stvarno sve pohvale svima, osim sefici ginekologije, dr. svjetlicic, lose se snalazi s uzv, losa komunikacija s pacijentom, ne znam, usporena je i sve je nekako traljava. a toliko mladih i sposobnih lijecnika... ali za sve ostalo samo pohvale, od sestri, cistacica, higijene, ma sve!
goodgirl29 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 16:20   #90
Quote:
bellla kaže: Pogledaj post
alfa, kak je bilo na tecajuuuu??
jaoo sorry zaboravih javiti da su mi onda odgodili jer je bilo previše prijavljenih na tečaj pa sve nas kojima je termin kasnije odgađali...

uglavnom, danas mi baš javili za novi termin tako da idem sad 13., 14. i 15.02. pa javim onda (osim ako nisi i ti na ovom terminu )

ako netko ne zna, kranjčec je počeo raditi
alfagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 16:25   #91
e da m@m@ koliko traje tečaj, mislim jedan dan vremenski? čisto onako pitam jer meni dragi bi trebao biti slobodan 2 dana tečaja, ali ovaj jedan bi mogli otić pa možda ranije izaći jer ide u noćnu za zg...e sad tečaj je u 13 sati pa možda stignemo ili budemo bar sat...

nadam se da ste ti i curke fajn unatoč ovoj zimici
alfagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 16:50   #92
Quote:
alfagirl kaže: Pogledaj post
e da m@m@ koliko traje tečaj, mislim jedan dan vremenski? čisto onako pitam jer meni dragi bi trebao biti slobodan 2 dana tečaja, ali ovaj jedan bi mogli otić pa možda ranije izaći jer ide u noćnu za zg...e sad tečaj je u 13 sati pa možda stignemo ili budemo bar sat...

nadam se da ste ti i curke fajn unatoč ovoj zimici
heeeej, ma super smo al nemremo nikud tj slabo....s većom odem van al ne mogu dugo bit jer malu dojim pa moram brzo nazad u stan. ma živjelo sunce!!!
čekam proljeće samo da znaš kako hehe

kako ti i beba

sto se tiče tečaja nije svaki put isto al traje ti od sat i pol do dva.
tako je nama bar. ne znam da li iste zenske uvijek ga vode..
__________________
neću potpis
m@m@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 16:58   #93
Quote:
alfagirl kaže: Pogledaj post
jaoo sorry zaboravih javiti da su mi onda odgodili jer je bilo previše prijavljenih na tečaj pa sve nas kojima je termin kasnije odgađali...

uglavnom, danas mi baš javili za novi termin tako da idem sad 13., 14. i 15.02. pa javim onda (osim ako nisi i ti na ovom terminu )

ako netko ne zna, kranjčec je počeo raditi
molim?????? a ja bas razmisljam ovih dana da zovem, sutra sam trebala kod kabelke ic

ma daj, sad ce tecaj?? moram vidjeti kako mm radi, mozda i mi dođemo

ajme uljepsala si mi dan
bellla is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 17:52   #94
Quote:
bellla kaže: Pogledaj post
molim?????? a ja bas razmisljam ovih dana da zovem, sutra sam trebala kod kabelke ic

ma daj, sad ce tecaj?? moram vidjeti kako mm radi, mozda i mi dođemo

ajme uljepsala si mi dan
da, da kranjčec radi već cijeli prošli tjedan (naravno da recimo sestri nije palo na pamet javit nego ja opet bila kod kabelka koji me nije ni trebao primit ali ipak obavih pregled kod njega da sad opet ne čekam 2-3 tjedna) tako da sam danas zvala i naručila se 22.2. konačno kod kranjčeca

