Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.06.2009., 21:12   #1
Smile Trudna sam - što sad? (pretrage, pregledi..)

Pozdrav,

molim vas za pomoc jer sam stvarno ubijena u pojam!!!

Zadnja menst.bila pocetkom 5.mjeseca, prije 1 tjedan sam napravila test za trudnocu i bio pozitivan,ponovila sam drugi dan,takodjer pozitivan. OK, uputila se svojoj ginekologinji u domu zdravlja,al bas sada je do 24.7. na godisnjem. Medicinska s.mi veli da se javim zamjeni, ginekolog iz druge smjene. Dođem tamo, ulazim u ordinaciju i velim kakva je situacija, znaci kasni mi menstr., napravila test, bio pozitivan i da bi me on pitao : "I, Sto ja sada hocu ? " .. ja, ne vjerujuci sto me pita, velim zbunjeno, da preptostavljam sam trudna i da po nekoj logici se javljam lijecniku, pa valjda on zna sto sad dalje. Onda na to me pita, sta ce mi potvrda, i da li ja uopce zelim tu trudnocu ??!! umrla sam skoro od njegove bahatosti i bezobraznosti,al ok, veli mi neka se skinem i dođem.Popnem se na stolicu i da bi mi on skoro izvadio utrobu cijelu sa gruboscu i dalje suteci. Ja ga pitam,sto je on ustvrdio sada a on suti!!!! Da mi uputnicu za ultrazvuk i neka si nađem gdje cu ga raditi i na vađenje krvi 2x te da se javim svojoj doktorici za 4 tjedna ... u šoku sam izasla van iz ordinaCije i tolko izbezumljena razmisljajuci samo gdje da prijavim tu zvijer!!!

Sada niti ne znam gdje, kako, zasto !!

Molim vas za pomoc, jer stvarno nemam koga za pitati

Hvala svima

Ovo mi je prva trudnoca i stvarno ne znam sta, kako i gdje
wuski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 21:26   #2
Quote:
wuski kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

molim vas za pomoc jer sam stvarno ubijena u pojam!!!

Zadnja menst.bila pocetkom 5.mjeseca, prije 1 tjedan sam napravila test za trudnocu i bio pozitivan,ponovila sam drugi dan,takodjer pozitivan. OK, uputila se svojoj ginekologinji u domu zdravlja,al bas sada je do 24.7. na godisnjem. Medicinska s.mi veli da se javim zamjeni, ginekolog iz druge smjene. Dođem tamo, ulazim u ordinaciju i velim kakva je situacija, znaci kasni mi menstr., napravila test, bio pozitivan i da bi me on pitao : "I, Sto ja sada hocu ? " .. ja, ne vjerujuci sto me pita, velim zbunjeno, da preptostavljam sam trudna i da po nekoj logici se javljam lijecniku, pa valjda on zna sto sad dalje. Onda na to me pita, sta ce mi potvrda, i da li ja uopce zelim tu trudnocu ??!! umrla sam skoro od njegove bahatosti i bezobraznosti,al ok, veli mi neka se skinem i dođem.Popnem se na stolicu i da bi mi on skoro izvadio utrobu cijelu sa gruboscu i dalje suteci. Ja ga pitam,sto je on ustvrdio sada a on suti!!!! Da mi uputnicu za ultrazvuk i neka si nađem gdje cu ga raditi i na vađenje krvi 2x te da se javim svojoj doktorici za 4 tjedna ... u šoku sam izasla van iz ordinaCije i tolko izbezumljena razmisljajuci samo gdje da prijavim tu zvijer!!!

Sada niti ne znam gdje, kako, zasto !!

Molim vas za pomoc, jer stvarno nemam koga za pitati

Hvala svima

Ovo mi je prva trudnoca i stvarno ne znam sta, kako i gdje

a hebote ginekolog pa to je stvarno zvijer

UZV mozes uciniti u bilo kojem rodilistu ili u nekoj privatnoj ordinaciji a krv vadis u domu zdravlja

Draga ja bi na tvom mjestu otisla nekud privatno samo da budes ti mirna i tamo ces lijepo u miru pbavir kulturan pregled sa UZV-om uz miran razgovor
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 21:34   #3
Pa odakle si?
__________________
bebica
silvaes85 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 21:35   #4
Ajme strašno!Žao mi je što si to morala proći.
Na uzv se naručiš u bolnicu tj rodilište kao što wedding kaže(zavisi iz kojeg si grada)A jel ti uopće dao uputnice za vaditi krv?
__________________
11.10.09 stigla naša mala princeza 06.12.10 stigao princ
cvijetić1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 21:44   #5
Quote:
wuski kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

molim vas za pomoc jer sam stvarno ubijena u pojam!!!

Zadnja menst.bila pocetkom 5.mjeseca, prije 1 tjedan sam napravila test za trudnocu i bio pozitivan,ponovila sam drugi dan,takodjer pozitivan. OK, uputila se svojoj ginekologinji u domu zdravlja,al bas sada je do 24.7. na godisnjem. Medicinska s.mi veli da se javim zamjeni, ginekolog iz druge smjene. Dođem tamo, ulazim u ordinaciju i velim kakva je situacija, znaci kasni mi menstr., napravila test, bio pozitivan i da bi me on pitao : "I, Sto ja sada hocu ? " .. ja, ne vjerujuci sto me pita, velim zbunjeno, da preptostavljam sam trudna i da po nekoj logici se javljam lijecniku, pa valjda on zna sto sad dalje. Onda na to me pita, sta ce mi potvrda, i da li ja uopce zelim tu trudnocu ??!! umrla sam skoro od njegove bahatosti i bezobraznosti,al ok, veli mi neka se skinem i dođem.Popnem se na stolicu i da bi mi on skoro izvadio utrobu cijelu sa gruboscu i dalje suteci. Ja ga pitam,sto je on ustvrdio sada a on suti!!!! Da mi uputnicu za ultrazvuk i neka si nađem gdje cu ga raditi i na vađenje krvi 2x te da se javim svojoj doktorici za 4 tjedna ... u šoku sam izasla van iz ordinaCije i tolko izbezumljena razmisljajuci samo gdje da prijavim tu zvijer!!!

Sada niti ne znam gdje, kako, zasto !!

Molim vas za pomoc, jer stvarno nemam koga za pitati

Hvala svima

Ovo mi je prva trudnoca i stvarno ne znam sta, kako i gdje
žao mi je zbog toga što ti se dogodilo.
i ja često bijesnim na ovakve situacije.

ali nemreš ti tu ništa. što se tiče tog njegovog pregleda van svake granice nehumanosti... ništa... kome bi ga prijavila?
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 21:48   #6
samo se ne živcirati.
reci od kuda si i sigurno će se naći barem jedna forumašica koja će ti preporučiti normalnog i finog ginekologa.
ima nas od svukud.

što se prijave tog "doktora " tiče, razmisli da li ti sad treba takav stres. osobno mislim da ništa osim nervoze i ljutnje nećeš postići.
__________________
Sin valor.
moment is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 21:54   #7
on te samo pogledao a očito da nema uzv. pa ništa, napravi uzv i to ti je potvrda trudnoće. onda kupi folnu kiselinu i nemoj se naprezati. čestitam
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 22:04   #8
imam super ginicku .. u domu zdravlja medveščak .. dr.klaić .. stvarno za pohvalu, barem ja imam ok iskustva.. al ona na godisnjem, a u drugoj smjeni je ta budala, koji je sad zamjena za nju, zove se nesto tipa el hayat.. ma ne znam, neko abu-dabi prezime uglavnom , zene,cure,bake,djevojke,pazite se i trcite cim dalje od njegaa!!!

nikako mi nije jasno zasto mi je, da izvinete, ali ugurao te prste i polomio mi sve unutra, cijelu vecer sam imala bolove ??? i nista mi nije rekao .. a imaju uzv tamo, u susjednoj sobi .. ginicka mi tamo gledala jajnike vec prije .. pa valjda je to ista stvar???

ne znam niti koliko sam trudna, jer u zadnja 2 mjeseca nismo nikad se stitili, a trbuh mi je tako velik .. stvarno se vidi .. zato me strah da ja sam jos uvijek samo na testovima iz ljekare,bez uzv i slicnog..

znaci za uzv mogu se u merkur javiti? ili petrova? a koliko se to ceka ?

jer nemam nikako love za privanti pregled.. koliko znam, su pregledi kod privatnih cca 500kn ...

i hvala svima na brzim odgovorima.. puno to znaci kad si ovako izbezumljen
wuski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 22:07   #9
pa pogotovo ako si duže trudna, vaginalni pregled može boljeti. koliko je meni poznato, to se radi da se vidi da nisi otvorena, a ne znam mogu li oni i ''napipati'' trudnoću, vjerojatno osjete da je nešto zadebljano i sl. čuj, nazvat ćeš sutra i to je to. ja se za uzv u bolnici nisam naručila, išla sam u osijek, samo mi je trebala uputnica. a kako je tod tebe u bolnici, ne znam. nazovi i saznaj.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 22:11   #10
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
pa pogotovo ako si duže trudna, vaginalni pregled može boljeti. koliko je meni poznato, to se radi da se vidi da nisi otvorena, a ne znam mogu li oni i ''napipati'' trudnoću, vjerojatno osjete da je nešto zadebljano i sl. čuj, nazvat ćeš sutra i to je to. ja se za uzv u bolnici nisam naručila, išla sam u osijek, samo mi je trebala uputnica. a kako je tod tebe u bolnici, ne znam. nazovi i saznaj.
ma puno je lakse u manjim gradovima, neg ovdi u zagrebu ..