a eto super, možda se onda na tečaju vidimo, baš rekoh maloprije kako romantično, za valentinovo idemo učit rađat aaaaahahhahahah
alfagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 18:25   #95
Quote:
alfagirl kaže: Pogledaj post
da, da kranjčec radi već cijeli prošli tjedan (naravno da recimo sestri nije palo na pamet javit nego ja opet bila kod kabelka koji me nije ni trebao primit ali ipak obavih pregled kod njega da sad opet ne čekam 2-3 tjedna) tako da sam danas zvala i naručila se 22.2. konačno kod kranjčeca

a eto super, možda se onda na tečaju vidimo, baš rekoh maloprije kako romantično, za valentinovo idemo učit rađat aaaaahahhahahah
joj bas ti hvala da si javila, bas je sestra ono a ja sve mislim da je ne zovem i ne smetam.. ma joj

al nek se on nama vratio
ja cu je zvati i reci da me hitno naruci, briga me, ne idem sutra kod ovog

da, on radi u pon, a u ut i sri je slobodan, tako da bi mogli i to obaviti, moram sutra nazvati pakrac.
bellla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 17:39   #96
evo tečaj u pakracu opet odgođen, ovaj put zbog vremena...no očekivala sam to, sada opet čekam da jave kada je novi termin. ajde, bar uredno sve jave.

jesi se naručila kod kranjčeca?
alfagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 18:10   #97
Ma da, i meni je muz rekao da ne idemo po ovome vremenu, tako da nisam ni zvala.
Vec sam i bila Sve je u redu, doktor je super kao i obicno. Malo je mozda preopterecen naglo i vjerojatno bi radije doma lezao u krevetu, ali kaj sad.. nek je on nama barem malo ozdravio, pa makar primao 2 zene dnevno I imaju neku malu sestru na praksi, ta je malo zbunjena
bellla is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2012., 18:50   #98
ej evo i mene nova sam na forumu ali sam jedna od onih koji ide roditi u pakrac i to jakooooooooo skoro termin mi je 20.2 i užasno me strah ipak mi je ovo prvi put a sto cu sutra je kontrola i nadam se da je sve ok s bebicom iako neznam kako cu izdržati svu tu bol jer doista je teško podnosim
miki-kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 02:08   #99
Quote:
bellla kaže: Pogledaj post
Ma da, i meni je muz rekao da ne idemo po ovome vremenu, tako da nisam ni zvala.
Vec sam i bila Sve je u redu, doktor je super kao i obicno. Malo je mozda preopterecen naglo i vjerojatno bi radije doma lezao u krevetu, ali kaj sad.. nek je on nama barem malo ozdravio, pa makar primao 2 zene dnevno I imaju neku malu sestru na praksi, ta je malo zbunjena
iznenađena sam da uopće tako brzo i radi...ali baš mi je drago da je ok! a takooo imamo i praksu!
evo kad mi jave za tečaj dopišem pa možda ubodeš termin
alfagirl is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2012., 02:13   #100
Quote:
miki-kiki kaže: Pogledaj post
ej evo i mene nova sam na forumu ali sam jedna od onih koji ide roditi u pakrac i to jakooooooooo skoro termin mi je 20.2 i užasno me strah ipak mi je ovo prvi put a sto cu sutra je kontrola i nadam se da je sve ok s bebicom iako neznam kako cu izdržati svu tu bol jer doista je teško podnosim

pozdrav miki kiki
meni je termin u 5.mjesecu ali me nekako (još?) nije strah. i meni je prvi put ali zapravo, na neki suludi način me to veseli, i jedva čekam. znam da će boliti ali nekako imam to u glavi kao nešto što kad dođe, u tome si, bez puno razmišljanja.
o pakračkom rodilištu sam čula sve naj, čak mi i dr. rekao da on ide rodit da bi išao tamo a i dragi bi mi trebao biti tamo tako da...neka boli. bez straha. pa vjerojatno si nekad u životu trpila neku jaku bol...i evo te. a sada ćeš nakon par sati boli dobiti najljepšu nagradu
sretno i javi nam obavezno dojmove nakon poroda!

p.s. znaš li imaš li curku ili dečka?
alfagirl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:13.