ovdje ne mozes niti nazvati al stvarno, bas gledam za merkur i nema telefonskog narucivanja,a rade do 14h.. a ja do 16h ..

ah tai zg .. mrzim kada moram ovdje nesto obavljati .. za sve treba sto godina
wuski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 22:13   #11
Quote:
wuski kaže: Pogledaj post
imam super ginicku .. u domu zdravlja medveščak .. dr.klaić .. stvarno za pohvalu, barem ja imam ok iskustva.. al ona na godisnjem, a u drugoj smjeni je ta budala, koji je sad zamjena za nju, zove se nesto tipa el hayat.. ma ne znam, neko abu-dabi prezime uglavnom , zene,cure,bake,djevojke,pazite se i trcite cim dalje od njegaa!!!

nikako mi nije jasno zasto mi je, da izvinete, ali ugurao te prste i polomio mi sve unutra, cijelu vecer sam imala bolove ??? i nista mi nije rekao .. a imaju uzv tamo, u susjednoj sobi .. ginicka mi tamo gledala jajnike vec prije .. pa valjda je to ista stvar???

ne znam niti koliko sam trudna, jer u zadnja 2 mjeseca nismo nikad se stitili, a trbuh mi je tako velik .. stvarno se vidi .. zato me strah da ja sam jos uvijek samo na testovima iz ljekare,bez uzv i slicnog..

znaci za uzv mogu se u merkur javiti? ili petrova? a koliko se to ceka ?

jer nemam nikako love za privanti pregled.. koliko znam, su pregledi kod privatnih cca 500kn ...

i hvala svima na brzim odgovorima.. puno to znaci kad si ovako izbezumljen
ti si sad trudna oko7-8 tjedana........ prijavi se u bolnicu koja ti pase, a kolioo se ceka nemam pojma... mozes napravit i krvni test trudnoce tj. vaditi Beta-HCG i po njemu se otprilike moze vidjet stanje trudnoce (zamoli dr. opce prakse da ti da uputnicu ili napravi privatno sto kosta oko 150 kuna) ali bilo bi najbolje ucinit UZV da se vidi pravo stanje i dal kuca srceko itd. i obavezno napravit krve testove za koje ak sam dobro skuzila imas uputnice nebi bilolose ucinit i sedimentaciju urina i urinokulturu....... objasni situaciju doktorici opce prakse pa ceona sigurno bit razumna i ponudit ti pomoc
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 22:14   #12
Ako je u domu zdravlja mozes uputiti prituzbu domu zdravlja a i lijecnickoj komori u svakom slucaju.
Ja bi, na tvom mjestu.
Mozda se nece nista desiti ali ces bar znati da si nesto napravila, meni bi tako bilo lakse.

Inace, nemoj se nervirati, pij folnu i odi privatno na preglrd dok se tvoja dr ne vrati.
I cestitam!
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 22:15   #13
Quote:
wuski kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

molim vas za pomoc jer sam stvarno ubijena u pojam!!!

Zadnja menst.bila pocetkom 5.mjeseca, prije 1 tjedan sam napravila test za trudnocu i bio pozitivan,ponovila sam drugi dan,takodjer pozitivan. OK, uputila se svojoj ginekologinji u domu zdravlja,al bas sada je do 24.7. na godisnjem. Medicinska s.mi veli da se javim zamjeni, ginekolog iz druge smjene. Dođem tamo, ulazim u ordinaciju i velim kakva je situacija, znaci kasni mi menstr., napravila test, bio pozitivan i da bi me on pitao : "I, Sto ja sada hocu ? " .. ja, ne vjerujuci sto me pita, velim zbunjeno, da preptostavljam sam trudna i da po nekoj logici se javljam lijecniku, pa valjda on zna sto sad dalje. Onda na to me pita, sta ce mi potvrda, i da li ja uopce zelim tu trudnocu ??!! umrla sam skoro od njegove bahatosti i bezobraznosti,al ok, veli mi neka se skinem i dođem.Popnem se na stolicu i da bi mi on skoro izvadio utrobu cijelu sa gruboscu i dalje suteci. Ja ga pitam,sto je on ustvrdio sada a on suti!!!! Da mi uputnicu za ultrazvuk i neka si nađem gdje cu ga raditi i na vađenje krvi 2x te da se javim svojoj doktorici za 4 tjedna ... u šoku sam izasla van iz ordinaCije i tolko izbezumljena razmisljajuci samo gdje da prijavim tu zvijer!!!

Sada niti ne znam gdje, kako, zasto !!

Molim vas za pomoc, jer stvarno nemam koga za pitati

Hvala svima

Ovo mi je prva trudnoca i stvarno ne znam sta, kako i gdje
odeš u najbliži dom zdravlja di se vadi krv,pa napraviš UZV tak za kojih mj dana.
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 22:17   #14
Možes se narućiti i na sv duh.oni rade do 16h.mislim da se uzv ćeka nekih tjedan-dva.Imaš br na njihovoj stranici,baš od ordinacije za uzv.
čestitke na trudnoći i samo polako i bez uzrujavanja.
__________________
11.10.09 stigla naša mala princeza 06.12.10 stigao princ
cvijetić1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 22:18   #15
Quote:
Soon Li kaže: Pogledaj post
odeš u najbliži dom zdravlja di se vadi krv,pa napraviš UZV tak za kojih mj dana.

pa zato sam i otisla u dom zdravlja ,da bi me otposlali da uzv napravim u bolnici, bilo kojoj .. ???? nikak to ne mogu skuziti, zast mi u domu zdravlja nije uzv napravljen .. barem da dobim potvrdu, da, trudna sam, beba je ok, i da mogu dalje u miru bozjem
wuski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 22:20   #16
Quote:
wuski kaže: Pogledaj post
pa zato sam i otisla u dom zdravlja ,da bi me otposlali da uzv napravim u bolnici, bilo kojoj .. ???? nikak to ne mogu skuziti, zast mi u domu zdravlja nije uzv napravljen .. barem da dobim potvrdu, da, trudna sam, beba je ok, i da mogu dalje u miru bozjem
koliko ja znam nema svaki DZ uzv,odi kod privatnika ili u petrovu dođi i reci da osjećaš pritisak-nešto slaži i napravit će ti sve tamo
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 22:20   #17
Quote:
Wedding kaže: Pogledaj post
ti si sad trudna oko7-8 tjedana........ prijavi se u bolnicu koja ti pase, a kolioo se ceka nemam pojma... mozes napravit i krvni test trudnoce tj. vaditi Beta-HCG i po njemu se otprilike moze vidjet stanje trudnoce (zamoli dr. opce prakse da ti da uputnicu ili napravi privatno sto kosta oko 150 kuna) ali bilo bi najbolje ucinit UZV da se vidi pravo stanje i dal kuca srceko itd. i obavezno napravit krve testove za koje ak sam dobro skuzila imas uputnice nebi bilolose ucinit i sedimentaciju urina i urinokulturu....... objasni situaciju doktorici opce prakse pa ceona sigurno bit razumna i ponudit ti pomoc

uh .. pa to je 2.mjeseca .. uahh .. a ja samo cekala i cekala da dođe menstr.. uhh .. a i zavaralo me jer su simptomi prvi bas isti kao i predmenstrualni ..

aime, 7-8 tjedana,a ja nemam ni uzv jos ,.. to mene brinee
wuski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 22:22   #18
Quote:
Soon Li kaže: Pogledaj post
koliko ja znam nema svaki DZ uzv,odi kod privatnika ili u petrovu dođi i reci da osjećaš pritisak-nešto slaži i napravit će ti sve tamo
ok .. sutra cu porijesavati bolnice, pa drzimo fige da dobim barem uzv i cu vidjeti svoju bebicu konacno jupi ... vidi se vec sta na slicici u 7-8 tjednu ?
wuski is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 22:33   #19
Quote:
wuski kaže: Pogledaj post
ok .. sutra cu porijesavati bolnice, pa drzimo fige da dobim barem uzv i cu vidjeti svoju bebicu konacno jupi ... vidi se vec sta na slicici u 7-8 tjednu ?
je,mala sitna mrvica...manja od kikirikija!!!
__________________
Patrik 17.01.2009. i Petra 06.12.2010.
Soon Li is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2009., 23:41   #20
Quote:
wuski kaže: Pogledaj post
aime, 7-8 tjedana,a ja nemam ni uzv jos ,.. to mene brinee
Ja sam na prvi isla u 9.tjednu. Ne brini. Na uzv sam na SD isto u ovo doba prije dvije godine cekala cca mjesec dana.
lopticica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.